Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • Opuštěné doly v MS kraji čeká přeměna
  • Vjezd na dálnici se u Nového Jičína rozšíří
  • Odbor životního prostředí se stěhuje do Radniční ulice
  • Studentská firma Reobleč pomáhá uprchlíkům
  • Vítkovice urvaly rozhodující zápas s Olomoucí

Opuštěné doly v MS kraji čeká přeměna

Moravskoslezský kraj pokračuje v transformaci regionu a její nedílnou součástí je také proměna funkce opuštěných dolů. Nejprve je nutné ověřit jejich stav a najít možnosti na jejich další využití. Na tyto studie bude kraj zájemcům přispívat až 5 miliony korun.

Celkem 24 milionů korun připravil MS kraj na projekty zaměřené na přeměnu bývalých šachet OKD. Jedná se o tzv. strategické brownfieldy, na které lze získat evropské dotace z Fondu pro spravedlivou transformaci. Z toho je pro MS kraj vyčleněno téměř 19 miliard korun. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: „Zhruba polovina z těchto peněz by měla jít na strategické projekty, které se v našem kraji už připravují. Jedná se o projekt Černé kostky, Technologickou a podnikatelskou akademii, POHO Park nebo třeba EDEN Silesia. Zbývající část z evropských peněz pak půjde na další aktivity, mezi kterými je pro náš kraj velmi důležitá obnova strategických brownfieldů. Uzavřené doly nemůžeme všechny jen tak zasypat a zbourat, měli bychom v nich vidět jejich potenciál a zkusit jej smysluplně využít."

Hlavním úkolem připravovaných studií bude zmapovat technický stav objektů a najít možnosti jejich dalšího využití. Projektová příprava musí začít co nejdříve. Studie jsou časově velmi náročné a proto kraj rozhodl o jejich předfinancování. 

Jakub Unucka, náměstek hejtmana MS kraje: „Končí čas prezentací a začíná tvrdá projektová příprava. Nemůžeme ztrácet čas čekáním, až Ministerstvo životního prostředí operační program spustí. Na projektech je potřeba začít pracovat co nejdříve, jsou totiž technicky a časově náročné, jsem proto rád, že jejich předfinancování krajští zastupitelé odsouhlasili. Peníze, které přispějeme na tyto podpůrné studie, se nám později do krajského rozpočtu vrátí. Dostaneme je po spuštění Operačního programu Spravedlivá transformace počátkem příštího roku. Určitě je tento postup na místě.“

Peníze, které kraj dá na tyto podpůrné studie, se do krajského rozpočtu vrátí po spuštění Operačního programu Spravedlivá transformace počátkem příštího roku. Příkladem takové transformace z minulosti mohou být například Dolní Vítkovice.

---

Vjezd na dálnici se u Nového Jičína rozšíří

Na silnici I/48 u Nového Jičína začnou další stavební práce. Rozšíří se dočasné napojení této komunikace na dálnici. Stavba potrvá zhruba do poloviny května.

Úsek dálnice D48 mezi křižovatkou na Rybí u Nového Jičína směrem na Příbor byl otevřen v prosinci 2020. Teď v březnu oznámilo Ředitelství silnic a dálnic rozšíření napojení silnice I/48 na tuto dálnici. Řidiči tudy totiž dosud projíždí zúženou částí vozovky. 

Jan Rýdl, tiskový mluvčí Ředitelství silnic a dálnic: “Provedeme rozšíření násypu zemního tělesa za mostní estakádou u Libhoště, dojde rovněž na rozšíření vozovky a jízdních pruhů. Dělníci obnoví ocelové jednostranné svodidlo a současná mýtná brána bude zdemolována. Úprava je navržena v celkové délce 120 metrů.”

Stavební práce za zhruba 3 a půl milionu korun jsou plánovány od 16. března do 17. května. Po dobu jejich trvání nebude potřeba objízdných tras.

Nový Jičín však ještě daleko netrpělivěji čeká na pokračování přestavby silnice I/48 na dálnici ve svém katastru. V oblasti napojení na Šenov u Nového Jičína je plánován velký kruhový objezd.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Situace kolem Nového Jičína je velmi komplikovaná. Ten proces toho velkého kruhového křížení, který by měl odvádět dopravu mimo Šenov a Kunín ten zatím jen probíhá formou řízení. Je to na úrovni kraje, kde kraj změnil územní plán a vypořádává se s námitkami účastníků řízení.”

Stavba by měla být zahájena do tří let.

---

Zprávy krátké, 18. 3. 2022, 1

Kriminalisté z Českého Těšína zadrželi pětatřicetiletého recidivistu. Muž opakovaně, minimálně dvanáctkrát vykradl sklepy a suterény v domech. Bral jízdní kola, lyže nebo například motorovou pilu. Spisový materiál už teď čítá stovky listů, kriminalisté muže podezírají i z dalších minimálně deseti vloupání. Aktuálně je ve vazební věznici.


Moravskoslezský kraj i tento rok významně podpoří hasiče. Dobrovolní dostanou přes dva miliony korun, další peníze - celkově 73 miliony dostane hasičský sbor - na rekonstrukce zbrojnic, nákup stříkaček nebo na stavbu nového integrovaného výjezdového centra v Kopřivnici.

---

Odbor životního prostředí se stěhuje do Radniční ulice

Skončila rekonstrukce bývalé Banky Haná ve Frýdku-Místku. Do nově opravené historické budovy v Radniční ulici se nastěhuje část magistrátu. Z Místku do Frýdku přesídlí odbor životního prostředí a zemědělství. Lidé díky tomu budou mít v rámci vyřizování všechny potřebné na jednom místě.

Zhruba 10 měsíců trvala rekonstrukce budovy po bývalé Bance Haná. Objekt město koupilo v roce 2019 a nyní mu vrátilo téměř původní podobu.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Objekt byl kompletně předělán. Budova je zateplená, má novou střechu. Potýkali jsme se tady s řadou technických problémů. Byly tady statické problémy. To znamená, že jsme museli posílit určité statické prvky a strop, který je téměř nový. Protože hrozilo jeho zřízení, kvůli špatnému založení. Následně byla kompletně vyměněna elektroinstalace. Další technické rozvody, a nakonec i ta fasáda se trošku změnila."

Pomohly historické fotografie a pohlednice z roku 1830, které zapůjčili zdejší sběratelé.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Snažili jsme se vrátit trošku tu podobu historickou, alespoň v těch detailech, které jsou dneska na oknech. A které tomu objektu dávají takový výraz tvarosloví, které bylo původní. A dneska tady ten objekt zapadá do té městské památkové zóny. A myslím si, že je docela přívětivý i na pohled a doufám, že budou i přívětiví úředníci, kteří budou v něm, kteří budou vycházet občanům vstříc."

Kompletní rekonstrukce čtyřpodlažního objektu město vyšla na zhruba 21 milionů korun. Do budovy se teď přestěhuje z ulice Politických obětí jeden z největších odborů magistrátu.

Jana Musálková Jeckelová, mluvčí Frýdku-Místku: "Práce odboru životního prostředí a zemědělství je úzce provázána s prací dalších odborů magistrátu. Takže je velmi výhodné, že tyto odbory budou sídlit vedle sebe. A že lidé nebudou muset přejíždět mezi Frýdkem a Místkem při vyřizování svých záležitostí. Ale vyřídí všechno na jedné ulici."

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Je to centrální budova, pak je to sociální odbor, pak je to odbor správy sociálního majetku a teď životního prostředí. To znamená 4 budovy, plus archiv, který vznikl v roce 2018, kde jsme předělali bývalé prostory Diemy. A tím koncentrujeme veškeré tyto služby pro občany do jednoho místa."

Jana Musálková Jeckelová, mluvčí Frýdku-Místku: "Na uvolněné místo v budově na Politických obětí v Místku je přestěhuje OSPOD, který momentálně sídlí ve vedlejší budově v pronájmu."

Přesun téměř čtyřicetičlenného odboru začne poslední týden v březnu. Od 28. března do 1. dubna bude kvůli tomu celý odbor zcela a bez výjimky mimo provoz. V nové budově začne veřejnosti opět fungovat v pondělí 4. dubna.

---

Studentská firma Reobleč pomáhá uprchlíkům

Studentská firma Reobleč, která funguje na Gymnáziu Olgy Havlové v Ostravě-Porubě, se rozhodla udělat něco pro dobrou věc. Mezi uprchlíky z Ukrajiny rozdělí svůj výdělek z prodaného oblečení.

To, co se děje na Ukrajině není lhostejné ani studentům. Do humanitární pomoci se zapojilo například Gymnázium Olgy Havlové v Ostravě-Porubě. Studentská firma Reobleč o přestávkách prodávala oblečení z druhé ruky a veškerý výtěžek poputuje lidem, kteří utíkají před válkou.

Bára Radostová, ředitelka studentské firmy Reobleč: “Máme tady různé kusy oblečení. Od šatů, přes sukně, trička, kalhoty a saka. Sbíráme oblečení od studentů ze školy a učitelů, nebo našich známých a následně jej přeprodáváme.”

Anketa: studenti Gymnázia Olgy Havlové: “Já mám svetr, košili a košili ještě jednu.”

“Vybrala jsem si koženou bundu a sáčko a jsem ráda, že naše škola je solidní a že můžu nějak pomoct Ukrajině.”

Studenti mohou na Ukrajinu přispívat nejen tím, že si koupí oblečení, ale také tím, že přispějí dobrovolnou částkou do přichystané pokladničky.

Studentská firma Reobleč se prodejem oblečení z druhé ruky snaží varovat před fast fashion.

Sabina Rajdusová, PR manažerka: “Před rychlou módou, která vlastně i ničí naši planetu a často není ani dobrá pro naše peněženky a ještě k tomu lidé v rozvojových zemích za to nejsou dobře placeni.”

Na gymnáziu probíhá i dárcovská výzva s názvem Havlovka pro Ukrajinu. Peníze z této sbírky půjdou na transparentní účet organizace Člověk v tísni.

---

Zprávy krátké, 18. 3. 2022, 2

Po osmi letech se díky novele zákona mohou navýšit úhrady za poskytování některých sociálních služeb. Pomůže to i pobytovým zařízením. Například v domově seniorů v Havířově, kde jsme natáčeli, to značná část klientů chápe

anketa: “Asi to muselo být, ale mě to nevadí, já mám peněz dost.”
anketa: “My to nenapravíme a někde se to musí vzít ty peníze. Když všude, tak všude."
anketa: “Já se na to dívám normálně, že se to musí udělat, protože je všechno drahé."

---

Vítkovice urvaly rozhodující zápas s Olomoucí

Téměř vyprodaná hokejová aréna v Ostravě byla zřejmě rozhodujícím faktorem velmi vyrovnané bitvy předkola play-off, ve které se utkaly Vítkovice s Olomoucí. V rozhodujícím zápase zvítězili domácí 3:1 a ve čtvrtfinále si to rozdají v derby s Třincem.

Tak se to konečně povedlo. Po 11 letech jsou Vítkovice znovu ve čtvrtfinále play-off, ale po cestě museli překonat velmi těžkou překážku. Hokejisté Olomouce jim byli vyrovnaným soupeřem a nakonec rozhodovaly maličkosti. Klíčový byl zřejmě 4 duel, kdy nemocí zdecimované Vítkovice přetlačily Olomouc na jejich ledě a rozhodovala 5 bitva. V Ostravě Vítkovice hnalo téměř 9 tisíc fanoušků. Odvděčily se jim výhrou 3:1 a série skončila 3:2. 

Roman Polák, kapitán HC Vítkovice Ridera: „Ohromně těžká série. Potýkali jsme se se zdravotními problémy, bylo to opravdu těžké. Olomouc hrála moc dobře, její hra je nepříjemná. Jsem moc rád, že se nám to povedlo urvat na naši stranu.“

Olomoucká parta kolem megahvězdy NHL Davida Krejčího bojovala do poslední vteřiny a i pro ně by bylo čtvrtfinále play-off velkým úspěchem. 

David Krejčí, HC Olomouc: "Všech 5 zápasů bylo vyrovnaných. Oba týmy hrály obětavě a oba si zasloužili jít dále, ale bohužel dále může jít jenom jeden a já gratuluju Vítkovicím."  

Ve čtvrtfinále čeká Vítkovice Třinec. Zápas se hraje hned v sobotu, takže si hráči příliš neodpočinou. Výhodou ale je, že nemusejí nikam cestovat. První dva duely se hrají ve Werk aréně v sobotu v 16 a v neděli pak v 18 hodin. 

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
18. března 2022, 16:00

Opuštěné doly v MS kraji čeká přeměna

Moravskoslezský kraj pokračuje v transformaci regionu a její nedílnou součástí je také proměna funkce opuštěných dolů. Nejprve je nutné ověřit jejich stav a najít možnosti na jejich další využití. Na tyto studie bude kraj zájemcům přispívat až 5 miliony korun.

Celkem 24 milionů korun připravil MS kraj na projekty zaměřené na přeměnu bývalých šachet OKD. Jedná se o tzv. strategické brownfieldy, na které lze získat evropské dotace z Fondu pro spravedlivou transformaci. Z toho je pro MS kraj vyčleněno téměř 19 miliard korun. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: „Zhruba polovina z těchto peněz by měla jít na strategické projekty, které se v našem kraji už připravují. Jedná se o projekt Černé kostky, Technologickou a podnikatelskou akademii, POHO Park nebo třeba EDEN Silesia. Zbývající část z evropských peněz pak půjde na další aktivity, mezi kterými je pro náš kraj velmi důležitá obnova strategických brownfieldů. Uzavřené doly nemůžeme všechny jen tak zasypat a zbourat, měli bychom v nich vidět jejich potenciál a zkusit jej smysluplně využít."

Hlavním úkolem připravovaných studií bude zmapovat technický stav objektů a najít možnosti jejich dalšího využití. Projektová příprava musí začít co nejdříve. Studie jsou časově velmi náročné a proto kraj rozhodl o jejich předfinancování. 

Jakub Unucka, náměstek hejtmana MS kraje: „Končí čas prezentací a začíná tvrdá projektová příprava. Nemůžeme ztrácet čas čekáním, až Ministerstvo životního prostředí operační program spustí. Na projektech je potřeba začít pracovat co nejdříve, jsou totiž technicky a časově náročné, jsem proto rád, že jejich předfinancování krajští zastupitelé odsouhlasili. Peníze, které přispějeme na tyto podpůrné studie, se nám později do krajského rozpočtu vrátí. Dostaneme je po spuštění Operačního programu Spravedlivá transformace počátkem příštího roku. Určitě je tento postup na místě.“

Peníze, které kraj dá na tyto podpůrné studie, se do krajského rozpočtu vrátí po spuštění Operačního programu Spravedlivá transformace počátkem příštího roku. Příkladem takové transformace z minulosti mohou být například Dolní Vítkovice.

---

Vjezd na dálnici se u Nového Jičína rozšíří

Na silnici I/48 u Nového Jičína začnou další stavební práce. Rozšíří se dočasné napojení této komunikace na dálnici. Stavba potrvá zhruba do poloviny května.

Úsek dálnice D48 mezi křižovatkou na Rybí u Nového Jičína směrem na Příbor byl otevřen v prosinci 2020. Teď v březnu oznámilo Ředitelství silnic a dálnic rozšíření napojení silnice I/48 na tuto dálnici. Řidiči tudy totiž dosud projíždí zúženou částí vozovky. 

Jan Rýdl, tiskový mluvčí Ředitelství silnic a dálnic: “Provedeme rozšíření násypu zemního tělesa za mostní estakádou u Libhoště, dojde rovněž na rozšíření vozovky a jízdních pruhů. Dělníci obnoví ocelové jednostranné svodidlo a současná mýtná brána bude zdemolována. Úprava je navržena v celkové délce 120 metrů.”

Stavební práce za zhruba 3 a půl milionu korun jsou plánovány od 16. března do 17. května. Po dobu jejich trvání nebude potřeba objízdných tras.

Nový Jičín však ještě daleko netrpělivěji čeká na pokračování přestavby silnice I/48 na dálnici ve svém katastru. V oblasti napojení na Šenov u Nového Jičína je plánován velký kruhový objezd.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Situace kolem Nového Jičína je velmi komplikovaná. Ten proces toho velkého kruhového křížení, který by měl odvádět dopravu mimo Šenov a Kunín ten zatím jen probíhá formou řízení. Je to na úrovni kraje, kde kraj změnil územní plán a vypořádává se s námitkami účastníků řízení.”

Stavba by měla být zahájena do tří let.

---

Zprávy krátké, 18. 3. 2022, 1

Kriminalisté z Českého Těšína zadrželi pětatřicetiletého recidivistu. Muž opakovaně, minimálně dvanáctkrát vykradl sklepy a suterény v domech. Bral jízdní kola, lyže nebo například motorovou pilu. Spisový materiál už teď čítá stovky listů, kriminalisté muže podezírají i z dalších minimálně deseti vloupání. Aktuálně je ve vazební věznici.


Moravskoslezský kraj i tento rok významně podpoří hasiče. Dobrovolní dostanou přes dva miliony korun, další peníze - celkově 73 miliony dostane hasičský sbor - na rekonstrukce zbrojnic, nákup stříkaček nebo na stavbu nového integrovaného výjezdového centra v Kopřivnici.

---

Odbor životního prostředí se stěhuje do Radniční ulice

Skončila rekonstrukce bývalé Banky Haná ve Frýdku-Místku. Do nově opravené historické budovy v Radniční ulici se nastěhuje část magistrátu. Z Místku do Frýdku přesídlí odbor životního prostředí a zemědělství. Lidé díky tomu budou mít v rámci vyřizování všechny potřebné na jednom místě.

Zhruba 10 měsíců trvala rekonstrukce budovy po bývalé Bance Haná. Objekt město koupilo v roce 2019 a nyní mu vrátilo téměř původní podobu.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Objekt byl kompletně předělán. Budova je zateplená, má novou střechu. Potýkali jsme se tady s řadou technických problémů. Byly tady statické problémy. To znamená, že jsme museli posílit určité statické prvky a strop, který je téměř nový. Protože hrozilo jeho zřízení, kvůli špatnému založení. Následně byla kompletně vyměněna elektroinstalace. Další technické rozvody, a nakonec i ta fasáda se trošku změnila."

Pomohly historické fotografie a pohlednice z roku 1830, které zapůjčili zdejší sběratelé.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Snažili jsme se vrátit trošku tu podobu historickou, alespoň v těch detailech, které jsou dneska na oknech. A které tomu objektu dávají takový výraz tvarosloví, které bylo původní. A dneska tady ten objekt zapadá do té městské památkové zóny. A myslím si, že je docela přívětivý i na pohled a doufám, že budou i přívětiví úředníci, kteří budou v něm, kteří budou vycházet občanům vstříc."

Kompletní rekonstrukce čtyřpodlažního objektu město vyšla na zhruba 21 milionů korun. Do budovy se teď přestěhuje z ulice Politických obětí jeden z největších odborů magistrátu.

Jana Musálková Jeckelová, mluvčí Frýdku-Místku: "Práce odboru životního prostředí a zemědělství je úzce provázána s prací dalších odborů magistrátu. Takže je velmi výhodné, že tyto odbory budou sídlit vedle sebe. A že lidé nebudou muset přejíždět mezi Frýdkem a Místkem při vyřizování svých záležitostí. Ale vyřídí všechno na jedné ulici."

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Je to centrální budova, pak je to sociální odbor, pak je to odbor správy sociálního majetku a teď životního prostředí. To znamená 4 budovy, plus archiv, který vznikl v roce 2018, kde jsme předělali bývalé prostory Diemy. A tím koncentrujeme veškeré tyto služby pro občany do jednoho místa."

Jana Musálková Jeckelová, mluvčí Frýdku-Místku: "Na uvolněné místo v budově na Politických obětí v Místku je přestěhuje OSPOD, který momentálně sídlí ve vedlejší budově v pronájmu."

Přesun téměř čtyřicetičlenného odboru začne poslední týden v březnu. Od 28. března do 1. dubna bude kvůli tomu celý odbor zcela a bez výjimky mimo provoz. V nové budově začne veřejnosti opět fungovat v pondělí 4. dubna.

---

Studentská firma Reobleč pomáhá uprchlíkům

Studentská firma Reobleč, která funguje na Gymnáziu Olgy Havlové v Ostravě-Porubě, se rozhodla udělat něco pro dobrou věc. Mezi uprchlíky z Ukrajiny rozdělí svůj výdělek z prodaného oblečení.

To, co se děje na Ukrajině není lhostejné ani studentům. Do humanitární pomoci se zapojilo například Gymnázium Olgy Havlové v Ostravě-Porubě. Studentská firma Reobleč o přestávkách prodávala oblečení z druhé ruky a veškerý výtěžek poputuje lidem, kteří utíkají před válkou.

Bára Radostová, ředitelka studentské firmy Reobleč: “Máme tady různé kusy oblečení. Od šatů, přes sukně, trička, kalhoty a saka. Sbíráme oblečení od studentů ze školy a učitelů, nebo našich známých a následně jej přeprodáváme.”

Anketa: studenti Gymnázia Olgy Havlové: “Já mám svetr, košili a košili ještě jednu.”

“Vybrala jsem si koženou bundu a sáčko a jsem ráda, že naše škola je solidní a že můžu nějak pomoct Ukrajině.”

Studenti mohou na Ukrajinu přispívat nejen tím, že si koupí oblečení, ale také tím, že přispějí dobrovolnou částkou do přichystané pokladničky.

Studentská firma Reobleč se prodejem oblečení z druhé ruky snaží varovat před fast fashion.

Sabina Rajdusová, PR manažerka: “Před rychlou módou, která vlastně i ničí naši planetu a často není ani dobrá pro naše peněženky a ještě k tomu lidé v rozvojových zemích za to nejsou dobře placeni.”

Na gymnáziu probíhá i dárcovská výzva s názvem Havlovka pro Ukrajinu. Peníze z této sbírky půjdou na transparentní účet organizace Člověk v tísni.

---

Zprávy krátké, 18. 3. 2022, 2

Po osmi letech se díky novele zákona mohou navýšit úhrady za poskytování některých sociálních služeb. Pomůže to i pobytovým zařízením. Například v domově seniorů v Havířově, kde jsme natáčeli, to značná část klientů chápe

anketa: “Asi to muselo být, ale mě to nevadí, já mám peněz dost.”
anketa: “My to nenapravíme a někde se to musí vzít ty peníze. Když všude, tak všude."
anketa: “Já se na to dívám normálně, že se to musí udělat, protože je všechno drahé."

---

Vítkovice urvaly rozhodující zápas s Olomoucí

Téměř vyprodaná hokejová aréna v Ostravě byla zřejmě rozhodujícím faktorem velmi vyrovnané bitvy předkola play-off, ve které se utkaly Vítkovice s Olomoucí. V rozhodujícím zápase zvítězili domácí 3:1 a ve čtvrtfinále si to rozdají v derby s Třincem.

Tak se to konečně povedlo. Po 11 letech jsou Vítkovice znovu ve čtvrtfinále play-off, ale po cestě museli překonat velmi těžkou překážku. Hokejisté Olomouce jim byli vyrovnaným soupeřem a nakonec rozhodovaly maličkosti. Klíčový byl zřejmě 4 duel, kdy nemocí zdecimované Vítkovice přetlačily Olomouc na jejich ledě a rozhodovala 5 bitva. V Ostravě Vítkovice hnalo téměř 9 tisíc fanoušků. Odvděčily se jim výhrou 3:1 a série skončila 3:2. 

Roman Polák, kapitán HC Vítkovice Ridera: „Ohromně těžká série. Potýkali jsme se se zdravotními problémy, bylo to opravdu těžké. Olomouc hrála moc dobře, její hra je nepříjemná. Jsem moc rád, že se nám to povedlo urvat na naši stranu.“

Olomoucká parta kolem megahvězdy NHL Davida Krejčího bojovala do poslední vteřiny a i pro ně by bylo čtvrtfinále play-off velkým úspěchem. 

David Krejčí, HC Olomouc: "Všech 5 zápasů bylo vyrovnaných. Oba týmy hrály obětavě a oba si zasloužili jít dále, ale bohužel dále může jít jenom jeden a já gratuluju Vítkovicím."  

Ve čtvrtfinále čeká Vítkovice Třinec. Zápas se hraje hned v sobotu, takže si hráči příliš neodpočinou. Výhodou ale je, že nemusejí nikam cestovat. První dva duely se hrají ve Werk aréně v sobotu v 16 a v neděli pak v 18 hodin. 

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-18-03-2022-16-00