Mariánskohorský miniexpres

Rekonstrukce ulice Slavníkovců proběhla bez komplikací

Rekonstrukce ulice Slavníkovců proběhla bez komplikací

Ulice Slavníkovců v Ostravě-Mariánských Horách prošla celkovou rekonstrukcí. Radnice tak vyslyšela žádosti občanů, kteří si na její neutěšený stav stěžovali několik let. Byla totiž plná děr a výtluků a ve špatném stavu byl i chodníky, Kompletní oprava proběhla až teď, kdy se na ni podařilo ušetřit peníze.

Filip Čmiel, místostarosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Celková cena dle projektu byla 7 milionů korun, ale už při výběru zhotovitele se nám podařilo ušetřit nemalé finanční prostředky, a to 1 milion korun, no a při realizaci dalšího půl milionů korun. A to z toho důvodu, protože dle statických zkoušek nemusely být provedené stoprocentní sanace podloží. To znamená, že jsme mohli zredukovat tloušťky konstrukčních vrstev, nemusela být provedena drenáž a podobně.”

Rekonstrukce začala začátkem srpna a skončila v řádném termínu. Ulice získala zbrusu nový povrch včetně kanalizačních vpustí, nové je i vodorovné dopravní značení a chodníky v zámkové dlažbě. Parkovací místa zůstala v původním počtu.

Filip Čmiel, místostarosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “S dodavatelskou firmou jsme se potkali a spolupracovali také na páté a poslední etapě revitalizace sídliště Vršovců a stejně jako tehdy, tak i nyní byl průběh realizace bez větších komplikací a za to bych chtěl firmě poděkovat.”

Ušetřené peníze, tedy zhruba jeden a půl milionů korun radnice použije na další rekonstrukce a opravy v obvodu.

---Mohlo by Vás také zajímat


Dnešní premiéry