Palkovický miniexpres

V Palkovicích rozvěsili ptačí budky, v některých jsou kamery

V Palkovicích rozvěsili ptačí budky, v některých jsou kamery

Lidé žijící v podhůří Beskyd vědí, jak se starat o přírodu. Například v Palkovicích v těchto dnech přímo v obci i jejím okolí rozmístili několik vlastnoručně vyrobených ptačích budek.

Některá ptačí obydlí jsou vybavená kamerami a dění uvnitř tak bude možné sledovat na obecních webových stránkách.

Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovice: “Za dlouhých zimních večerů jsme přišli na nápad, že bychom ve velkém nebo ve větším rozsahu rozvěšeli po Palkovicích a Myslíku ptačí budky. Protože se nám zdá, že sem tam něco té přírodě musíme vrátit. Ne jenom z ní brát, brát, brát. Takže pan Kožuch jako náš obecní stolař a někteří další soukromí budkaři nadělali asi 20 ptačích budek, které jsme rozvěšeli pomocí plošiny po dědině.”

Alois Kožuch, výrobce ptačích budek: “Já ty budky vyrábím už zhruba takových 30 let, v podstatě od revoluce. Nabízel jsem je do různých zahrádkářských oblastí. Tehdy moc zájem o to nebyl, ale teď poslední dobou se to trošku obrátilo, takže lidi kupují. Měl jsem zakázku až do Bratislavy, do Petržalky, pro různé druhy ptáků. Tam vybavovali nějaký park. A třeba byly budky i pro sovy a různé druhy ptáků.”

---Mohlo by Vás také zajímat


Dnešní premiéry