Mariánskohorský miniexpres

O příměstské letní tábory je velký zájem

O příměstské letní tábory je velký zájem

Mariánskohorská radnice nabídla rodinám s dětmi letní příměstské tábory. Celkem připravila 3 týdenní turnusy pro děti od 6 do 11 let.

Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: Začínáme ráno v půl 8, kdy rodiče své děti přivedou a tábor každý den je až do půl 6. odpoledne, protože chceme, aby rodiče mohli být v klidu v práci a potom po práci si své děti vyzvednout. Celý tábor je finančně dotovaný z rozpočtu obvodu Mariánské Hory a Hulváky, takže rodiče si za dítě přispívali pouze malou část.”

Kapacita je 20 dětí na jeden turnus a velmi rychle se naplnila i díky zajímavému programu. Děti chodí na procházky, hrají různé sportovní hry a podívají se i do ostravské zoo.

Anketa: zúčastněné děti: “Kamarádím se tu s klukama, je tu sranda, líbí se mi tu.”

“Dneska jsme si tam hráli na vedlejší zahradě naší a teď tady střílíme z luku.Jde mi to, už to umím.”

“Nejvíc se mi líbilo jak jsem si vzadu hrála s kamarádkama a stříleli jsme tady z luku, máme to na body. Je tady sranda a moc mě to tu baví.”

Barbora Hujdusová, organizátorka táborů: “Myslím si, že nejvíc zatím děti bavilo zoo, protože tam na každý turnus máme zarezervovaný výukový program. Ten první turnus jsme se bavili o slonech a měli to moc hezky připravené.”

Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky:“Zázemí máme v rugby týmu. Tady v tělovýchovné jednotě kousíček od kostela a tam máme připravenou i mokrou variantu kdyby pršelo, nebo bylo nepříznivé počasí, tak u ragbistů můžeme využívat tělocvičnu a celé jejich zázemí.”

Každý turnus vždy v pátek večer končí společnou grilovačkou, kterou si užijí nejen děti, ale i jejich rodiče.

---Mohlo by Vás také zajímat