Miniexpres Horní Suché

Co se děje v obci, zjistí Hornosušané v mobilní aplikaci

Co se děje v obci, zjistí Hornosušané v mobilní aplikaci

Obyvatelé Horní Suché už nemusí přemýšlet, kdy a jakou mají vytáhnout před rodinný dům popelnici. Upozorní je na to SMS zpráva. Mobilní aplikace však toho umí daleko více.

Mobilní telefon je v dnešní době zdrojem veškerých informací. Proto se radnice v Horní Suché rozhodla spustit aplikaci, díky které se obyvatelé dozvědí naprosto vše, co se v obci děje. Kromě toho může radnice rozesílat i SMS zprávy, které upozorňují na nenadálé události, ale třeba i na svoz odpadu.

Josef Žerdík, místostarosta Horní Suché: “Výhodou této aplikace je také to, že den dopředu v šest hodin večer vám přijde zpráva na mobilní telefon, který druh odpadu bude zítra vyvážen od šesti hodin od rána. To je důležitá informace, protože hodně lidí na to zapomíná, i já na to zapomínám a potom nemám svoz jednou za 14 dnů, ale jednou za měsíc.”

anketa: “Aplikaci znám, používám ji dost často, protože jsou tam různé informace o akcích, které probíhají v Horní Suché. Jsou tam třeba úřední hodiny lékařů, nebo když byla změna na poště v úředních hodinách. Jsou tam věci, které potřebuji."

Lidé ve vašem okolí znají tu aplikaci, nebo se jim ji snažíte přiblížit?

anketa: "Setkala jsem se s tím, že když jsem hledala něco v aplikaci, tak se mně ptali, co tam všechno najdou." 

Aplikaci si mohou lidé do chytrých telefonů stáhnout zdarma. Stačí zadat název obec Horní Suchá.

---Mohlo by Vás také zajímat