Palkovický miniexpres

Lidé na Nový rok opět vystoupali na Kubánkov

Lidé na Nový rok opět vystoupali na Kubánkov

Tradiční zapálení vatry a zpěv české hymny si na Nový rok nenechali ujít lidé, kteří si vyšlápli na nejvyšší vrchol Palkovických hůrek Kubánkov.

Stanislav Harabiš, zakladatel obnovené tradice: “Scházíme se tady na tomto kopci už od roku 2000, od začátku tisíciletí, ale nebyli jsme první. před námi už tady chodili od nepaměti v 60 a 70. letech turisté z Fryčovic a Hukvald.”

Lidé přicházeli ze všech směrů a rádi přispěli třiceti korunami ve sbírce na obnovu turistických cest a budování bezbariérových přístupů pro vozíčkáře do turistických chat.

Anketa: “Jsme z Frýdku-Místku, je to pro nás 3. ročník a jde se výborně, je slunečno, krásně.”

Anketa: “Jsem z Chlebovic, jsem tady poprvé s kamarádkou. Počasí nám úžasně vyšlo, takže jsem ráda.”

Anketa: “Chodíme pravidelně, moc se nám to líbí. Je to po těch Vánocích takové relaxační a osvěžující. Potkáváme se tady se známými, koupíme si čtyřlístek a podpoříme dobrou věc.”

Anketa: “Přijeli jsem autobusem na Myslík a vyšli tady nahoru a bylo to parádní. Jsme tady s rodinou a přišli jsme se podívat na zapálení vatry. Jsme tady za Pionýr Palkovice. Hodně nás překvapilo sluníčko, je tady nehorázné vedro.”

Anketa: “Jsem místní, jsem rodák tady asi jeden kilometr níže z Myslíkovských hůrek. Je mi 75 roků, takže to tady znám. Posledních 10 roků tady chodím každý rok.”

Anketa: “Jsme tady asi potřetí, chodíme nepravidelně, když je volno. Dneska jsem po noční. Vždycky se zazpívá hymna, zapálí vatra a je to pěkné setkání lidí. Není to náročný kopec, šli jsme to asi půl hodiny od autobusu a v pohodě.”

---Mohlo by Vás také zajímat