Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Mariánskohorský miniexpres

Mariánskohorský miniexpres

Na Mariánské náměstí se vracejí lavičky

Na Mariánské náměstí se vracejí lavičky

Na Mariánskohorské náměstí se po několika letech vracejí lavičky. Radnice je v minulosti odstranila kvůli jejich zneužívání lidmi bez domova a častému nepořádku. Obyvatelům ale možnost odpočinku na náměstí začala chybět. Obvod proto našel nové řešení v podobě jednosedátkových laviček z recyklovaného textilu. Sloužit mají především ke krátkému odpočinku.

Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta Ostravy-Mariánských Hor a Hulvák: “Vycházíme vstříc především obyvatelům, kteří nás o to prosili, ať už se třeba jedná o seniory, kteří procházejí přes Mariánské náměstí a nemají se kam posadit, nebo třeba pro návštěvníky nedaleké pošty, a potřebují si na chvíli sednout a odpočinout. Jednosedátkové lavičky, které tady umísťujeme, tady dáváme vlastně na zkoušku.”

Lavičky jsou rozmístěny po celém náměstí v menších skupinách tak, aby je mohli využít jednotlivci i lidé, kteří si chtějí společně posedět.

Vojtěch Potocký, vedoucí odboru místního hospodářství: “Na základě podnětů občanů jsme nechali vyrobit lavičky z recyklovaného textilu, je jich tady 15 po celém náměstí, aby si obyvatelé mohli odpočinout, popřípadě s přáteli popovídat.”

Městský obvod zároveň posílí dohled nad prostranstvím. Do kontrol se zapojí městská policie i pracovníci technického úseku, kteří budou prostor častěji uklízet a lavičky pravidelně čistit.

Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta Ostravy-Mariánských Hor a Hulvák: “Nechceme, aby se z Mariánského náměstí stala noclehárna a místo, kde se budou setkávat pobudové, kteří nám tady budou dělat nepořádek. Proto jsme požádali městskou policii o pomoc. Tím, že se lavičky vrací na Mariánské náměstí, děláme to především pro slušné obyvatele našeho městského obvodu a kolemjdoucí.”

Pokud se projekt ukáže jako úspěšný, mohou podobné lavičky přibýt i na dalších místech městského obvodu.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Mariánskohorský miniexpres
Na Mariánské náměstí se vracejí lavičky
25. června 2026, 16:50

Na Mariánské náměstí se vracejí lavičky

Na Mariánskohorské náměstí se po několika letech vracejí lavičky. Radnice je v minulosti odstranila kvůli jejich zneužívání lidmi bez domova a častému nepořádku. Obyvatelům ale možnost odpočinku na náměstí začala chybět. Obvod proto našel nové řešení v podobě jednosedátkových laviček z recyklovaného textilu. Sloužit mají především ke krátkému odpočinku.

Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta Ostravy-Mariánských Hor a Hulvák: “Vycházíme vstříc především obyvatelům, kteří nás o to prosili, ať už se třeba jedná o seniory, kteří procházejí přes Mariánské náměstí a nemají se kam posadit, nebo třeba pro návštěvníky nedaleké pošty, a potřebují si na chvíli sednout a odpočinout. Jednosedátkové lavičky, které tady umísťujeme, tady dáváme vlastně na zkoušku.”

Lavičky jsou rozmístěny po celém náměstí v menších skupinách tak, aby je mohli využít jednotlivci i lidé, kteří si chtějí společně posedět.

Vojtěch Potocký, vedoucí odboru místního hospodářství: “Na základě podnětů občanů jsme nechali vyrobit lavičky z recyklovaného textilu, je jich tady 15 po celém náměstí, aby si obyvatelé mohli odpočinout, popřípadě s přáteli popovídat.”

Městský obvod zároveň posílí dohled nad prostranstvím. Do kontrol se zapojí městská policie i pracovníci technického úseku, kteří budou prostor častěji uklízet a lavičky pravidelně čistit.

Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta Ostravy-Mariánských Hor a Hulvák: “Nechceme, aby se z Mariánského náměstí stala noclehárna a místo, kde se budou setkávat pobudové, kteří nám tady budou dělat nepořádek. Proto jsme požádali městskou policii o pomoc. Tím, že se lavičky vrací na Mariánské náměstí, děláme to především pro slušné obyvatele našeho městského obvodu a kolemjdoucí.”

Pokud se projekt ukáže jako úspěšný, mohou podobné lavičky přibýt i na dalších místech městského obvodu.

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/marianskohorsky-miniexpres/marianskohorsky-miniexpres-25-06-2026-16-53