Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • Rekonstrukce pobočky DPS Školská je před dokončením
  • Ostravu znovu rozezněly Beats for Love
  • Miss World Krystyna Pyszková opět zavítala do Santé
  • Piloti kluzáků soutěžili v přeletu vytyčených tratí
  • Badmintonistce Švábíkové se splnil životní sen

Rekonstrukce pobočky DPS Školská je před dokončením

Rekonstrukce pobočky domova pro seniory ve Frýdku-Místku je před dokončením. Dodělávají se vnitřní stavební práce a v průběhu prázdnin by měl být objekt předán provozovateli, který ho následně začne vybavovat. V domově bude 27 lůžek s vysokým komfortem.

Pobočka domova pro seniory ve Školské ulici ve Frýdku-Místku je na první pohled doslova jako nová.

Marcel Sikora (SPOLU/KDU-ČSL), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Zastupitelstvo schválilo můj návrh na transformaci lůžek sociální služby Domov pro seniory na sociální službu Domov se zvláštním režimem. Abych vysvětlil, co to přesně znamená, tak Domov pro seniory na ulici Školská, kde v tuto chvíli končí celková rekonstrukce, tak vznikne 27 lůžek. A vzhledem k demografickým změnám, kdy stoupá počet seniorů trpících Alzheimerovou chorobou, či různými formami stařecké demence, je daleko větší potřebnost o lůžka se zvláštním režimem."

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Já navážu na pana náměstka. Tak, jak hovořil o tom, že to bude domov se zvláštním režimem, tak opravdu otevíráme od 1. 1. 2025. Není to jediná novinka, která bude od nového roku spuštěná. Domov pro seniory rozšíří službu i o půjčovnu kompenzačních pomůcek. Nicméně, abych se vrátil k této budově, tak my v této chvíli čekáme na dokončení stavebních prací. Jde vidět, že některá patra jsou skoro hotová, vymalovaná."

Původní budova už neodpovídala dnešním standardům a take bylo nutné řešit novodobé požadavky na požární bezpečnost i comfort klientů.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "V tuto chvíli je to tak, že půdu nahradilo jedno patro, které umožnilo vybudovat další pokoje. Nicméně ta kapacita opravdu klesla. Ze 40 míst na 27. Nicméně jsou to opravdu už jenom jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje. Zmizely původní tří až čtyřlůžkové, které v tuto chvíli už ani by neměly být. Myslím si osobně, že to je nedůstojné na dožití, mít takový vícelůžkový pokoj. Takže kvalitou jdeme opravdu výrazně nahoru."

Domov pro seniory by měl budovu převzít v srpnu. Následně se ji začne postupně vybavovat, aby se do ní mohli opět nastěhovat klienti a oficiální otevření se stihlo do začátku příštího roku.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Komfort se zvýší dále tím, že na každém pokoji bude hygienické zázemí, minimálně takto sdílená koupelna, kde bude WC, sprcha a umyvadlo, to v minulém režimu nebylo, což vítám za velký přínos. Je to dneska opravdu standard. Takže se dostáváme do toho, že jsme dokázali ty prostory obohatit i o společenskou místnost, kde můžeme pořádat různé aktivity pro seniory. Opravdu, aby ten život byl důstojný."

Marcel Sikora (SPOLU/KDU-ČSL), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek rovněž finančně podporuje takováto zařízení na území města. Jedná se například o Alzheimer home na ulici Hlavní nebo Domov svatého Jana Křtitele v Lysůvkách. Do dvou až tří let vznikne úplně nové zařízení pro lidi s Alzheimerem, a to v lokalitě Berlín II. Kapacita tohoto zařízení bude 100 míst a provozovat ho bude společnost Clementas Medela."

Rekonstrukce budovy ve Školské ulici byla rozpočítána na 63 milionů korun. Z toho 23 milionů má pokrýt dotace z ministerstva práce a sociálních věcí.

---

Ostravu znovu rozezněly Beats for Love

David Guetta, Eric Prydz, Boris Brejcha – to jsou jen tři jména z nabitého programu letošního ročníku Beats for Love, který po roce znovu rozezněl Ostravu. Festival nabídl více než 500 hudebních vystoupení na osmnácti scénách a návštěvnost byla enormní.

Největší hudební festival v České a Slovenské republice a jeden z největších festivalů elektronické a taneční hudby v Evropě opět ovládl areál Dolních Vítkovic. Letošní kulaté výročí oslavily Beats for Love návštěvnickým rekordem. V sobotu sem dorazilo 50 tisíc lidí.

Kamil Rudolf, ředitel festivalu: „Speciální na něm je, že jde o desátý ročník našeho festivalu a samozřejmě je fenomenální hned z několika důvodů. Tím hlavním je asi program, který nemá obdoby v historii naší země. Vystoupí tady na 18 stagích více než 500 interpretů doslova z celého světa, a rovněž máme přes 150 zahraničních headlinerů.“

Hlavními hvězdami letošního desátého ročníku bylo britské duo Chase and Status, švédský DJ Eric Prydz a hlavně David Guetta. Toho se festival snažil dostat do Ostravy sedm let.

anketa: „My jsme přijeli z Hradce Králové a z takové dálky, protože to tady prostě máme rádi. Nejlepší festival v České republice, nemůžeme chybět. Každoročně, několikrát za sebou, čtyři dny, pořádně.“

Za 4 dny prošlo festivalovými branami kolem 160 tisíc návštěvníků. Za týden pak tady začne další festival – Colours of Ostrava.

---

Krátké zprávy 8. 7. 2014 16.00 - 1

HASIČI ZACHRÁNILI ČLOVĚKA Z HOŘÍCÍHO BYTU

Pět jednotek hasičů zasahovalo v noci z neděle na pondělí u požáru ve druhém nadzemním podlaží bytového domu ve Frýdku-Místku. Z domu muselo být evakuováno 11 lidí. Jednu osobu hasiči zachránili pomocí vyváděcí masky a pět bytů museli hasiči násilně otevřít, aby se přesvědčili, že v nich není nikdo v ohrožení. Proč začalo hořet zjišťují vyšetřovatelé, škoda byla předběžně vyčíslena na 950 tisíc korun.

DOTACE NA EKOLOGICKÉ VYTÁPĚNÍ

Až do konce letošního srpna si mohou lidé požádat o dotaci na nízkoemisní kotel nebo tepelné čerpadlo. V 5. kole kotlíkových dotací má Moravskoslezský kraj k dispozici 220 milionů korun.

---

Miss World Krystyna Pyszková opět zavítala do Santé

Miss World Krystyna Pyszková opět navštívila hendikepované klienty havířovské organizace Santé. Tentokrát jim darovala speciální tablet. Klienti si pro miss připravili divadelní představení.

Jen málokdo má to štěstí strávit tolik času s Miss World Krystynou Pyszkovou jako hendikepovaní klienti Santé. Ta do zařízení zavítala už několikrát a tentokrát do nového stacionáře V zahradě, kam nepřijela s prázdnou.

Krystyna Pyszková, Miss World 2024: "Je to speciálně přizpůsobeny tablet pro postižené lidi. Lehce se s ním manipuluje, může se naklánět do stran, jsou tam různé hry na rozvoj motoriky, je tam i internet a klienti ho mohou využívat dennodenně.  Dneska jsme si prošli i stacionář V zahradě, který byl otevřen minulý rok po rekonstrukci a je to opravdu nádherný prostor. Cítím se tady moc dobře a věřím, že i klienti. Je skvěle vybavený, byli jsme se podívat na wellness místnost, kde mají klienti rehabilitace."

anketa: "Dnešní den se mi líbil a dostali jsme tablet, na kterém si můžu zahrát hry, písničky si můžu pustit." 

anketa: “Na miss jsem se těšil skvěle, sluší jí to. Jsme rádi, že za námi přijela, že si můžeme popovídat."

anketa: “Já jsem moc rád, že za námi přijela miss a já jsem pro ni hrál divadlo Pod dubem, za dubem. My jsme ten den opékali párky a den jsme si užili společně s miss.”

Krystyna si ke klientům Santé vytvořila vztah a určitě její návštěva nebyla poslední.

---

Piloti kluzáků soutěžili v přeletu vytyčených tratí

Na letišti ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 16. ročník soutěže bezmotorových kluzáků. Piloti měli za úkol v průběhu 10 dnů zdolat trasy o délce několika stovek kilometrů.

Většina větroňů se do vzduchu dostává za vlečným letadlem. Některé mohou startovat i samy za pomocí svého malého motoru. Při soutěži však už musí piloti spoléhat jen na své znalosti, aby využili stoupavé vzdušné proudy.

Jan Mrozek, Aeroklub Frýdlant nad Ostravicí, ředitel soutěže: “V letošním ročníku máme 16 závodníků v třídě klub a 7 závodníků z třídě kombi. Sjíždějí se k nám závodníci, dá se říci, z celé republiky. Takže tady máme závodníky z Broumova či Jaroměře. Princip soutěže je takový, že se vytyčí trať, kterou závodníci mají za úkol uletět. Vytyčuje se většinou podle aktuálního počasí a podle předpovědi, kterou na trati čekáme. Ty tratě se pohybují mezi 100 kilometrů, až řekněme poměrně rekordem z loňského roku, kdy se letěla trať o délce 600 kilometrů.”

Radim Hahn, soutěžící pilot: “Já jsem v podstatě odsud místní. Lítám tady z Frýdlantu. Dneska nás čeká soutěžní úloha o délce zhruba 300 kilometrů v Kombi třídě. To jsou kluzáky, které mají větší rozpětí.”

Málokdo ví, že kluzáky mají v křídlech nádrže na vodu. Tu používají jako zátěž k dosažení vyšší rychlosti a podle typu jí mohou mít téměř 300 litrů.

Lumír Motyka, soutěžící pilot: “Když má větší hmotnost, může při stejné klouzavosti letět vyšší rychlostí. To znamená, že zaletí tu trať rychleji, než kdyby bylo lehké.”

Lumír Motyka prokázal své letité letecké zkušenosti a ve své třídě kombi zvítězil.

---

Krátké zprávy 8. 7. 2014 16.00 - 2

OTEVŘENÝ DOPIS ODBORÁŘŮ LIBERTY

Odboráři Liberty žádají převzetí iniciativy při řešení problémů. Požadují větší pomoc při záchraně huti v řešení insolvenčního řízení, prodeje hutě Liberty novému vlastníkovi i uvolnění emisních povolenek. Vládu vyzývají v otevřeném dopise, který zaslali také poslancům a europoslancům. Ve čtvrtek mají jednat s premiérem Petrem Fialou.

---

Badmintonistce Švábíkové se splnil životní sen

Badmintonistka Tereza Švábíková z Klimkovic si splnila svůj životní sen. Podařilo se jí kvalifikovat na olympiádu v Paříži, což bude v jejích 24 letech první olympijský start. Tam bude už za dva týdny bojovat proti světové badmintonové elitě.

Tereza Švábíková se zúčastnila řady světových turnajů, ale úspěšnou kvalifikaci na olympiádu považuje za svůj největší sportovní úspěch.

Tereza Švábíková, olympionička v badmintonu: „Kdybych to měla zařadit do žebříčku nejtěžších věcí, co se mi ve svém krátkém životě podařilo, tak to řadím hodně vysoko. Nebylo to těžké je po sportovní stránce, ale i po fyzické a mentální. Byla jsem skoro celý rok sama a cestovala jsem po turnajích.“

Po úspěšné kvalifikaci spadla z Terezy nervozita, na olympiádě si chce hlavně pozitivně nastavit hlavu.

Tereza Švábíková, olympionička v badmintonu: „Ty poslední měsíce jsme každý den chodili do haly s tím, že chceme být co nejlépe připraveni, ale nesoustředili jsme se na to, že na tuto největší akci jedeme. Mysleli jsme spíše na náš výkonnostní posun. Už se nám to blíží, jedeme fasovat oblečení, za dva týdny cestujeme do Paříže, tak doufám, že si to užijeme a nervy nás nepřemůžou.“

Švábíková věří v úspěšný olympijský start, protože už příští rok ji čeká mistrovství Evropy a mistrovství světa.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
08. července 2024, 16:00

Rekonstrukce pobočky DPS Školská je před dokončením

Rekonstrukce pobočky domova pro seniory ve Frýdku-Místku je před dokončením. Dodělávají se vnitřní stavební práce a v průběhu prázdnin by měl být objekt předán provozovateli, který ho následně začne vybavovat. V domově bude 27 lůžek s vysokým komfortem.

Pobočka domova pro seniory ve Školské ulici ve Frýdku-Místku je na první pohled doslova jako nová.

Marcel Sikora (SPOLU/KDU-ČSL), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Zastupitelstvo schválilo můj návrh na transformaci lůžek sociální služby Domov pro seniory na sociální službu Domov se zvláštním režimem. Abych vysvětlil, co to přesně znamená, tak Domov pro seniory na ulici Školská, kde v tuto chvíli končí celková rekonstrukce, tak vznikne 27 lůžek. A vzhledem k demografickým změnám, kdy stoupá počet seniorů trpících Alzheimerovou chorobou, či různými formami stařecké demence, je daleko větší potřebnost o lůžka se zvláštním režimem."

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Já navážu na pana náměstka. Tak, jak hovořil o tom, že to bude domov se zvláštním režimem, tak opravdu otevíráme od 1. 1. 2025. Není to jediná novinka, která bude od nového roku spuštěná. Domov pro seniory rozšíří službu i o půjčovnu kompenzačních pomůcek. Nicméně, abych se vrátil k této budově, tak my v této chvíli čekáme na dokončení stavebních prací. Jde vidět, že některá patra jsou skoro hotová, vymalovaná."

Původní budova už neodpovídala dnešním standardům a take bylo nutné řešit novodobé požadavky na požární bezpečnost i comfort klientů.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "V tuto chvíli je to tak, že půdu nahradilo jedno patro, které umožnilo vybudovat další pokoje. Nicméně ta kapacita opravdu klesla. Ze 40 míst na 27. Nicméně jsou to opravdu už jenom jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje. Zmizely původní tří až čtyřlůžkové, které v tuto chvíli už ani by neměly být. Myslím si osobně, že to je nedůstojné na dožití, mít takový vícelůžkový pokoj. Takže kvalitou jdeme opravdu výrazně nahoru."

Domov pro seniory by měl budovu převzít v srpnu. Následně se ji začne postupně vybavovat, aby se do ní mohli opět nastěhovat klienti a oficiální otevření se stihlo do začátku příštího roku.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Komfort se zvýší dále tím, že na každém pokoji bude hygienické zázemí, minimálně takto sdílená koupelna, kde bude WC, sprcha a umyvadlo, to v minulém režimu nebylo, což vítám za velký přínos. Je to dneska opravdu standard. Takže se dostáváme do toho, že jsme dokázali ty prostory obohatit i o společenskou místnost, kde můžeme pořádat různé aktivity pro seniory. Opravdu, aby ten život byl důstojný."

Marcel Sikora (SPOLU/KDU-ČSL), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek rovněž finančně podporuje takováto zařízení na území města. Jedná se například o Alzheimer home na ulici Hlavní nebo Domov svatého Jana Křtitele v Lysůvkách. Do dvou až tří let vznikne úplně nové zařízení pro lidi s Alzheimerem, a to v lokalitě Berlín II. Kapacita tohoto zařízení bude 100 míst a provozovat ho bude společnost Clementas Medela."

Rekonstrukce budovy ve Školské ulici byla rozpočítána na 63 milionů korun. Z toho 23 milionů má pokrýt dotace z ministerstva práce a sociálních věcí.

---

Ostravu znovu rozezněly Beats for Love

David Guetta, Eric Prydz, Boris Brejcha – to jsou jen tři jména z nabitého programu letošního ročníku Beats for Love, který po roce znovu rozezněl Ostravu. Festival nabídl více než 500 hudebních vystoupení na osmnácti scénách a návštěvnost byla enormní.

Největší hudební festival v České a Slovenské republice a jeden z největších festivalů elektronické a taneční hudby v Evropě opět ovládl areál Dolních Vítkovic. Letošní kulaté výročí oslavily Beats for Love návštěvnickým rekordem. V sobotu sem dorazilo 50 tisíc lidí.

Kamil Rudolf, ředitel festivalu: „Speciální na něm je, že jde o desátý ročník našeho festivalu a samozřejmě je fenomenální hned z několika důvodů. Tím hlavním je asi program, který nemá obdoby v historii naší země. Vystoupí tady na 18 stagích více než 500 interpretů doslova z celého světa, a rovněž máme přes 150 zahraničních headlinerů.“

Hlavními hvězdami letošního desátého ročníku bylo britské duo Chase and Status, švédský DJ Eric Prydz a hlavně David Guetta. Toho se festival snažil dostat do Ostravy sedm let.

anketa: „My jsme přijeli z Hradce Králové a z takové dálky, protože to tady prostě máme rádi. Nejlepší festival v České republice, nemůžeme chybět. Každoročně, několikrát za sebou, čtyři dny, pořádně.“

Za 4 dny prošlo festivalovými branami kolem 160 tisíc návštěvníků. Za týden pak tady začne další festival – Colours of Ostrava.

---

Krátké zprávy 8. 7. 2014 16.00 - 1

HASIČI ZACHRÁNILI ČLOVĚKA Z HOŘÍCÍHO BYTU

Pět jednotek hasičů zasahovalo v noci z neděle na pondělí u požáru ve druhém nadzemním podlaží bytového domu ve Frýdku-Místku. Z domu muselo být evakuováno 11 lidí. Jednu osobu hasiči zachránili pomocí vyváděcí masky a pět bytů museli hasiči násilně otevřít, aby se přesvědčili, že v nich není nikdo v ohrožení. Proč začalo hořet zjišťují vyšetřovatelé, škoda byla předběžně vyčíslena na 950 tisíc korun.

DOTACE NA EKOLOGICKÉ VYTÁPĚNÍ

Až do konce letošního srpna si mohou lidé požádat o dotaci na nízkoemisní kotel nebo tepelné čerpadlo. V 5. kole kotlíkových dotací má Moravskoslezský kraj k dispozici 220 milionů korun.

---

Miss World Krystyna Pyszková opět zavítala do Santé

Miss World Krystyna Pyszková opět navštívila hendikepované klienty havířovské organizace Santé. Tentokrát jim darovala speciální tablet. Klienti si pro miss připravili divadelní představení.

Jen málokdo má to štěstí strávit tolik času s Miss World Krystynou Pyszkovou jako hendikepovaní klienti Santé. Ta do zařízení zavítala už několikrát a tentokrát do nového stacionáře V zahradě, kam nepřijela s prázdnou.

Krystyna Pyszková, Miss World 2024: "Je to speciálně přizpůsobeny tablet pro postižené lidi. Lehce se s ním manipuluje, může se naklánět do stran, jsou tam různé hry na rozvoj motoriky, je tam i internet a klienti ho mohou využívat dennodenně.  Dneska jsme si prošli i stacionář V zahradě, který byl otevřen minulý rok po rekonstrukci a je to opravdu nádherný prostor. Cítím se tady moc dobře a věřím, že i klienti. Je skvěle vybavený, byli jsme se podívat na wellness místnost, kde mají klienti rehabilitace."

anketa: "Dnešní den se mi líbil a dostali jsme tablet, na kterém si můžu zahrát hry, písničky si můžu pustit." 

anketa: “Na miss jsem se těšil skvěle, sluší jí to. Jsme rádi, že za námi přijela, že si můžeme popovídat."

anketa: “Já jsem moc rád, že za námi přijela miss a já jsem pro ni hrál divadlo Pod dubem, za dubem. My jsme ten den opékali párky a den jsme si užili společně s miss.”

Krystyna si ke klientům Santé vytvořila vztah a určitě její návštěva nebyla poslední.

---

Piloti kluzáků soutěžili v přeletu vytyčených tratí

Na letišti ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 16. ročník soutěže bezmotorových kluzáků. Piloti měli za úkol v průběhu 10 dnů zdolat trasy o délce několika stovek kilometrů.

Většina větroňů se do vzduchu dostává za vlečným letadlem. Některé mohou startovat i samy za pomocí svého malého motoru. Při soutěži však už musí piloti spoléhat jen na své znalosti, aby využili stoupavé vzdušné proudy.

Jan Mrozek, Aeroklub Frýdlant nad Ostravicí, ředitel soutěže: “V letošním ročníku máme 16 závodníků v třídě klub a 7 závodníků z třídě kombi. Sjíždějí se k nám závodníci, dá se říci, z celé republiky. Takže tady máme závodníky z Broumova či Jaroměře. Princip soutěže je takový, že se vytyčí trať, kterou závodníci mají za úkol uletět. Vytyčuje se většinou podle aktuálního počasí a podle předpovědi, kterou na trati čekáme. Ty tratě se pohybují mezi 100 kilometrů, až řekněme poměrně rekordem z loňského roku, kdy se letěla trať o délce 600 kilometrů.”

Radim Hahn, soutěžící pilot: “Já jsem v podstatě odsud místní. Lítám tady z Frýdlantu. Dneska nás čeká soutěžní úloha o délce zhruba 300 kilometrů v Kombi třídě. To jsou kluzáky, které mají větší rozpětí.”

Málokdo ví, že kluzáky mají v křídlech nádrže na vodu. Tu používají jako zátěž k dosažení vyšší rychlosti a podle typu jí mohou mít téměř 300 litrů.

Lumír Motyka, soutěžící pilot: “Když má větší hmotnost, může při stejné klouzavosti letět vyšší rychlostí. To znamená, že zaletí tu trať rychleji, než kdyby bylo lehké.”

Lumír Motyka prokázal své letité letecké zkušenosti a ve své třídě kombi zvítězil.

---

Krátké zprávy 8. 7. 2014 16.00 - 2

OTEVŘENÝ DOPIS ODBORÁŘŮ LIBERTY

Odboráři Liberty žádají převzetí iniciativy při řešení problémů. Požadují větší pomoc při záchraně huti v řešení insolvenčního řízení, prodeje hutě Liberty novému vlastníkovi i uvolnění emisních povolenek. Vládu vyzývají v otevřeném dopise, který zaslali také poslancům a europoslancům. Ve čtvrtek mají jednat s premiérem Petrem Fialou.

---

Badmintonistce Švábíkové se splnil životní sen

Badmintonistka Tereza Švábíková z Klimkovic si splnila svůj životní sen. Podařilo se jí kvalifikovat na olympiádu v Paříži, což bude v jejích 24 letech první olympijský start. Tam bude už za dva týdny bojovat proti světové badmintonové elitě.

Tereza Švábíková se zúčastnila řady světových turnajů, ale úspěšnou kvalifikaci na olympiádu považuje za svůj největší sportovní úspěch.

Tereza Švábíková, olympionička v badmintonu: „Kdybych to měla zařadit do žebříčku nejtěžších věcí, co se mi ve svém krátkém životě podařilo, tak to řadím hodně vysoko. Nebylo to těžké je po sportovní stránce, ale i po fyzické a mentální. Byla jsem skoro celý rok sama a cestovala jsem po turnajích.“

Po úspěšné kvalifikaci spadla z Terezy nervozita, na olympiádě si chce hlavně pozitivně nastavit hlavu.

Tereza Švábíková, olympionička v badmintonu: „Ty poslední měsíce jsme každý den chodili do haly s tím, že chceme být co nejlépe připraveni, ale nesoustředili jsme se na to, že na tuto největší akci jedeme. Mysleli jsme spíše na náš výkonnostní posun. Už se nám to blíží, jedeme fasovat oblečení, za dva týdny cestujeme do Paříže, tak doufám, že si to užijeme a nervy nás nepřemůžou.“

Švábíková věří v úspěšný olympijský start, protože už příští rok ji čeká mistrovství Evropy a mistrovství světa.

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-08-07-2024-16-00