Mariánskohorský miniexpres

  • Mariánské Hory žijí sestavováním rozpočtu na příští rok
  • Mariánské Hory žijí sestavováním rozpočtu na příští rok

Mariánské Hory žijí sestavováním rozpočtu na příští rok

Radnice Ostravy-Mariánských Hor aktuálně sestavuje rozpočet na příští rok, což je vždy velkým oříškem. Letos navíc ztenčil zdroje koronavirus a méně peněz bude i z hazardu, protože končí herny.

Jarmila Ivánková, vedoucí finančního odboru: “My si nemůžeme dovolit nějaké zvýšené výdaje, tak musíme hledat rezervy tam, kde je máme a proto potřebujeme důkladně rozebrat každou položku, abychom se dostali do té rovnice, že příjmy rovná se výdaje.”

Vojtěch Potocký, vedoucí odboru místního hospodářství: “Chtěli jsme 5 milionů. Je to oprava výtluků po zimě, protože nevíme jaká bude zima, tak už musí počítat s tím, že ty výtluky je třeba opravit. Rekonstrukce chodníků, no a nezpevněné plochy.”

Nejvíce peněz každoročně plyne na bytový fond, který čítá 2 tisíce bytů. Radnici se naštěstí daří získávat na jeho rekonstrukci nemalé dotace. Loni šlo o 60 milionů korun.

Patrik Hujdus, starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Chceme pokračovat v zateplování bytových domů. Budeme realizovat i opravu zásadních věcí jako jsou páteřní rozvody vody a elektroinstalace v domech, kde už je to opravdu potřeba. Vlastně za tímto účelem jsme si vzali i úvěr 100 milionů korun.”

Kompletní rekonstrukcí včetně zateplení projde i tady tento bytový dům v Knüpferově ulici

A generální opravy se dočká i detašované pracoviště základní školy generála Janka na Klicperově ulici

Patrik Hujdus, starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Tady dojde ke kompletnímu zateplení, výměně oken, ke stavebním úpravám i uvnitř té budovy. budou se tady vytvářet i odborné učebny.”

Také na tuto investici získala radnice dotace a s financováním pomůže i ostravský magistrát

---Mohlo by Vás také zajímat


Dnešní premiéry