Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • MNO pečuje o onkologické pacienty i nadále
  • Havířovský Globus vyjde vstříc dětem s autismem
  • Uklízet Nový Jičín pomáhali i lidé z Ukrajiny
  • Výstava starého Bruntálu a historická přednáška
  • Dvě amatérské ligy vyhrály hokejové týmy z Těrlicka

MNO pečuje o onkologické pacienty i nadále

Také Městská nemocnice Ostrava řeší nedostatek lékařů - konkrétně na tamní onkologii. Vedení nemocnice ale tvrdí, že pacienti se zhoršení péče nemusí obávat. Onkologie bude fungovat i nadále, pouze složitější případy budou po vyšetření odesílány do Komplexních onkologických center.

Fifejdská nemocnice má v péči přibližně 1600 onkologických pacientů, na jejichž léčbě spolupracuje s Komplexními onkologickými centry ve Fakultní nemocnici Ostrava a s nemocnicí v Novém Jičíně. Nyní bude spolupráce ještě výraznější, protože po odchodu několika onkologů musely Fifejdy změnit systém péče.

Kateřina Kysela, náměstkyně ředitele MNO: "Ještě v roce 2020 jsme v naší nemocnici zvládali našim pacientům aplikovat i chemoterapii a samozřejmě kompletní ambulantní péči. Nicméně odchodem lékařů se ta situace malinko zhoršila a museli jsme redukovat provozní dobu ambulancí." 

Pacientů se prý změny nijak nedotknou a bude o ně dobře postaráno i nadále. Klinický provoz pokračuje, složitější případy budou odesílány do komplexních center a nově jsou navíc zorganizovány multioborové týmy, které urychlí léčbu pacienta. 

Tomáš Blažek, onkolog MNO: "Výstupem toho multidisciplinárního týmu je doporučení, jak co nejrychleji a nejefektivněji zahájit léčbu daného konkrétního pacienta." 

Kateřina Kysela, náměstkyně ředitele MNO: "Pacientům je poskytována veškerá péče, která je potřeba, nicméně k výkonům, které musejí poskytovat specializovaná pracoviště, jsou a budou pacienti odesíláni do těchto vyšších pracovišť." 

Vedení nemocnice ale snahu o rozšíření lékařského týmu na onkologii rozhodně nevzdává a pokud se to povede, určitě se chce vrátit k poskytování onkologické péče v původním rozsahu. 

---

Havířovský Globus vyjde vstříc dětem s autismem

Hypermarket Globus v Havířově se stal prvním v České republice, který usnadní nakupování rodinám s autismem. Ve vymezený čas eliminuje veškeré rušivé podněty. Spolek ADAM - autistické děti a my si iniciativy nesmírně váží.

Život rodin, které vychovávají děti s autismem, je naprosto jiný. A to i v běžných věcech, jako je obyčejný nákup v obchodě. Spolek ADAM našel společnou cestu, jak rodinám pomoci s hypermarketem Globus v Havířově a vytvořili projekt Modré hodiny.

Renáta Čechmanová, ředitelka hypermarketu Globus Havířov: "Obnáší to to, že budeme mít na celé prodejně tlumené osvětlení, bude naprosté ticho, nebude hrát rádio, nebudou žádná hlášení a ještě navíc jsme připravili piktogramy na podlaze prodejny.  To znamená, že když se blížím k pekařství, zdálky mohu vidět obrázek chleba a rohlíku."

Spolek chtěl s projektem seznámit i širokou veřejnost a proto připravil osvětový den.

Marie Gerdová, spolek ADAM: "Autistické děti trpí senzorickým přetížením, to znamená, že je mohou snadno rozrušit zvuky, světlo, pachy, množství lidí, rušné prostředí. Jsem velmi vděčná Globusu Havířov, protože vyšli vstříc autistickým dětem jako první v České republice, jako obchod, který umožnil autistickým dětem lepší pohodlnější nákupy."

anketa, matka dítěte s autismem: "Jako matka 13 letého autisty jsem velmi vděčná. Můžeme z toho udělat nějakou bojovku pomocí piktogramů, chodit po prodejně a udělat si z toho i hru. Jsem moc vděčná.”

Modré hodiny budou probíhat vždy každé úterý a to od 15 do 17 hodin. 

---

Zprávy krátké, 4. 4. 2022, 3

V pondělí začala rekonstrukce zvlněné dálnice D1 na okraji Ostravy. Jde o první z úseků, o kterém soud rozhodl, že ho musí stavební firma opravit na své náklady. Provoz na dálnici byl sveden do jednoho jízdního pruhu.



Jiří Hlavatý, ředitel úseku kontroly kvality staveb ŘSD:
"Budeme odstraňovat vozovky, to znamená bude se vyrovnávat, budou se pokládat nové povrchy. Dále budeme opravovat kompletně celou odpočívku, všechny povrchy půjdou pryč. Tam jdeme až dolů, všechen špatný materiál, který tam byl, se vybere a postaví se v podstatě nová odpočívka, nová část, kde stojí kamiony a kde je parkoviště."

---

Uklízet Nový Jičín pomáhali i lidé z Ukrajiny

Hlavním úklidovým dnem jarní kampaně Ukliďme Česko byla letos první dubnová sobota. Likvidovat černé skládky vyrazili také dobrovolníci v Novém Jičíně. Sbírali odpadky kolem toku Jičínky.

Jarní kampaň Ukliďme Nový Jičín letos provázela sněhová nadílka, ani to ale dobrovolníky neodradilo a v dostatečném počtu vyrazili na očistu kolem řeky Jičínky. Na zhruba tříkilometrovém úseku směrem do místní části Žilina naplnili odpadky desítky pytlů.

Ondřej Syrovátka (Zelení), 2. místostarosta Nového Jičína: “Bylo toho docela hodně, ale pravda je, že kolem řeky toho bývá hodně vždycky, protože někdy to ani nemusí být odpad z Nového Jičína, ta voda ho přinese. Jako obvykle toho bylo hodně pod mosty, kde občas bývají bezdomovci. Bohužel našli jsme i několik injekčních stříkaček a na ty jsme museli zavolat městskou policii.”

Do úklidu se zapojily rodiny s dětmi, skauti nebo klienti chráněného bydlení Archa a také někteří ukrajinští občané, kteří v Novém Jičíně našli azyl.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina: “Paní Oksana se synem a druhá paní Oksany přišli tady do Žiliny pomoct nám s úklidem pod přístřeškem, protože zakončení dnešního úklidu bude tady v Žilině.”

paní Oksana: “Jsme moc rádi, že můžeme pomoci a udělat dobrou věc. Čeští lidé nám i Ukrajině moc pomáhají.”

Odměnou pro všechny dobrovolníky byla na konci úklidové trasy teplá polévka a čaj.

---

Zprávy krátké, 4. 4. 2022, 4

V Suchdolu nad Odrou vznikne nová sociální služba pro osoby s duševním onemocnění. Moravskoslezský kraj s přispěním evropské unie nechá zrekonstruovat tamní chátrající vilu. Ta nabídne zázemí a péči dvanácti klientům. Zástupci kraje už předali staveniště, hotovo by mělo být za rok.

Už více než měsíc pomáhají dobrovolníci ukrajinským uprchlíkům. Ti, které sdružuje organizace Adra už odpracovali skoro 8 a půl tisíc hodin. Pomáhají například v krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině, kterým denně projde asi 200 uprchlíků. Dobrovolníci tam pomáhají v nepřetržitém denním i nočním provozu.

---

Výstava starého Bruntálu a historická přednáška

Nebývalý zájem vyvolala přednáška o historii Bruntálu ve fotografiích. Přednáška se konala v městském divadle a připravil ji Klub za Starý Bruntál ve spolupráci s bruntálským muzeem a městským divadlem.

Na přednášku Igora Hornišera z bruntálského muzea přišlo do divadla více než sto lidí. Takový počet organizátoři nečekali a byli tak příjemně překvapení. Převažovali senioři, ale nechyběli ani zástupci mladších generací.

Igor Hornišer, historik, Muzeum Bruntál: „Tentokrát by to bylo taková úvodní část, ve které bych povykládal o fotografech a tématech fotografií na Bruntálsku někdy za 1. republiky a za Rakouska.“

Přednáška byla vlastně rozdělena do dvou částí. Na nynější část bude navazovat druhá, která se zaměří zejména na album starých fotografií Bruntálu, které je uloženo v depozitářích bruntálského zámku.

Igor Hornišer, historik, Muzeum Bruntál: „Troufl bych si říct, že žádný z těch návštěvníků neviděl takhle ucelený soubor těch fotografií a že tu byly vyjmenování všichni ti fotografové, kteří stojí za zmínku.“

Pozvolné změny člověk jako by příliš nevnímal. Teprve srovnání dobových fotografií se současným stavem jasně ukazuje, jak moc se Bruntál za desetiletí změnil. Podle názoru pamětníků však ne všechny změny byly nutné a vedly k lepšímu.

Anketa, návštěvníci akce: „Já většinu těch fotek znám, protože jsem si sám fotil a některé ty starý věci mi to připomíná mládí."

„Tak pěkný jako. Docela se těším na to, protože člověk takové ty detaily úplně nezná, nebo když je zná, tak už je zapomněl. Některé ty věci se občas objeví ve vzpomínkách."

Druhá část přednášky by se měla konat v září. Přesný termín organizátoři včas zveřejní.

---

Dvě amatérské ligy vyhrály hokejové týmy z Těrlicka

Hokejovou velmocí se během jediného víkendu stala malá obec na Karvinsku. Těrlicko má dva týmy a oba se staly mistry v amatérských soutěžích. Lavina v sobotu vyhrála Slezskou hokejovou ligu a Buldoci z Hradiště v neděli zvítězili v Beskydské hokejové lize.

V Těrlicku se v posledních hodinách skutečně nemluví o ničem jiném, než o úspěchu místních hokejistů. Přestože v obci není zimní stadion a bruslit se tam dá jen, když zamrzne přehrada, oba hokejové týmy o víkendu vyhrály poháry v amatérských soutěžích. V sobotu Těrličané rozburáceli třineckou Werk arénu. HC Lavina tam porazil Warriors Třinec 6:0 a vyhrál Slezskou hokejovou ligu.

Miroslav Fojtík, asistent trenéra, hráč HC Lavina Těrlicko: “Ze začátku sezony jsme měli velice dobré výkony, potom ze začátku letošního roku, kdy se obnovila soutěž po covidové pauze, tak jsme trošičku laborovali s těmi výsledky, ale play-off jsme projeli úplně senzačně. V prvé řadě musím pochválit fanoušky. Ti dneska předvedli fantastický výkon. Na hřišti samozřejmě taky, vzhledem k tomu, že máme nejvyšší věkový průměr, tak se nám ta sezona velice povedla. V semifinále jsme postoupili na penalty, ale dneska jsme to zcela jednoznačně vyhráli. Výborný výkon brankáře, perfektní obrana, nemám co hodnotit. Bude to dvoudenní oslava.”

Miroslav Fojtík, asistent trenéra, hráč HC Lavina Těrlicko: “Celý tým hrál dobře celou sezonu. Koho bych určitě vyzdvihl, je náš golman. Ten famózně chytá celou sezonu a dneska ve finále s nulou. Samozřejmě, že za to můžou i naši obránci, útočníci, všichni. Dali jsme si před začátkem zápasu nějakou taktické rady, co bychom chtěli hrát a to jsme až na pár výjimek zvládli na jedničku. Fanoušků§ tady přijel plný autobus a udělali skvěloi kulisu, za kterou jsme jim samozřejmě vděční. Jsme mistři!”

V neděli se mistry Beskydské hokejové ligy stali Buldoci z Hradiště, kteří ve finále porazili tým z třineckých Nebor.

Pavel Cienciala, kapitán HC Buldogs Hradiště: “Sezona byla velice náročná. Nikdo nevěděl, jestli se vůbec dohraje. A když už se začala hrát, tak si myslím, že jsme byli připravení jedni z nejlíp. Pravidelně jsme stále trénovali a do play off jsme si věřili. Je těžké vyhrát první titul, ale pravdu horší je ho obhájit. Co víc říct, tým byl doplněn hráči z Laviny, přišli noví, mladší a tady je třešnička na dortu. Super atmosféra. Je třeba poděkovat fanouškům.”

Daniel Till, manažer a hráč HC Buldogs Hradiště: “Máme skvělý mančaft. Začíná to od gólmana, myslím si, že máme jednoho z nejlepších v lize. Celou sezonu podával vynikající výkony a celý tým se o něj opírá. Máme velice kvalitní obranu, tvrdou a hrajeme fyzický hokej.”

Oba hokejové týmy z Těrlicka teď budou mít letní pauzu a zpátky na led se vrátí zřejmě v srpnu.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
04. dubna 2022, 17:00

MNO pečuje o onkologické pacienty i nadále

Také Městská nemocnice Ostrava řeší nedostatek lékařů - konkrétně na tamní onkologii. Vedení nemocnice ale tvrdí, že pacienti se zhoršení péče nemusí obávat. Onkologie bude fungovat i nadále, pouze složitější případy budou po vyšetření odesílány do Komplexních onkologických center.

Fifejdská nemocnice má v péči přibližně 1600 onkologických pacientů, na jejichž léčbě spolupracuje s Komplexními onkologickými centry ve Fakultní nemocnici Ostrava a s nemocnicí v Novém Jičíně. Nyní bude spolupráce ještě výraznější, protože po odchodu několika onkologů musely Fifejdy změnit systém péče.

Kateřina Kysela, náměstkyně ředitele MNO: "Ještě v roce 2020 jsme v naší nemocnici zvládali našim pacientům aplikovat i chemoterapii a samozřejmě kompletní ambulantní péči. Nicméně odchodem lékařů se ta situace malinko zhoršila a museli jsme redukovat provozní dobu ambulancí." 

Pacientů se prý změny nijak nedotknou a bude o ně dobře postaráno i nadále. Klinický provoz pokračuje, složitější případy budou odesílány do komplexních center a nově jsou navíc zorganizovány multioborové týmy, které urychlí léčbu pacienta. 

Tomáš Blažek, onkolog MNO: "Výstupem toho multidisciplinárního týmu je doporučení, jak co nejrychleji a nejefektivněji zahájit léčbu daného konkrétního pacienta." 

Kateřina Kysela, náměstkyně ředitele MNO: "Pacientům je poskytována veškerá péče, která je potřeba, nicméně k výkonům, které musejí poskytovat specializovaná pracoviště, jsou a budou pacienti odesíláni do těchto vyšších pracovišť." 

Vedení nemocnice ale snahu o rozšíření lékařského týmu na onkologii rozhodně nevzdává a pokud se to povede, určitě se chce vrátit k poskytování onkologické péče v původním rozsahu. 

---

Havířovský Globus vyjde vstříc dětem s autismem

Hypermarket Globus v Havířově se stal prvním v České republice, který usnadní nakupování rodinám s autismem. Ve vymezený čas eliminuje veškeré rušivé podněty. Spolek ADAM - autistické děti a my si iniciativy nesmírně váží.

Život rodin, které vychovávají děti s autismem, je naprosto jiný. A to i v běžných věcech, jako je obyčejný nákup v obchodě. Spolek ADAM našel společnou cestu, jak rodinám pomoci s hypermarketem Globus v Havířově a vytvořili projekt Modré hodiny.

Renáta Čechmanová, ředitelka hypermarketu Globus Havířov: "Obnáší to to, že budeme mít na celé prodejně tlumené osvětlení, bude naprosté ticho, nebude hrát rádio, nebudou žádná hlášení a ještě navíc jsme připravili piktogramy na podlaze prodejny.  To znamená, že když se blížím k pekařství, zdálky mohu vidět obrázek chleba a rohlíku."

Spolek chtěl s projektem seznámit i širokou veřejnost a proto připravil osvětový den.

Marie Gerdová, spolek ADAM: "Autistické děti trpí senzorickým přetížením, to znamená, že je mohou snadno rozrušit zvuky, světlo, pachy, množství lidí, rušné prostředí. Jsem velmi vděčná Globusu Havířov, protože vyšli vstříc autistickým dětem jako první v České republice, jako obchod, který umožnil autistickým dětem lepší pohodlnější nákupy."

anketa, matka dítěte s autismem: "Jako matka 13 letého autisty jsem velmi vděčná. Můžeme z toho udělat nějakou bojovku pomocí piktogramů, chodit po prodejně a udělat si z toho i hru. Jsem moc vděčná.”

Modré hodiny budou probíhat vždy každé úterý a to od 15 do 17 hodin. 

---

Zprávy krátké, 4. 4. 2022, 3

V pondělí začala rekonstrukce zvlněné dálnice D1 na okraji Ostravy. Jde o první z úseků, o kterém soud rozhodl, že ho musí stavební firma opravit na své náklady. Provoz na dálnici byl sveden do jednoho jízdního pruhu.



Jiří Hlavatý, ředitel úseku kontroly kvality staveb ŘSD:
"Budeme odstraňovat vozovky, to znamená bude se vyrovnávat, budou se pokládat nové povrchy. Dále budeme opravovat kompletně celou odpočívku, všechny povrchy půjdou pryč. Tam jdeme až dolů, všechen špatný materiál, který tam byl, se vybere a postaví se v podstatě nová odpočívka, nová část, kde stojí kamiony a kde je parkoviště."

---

Uklízet Nový Jičín pomáhali i lidé z Ukrajiny

Hlavním úklidovým dnem jarní kampaně Ukliďme Česko byla letos první dubnová sobota. Likvidovat černé skládky vyrazili také dobrovolníci v Novém Jičíně. Sbírali odpadky kolem toku Jičínky.

Jarní kampaň Ukliďme Nový Jičín letos provázela sněhová nadílka, ani to ale dobrovolníky neodradilo a v dostatečném počtu vyrazili na očistu kolem řeky Jičínky. Na zhruba tříkilometrovém úseku směrem do místní části Žilina naplnili odpadky desítky pytlů.

Ondřej Syrovátka (Zelení), 2. místostarosta Nového Jičína: “Bylo toho docela hodně, ale pravda je, že kolem řeky toho bývá hodně vždycky, protože někdy to ani nemusí být odpad z Nového Jičína, ta voda ho přinese. Jako obvykle toho bylo hodně pod mosty, kde občas bývají bezdomovci. Bohužel našli jsme i několik injekčních stříkaček a na ty jsme museli zavolat městskou policii.”

Do úklidu se zapojily rodiny s dětmi, skauti nebo klienti chráněného bydlení Archa a také někteří ukrajinští občané, kteří v Novém Jičíně našli azyl.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina: “Paní Oksana se synem a druhá paní Oksany přišli tady do Žiliny pomoct nám s úklidem pod přístřeškem, protože zakončení dnešního úklidu bude tady v Žilině.”

paní Oksana: “Jsme moc rádi, že můžeme pomoci a udělat dobrou věc. Čeští lidé nám i Ukrajině moc pomáhají.”

Odměnou pro všechny dobrovolníky byla na konci úklidové trasy teplá polévka a čaj.

---

Zprávy krátké, 4. 4. 2022, 4

V Suchdolu nad Odrou vznikne nová sociální služba pro osoby s duševním onemocnění. Moravskoslezský kraj s přispěním evropské unie nechá zrekonstruovat tamní chátrající vilu. Ta nabídne zázemí a péči dvanácti klientům. Zástupci kraje už předali staveniště, hotovo by mělo být za rok.

Už více než měsíc pomáhají dobrovolníci ukrajinským uprchlíkům. Ti, které sdružuje organizace Adra už odpracovali skoro 8 a půl tisíc hodin. Pomáhají například v krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině, kterým denně projde asi 200 uprchlíků. Dobrovolníci tam pomáhají v nepřetržitém denním i nočním provozu.

---

Výstava starého Bruntálu a historická přednáška

Nebývalý zájem vyvolala přednáška o historii Bruntálu ve fotografiích. Přednáška se konala v městském divadle a připravil ji Klub za Starý Bruntál ve spolupráci s bruntálským muzeem a městským divadlem.

Na přednášku Igora Hornišera z bruntálského muzea přišlo do divadla více než sto lidí. Takový počet organizátoři nečekali a byli tak příjemně překvapení. Převažovali senioři, ale nechyběli ani zástupci mladších generací.

Igor Hornišer, historik, Muzeum Bruntál: „Tentokrát by to bylo taková úvodní část, ve které bych povykládal o fotografech a tématech fotografií na Bruntálsku někdy za 1. republiky a za Rakouska.“

Přednáška byla vlastně rozdělena do dvou částí. Na nynější část bude navazovat druhá, která se zaměří zejména na album starých fotografií Bruntálu, které je uloženo v depozitářích bruntálského zámku.

Igor Hornišer, historik, Muzeum Bruntál: „Troufl bych si říct, že žádný z těch návštěvníků neviděl takhle ucelený soubor těch fotografií a že tu byly vyjmenování všichni ti fotografové, kteří stojí za zmínku.“

Pozvolné změny člověk jako by příliš nevnímal. Teprve srovnání dobových fotografií se současným stavem jasně ukazuje, jak moc se Bruntál za desetiletí změnil. Podle názoru pamětníků však ne všechny změny byly nutné a vedly k lepšímu.

Anketa, návštěvníci akce: „Já většinu těch fotek znám, protože jsem si sám fotil a některé ty starý věci mi to připomíná mládí."

„Tak pěkný jako. Docela se těším na to, protože člověk takové ty detaily úplně nezná, nebo když je zná, tak už je zapomněl. Některé ty věci se občas objeví ve vzpomínkách."

Druhá část přednášky by se měla konat v září. Přesný termín organizátoři včas zveřejní.

---

Dvě amatérské ligy vyhrály hokejové týmy z Těrlicka

Hokejovou velmocí se během jediného víkendu stala malá obec na Karvinsku. Těrlicko má dva týmy a oba se staly mistry v amatérských soutěžích. Lavina v sobotu vyhrála Slezskou hokejovou ligu a Buldoci z Hradiště v neděli zvítězili v Beskydské hokejové lize.

V Těrlicku se v posledních hodinách skutečně nemluví o ničem jiném, než o úspěchu místních hokejistů. Přestože v obci není zimní stadion a bruslit se tam dá jen, když zamrzne přehrada, oba hokejové týmy o víkendu vyhrály poháry v amatérských soutěžích. V sobotu Těrličané rozburáceli třineckou Werk arénu. HC Lavina tam porazil Warriors Třinec 6:0 a vyhrál Slezskou hokejovou ligu.

Miroslav Fojtík, asistent trenéra, hráč HC Lavina Těrlicko: “Ze začátku sezony jsme měli velice dobré výkony, potom ze začátku letošního roku, kdy se obnovila soutěž po covidové pauze, tak jsme trošičku laborovali s těmi výsledky, ale play-off jsme projeli úplně senzačně. V prvé řadě musím pochválit fanoušky. Ti dneska předvedli fantastický výkon. Na hřišti samozřejmě taky, vzhledem k tomu, že máme nejvyšší věkový průměr, tak se nám ta sezona velice povedla. V semifinále jsme postoupili na penalty, ale dneska jsme to zcela jednoznačně vyhráli. Výborný výkon brankáře, perfektní obrana, nemám co hodnotit. Bude to dvoudenní oslava.”

Miroslav Fojtík, asistent trenéra, hráč HC Lavina Těrlicko: “Celý tým hrál dobře celou sezonu. Koho bych určitě vyzdvihl, je náš golman. Ten famózně chytá celou sezonu a dneska ve finále s nulou. Samozřejmě, že za to můžou i naši obránci, útočníci, všichni. Dali jsme si před začátkem zápasu nějakou taktické rady, co bychom chtěli hrát a to jsme až na pár výjimek zvládli na jedničku. Fanoušků§ tady přijel plný autobus a udělali skvěloi kulisu, za kterou jsme jim samozřejmě vděční. Jsme mistři!”

V neděli se mistry Beskydské hokejové ligy stali Buldoci z Hradiště, kteří ve finále porazili tým z třineckých Nebor.

Pavel Cienciala, kapitán HC Buldogs Hradiště: “Sezona byla velice náročná. Nikdo nevěděl, jestli se vůbec dohraje. A když už se začala hrát, tak si myslím, že jsme byli připravení jedni z nejlíp. Pravidelně jsme stále trénovali a do play off jsme si věřili. Je těžké vyhrát první titul, ale pravdu horší je ho obhájit. Co víc říct, tým byl doplněn hráči z Laviny, přišli noví, mladší a tady je třešnička na dortu. Super atmosféra. Je třeba poděkovat fanouškům.”

Daniel Till, manažer a hráč HC Buldogs Hradiště: “Máme skvělý mančaft. Začíná to od gólmana, myslím si, že máme jednoho z nejlepších v lize. Celou sezonu podával vynikající výkony a celý tým se o něj opírá. Máme velice kvalitní obranu, tvrdou a hrajeme fyzický hokej.”

Oba hokejové týmy z Těrlicka teď budou mít letní pauzu a zpátky na led se vrátí zřejmě v srpnu.

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-04-04-2022-17-00