Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Palkovický miniexpres

Palkovický miniexpres

Radnice koupila škole moderní počítače, tabule a učebnu

Radnice koupila škole moderní počítače, tabule a učebnu

Školáci z Palkovic našli po návratu z prázdnin své třídy mnohem modernější. Škola nakoupila větší množství vzdělávací elektroniky, vybavení dílen a jednu třídu zřídila na zahradě.

David Kula (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), místostarosta Palkovic: “V letošním roce v obci dokončili už třetí modernizační projekt základní školy, na kterém se podílí obec Palkovice a využíváme k tomu fondy Evropské unie. Předmětem aktuálního projektu bylo pořízení nových interaktivních tabulí, nákup IT vybavení, mezi které patřily například tablety, počítače, notebooky, ale i měřicí zařízení pro děti, aby mohly ve fyzice zkoumat různé fyzikální veličiny. Součástí projektu byla také venkovní učebna, která je spíše zaměřena na 1. stupeň a skládá se z různých edukačních a herních prvků, které děti mohou využívat.”

Milan Šponer, ředitel ZŠ Palkovice: “Přes prázdniny došlo zase k další modernizaci vybavení ve škole v Palkovicích. Je to tedy především díky obci a jejího projektu, který byl financován z Evropské unie. Škola byla vybavená dalšími zařízeními typu interaktivní tabule, interaktivní displeje, spousta nových notebooků, iPadů a podobně. A pevně věřím, že do budoucna se zase posuneme o krok vpřed a ta modernizace bude slavit úspěch jak u žáků, tak u široké veřejnosti. Došlo tedy ke zkvalitnění vybavení především v odborných učebnách, protože projekt klade důraz na technické vzdělání. To znamená, že máme nové vybavenou učebnu přírodopisu, učebny fyziky, chemie a dále přijde spousta zařízení do dílen, včetně brusek, vrtaček a podobně.”

---

Mohlo by Vás také zajímat