Miniexpres Horní Suché
- Zpravodajství z Horní Suché od redaktorky Báry Kelnerové a kameramana Michala Hulvy
- Školní slavnost v Horní Suché uzavřela rok plný úspěchů
Škola s polským vyučovacím jazykem v Horní Suché uzavřela školní rok tradičním festynem. Děti předvedly svá vystoupení, pobavily rodiče a společně oslavily blížící se letní prázdniny.
Na zahradě Základní školy s polským vyučovacím jazykem se sešli žáci, rodiče i učitelé, aby společně uzavřeli další školní rok. Tradiční školní slavnost nabídla pestrý program plný vystoupení, zábavy a setkání, při kterém nechyběla ani radost z blížících se prázdnin.
Monika Dorota Plášková, ředitelka ZŠ a MŠ s polským vyučovacím jazykem: „Já jsem vždycky velice pyšná na naše děti a opravdu každý ten festyn je jiný. Má jinou energii, jiné téma, takže to, co dnes předvedly, bylo úžasné.“
Jak se těšíte na vysněné prázdniny?
Monika Dorota Plášková, ředitelka ZŠ a MŠ s polským vyučovacím jazykem: „Děti se těší evidentně nejvíc, myslím si, že rodiče trošičku méně, možná i učitelky. Před námi ve vedení školy jsou ale dva docela pracovní měsíce, takže se těším i netěším zároveň. Budeme opravovat a investovat. Doufám, že 1. září bude zase nějaké překvapení.“
Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: „Základní škola s polským vyučovacím jazykem, respektive jejich sdružení rodičů, je jedním z nejaktivnějších spolků v naší obci a jsme tomu samozřejmě rádi. Držíme jim palce. Přeji jim, aby prázdniny prožili co nejlépe a aby se potom alespoň trochu těšili do školy.“
Anketa: „Podle mě se nám to povedlo dost dobře a připravovali jsme se na to s naší učitelkou ve třídě.“ A jaký byl pro tebe letošní školní rok? „Dobrý. Už nebyl takový dětský, byl zase o něco dospělejší.“
Anketa: „Užívám si to skvěle. Připravovali jsme si ten tanec dost dlouho, protože jsme ho ještě museli několikrát změnit. Letošní školní rok byl trochu těžký, protože jsme měli hodně nových věcí k naučení, ale zvládla jsem to.“
Anketa: „Tento školní rok byl moc super. Sice mi občas vyšly trochu horší známky, ale jinak se mi líbil. A hrozně se těším do Chorvatska. Zítra jedeme.“ To jedete se školou do Chorvatska? „Ano, zítra jede do Chorvatska 36 dětí.“
Týdenní pobyt u moře získaly děti jako odměnu za své skvělé výsledky. Radost ale měli i jejich rodiče, protože náklady na pobyt uhradila radnice.
---
Škola s polským vyučovacím jazykem v Horní Suché uzavřela školní rok tradičním festynem. Děti předvedly svá vystoupení, pobavily rodiče a společně oslavily blížící se letní prázdniny.
Na zahradě Základní školy s polským vyučovacím jazykem se sešli žáci, rodiče i učitelé, aby společně uzavřeli další školní rok. Tradiční školní slavnost nabídla pestrý program plný vystoupení, zábavy a setkání, při kterém nechyběla ani radost z blížících se prázdnin.
Monika Dorota Plášková, ředitelka ZŠ a MŠ s polským vyučovacím jazykem: „Já jsem vždycky velice pyšná na naše děti a opravdu každý ten festyn je jiný. Má jinou energii, jiné téma, takže to, co dnes předvedly, bylo úžasné.“
Jak se těšíte na vysněné prázdniny?
Monika Dorota Plášková, ředitelka ZŠ a MŠ s polským vyučovacím jazykem: „Děti se těší evidentně nejvíc, myslím si, že rodiče trošičku méně, možná i učitelky. Před námi ve vedení školy jsou ale dva docela pracovní měsíce, takže se těším i netěším zároveň. Budeme opravovat a investovat. Doufám, že 1. září bude zase nějaké překvapení.“
Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: „Základní škola s polským vyučovacím jazykem, respektive jejich sdružení rodičů, je jedním z nejaktivnějších spolků v naší obci a jsme tomu samozřejmě rádi. Držíme jim palce. Přeji jim, aby prázdniny prožili co nejlépe a aby se potom alespoň trochu těšili do školy.“
Anketa: „Podle mě se nám to povedlo dost dobře a připravovali jsme se na to s naší učitelkou ve třídě.“ A jaký byl pro tebe letošní školní rok? „Dobrý. Už nebyl takový dětský, byl zase o něco dospělejší.“
Anketa: „Užívám si to skvěle. Připravovali jsme si ten tanec dost dlouho, protože jsme ho ještě museli několikrát změnit. Letošní školní rok byl trochu těžký, protože jsme měli hodně nových věcí k naučení, ale zvládla jsem to.“
Anketa: „Tento školní rok byl moc super. Sice mi občas vyšly trochu horší známky, ale jinak se mi líbil. A hrozně se těším do Chorvatska. Zítra jedeme.“ To jedete se školou do Chorvatska? „Ano, zítra jede do Chorvatska 36 dětí.“
Týdenní pobyt u moře získaly děti jako odměnu za své skvělé výsledky. Radost ale měli i jejich rodiče, protože náklady na pobyt uhradila radnice.
---