Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • Vodu ze studní si mohli lidé nechat otestovat
  • Ostrava ocenila Dobrovolníky roku 2024
  • Nový Jičín má rozpočet na rok 2025, vydá více než miliardu
  • Pobočka DPS Školská byla po rekonstrukci otevřena
  • Děti a seniory spojilo v Karviné vánoční tvoření

Vodu ze studní si mohli lidé nechat otestovat

Domkaři, kteří využívají jako zdroj pitné vody studny a byli zasaženi letošními povodněmi, si mohli nechat bezplatně zkontrolovat, zda je jejich voda v pořádku. Poslední žádosti je možné podat do konce tohoto týdne.

Například v Rychvaldě na Karvinsku je sice většina domácností napojena na vodovodní řad, několik domkařů však bere pitnou vodu ze svých studní. Za možnost kontroly, zda je nezávadná, jsou proto vděční.

Antonín Vacek, obyvatel Rychvaldu: “Máme vrt, který slouží jako jediný zdroj pitné vody pro náš rodinný dům. Po povodních jsme využili nabídky městského úřadu na bezplatný kontrolní odběr. To bylo důležité, protože vrt mohl být zasažen zvýšenou hladinou podzemní vody nebo změnami v propustnosti podloží.

Jana Vehovská, Odbor stavební a životního prostředí MÚ Rychvald: “Občané, kteří měli studnu zasaženou povodněmi, ať už přímo nebo nepřímo, museli splnit určité podmínky a museli studny vyčistit.

Radnice spolupracovaly s krajskými hygieniky a odebrané vzorky vyhodnocoval Státní zdravotní ústav.

Aleš Kotrla, mluvčí Krajské hygienické stanice v Ostravě: “K 9. prosinci letošního roku obdržela Krajská hygienická stanice celkem 1 021 žádostí a ke stejnému datu bylo odebráno 946 vzorků. Krajská hygienická stanice funguje v tomto procesu jako odborný garant a koordinátor. Po odběru vzorků provádí analýzy a odborné vyhodnocení. Výsledné protokoly s vyhodnocením následně zasílá starostům, kteří je předávají jednotlivým žadatelům.

Jana Vehovská, Odbor stavební a životního prostředí MÚ Rychvald: “Už v listopadu nám přišly první výsledky, a musím říct, že všechny dopadly pozitivně – všechny testované studny byly v pořádku.”

Lidé z Rychvaldu mohou navíc využít příspěvek od Červeného kříže na čištění studní.







---

Ostrava ocenila Dobrovolníky roku 2024

Dobrovolnická práce je nezištným darem, který obohacuje nejen ty, kterým je pomoc určena, ale i samotné dobrovolníky. U příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků se v Ostravě již počtrnácté konalo slavnostní ocenění Dobrovolníků roku.

Dobrovolníci a jejich práce jsou pro ostatní symbolem solidarity a naděje, protože nabízejí svou pomoc tam, kde je potřeba, bez očekávání odměny. To je v dnešní době obzvlášť potřeba a dává to také nám ostatním perspektivu do života. 

Jan Dohnal (ODS), primátor Ostravy: 

Město eviduje na 2 500 dobrovolníků, kteří věnovali úctyhodných 40 000 hodin práce bez nároku na honorář. Ostrava spolupracuje s 12 dobrovolnickými organizacemi a jejich činnost letos podpořila částkou téměř 2 miliony korun.   

Zbyněk Pražák (KDU-ČSL), náměstek primátora:

V rámci čtrnáctého ročníku ankety Dobrovolník roku bylo uděleno 13 titulů ve dvou kategoriích. 9 dobrovolníků je z nejrůznějších center a 4 ocenění jsou neformální dobrovolníci.

Adéla Žižlavská, oceněná dobrovolnice

Markéta a Petr Hurníkovi, ocenění dobrovolníci

Dobrovolníci byli velmi vidět byli při zářiových povodních, kdy někteří z lidí, kterým voda uškodila říkali, že by to bez jejich pomoci vůbec nezvládli.

---

MISTROVSTVÍ EVROPY V CURLINGU BUDE V OSTRAVĚ

Ostrava přivítá Mistrovství Evropy v curlingu. Proběhne od 21. do 28. listopadu 2026. Akci podpořil Moravskoslezský kraj i město Ostrava, každý částkou 3 miliony korun. Stvrdil to podpis memoranda. Na šampionátu se představí téměř 30 evropských týmů.

POLICIE HLEDÁ SVĚDKY POŽÁRU AUTA V KARVINÉ

Policie stále vyšetřuje požár osobního auta Toyota Yaris v Karviné. Hořelo v neděli 23. června večer na ulici Božkova. Podle policie jde pravděpodobně o úmyslné poškození a pátrá po pachateli i svědcích. Pokud jste si všimli něčeho podezřelého, volejte linku 158.

---


Nový Jičín má rozpočet na rok 2025, vydá více než miliardu

Také v Novém Jičíně už vědí, s jakou částkou bude město hospodařit v roce 2025 - bude to jedna miliarda 200 milionů korun. Rozpočet byl sestaven jako schodkový, rozdíl pokryjí přebytky z minulých let.

Na výdajové straně bude novojičínská radnice v příštím roce hospodařit s jednou miliardou 210 miliony korun, s příjmy zhruba 880 milionů. Rozdíl, tedy zhruba 240 milionů, pokryjí volné zdroje na účtech města z minulých let. V kapitole investic je částka téměř 325 milionů korun.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Je fakt, že jsme alokovali zatím nejvyšší možnou částku v historii tohoto města právě na investice.”

Jaroslav Dvořák (SOCDEM), zastupitel Nového Jičína: “My jsme jako klub Víc pro Nový Jičín s ČSSD hlasovali proti rozpočtu nebo jsem se zdrželi. Příjmy, nesouhlasíme tam s kapitálovými příjmy, protože se zbavujeme všeho, prodáváme další domy a už opravdu toho majetku moc nezbývá. To znamená, že přes 800 milionů jsou vlastně mandatorní výdaje, takže projíme přes 800 milionů korun, to je nějakých 76 procent, to je strašné číslo.”

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: „Pokud bychom měli reagovat na slova opozice jako “projídání”, tak potom můžeme za projídání označit zajištění fungování příspěvkových organizací, chodu technických služeb, zajištění sociálních služeb, zajištění chodu úřadu, provozu městské policie, dál běžné opravy a údržby majetku, komunikací, dětských hřišť a spousta dalších aktivit a činností, které město pro občany zajišťuje.”

Největší investicí roku 2025 je rekonstrukce venkovního bazénu za 112 milionů korun, dále oprava kuchyně v Základní škole Jubilejní nebo nová vzduchotechnika v Beskydském divadle.

---

Pobočka DPS Školská byla po rekonstrukci otevřena

Frýdek-Místek slavnostně otevřel pobočku Domova pro seniory po velké rekonstrukci. Zařízení bude sloužit lidem s Alzheimerovou chorobou a dalšími typy demencí. Přestavba s navýšením o jedno patro vyšla na 51 milionů korun. Registrace začne domov přijímat od nového roku.

Pobočka Domova pro seniory Frýdek-Místek ve Školské ulici má za sebou velkou rekonstrukci. Budova z roku 1935 je nyní jako nová.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Změnilo se toho dost, přistavilo se jedno patro, ale kapacita klesla ze 40 osob na 27, nicméně je důležité protknout, že vlastně toto je opravdu už ve standardu materiálně-technickém, což jsou požadavky Ministerstva práce a sociálních věcí a jsem rád, že jsme je naplnili."

Zařízení bude fungovat jako domov se zvláštním režimem a registrace nových klientů bude přijímat od 1. ledna.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Pokoje jsou vlastně vybaveny standardně postelí, nábytkem, kde může mít opravdu každý uživatel své osobní věci. Vybavili jsme taktéž televizí, takže fakt rodiny už nebudou mít nutnost něco dovybavovat sami, opravdu s největšími drobnostmi. V poslední fázi jsme řešili také nábor lidí, takže už máme dobraný personál, takže 1.1. je start."

Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tento domov je určený pro seniory, kteří trpí Alzheimerovou nemocí a různými typy demencemi. Město tímto vlastně získalo svých 27 lůžek tohoto typu. Já bych chtěl poděkovat všem, kteří se na rekonstrukci podíleli."

Šárka Jelínková (KDU-ČSL), náměstkyně Ministerstva práce a sociálních věcí ČR: "My jako Ministerstvo práce a sociálních věcí podporujeme právě to, aby i ta starší zařízení byla rekonstruována tak, aby opravdu už odpovídala dnešním standardům. Aby měli klienti možnost třeba být v jednolůžkových, maximálně dvoulůžkových pokojích atd. Aby měli opravdu klid tady v té části svého života, aby mohli si odpočinout."

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Stavba stála 51 milionů, původní rozpočet byl 63. To znamená, že jsme soutěží s cenou snížili. A dotace byla 21 milionů. Já jsem chtěl poděkovat v podstatě, pokud můžu teda, našim zastupitelům, že na to schválili peníze, odboru investic, odboru sociálních věcí. Všichni se na tom podíleli. OSOM, kteří museli najít nějaké místo pro uskladnění toho nábytku a tak dále. Všichni mají svůj podíl, byla to týmová práce a je to zásluha všech, kteří se na tom podíleli."

Radnice cílí na rozšíření péče o seniory a aktuálně intenzivně připravuje další nové projekty.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Připravujeme dneska Alzheimer centrum ve spolupráci. Je to investor, který tady zainvestuje včetně LDNky a dalších na Berlíně 2, kde máme v příštím roce zájem udělat nebo chceme spustit, výstavbu sítí, což je předpoklad toho, že se to území nějakým způsobem stane zase plochou jako místem pro další čtyři investory."

Město plánuje také výstavbu vlastního zařízení Domovinka pro osoby se sníženou soběstačností.

---

OSTRAVA PODĚKOVALA PĚSTOUNŮM NA PŘECHODNOU DOBU

Od ledna už nebudou děti mladší čtyř let umisťovány do ústavní péče, což ještě více upevní důležitost přechodných pěstounů. Ti poskytují zázemí nejzranitelnějším dětem v krizových situacích, než najdou trvalou péči. Ostrava jim před Vánocemi tradičně poděkovala na adventním setkání v prostorách Nové radnice.

Lenka Honusová Russová, vedoucí oddělení sociálně právní ochrany dětí, Magistrát města Ostravy: "Role pěstounů na přechodnou dobu určitě není jednoduchá. Tuhle práci musíte mít rád, musíte to dělat srdcem, vědět proč to děláte a vidět v tom smysl. Protože jinak by vás všechny ty skutečnosti, které jsou kolem, ty nepříjemné například zážitky, velmi rychle od tohoto poslání nějak odvedly."

---

Děti a seniory spojilo v Karviné vánoční tvoření

V Karviné se v předvánočním čase podařilo krásně propojit dvě generace. Senioři zavítali do místní mateřské školy, kde si užili vánoční vystoupení dětí a poté s nimi společně vyráběli vánoční dekorace. Radost měli všichni, děti i jejich návštěvníci.

Mateřská školka Žižkova pozvala v tomto předvánočním čase mezi nejmenší děti seniory z místního Nového domova.

Michaela Motyková, zástupkyně vedoucí MŠ Žižkova: "My jsme dětem chtěli ukázat, že je důležité vážit si seniorů a postupně propojit ty dvě generace. Protože ty dvě generace se navzájem obohacují, děti nám dávají energii, radost a zážitky a starší nám předávají hodnoty a moudrost.” 

Děti nejdříve seniory potěšily pásmem vánočních písní, koled a říkanek. Byly na to i tématicky oblečené, jako Sněhuláčci a vločky a nechyběl ani tradiční Betlém.

Po vystoupení se senioři aktivně zapojili do vánočního tvoření, děti jim u toho asistovaly, povídaly si s nimi a pomáhaly vyrábět jednoduché, ale krásné vánoční dekorace.

anketa: děti z MŠ Žižkova: "Já jsem jim ukázala, jak mají nalepit vločky." "Děti to umí líp než babičky."

anketa: senioři: "

Děti také seniorům popřáli, ať mají všichni krásné a pokojné Vánoce.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
12. prosince 2024, 16:00

Vodu ze studní si mohli lidé nechat otestovat

Domkaři, kteří využívají jako zdroj pitné vody studny a byli zasaženi letošními povodněmi, si mohli nechat bezplatně zkontrolovat, zda je jejich voda v pořádku. Poslední žádosti je možné podat do konce tohoto týdne.

Například v Rychvaldě na Karvinsku je sice většina domácností napojena na vodovodní řad, několik domkařů však bere pitnou vodu ze svých studní. Za možnost kontroly, zda je nezávadná, jsou proto vděční.

Antonín Vacek, obyvatel Rychvaldu: “Máme vrt, který slouží jako jediný zdroj pitné vody pro náš rodinný dům. Po povodních jsme využili nabídky městského úřadu na bezplatný kontrolní odběr. To bylo důležité, protože vrt mohl být zasažen zvýšenou hladinou podzemní vody nebo změnami v propustnosti podloží.

Jana Vehovská, Odbor stavební a životního prostředí MÚ Rychvald: “Občané, kteří měli studnu zasaženou povodněmi, ať už přímo nebo nepřímo, museli splnit určité podmínky a museli studny vyčistit.

Radnice spolupracovaly s krajskými hygieniky a odebrané vzorky vyhodnocoval Státní zdravotní ústav.

Aleš Kotrla, mluvčí Krajské hygienické stanice v Ostravě: “K 9. prosinci letošního roku obdržela Krajská hygienická stanice celkem 1 021 žádostí a ke stejnému datu bylo odebráno 946 vzorků. Krajská hygienická stanice funguje v tomto procesu jako odborný garant a koordinátor. Po odběru vzorků provádí analýzy a odborné vyhodnocení. Výsledné protokoly s vyhodnocením následně zasílá starostům, kteří je předávají jednotlivým žadatelům.

Jana Vehovská, Odbor stavební a životního prostředí MÚ Rychvald: “Už v listopadu nám přišly první výsledky, a musím říct, že všechny dopadly pozitivně – všechny testované studny byly v pořádku.”

Lidé z Rychvaldu mohou navíc využít příspěvek od Červeného kříže na čištění studní.







---

Ostrava ocenila Dobrovolníky roku 2024

Dobrovolnická práce je nezištným darem, který obohacuje nejen ty, kterým je pomoc určena, ale i samotné dobrovolníky. U příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků se v Ostravě již počtrnácté konalo slavnostní ocenění Dobrovolníků roku.

Dobrovolníci a jejich práce jsou pro ostatní symbolem solidarity a naděje, protože nabízejí svou pomoc tam, kde je potřeba, bez očekávání odměny. To je v dnešní době obzvlášť potřeba a dává to také nám ostatním perspektivu do života. 

Jan Dohnal (ODS), primátor Ostravy: 

Město eviduje na 2 500 dobrovolníků, kteří věnovali úctyhodných 40 000 hodin práce bez nároku na honorář. Ostrava spolupracuje s 12 dobrovolnickými organizacemi a jejich činnost letos podpořila částkou téměř 2 miliony korun.   

Zbyněk Pražák (KDU-ČSL), náměstek primátora:

V rámci čtrnáctého ročníku ankety Dobrovolník roku bylo uděleno 13 titulů ve dvou kategoriích. 9 dobrovolníků je z nejrůznějších center a 4 ocenění jsou neformální dobrovolníci.

Adéla Žižlavská, oceněná dobrovolnice

Markéta a Petr Hurníkovi, ocenění dobrovolníci

Dobrovolníci byli velmi vidět byli při zářiových povodních, kdy někteří z lidí, kterým voda uškodila říkali, že by to bez jejich pomoci vůbec nezvládli.

---

MISTROVSTVÍ EVROPY V CURLINGU BUDE V OSTRAVĚ

Ostrava přivítá Mistrovství Evropy v curlingu. Proběhne od 21. do 28. listopadu 2026. Akci podpořil Moravskoslezský kraj i město Ostrava, každý částkou 3 miliony korun. Stvrdil to podpis memoranda. Na šampionátu se představí téměř 30 evropských týmů.

POLICIE HLEDÁ SVĚDKY POŽÁRU AUTA V KARVINÉ

Policie stále vyšetřuje požár osobního auta Toyota Yaris v Karviné. Hořelo v neděli 23. června večer na ulici Božkova. Podle policie jde pravděpodobně o úmyslné poškození a pátrá po pachateli i svědcích. Pokud jste si všimli něčeho podezřelého, volejte linku 158.

---


Nový Jičín má rozpočet na rok 2025, vydá více než miliardu

Také v Novém Jičíně už vědí, s jakou částkou bude město hospodařit v roce 2025 - bude to jedna miliarda 200 milionů korun. Rozpočet byl sestaven jako schodkový, rozdíl pokryjí přebytky z minulých let.

Na výdajové straně bude novojičínská radnice v příštím roce hospodařit s jednou miliardou 210 miliony korun, s příjmy zhruba 880 milionů. Rozdíl, tedy zhruba 240 milionů, pokryjí volné zdroje na účtech města z minulých let. V kapitole investic je částka téměř 325 milionů korun.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Je fakt, že jsme alokovali zatím nejvyšší možnou částku v historii tohoto města právě na investice.”

Jaroslav Dvořák (SOCDEM), zastupitel Nového Jičína: “My jsme jako klub Víc pro Nový Jičín s ČSSD hlasovali proti rozpočtu nebo jsem se zdrželi. Příjmy, nesouhlasíme tam s kapitálovými příjmy, protože se zbavujeme všeho, prodáváme další domy a už opravdu toho majetku moc nezbývá. To znamená, že přes 800 milionů jsou vlastně mandatorní výdaje, takže projíme přes 800 milionů korun, to je nějakých 76 procent, to je strašné číslo.”

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: „Pokud bychom měli reagovat na slova opozice jako “projídání”, tak potom můžeme za projídání označit zajištění fungování příspěvkových organizací, chodu technických služeb, zajištění sociálních služeb, zajištění chodu úřadu, provozu městské policie, dál běžné opravy a údržby majetku, komunikací, dětských hřišť a spousta dalších aktivit a činností, které město pro občany zajišťuje.”

Největší investicí roku 2025 je rekonstrukce venkovního bazénu za 112 milionů korun, dále oprava kuchyně v Základní škole Jubilejní nebo nová vzduchotechnika v Beskydském divadle.

---

Pobočka DPS Školská byla po rekonstrukci otevřena

Frýdek-Místek slavnostně otevřel pobočku Domova pro seniory po velké rekonstrukci. Zařízení bude sloužit lidem s Alzheimerovou chorobou a dalšími typy demencí. Přestavba s navýšením o jedno patro vyšla na 51 milionů korun. Registrace začne domov přijímat od nového roku.

Pobočka Domova pro seniory Frýdek-Místek ve Školské ulici má za sebou velkou rekonstrukci. Budova z roku 1935 je nyní jako nová.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Změnilo se toho dost, přistavilo se jedno patro, ale kapacita klesla ze 40 osob na 27, nicméně je důležité protknout, že vlastně toto je opravdu už ve standardu materiálně-technickém, což jsou požadavky Ministerstva práce a sociálních věcí a jsem rád, že jsme je naplnili."

Zařízení bude fungovat jako domov se zvláštním režimem a registrace nových klientů bude přijímat od 1. ledna.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Pokoje jsou vlastně vybaveny standardně postelí, nábytkem, kde může mít opravdu každý uživatel své osobní věci. Vybavili jsme taktéž televizí, takže fakt rodiny už nebudou mít nutnost něco dovybavovat sami, opravdu s největšími drobnostmi. V poslední fázi jsme řešili také nábor lidí, takže už máme dobraný personál, takže 1.1. je start."

Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tento domov je určený pro seniory, kteří trpí Alzheimerovou nemocí a různými typy demencemi. Město tímto vlastně získalo svých 27 lůžek tohoto typu. Já bych chtěl poděkovat všem, kteří se na rekonstrukci podíleli."

Šárka Jelínková (KDU-ČSL), náměstkyně Ministerstva práce a sociálních věcí ČR: "My jako Ministerstvo práce a sociálních věcí podporujeme právě to, aby i ta starší zařízení byla rekonstruována tak, aby opravdu už odpovídala dnešním standardům. Aby měli klienti možnost třeba být v jednolůžkových, maximálně dvoulůžkových pokojích atd. Aby měli opravdu klid tady v té části svého života, aby mohli si odpočinout."

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Stavba stála 51 milionů, původní rozpočet byl 63. To znamená, že jsme soutěží s cenou snížili. A dotace byla 21 milionů. Já jsem chtěl poděkovat v podstatě, pokud můžu teda, našim zastupitelům, že na to schválili peníze, odboru investic, odboru sociálních věcí. Všichni se na tom podíleli. OSOM, kteří museli najít nějaké místo pro uskladnění toho nábytku a tak dále. Všichni mají svůj podíl, byla to týmová práce a je to zásluha všech, kteří se na tom podíleli."

Radnice cílí na rozšíření péče o seniory a aktuálně intenzivně připravuje další nové projekty.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Připravujeme dneska Alzheimer centrum ve spolupráci. Je to investor, který tady zainvestuje včetně LDNky a dalších na Berlíně 2, kde máme v příštím roce zájem udělat nebo chceme spustit, výstavbu sítí, což je předpoklad toho, že se to území nějakým způsobem stane zase plochou jako místem pro další čtyři investory."

Město plánuje také výstavbu vlastního zařízení Domovinka pro osoby se sníženou soběstačností.

---

OSTRAVA PODĚKOVALA PĚSTOUNŮM NA PŘECHODNOU DOBU

Od ledna už nebudou děti mladší čtyř let umisťovány do ústavní péče, což ještě více upevní důležitost přechodných pěstounů. Ti poskytují zázemí nejzranitelnějším dětem v krizových situacích, než najdou trvalou péči. Ostrava jim před Vánocemi tradičně poděkovala na adventním setkání v prostorách Nové radnice.

Lenka Honusová Russová, vedoucí oddělení sociálně právní ochrany dětí, Magistrát města Ostravy: "Role pěstounů na přechodnou dobu určitě není jednoduchá. Tuhle práci musíte mít rád, musíte to dělat srdcem, vědět proč to děláte a vidět v tom smysl. Protože jinak by vás všechny ty skutečnosti, které jsou kolem, ty nepříjemné například zážitky, velmi rychle od tohoto poslání nějak odvedly."

---

Děti a seniory spojilo v Karviné vánoční tvoření

V Karviné se v předvánočním čase podařilo krásně propojit dvě generace. Senioři zavítali do místní mateřské školy, kde si užili vánoční vystoupení dětí a poté s nimi společně vyráběli vánoční dekorace. Radost měli všichni, děti i jejich návštěvníci.

Mateřská školka Žižkova pozvala v tomto předvánočním čase mezi nejmenší děti seniory z místního Nového domova.

Michaela Motyková, zástupkyně vedoucí MŠ Žižkova: "My jsme dětem chtěli ukázat, že je důležité vážit si seniorů a postupně propojit ty dvě generace. Protože ty dvě generace se navzájem obohacují, děti nám dávají energii, radost a zážitky a starší nám předávají hodnoty a moudrost.” 

Děti nejdříve seniory potěšily pásmem vánočních písní, koled a říkanek. Byly na to i tématicky oblečené, jako Sněhuláčci a vločky a nechyběl ani tradiční Betlém.

Po vystoupení se senioři aktivně zapojili do vánočního tvoření, děti jim u toho asistovaly, povídaly si s nimi a pomáhaly vyrábět jednoduché, ale krásné vánoční dekorace.

anketa: děti z MŠ Žižkova: "Já jsem jim ukázala, jak mají nalepit vločky." "Děti to umí líp než babičky."

anketa: senioři: "

Děti také seniorům popřáli, ať mají všichni krásné a pokojné Vánoce.

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-12-12-2024-16-00