Nošovický miniexpres

  • Nošovická základka přivítala zpět prváky až třeťáky
  • Děti z Nošovic se návratu do školy nemohly dočkat

Děti z Nošovic se návratu do školy nemohly dočkat

Nošovická základní škola vzdělává žáky prvního až pátého ročníku, kteří se vyučují ve třech třídách. Výhodou je menší počet dětí ve třídách.

S distanční výukou se nošovická škola popasovala více než solidně a s radostí přivítala aspoň některé děti zpátky v lavicích.

Igor Slováček, ředitel ZŠ a MŠ Nošovice: „Mé kolegyně se všechno musely naučit, prošly krátkodobým školením. Zajistili jsme novou ICT techniku pro vyučující i děti. Samozřejmě jsme rádi, díky tomu, že jsme malotřídní škola a v druhém ročníku máme ještě třetí postupový ročník, takže jsme zpět ve škole přivítali prvňáky až třeťáky.“

Distanční výuka byla pro všechny novinkou, Nošovice nevyjímaje.

Adéla Kocichová, třídní učitelka:

„Řekla bych, že je to celkem bavilo, hlavně kluky bavilo pracovat na počítači, takže se to dalo. Holčičky už s tím tak spokojené nebyly. Myslím si, že teď jsou šťastní, že zase vidí své kamarády, nebyli jsme jim asi úplně schopní předat ten sociální kontakt přes tu online výuku. Předáme jim určitě více, když jsou tady ve škole.“

A děti se prý zpět do nošovické základky velmi těšily a rychle naskočily zpět do prezenční výuky.

anketa - žáci ZŠ a MŠ Nošovice:

„Těšil jsem se docela dost, hlavně na kamarády. A je to lepší také v tom, že nám to tady paní učitelka lépe vysvětlí.“

„My dneska probíráme kořeny slov. Baví mě to.“

Obyvatelům Nošovic, kterých neustále přibývá, by se moc líbilo, kdyby místní základní škola měla v budoucnu i druhý stupeň.

---Mohlo by Vás také zajímat


Dnešní premiéry