Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • Očkovacím centrem prošlo o víkendu až 2000 lidí
  • Učitelky natáčejí videa pro předškoláky
  • Rekonstrukce podchodu pod ulicí Horní pomalu končí
  • MS kraj přidá na sociální služby i krajské finance
  • V Karviné proběhla inventarizace dřevin

Očkovacím centrem prošlo o víkendu až 2000 lidí

Očkovacím centrem ve Frýdku-Místku prošlo o Velikonocích doposud největší množství lidí. Během soboty a neděle zde měli zaregistrováno na dva tisíce zájemců o očkování. Centrum si tak poprvé vyzkoušelo svůj maximální očkovací výkon. Pokud by byl dostatek vakcín, očkovalo by se tak téměř každý den.

Očkovací centrum v Národním domě ve Frýdku-Místku si o víkendu sáhlo na maximální možnou kapacitu. Po měsíci od otevření se tady leccos změnilo, rozšířily se prostory, přibyly očkovací stany i technika.

Ivana Krzykalová, vrchní sestra očního a ORL Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Ti naši lidé, kteří přicházejí na očkování, mají nově lepší informace. Máme nově vyvolávací systém, který nám práci ulehčuje, tím pádem nepotřebujeme tolik personálu tady. Potřebujeme akorát tady člověka, který ty lidi naviguje, aby si správně sedli na přepážku, kterou mají označenou."

Anketa: 1.) "Přišla jsem tu s babičkou, probíhá to, že ji naočkují, chvíli posedí a většinou jí nic není, takže do půl hodiny jedeme domů." 2.) "Jsem tu podruhé, už na druhou injekci a normálně to probíhalo, jak dneska." - A co na to říkáte, že jste už naočkovaná? - "No tak jsem chtěla se dat naočkovat, tak mě naočkovali."

Tomáš Václavík, vedoucí odboru bezpečnostních rizik a prevence kriminality: "V tuto chvíli je otevřeno až devět očkovacích stanů, záleží to na počtu vakcín."

V sobotu a neděli tady zvládli odbavit téměř tisíc lidí denně. Ještě stále se přitom jedná o zkušební provoz.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Naše maximální kapacita je 1000 dávek za 8 hodin při tom plném provozu. Jaké mám informace od krajského koordinátora očkování, tak bychom snad měli v příštích týdnech dostat nějakých 550 vialek týdně, což by znamenalo, že budeme schopni očkovat 770 lidí denně, což je výrazně větší množství, než se kterým jsme počítali. Byl jsem spíš skeptický k tomu, jakým způsobem probíhá vakcinace v České republice. To všechno budou prvovakcinace."

Na chod očkovacího centra se během velikonočních svátků přišli podívat i zástupci nového vedení města. Očkování občanů je totiž i pro ně priorita.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Jsem rád, že od těch drobných bolestí na začátku to centrum se velmi zaběhlo. Myslím si, že práce je tady zorganizovaná velmi dobře. Já bych chtěl poděkovat frýdecké nemocnici. S panem ředitelem jsme se bavili o dalších možnostech, jak zprůchodnit to centrum a myslím si, že největší slabinou v této době není, jak to funguje, ale že není dostatek vakcín. My jsme připraveni, udělali jsme maximum a když bude více vakcín, bude naočkovaných více lidí."

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "V současné době v našem očkovacím centru dobíhá druhé kolo očkování skupiny 80+ a očkování 70+. Já bych tímto chtěl apelovat na seniory, aby nechodili příliš brzy před domluveným termínem vyhnuli se tak zbytečnému čekání."

V případě, že lidé přijdou na objednaný čas, očkovacím procesem projdou zhruba do patnácti minut.

Ivana Krzykalová, vrchní sestra očního a ORL Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Většinou dobře, jsou pozitivně naladěni, jsou rádi, že jsou očkování a řekla bych, že to snášejí dobře. I chválí, že to jde průběžně a nečekají dlouho."

Tomáš Václavík, vedoucí odboru bezpečnostních rizik a prevence kriminality: "Po té vakcíně jdou do čekárny, kde počkají 15 až 20 minut a pak odcházejí domů."

Nařízením vlády se pro nově registrované prodloužil interval aplikace mezi první a druhou dávkou u vakcíny Pfizer a Moderna na 42 dní.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Všichni, kteří byli registrovaní a dostali rezervační termín dnes, tak už mají prodlouženou dávku na 42 dní. Věřím, že teda dostaneme další vakcíny a budeme moci maximálně naočkovat celou naši spádovou oblast."

Aktuálně dobíhají ještě očkování lidí starších 80 let a převážně se očkuje kategorie 70+. Přidali se k nim ještě někteří zdravotníci, dále učitelé a nově pracovníci kritické infrastruktury, policie a hasiči.

---

Učitelky natáčejí videa pro předškoláky

Blíží se čas zápisů do 1. tříd. Více než dříve letos rodiče přemýšlejí o tom, zda povinnou školní docházku u svého potomka ještě o rok neodložit. A to kvůli distanční výuce, které se obávají. Připravit se lépe na vstup do školy mohou pomoci také videa, které natáčejí učitelky z opavské ZŠ Edvarda Beneše.

Když nemohou předškoláci do školy, rozhodly se tři učitelky zprostředkovat atmosféru školy dětem doma. Natáčejí několika minutová videa, ve kterých shrnují základní znalosti a dovednosti, které by měli budoucí prvňáci znát.

Eva Grambalová, učitelka, ZŠ Edvarda Beneše, Opava: „Našimi průvodci jsou tito dva kamarádi. Jsou to sourozenci a jmenují se Eda a Hanička Benešovi.“

Role žáků přebraly učitelky. Přesto ale máte pocit, že v lavicích sedí školáci, alespoň podle chování.

Pavla Staňková, učitelka, ZŠ Edvarda Beneše, Opava: „Je to okopírované od žáků. A to proto, aby děti viděly, co dělají špatně, na co je ve škole upozorňujeme.“

Videa mohou používat rodiče při přípravě dětí do první třídy. A mohou tak získat alespoň základní přehled toho, co by před nástupem do školy měly umět. A porovnat to se schopnostmi svého potomka. V době klasických zápisů mohly s případnou nezralostí dítěte poradit přímo s učitelky, teď to spíš leží na rodičích.

Simona Horáková, ředitelka ZŠ Edvarda Beneše, Opava: „Zralost dítěte je otázkou toho, že to dítě musíte vidět a musíte s ním být. Ovšem v on -line prostoru to, obávám se, úplně poznat nejde.“

A tak zatímco vloni se stalo, že kvůli formálnímu zápisu byly do škol přijaty děti, jejichž schopnosti prvňákům neodpovídaly, letos rodiče častěji zvažují odklad školní docházky. Obávají se totiž distanční výuky, která je během prvního školního roku velmi náročná.

---

Rekonstrukce podchodu pod ulicí Horní pomalu končí

Rekonstrukce podchodu pod ulicí Horní v Hrabůvce se pomalu chýlí ke konci. Už chybí jen poslední povrchové úpravy. Oprava podchodu začala loni v září a práce si vyžádaly zhruba 25 milionů korun.

Podchod, který vede od Hlubiňáku k novému náměstí Ostrava-Jih se otevře už na konci dubna. Původně tmavý a posprejovaný podchod bude po dokončení nejen hezčí, ale také mnohem bezpečnější.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Změnily se veškeré samozřejmě obklady, veškeré technické zázemí a budou instalovány také plošiny pro imobilní občany a samozřejmě kamerový systém tak, aby v tomto podchodu nebyla páchána žádná trestná činnost.”

Rekonstrukcí prochází nejen podchod, ale také zastávky městské hromadné dopravy.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Do 11. dubna bude ještě probíhat neustálá výluka na autobusový a tramvajový provoz, neboť se dodělávají zastávky.”


Rekonstrukcí by měl letos projít i hrůzostrašný podchod pod rušnou Místeckou ulicí u zastávky Dřevoprodej. Jde o investiční akci ostravského magistrátu.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Nejsou tam bezbariérové přístupy, ty vstupy jsou velice zanedbané, celé je to prostě staré a rozbité.”

Po rekonstrukci podchodu, do kterého neustále zatéká, je tmavý a celý počmáraný, volali lidé už delší dobu

Anketa: uživatelé podchodu: “Je tady hodně grafitů a není hezký."

“Je to tu děsné hlavně večer. Mladé děvuchy, nebo mladé ženské to obchází přes koleje. Je to hnus tady.”

V Ostravě-Jihu je celkem 14 podchodů, 6 z nich prošlo rekonstrukcí už v minulých letech.

---

MS kraj přidá na sociální služby i krajské finance

Poskytovatelé sociálních služeb v MS kraji dostanou letos na svůj provoz více než 2 miliardy korun. Bohužel ale peníze ze státního rozpočtu nepokryjí plně všechny jejich potřeby. Další miliony poskytne kraj ze svého rozpočtu a navíc se pro ně pokusí získat další peníze od státu.

Moravskoslezský kraj přerozdělí mezi poskytovatele sociálních služeb 2 miliardy 340 milionů korun od státu. Bohužel se ale nedostane na všechny jejich potřeby protože požadavky poskytovatelů byly o více než 400 milionů vyšší. Ministerstvo ale více neposlalo. 

Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MS kraje: "Ten skok, který tam nastal je způsoben navýšením platů o 10 procent, které vláda schválila na sklonku loňského roku. My budeme samozřejmě prostřednictvím asociace krajů požadovat, aby bylo toto navýšení dofinancováno a v průběhu letošního roku byly ještě peníze poskytovatelům doručeny."

Vedení kraje ale neváhalo a podpořilo ze svého rozpočtu další dotační programy pro tuto oblast ve výši asi 120 milionů korun.

Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MS kraje: "Tady se ukazuje , jak je MS kraj přístupný ke všem poskytovatelům sociálních služeb i vyhlašováním dalších dotačních titulů v objemu více jak 120 milionu korun, které pomohou dofinancovat."

Dotace půjdou do čtyř oblastí: na komunitní práci, prevenci kriminality, zdravé stárnutí a do oblasti rodinné politiky a sociálně-právní ochrany dětí. Díky krajským dotacím budou moci i nadále rodiny a senioři využívat výhody Rodinného a Senior pasu. 

---

V Karviné proběhla inventarizace dřevin

Karviná připravuje novou kompletní koncepci zeleně. Pro její zpracování bylo nutné provést inventarizaci a analýzu všech dřevin na území města a také úředníci magistrátu vyzvali obyvatele k vyplnění dotazníku.

V jakém stavu jsou stromy a keře na území města, jak se jim daří, jaké je jejich stáří, které plochy jsou vhodné pro novou výsadbu a jak ještě více zlepšit péči o zeleň ve městě a optimalizovat její údržbu. Tohle všechno bude zahrnovat nová Koncepce zeleně v Karviné, kterou město nechalo zpracovat.

Miroslav Hajdušík, náměstek primátora Karviné: "My takovýto materiál jsme zatím neměli a moc nám to pomůže, protože je to plán na dalších třicet let."

V uplynulých dnech ve městě už proběhla důkladná analýza a inventarizace všech rostoucích stromů a keřů. V terénu ji prováděli pracovníci brněnské firmy zabývající se zahradní a krajinářskou architekturou.

Anna Faltýnková, projektantka, zahradní architektka: "My vyhledáváme ty, které jsou nově vysazené nebo ty, co v té databázi chybí a doplňujeme a vyhodnocujeme. Vyhodnocuje vitalitu, jestli strom není poškozený, jestli na něm nejsou nějaké známky nemoci nebo nevykazuje další známky poškození, která by mohla ohrožovat ten strom."

Podle odborníků je po průzkumu v terénu jasné, že v Karviné se o zeleň starají dobře.

Anna Faltýnková, projektantka, zahradní architektka: "Vidíme, že se tady vysazují i nové stromy, což je výborné, vidíme, že se o ty starší stromy starají, havarijní stromy se odstraňují hned. Karviná, ač se to nezdá, je hodně zelená. Je tady velké množství zeleně, stromů, keřů, všeho možného."

Do koncepce budou zahrnuty i názory obyvatel města, které mohli vyjádřit prostřednictvím dotazníku.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
06. dubna 2021, 16:00

Očkovacím centrem prošlo o víkendu až 2000 lidí

Očkovacím centrem ve Frýdku-Místku prošlo o Velikonocích doposud největší množství lidí. Během soboty a neděle zde měli zaregistrováno na dva tisíce zájemců o očkování. Centrum si tak poprvé vyzkoušelo svůj maximální očkovací výkon. Pokud by byl dostatek vakcín, očkovalo by se tak téměř každý den.

Očkovací centrum v Národním domě ve Frýdku-Místku si o víkendu sáhlo na maximální možnou kapacitu. Po měsíci od otevření se tady leccos změnilo, rozšířily se prostory, přibyly očkovací stany i technika.

Ivana Krzykalová, vrchní sestra očního a ORL Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Ti naši lidé, kteří přicházejí na očkování, mají nově lepší informace. Máme nově vyvolávací systém, který nám práci ulehčuje, tím pádem nepotřebujeme tolik personálu tady. Potřebujeme akorát tady člověka, který ty lidi naviguje, aby si správně sedli na přepážku, kterou mají označenou."

Anketa: 1.) "Přišla jsem tu s babičkou, probíhá to, že ji naočkují, chvíli posedí a většinou jí nic není, takže do půl hodiny jedeme domů." 2.) "Jsem tu podruhé, už na druhou injekci a normálně to probíhalo, jak dneska." - A co na to říkáte, že jste už naočkovaná? - "No tak jsem chtěla se dat naočkovat, tak mě naočkovali."

Tomáš Václavík, vedoucí odboru bezpečnostních rizik a prevence kriminality: "V tuto chvíli je otevřeno až devět očkovacích stanů, záleží to na počtu vakcín."

V sobotu a neděli tady zvládli odbavit téměř tisíc lidí denně. Ještě stále se přitom jedná o zkušební provoz.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Naše maximální kapacita je 1000 dávek za 8 hodin při tom plném provozu. Jaké mám informace od krajského koordinátora očkování, tak bychom snad měli v příštích týdnech dostat nějakých 550 vialek týdně, což by znamenalo, že budeme schopni očkovat 770 lidí denně, což je výrazně větší množství, než se kterým jsme počítali. Byl jsem spíš skeptický k tomu, jakým způsobem probíhá vakcinace v České republice. To všechno budou prvovakcinace."

Na chod očkovacího centra se během velikonočních svátků přišli podívat i zástupci nového vedení města. Očkování občanů je totiž i pro ně priorita.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Jsem rád, že od těch drobných bolestí na začátku to centrum se velmi zaběhlo. Myslím si, že práce je tady zorganizovaná velmi dobře. Já bych chtěl poděkovat frýdecké nemocnici. S panem ředitelem jsme se bavili o dalších možnostech, jak zprůchodnit to centrum a myslím si, že největší slabinou v této době není, jak to funguje, ale že není dostatek vakcín. My jsme připraveni, udělali jsme maximum a když bude více vakcín, bude naočkovaných více lidí."

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "V současné době v našem očkovacím centru dobíhá druhé kolo očkování skupiny 80+ a očkování 70+. Já bych tímto chtěl apelovat na seniory, aby nechodili příliš brzy před domluveným termínem vyhnuli se tak zbytečnému čekání."

V případě, že lidé přijdou na objednaný čas, očkovacím procesem projdou zhruba do patnácti minut.

Ivana Krzykalová, vrchní sestra očního a ORL Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Většinou dobře, jsou pozitivně naladěni, jsou rádi, že jsou očkování a řekla bych, že to snášejí dobře. I chválí, že to jde průběžně a nečekají dlouho."

Tomáš Václavík, vedoucí odboru bezpečnostních rizik a prevence kriminality: "Po té vakcíně jdou do čekárny, kde počkají 15 až 20 minut a pak odcházejí domů."

Nařízením vlády se pro nově registrované prodloužil interval aplikace mezi první a druhou dávkou u vakcíny Pfizer a Moderna na 42 dní.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Všichni, kteří byli registrovaní a dostali rezervační termín dnes, tak už mají prodlouženou dávku na 42 dní. Věřím, že teda dostaneme další vakcíny a budeme moci maximálně naočkovat celou naši spádovou oblast."

Aktuálně dobíhají ještě očkování lidí starších 80 let a převážně se očkuje kategorie 70+. Přidali se k nim ještě někteří zdravotníci, dále učitelé a nově pracovníci kritické infrastruktury, policie a hasiči.

---

Učitelky natáčejí videa pro předškoláky

Blíží se čas zápisů do 1. tříd. Více než dříve letos rodiče přemýšlejí o tom, zda povinnou školní docházku u svého potomka ještě o rok neodložit. A to kvůli distanční výuce, které se obávají. Připravit se lépe na vstup do školy mohou pomoci také videa, které natáčejí učitelky z opavské ZŠ Edvarda Beneše.

Když nemohou předškoláci do školy, rozhodly se tři učitelky zprostředkovat atmosféru školy dětem doma. Natáčejí několika minutová videa, ve kterých shrnují základní znalosti a dovednosti, které by měli budoucí prvňáci znát.

Eva Grambalová, učitelka, ZŠ Edvarda Beneše, Opava: „Našimi průvodci jsou tito dva kamarádi. Jsou to sourozenci a jmenují se Eda a Hanička Benešovi.“

Role žáků přebraly učitelky. Přesto ale máte pocit, že v lavicích sedí školáci, alespoň podle chování.

Pavla Staňková, učitelka, ZŠ Edvarda Beneše, Opava: „Je to okopírované od žáků. A to proto, aby děti viděly, co dělají špatně, na co je ve škole upozorňujeme.“

Videa mohou používat rodiče při přípravě dětí do první třídy. A mohou tak získat alespoň základní přehled toho, co by před nástupem do školy měly umět. A porovnat to se schopnostmi svého potomka. V době klasických zápisů mohly s případnou nezralostí dítěte poradit přímo s učitelky, teď to spíš leží na rodičích.

Simona Horáková, ředitelka ZŠ Edvarda Beneše, Opava: „Zralost dítěte je otázkou toho, že to dítě musíte vidět a musíte s ním být. Ovšem v on -line prostoru to, obávám se, úplně poznat nejde.“

A tak zatímco vloni se stalo, že kvůli formálnímu zápisu byly do škol přijaty děti, jejichž schopnosti prvňákům neodpovídaly, letos rodiče častěji zvažují odklad školní docházky. Obávají se totiž distanční výuky, která je během prvního školního roku velmi náročná.

---

Rekonstrukce podchodu pod ulicí Horní pomalu končí

Rekonstrukce podchodu pod ulicí Horní v Hrabůvce se pomalu chýlí ke konci. Už chybí jen poslední povrchové úpravy. Oprava podchodu začala loni v září a práce si vyžádaly zhruba 25 milionů korun.

Podchod, který vede od Hlubiňáku k novému náměstí Ostrava-Jih se otevře už na konci dubna. Původně tmavý a posprejovaný podchod bude po dokončení nejen hezčí, ale také mnohem bezpečnější.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Změnily se veškeré samozřejmě obklady, veškeré technické zázemí a budou instalovány také plošiny pro imobilní občany a samozřejmě kamerový systém tak, aby v tomto podchodu nebyla páchána žádná trestná činnost.”

Rekonstrukcí prochází nejen podchod, ale také zastávky městské hromadné dopravy.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Do 11. dubna bude ještě probíhat neustálá výluka na autobusový a tramvajový provoz, neboť se dodělávají zastávky.”


Rekonstrukcí by měl letos projít i hrůzostrašný podchod pod rušnou Místeckou ulicí u zastávky Dřevoprodej. Jde o investiční akci ostravského magistrátu.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Nejsou tam bezbariérové přístupy, ty vstupy jsou velice zanedbané, celé je to prostě staré a rozbité.”

Po rekonstrukci podchodu, do kterého neustále zatéká, je tmavý a celý počmáraný, volali lidé už delší dobu

Anketa: uživatelé podchodu: “Je tady hodně grafitů a není hezký."

“Je to tu děsné hlavně večer. Mladé děvuchy, nebo mladé ženské to obchází přes koleje. Je to hnus tady.”

V Ostravě-Jihu je celkem 14 podchodů, 6 z nich prošlo rekonstrukcí už v minulých letech.

---

MS kraj přidá na sociální služby i krajské finance

Poskytovatelé sociálních služeb v MS kraji dostanou letos na svůj provoz více než 2 miliardy korun. Bohužel ale peníze ze státního rozpočtu nepokryjí plně všechny jejich potřeby. Další miliony poskytne kraj ze svého rozpočtu a navíc se pro ně pokusí získat další peníze od státu.

Moravskoslezský kraj přerozdělí mezi poskytovatele sociálních služeb 2 miliardy 340 milionů korun od státu. Bohužel se ale nedostane na všechny jejich potřeby protože požadavky poskytovatelů byly o více než 400 milionů vyšší. Ministerstvo ale více neposlalo. 

Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MS kraje: "Ten skok, který tam nastal je způsoben navýšením platů o 10 procent, které vláda schválila na sklonku loňského roku. My budeme samozřejmě prostřednictvím asociace krajů požadovat, aby bylo toto navýšení dofinancováno a v průběhu letošního roku byly ještě peníze poskytovatelům doručeny."

Vedení kraje ale neváhalo a podpořilo ze svého rozpočtu další dotační programy pro tuto oblast ve výši asi 120 milionů korun.

Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MS kraje: "Tady se ukazuje , jak je MS kraj přístupný ke všem poskytovatelům sociálních služeb i vyhlašováním dalších dotačních titulů v objemu více jak 120 milionu korun, které pomohou dofinancovat."

Dotace půjdou do čtyř oblastí: na komunitní práci, prevenci kriminality, zdravé stárnutí a do oblasti rodinné politiky a sociálně-právní ochrany dětí. Díky krajským dotacím budou moci i nadále rodiny a senioři využívat výhody Rodinného a Senior pasu. 

---

V Karviné proběhla inventarizace dřevin

Karviná připravuje novou kompletní koncepci zeleně. Pro její zpracování bylo nutné provést inventarizaci a analýzu všech dřevin na území města a také úředníci magistrátu vyzvali obyvatele k vyplnění dotazníku.

V jakém stavu jsou stromy a keře na území města, jak se jim daří, jaké je jejich stáří, které plochy jsou vhodné pro novou výsadbu a jak ještě více zlepšit péči o zeleň ve městě a optimalizovat její údržbu. Tohle všechno bude zahrnovat nová Koncepce zeleně v Karviné, kterou město nechalo zpracovat.

Miroslav Hajdušík, náměstek primátora Karviné: "My takovýto materiál jsme zatím neměli a moc nám to pomůže, protože je to plán na dalších třicet let."

V uplynulých dnech ve městě už proběhla důkladná analýza a inventarizace všech rostoucích stromů a keřů. V terénu ji prováděli pracovníci brněnské firmy zabývající se zahradní a krajinářskou architekturou.

Anna Faltýnková, projektantka, zahradní architektka: "My vyhledáváme ty, které jsou nově vysazené nebo ty, co v té databázi chybí a doplňujeme a vyhodnocujeme. Vyhodnocuje vitalitu, jestli strom není poškozený, jestli na něm nejsou nějaké známky nemoci nebo nevykazuje další známky poškození, která by mohla ohrožovat ten strom."

Podle odborníků je po průzkumu v terénu jasné, že v Karviné se o zeleň starají dobře.

Anna Faltýnková, projektantka, zahradní architektka: "Vidíme, že se tady vysazují i nové stromy, což je výborné, vidíme, že se o ty starší stromy starají, havarijní stromy se odstraňují hned. Karviná, ač se to nezdá, je hodně zelená. Je tady velké množství zeleně, stromů, keřů, všeho možného."

Do koncepce budou zahrnuty i názory obyvatel města, které mohli vyjádřit prostřednictvím dotazníku.

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-06-04-2021-16-00