Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • Povodně zničily v Havířově cyklostezku u řeky Lučiny
  • Jak lze nyní pomáhat obětem povodní
  • Havířov bojuje s potkany, ti se dostali i do hypermarketu
  • 5. ročník Havajského plesu opět bavil handicapované
  • Nábor fotbalových hvězdiček s Tomášem Ujfalušim

Povodně zničily v Havířově cyklostezku u řeky Lučiny

Povodně zcela zničily v Havířově cyklostezku u řeky Lučiny. Magistrát musí nyní najít řešení, jaký zvolit povrch při následné rekonstrukci. Opravy začnou zřejmě až v příštím roce.

Takto dopadla v roce 2017 po vydatných deštích rozestavěná část cyklostezky v Havířově, kterou zaplavila řeka Lučina. Při letošních povodních sice řeka zůstala v korytě, velkou škodu ale napáchal místní potok, který vymlel jinou část této cyklostezky.

Denisa Siwková, místní obyvatelka: “Cyklostezka je zničená asi na třech, čtyřech místech po celé délce, protože tady ten potůček se vylil a všechno to hrnul před sebou. Cyklostezka je využívaná hodně, takže doufám, že se to spraví. Byla by to škoda. Ono už za ta léta ten stav není úplně výborný, jak byl. Takže možná ta voda tomu i pomohla, že se to spraví.”

Problém je, že na cyklostezku musel být použit kvůli životnímu prostředí nestmelený povrch.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Ano, ty diskuze se nyní teď rozjedou. Pokusíme se udělat, co možná nejlepší rozhodnutí, protože bruslit třeba na kolečkových bruslích tady od malé Jamajky až po konec Lučiny by byla podle mne fajn věc. Musíme si ty věci znova teď vykomunikovat, protože po té povodni a po tom vylití a rozlití potoku se opravdu věci trochu změnily a my musíme tu rekonstrukci hlavně udělat tak, aby se to příště už neopakovalo, abychom třeba co deset let nemuseli tuto cyklostezku znova a znova opravovat.”

Oprava cyklostezky zřejmě začne až na jaře příštího roku.

---

Jak lze nyní pomáhat obětem povodní

Dobrovolnická, materiální, finanční a psychosociální - to jsou druhy pomocí, které jsou nyní potřebné v oblastech zasažených povodněmi. Jejich rozdělení obstarávají nevládní organizace, ale mohou se zapojit i lidé, zejména prostřednictvím sbírek.

Český červený kříž, Člověk v tísni, Charita nebo ADRA – organizace, které po povodních pomáhají lidem se zvládáním situace. Aktuálně je materiální pomoc ve většině zasažených oblastí zajištěná, avšak zbývá pomoc dobrovolnická a finanční.

Josef Koláček, koordinátor pomoci při mimořádných událostech, ADRA: „Ty základní formy pomoci je nejdřív ta dobrovolnická – samozřejmě to vyklízení naplavenin u domácností, která pořád probíhá. My jsme k dnešnímu dni zapojili asi 1680 dobrovolníků.“

anketa, dobrovolnice: „Je to hrozné, byla jsem i po tornádu na Moravě a tohle je snad ještě větší...“

Červený kříž zase zajišťoval například evakuační centra.

Kristýna Brabencová, členka krizového štábu, Český červený kříž: „Teďka vlastně bojujeme s časem, protože spousta domů je poškozených, pořád je to všechno mokré, takže v maximálním množství dovážíme vysoušeče, co je v našich silách. Blíží se zima, takže potřebujeme, aby se to všechno stihlo.“

Josef Koláček, koordinátor pomoci při mimořádných událostech, ADRA: „Ta poslední část pomoci, která bude probíhat ještě dlouho, je ta psychosociální pomoc. Intervence u lidí, kteří tu situaci obtížně zvládají nebo když teď začínají demolice některých těch nemovitostí, tak tam je obzvlášť potřeba extrémní podpory.“

Aktuální je samozřejmě i pomoc finanční. Všechny z pomáhajících organizací mají sbírky právě pro tyto účely a nejlepší znalosti a prostředky k jejich rozdělení podle potřeby.

---

Krátké zprávy 3. 10. 2024 17.00 - 1

OSTRAVSKÉ SPLAŠKY TEČOU DO ODRY
Ústřední čistírna odpadních vod v Ostravě-Přívoze je kvůli povodním mimo provoz a odpadní vody tečou do řeky Odry. Město Ostrava a společnost OVAK vyzývají občany k dodržování Kanalizačního řádu, zejména aby nevhazovali nevhodné předměty do kanalizace. Obnova provozu čistírny je plánována nejdříve na konec roku 2024.
JAN DOHNAL (ODS/SPOLU): “Nejdená se o odkládání odpadu, takže například olej z fritézy, chemikálie atp. do odpadu nepatří. Jsme v mimořádné situaci a nechceme zatěžovat životní prostředí a pouštět tyto věci do Odry. Prosím všechny občany, aby se chovali zodpovědně a do odpadu nedávali věci, které tam nepatří.”

---

Havířov bojuje s potkany, ti se dostali i do hypermarketu

Potkani představují pro města noční můru. Neustále s nimi bojují i v Havířově, kde musí opět přistoupit k plošné deratizaci. Hlodavci velké škody napáchali i v jednom hypermarketu.

Potkani zaútočili na oddělení úseku pekařství v havířovském Globusu. Nalezen byl trus, živí i mrtví hlodavci. Kontroloři Státní zemědělské a potravinářské inspekce o tom informovali na svém webu Potraviny na pranýři. Hypermarket část prodejny uzavřel a nyní provádí deratizaci.

anketa: “Je to hrozné, si myslím. Mělo by se s tím něco dělat, ať se zase nějaké nemoci nerozmnoží, nebo něco.”

anketa: "Jak byly ty deště, takže se to stahovalo." Co říkáte na to, že pronikli až do obchodu? “To je zlé, to se mi nelíbí.”

Jakmile jsou potkani vidět i za bílého dne, znamená to, že se hlodavci přemnožili. Právě od 1. října město nařídilo vyhláškou speciální plošnou deratizaci na celém území.

Jana Vichrová, odbor komunálních služeb: “My samozřejmě všechny ty potkany nevyhubíme, to asi není ani našim cílem, to se nám nepodaří. Ale pořád se snažíme udržovat nějakou přijatelnou míru početního stavu těch potkanů na území města."

Povinnost provést deratizaci na mají všichni vlastníci nemovitostí.

Jana Vichrová, odbor komunálních služeb: "V případě, že by byl nějaký abnormální výskyt, tak první co je, zjišťujeme, jestli zde byla prováděna v době nařízené speciální ochranné deratizace deratizace. Měli by mít doklad od nějaké odborné firmy, která jim tu deratizaci prováděla.”

Radnici hubení hlodavců stojí ročně zhruba 150 tisíc korun.

---

5. ročník Havajského plesu opět bavil handicapované

Převážně lidé s mentálním handicapem opět zaplnili Katolický lidový dům ve Frýdku-Místku. Organizátoři tady pro ně tradičně uspořádali Havajský ples. Zhruba 150 klientů z různých organizací napříč krajem si tak opět sešlo a ukázalo, že se umí skvěle bavit.

Plný sál Katolického lidového domu ve Frýdku-Místku. Klienti s různými formami handicapu se opět sešli a užívají si dopoledne, jako kdyby to byla nejlepší večerní zábava.

Jana Kohutová, organizátorka akce: "Jako každý rok už pátý ročník, jsme udělali Havajský ples pro všechny zdravotně postižné z celého Moravskoslezského kraje. Máme tady jak vidíte asi 150 účastníků, kteří se úžasně baví. Ty kluby mezi sebou se velmi rády potkávají, výborně se baví. Jsou všichni na jedné lodi, nikdo tady nikoho nesoudí."

Cílem akce je tradičně zkvalitnit život lidem s mentálním i jiným handicapem.

Soňa Běčáková, Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených v ČR, Klub Míša: "Já jsem tady za asociaci rodičů a přátel Klub Míša a máme tady asi 10 členů, chodíme tady pravidelně, moc se nám tady líbí i dětem."

Anketa: 1.) "My jsme z organizace Míša pomáhá, jsme z Ostravy a v současné chvíli je tady s námi 9 klientů. Takové setkání je pro nás velmi příjemné, protože jsou všichni mezi svými a moc si to užívají." – Baví se dobře? – "Určitě, naše děti milují hudbu, takže tohle je pro ne úplně ráj."

Anket1a: 2.) "Miluju tyto plesy, protože se můžu scházet se svými kamarády a je to něco úžasného."

Anketa: 3.) "Užívám si to, je to skvělý mejdan a užívám si to tady se všemi."

Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Já bych chtěl poděkovat organizátorům, tedy Lidovému domu, že dvakrát ročně pořádá tuto akci, kde se mohou potkat uživatelé Žirafy, Našeho světa, Školy života a dalších organizací. Vidíte sami, že uživatelé, kteří mají nějaké zdravotní, mentální postižení, či jiný handicap, tak se tady ohromně baví a jsem rád, že město Frýdek-Místek takovou akci podpořilo."

Natálie Hamplová, ředitelka Integrovaného centra Žirafa: "My tady máme dneska 23 klientů ze dvou oddělní denního stacionáře. Pro naše klienty je to důležité, protože jsou to lidé s intelektovým znevýhodněním, kteří nemají tolik příležitostí se společně potkávat. A každá taková akce je pro ně příležitost, kde si povídají spolu, kde si zatančí, navážou nové kontakty, vzájemně se inspirují. Mají stejné potřeby jako my."

Součástí plesu je i tombola, ve které vyhraje cenu úplně každý klient. Organizátoři pořádají podobnou akci tradičně i na konci zimy, kdy jde o karneval v maskách.

---

Krátké zprávy 3. 10. 2024 17.00 - 2

NEHODA CYKLISTY VE VÍTKOVĚ - PČR ŽÁDÁ O POMOC
Opavští policisté prověřují nehodu cyklisty z 29. září odpoledne ve Vítkově. Cyklista na elektrokole upadl a zranil se. Policie žádá svědky, zejména dva cyklisty a motocyklistu, kteří muži pomohli, aby se ozvali na dopravní inspektorát Opava nebo linku 158.

REKONSTRUKCE MŠ ZA 95,9 MIL. KČ
V Ostravě-Petřkovicích byla dokončena rekonstrukce mateřské školy. Nabízí teď moderní prostředí, s navýšenou kapacitou na 108 dětí, ale i nové prostory pro výuku a společenské akce. Investice dosáhla téměř 96 milionů korun, přičemž město Ostrava přispělo částkou téměř 40 milionů. Škola nyní poskytuje kvalitní vzdělávání a širokou škálu aktivit pro děti i jejich rodiče.

---

Nábor fotbalových hvězdiček s Tomášem Ujfalušim

Klub 1. FC Poruba hledá nové kluky a holky. Uspořádal proto nábory nových fotbalových hvězdiček. Přijít mohl každý, kdo má chuť sportovat.

Desítky dětí vytáhl z domu bývalý český fotbalový reprezentant Tomáš Ujfaluši. Slavný Ujfi přijel podpořit jednu z náborových akcí klubu 1. FC Poruba.

Tomáš Ujfaluši, bývalý český fotbalový reprezentant: “Já jsem přišel rád podpořit, protože s Dugim jsem ještě hrával fotbal v Olomouci, takže se známe dlouhou dobu a spíš jde o to, aby ty děti sportovaly. Důležité je, že půjdou z domu, tady si je vyzkoušíme, jsou tady různé disciplíny a podle toho se zařadí u nějakých kategorií."

anketa: účastníci náborové akce: “Hrála jsem, možná přestoupím, ale ještě nevím, nejsem si jistá. Ale jako už by jsem chtěla být v bráně, chci to zkusit, ale jestli mi to nepůjde, asi budu radši v útoku a tady se mi to líbí, protože tu mají dobrý trávník."

“Rozhodla jsem se pro fotbal, protože bratr a sestra hrají, tak jsem chtěla, aby jsme měli všichni to stejné. "

“Protože jsem tady chtěl zkusit se vyfotit s fotbalistou a zkusit to tady."

Cílem akce bylo vybrat 20 dětí do přípravky.

Milan Duhan, sportovní ředitel, 1. FC Poruba: “Myslím si, že určitě si vybereme a že důležité bude, aby ty děti to hlavně bavilo, aby tady chodily rády, aby si to zamilovaly ten sport a uvidíme, co z toho bude.”

Prvních 20 dětí, které na nábor přišly, dostaly dres s podpisem Tomáše Ujfalušiho, což byla pro ně velká motivace.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
03. října 2024, 17:00

Povodně zničily v Havířově cyklostezku u řeky Lučiny

Povodně zcela zničily v Havířově cyklostezku u řeky Lučiny. Magistrát musí nyní najít řešení, jaký zvolit povrch při následné rekonstrukci. Opravy začnou zřejmě až v příštím roce.

Takto dopadla v roce 2017 po vydatných deštích rozestavěná část cyklostezky v Havířově, kterou zaplavila řeka Lučina. Při letošních povodních sice řeka zůstala v korytě, velkou škodu ale napáchal místní potok, který vymlel jinou část této cyklostezky.

Denisa Siwková, místní obyvatelka: “Cyklostezka je zničená asi na třech, čtyřech místech po celé délce, protože tady ten potůček se vylil a všechno to hrnul před sebou. Cyklostezka je využívaná hodně, takže doufám, že se to spraví. Byla by to škoda. Ono už za ta léta ten stav není úplně výborný, jak byl. Takže možná ta voda tomu i pomohla, že se to spraví.”

Problém je, že na cyklostezku musel být použit kvůli životnímu prostředí nestmelený povrch.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Ano, ty diskuze se nyní teď rozjedou. Pokusíme se udělat, co možná nejlepší rozhodnutí, protože bruslit třeba na kolečkových bruslích tady od malé Jamajky až po konec Lučiny by byla podle mne fajn věc. Musíme si ty věci znova teď vykomunikovat, protože po té povodni a po tom vylití a rozlití potoku se opravdu věci trochu změnily a my musíme tu rekonstrukci hlavně udělat tak, aby se to příště už neopakovalo, abychom třeba co deset let nemuseli tuto cyklostezku znova a znova opravovat.”

Oprava cyklostezky zřejmě začne až na jaře příštího roku.

---

Jak lze nyní pomáhat obětem povodní

Dobrovolnická, materiální, finanční a psychosociální - to jsou druhy pomocí, které jsou nyní potřebné v oblastech zasažených povodněmi. Jejich rozdělení obstarávají nevládní organizace, ale mohou se zapojit i lidé, zejména prostřednictvím sbírek.

Český červený kříž, Člověk v tísni, Charita nebo ADRA – organizace, které po povodních pomáhají lidem se zvládáním situace. Aktuálně je materiální pomoc ve většině zasažených oblastí zajištěná, avšak zbývá pomoc dobrovolnická a finanční.

Josef Koláček, koordinátor pomoci při mimořádných událostech, ADRA: „Ty základní formy pomoci je nejdřív ta dobrovolnická – samozřejmě to vyklízení naplavenin u domácností, která pořád probíhá. My jsme k dnešnímu dni zapojili asi 1680 dobrovolníků.“

anketa, dobrovolnice: „Je to hrozné, byla jsem i po tornádu na Moravě a tohle je snad ještě větší...“

Červený kříž zase zajišťoval například evakuační centra.

Kristýna Brabencová, členka krizového štábu, Český červený kříž: „Teďka vlastně bojujeme s časem, protože spousta domů je poškozených, pořád je to všechno mokré, takže v maximálním množství dovážíme vysoušeče, co je v našich silách. Blíží se zima, takže potřebujeme, aby se to všechno stihlo.“

Josef Koláček, koordinátor pomoci při mimořádných událostech, ADRA: „Ta poslední část pomoci, která bude probíhat ještě dlouho, je ta psychosociální pomoc. Intervence u lidí, kteří tu situaci obtížně zvládají nebo když teď začínají demolice některých těch nemovitostí, tak tam je obzvlášť potřeba extrémní podpory.“

Aktuální je samozřejmě i pomoc finanční. Všechny z pomáhajících organizací mají sbírky právě pro tyto účely a nejlepší znalosti a prostředky k jejich rozdělení podle potřeby.

---

Krátké zprávy 3. 10. 2024 17.00 - 1

OSTRAVSKÉ SPLAŠKY TEČOU DO ODRY
Ústřední čistírna odpadních vod v Ostravě-Přívoze je kvůli povodním mimo provoz a odpadní vody tečou do řeky Odry. Město Ostrava a společnost OVAK vyzývají občany k dodržování Kanalizačního řádu, zejména aby nevhazovali nevhodné předměty do kanalizace. Obnova provozu čistírny je plánována nejdříve na konec roku 2024.
JAN DOHNAL (ODS/SPOLU): “Nejdená se o odkládání odpadu, takže například olej z fritézy, chemikálie atp. do odpadu nepatří. Jsme v mimořádné situaci a nechceme zatěžovat životní prostředí a pouštět tyto věci do Odry. Prosím všechny občany, aby se chovali zodpovědně a do odpadu nedávali věci, které tam nepatří.”

---

Havířov bojuje s potkany, ti se dostali i do hypermarketu

Potkani představují pro města noční můru. Neustále s nimi bojují i v Havířově, kde musí opět přistoupit k plošné deratizaci. Hlodavci velké škody napáchali i v jednom hypermarketu.

Potkani zaútočili na oddělení úseku pekařství v havířovském Globusu. Nalezen byl trus, živí i mrtví hlodavci. Kontroloři Státní zemědělské a potravinářské inspekce o tom informovali na svém webu Potraviny na pranýři. Hypermarket část prodejny uzavřel a nyní provádí deratizaci.

anketa: “Je to hrozné, si myslím. Mělo by se s tím něco dělat, ať se zase nějaké nemoci nerozmnoží, nebo něco.”

anketa: "Jak byly ty deště, takže se to stahovalo." Co říkáte na to, že pronikli až do obchodu? “To je zlé, to se mi nelíbí.”

Jakmile jsou potkani vidět i za bílého dne, znamená to, že se hlodavci přemnožili. Právě od 1. října město nařídilo vyhláškou speciální plošnou deratizaci na celém území.

Jana Vichrová, odbor komunálních služeb: “My samozřejmě všechny ty potkany nevyhubíme, to asi není ani našim cílem, to se nám nepodaří. Ale pořád se snažíme udržovat nějakou přijatelnou míru početního stavu těch potkanů na území města."

Povinnost provést deratizaci na mají všichni vlastníci nemovitostí.

Jana Vichrová, odbor komunálních služeb: "V případě, že by byl nějaký abnormální výskyt, tak první co je, zjišťujeme, jestli zde byla prováděna v době nařízené speciální ochranné deratizace deratizace. Měli by mít doklad od nějaké odborné firmy, která jim tu deratizaci prováděla.”

Radnici hubení hlodavců stojí ročně zhruba 150 tisíc korun.

---

5. ročník Havajského plesu opět bavil handicapované

Převážně lidé s mentálním handicapem opět zaplnili Katolický lidový dům ve Frýdku-Místku. Organizátoři tady pro ně tradičně uspořádali Havajský ples. Zhruba 150 klientů z různých organizací napříč krajem si tak opět sešlo a ukázalo, že se umí skvěle bavit.

Plný sál Katolického lidového domu ve Frýdku-Místku. Klienti s různými formami handicapu se opět sešli a užívají si dopoledne, jako kdyby to byla nejlepší večerní zábava.

Jana Kohutová, organizátorka akce: "Jako každý rok už pátý ročník, jsme udělali Havajský ples pro všechny zdravotně postižné z celého Moravskoslezského kraje. Máme tady jak vidíte asi 150 účastníků, kteří se úžasně baví. Ty kluby mezi sebou se velmi rády potkávají, výborně se baví. Jsou všichni na jedné lodi, nikdo tady nikoho nesoudí."

Cílem akce je tradičně zkvalitnit život lidem s mentálním i jiným handicapem.

Soňa Běčáková, Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených v ČR, Klub Míša: "Já jsem tady za asociaci rodičů a přátel Klub Míša a máme tady asi 10 členů, chodíme tady pravidelně, moc se nám tady líbí i dětem."

Anketa: 1.) "My jsme z organizace Míša pomáhá, jsme z Ostravy a v současné chvíli je tady s námi 9 klientů. Takové setkání je pro nás velmi příjemné, protože jsou všichni mezi svými a moc si to užívají." – Baví se dobře? – "Určitě, naše děti milují hudbu, takže tohle je pro ne úplně ráj."

Anket1a: 2.) "Miluju tyto plesy, protože se můžu scházet se svými kamarády a je to něco úžasného."

Anketa: 3.) "Užívám si to, je to skvělý mejdan a užívám si to tady se všemi."

Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Já bych chtěl poděkovat organizátorům, tedy Lidovému domu, že dvakrát ročně pořádá tuto akci, kde se mohou potkat uživatelé Žirafy, Našeho světa, Školy života a dalších organizací. Vidíte sami, že uživatelé, kteří mají nějaké zdravotní, mentální postižení, či jiný handicap, tak se tady ohromně baví a jsem rád, že město Frýdek-Místek takovou akci podpořilo."

Natálie Hamplová, ředitelka Integrovaného centra Žirafa: "My tady máme dneska 23 klientů ze dvou oddělní denního stacionáře. Pro naše klienty je to důležité, protože jsou to lidé s intelektovým znevýhodněním, kteří nemají tolik příležitostí se společně potkávat. A každá taková akce je pro ně příležitost, kde si povídají spolu, kde si zatančí, navážou nové kontakty, vzájemně se inspirují. Mají stejné potřeby jako my."

Součástí plesu je i tombola, ve které vyhraje cenu úplně každý klient. Organizátoři pořádají podobnou akci tradičně i na konci zimy, kdy jde o karneval v maskách.

---

Krátké zprávy 3. 10. 2024 17.00 - 2

NEHODA CYKLISTY VE VÍTKOVĚ - PČR ŽÁDÁ O POMOC
Opavští policisté prověřují nehodu cyklisty z 29. září odpoledne ve Vítkově. Cyklista na elektrokole upadl a zranil se. Policie žádá svědky, zejména dva cyklisty a motocyklistu, kteří muži pomohli, aby se ozvali na dopravní inspektorát Opava nebo linku 158.

REKONSTRUKCE MŠ ZA 95,9 MIL. KČ
V Ostravě-Petřkovicích byla dokončena rekonstrukce mateřské školy. Nabízí teď moderní prostředí, s navýšenou kapacitou na 108 dětí, ale i nové prostory pro výuku a společenské akce. Investice dosáhla téměř 96 milionů korun, přičemž město Ostrava přispělo částkou téměř 40 milionů. Škola nyní poskytuje kvalitní vzdělávání a širokou škálu aktivit pro děti i jejich rodiče.

---

Nábor fotbalových hvězdiček s Tomášem Ujfalušim

Klub 1. FC Poruba hledá nové kluky a holky. Uspořádal proto nábory nových fotbalových hvězdiček. Přijít mohl každý, kdo má chuť sportovat.

Desítky dětí vytáhl z domu bývalý český fotbalový reprezentant Tomáš Ujfaluši. Slavný Ujfi přijel podpořit jednu z náborových akcí klubu 1. FC Poruba.

Tomáš Ujfaluši, bývalý český fotbalový reprezentant: “Já jsem přišel rád podpořit, protože s Dugim jsem ještě hrával fotbal v Olomouci, takže se známe dlouhou dobu a spíš jde o to, aby ty děti sportovaly. Důležité je, že půjdou z domu, tady si je vyzkoušíme, jsou tady různé disciplíny a podle toho se zařadí u nějakých kategorií."

anketa: účastníci náborové akce: “Hrála jsem, možná přestoupím, ale ještě nevím, nejsem si jistá. Ale jako už by jsem chtěla být v bráně, chci to zkusit, ale jestli mi to nepůjde, asi budu radši v útoku a tady se mi to líbí, protože tu mají dobrý trávník."

“Rozhodla jsem se pro fotbal, protože bratr a sestra hrají, tak jsem chtěla, aby jsme měli všichni to stejné. "

“Protože jsem tady chtěl zkusit se vyfotit s fotbalistou a zkusit to tady."

Cílem akce bylo vybrat 20 dětí do přípravky.

Milan Duhan, sportovní ředitel, 1. FC Poruba: “Myslím si, že určitě si vybereme a že důležité bude, aby ty děti to hlavně bavilo, aby tady chodily rády, aby si to zamilovaly ten sport a uvidíme, co z toho bude.”

Prvních 20 dětí, které na nábor přišly, dostaly dres s podpisem Tomáše Ujfalušiho, což byla pro ně velká motivace.

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-03-10-2024-17-00