Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Mariánskohorský miniexpres

Mariánskohorský miniexpres

Starostou Mariánských Hor zůstává Patrik Hujdus

Starostou Mariánských Hor zůstává Patrik Hujdus

V Ostravě-Mariánských Horách a Hulvákách proběhlo ustavující zastupitelstvo. Obvod po další 4 roky povede stávající starosta Patrik Hujdus ze sdružení Nezávislí.

Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “My jsme dneska na ustavujícím zastupitelstvu potvrdili to, k čemu jsme se zavázali v koaliční dohodě, kterou jsme sepsali s našimi partnery hned krátce po volbách, protože máme zkušenosti s našimi partnery už z předchozího volebního období, takže v podstatě na to dobré, co se vykonalo navážeme a budeme dál pokračovat v práci pro náš městský obvod a pro jeho obyvatele. Nás teď čeká sezení s kolegy, kdy si řekneme čím začít.”

Místostarosty se stali Jiří Pagáč z KDU-ČSL a Petr Becher ze sdružení Nezávislí.

Jiří Pagáč (KDU-ČSL), místostarosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Za sebe můžu říct, že se nám radu podařilo poskládat konstruktivně tak, že s jednotlivými členy rady máme názorovou shodu a těším se na tu 4 letou spolupráci, která bude ku prospěchu obvodu a našim občanům. Na co se chcete primárně zaměřit? Určitě jednou z priorit bude nastupující energetická krize, kdy budeme hledat úsporná opatření. Pak samozřejmě budeme pokračovat v obnově veřejné zeleně, úpravě vnitrobloků a dalších investičních akcí.”

Petr Becher (Nezávislí), místostarosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Voliči dali důvěru nezávislým, kteří pracují na radnici už mnohá léta. My se budeme snažit, abychom důvěru nezklamali. Dochází k určité generační výměně a věřím, že to je ku prospěchu a těšíme se na práci hned zítra.”

Novou koalici na radnici tak tvoří Nezávislí s koalicí SPOLU a Občany pro Mariánské Hory a Hulváky.

---

Mohlo by Vás také zajímat