Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • V Karviné vyroste moderní průmyslová zóna evropských parametrů
  • Ostravské Vánoce mají program na čtyřech scénách
  • Deváťáci se seznámili se středními školami
  • Udělejte radost osamělým lidem Dárkem pro druhé
  • Zvuk bubnů v Čeladné burcoval k ochraně dětí

V Karviné vyroste moderní průmyslová zóna evropských parametrů

Americká developerská společnost spolu se zástupci MS kraje představila podobu plánované průmyslové zóny v Karviné. Moderní průmyslová zóna o velikosti 330 tisíc metrů čtverečních by měla po dokončení přinést Karvinsku 4500 nových pracovních míst.

Průmyslová plocha, která vznikne v blízkosti bývalého dolu Barbora, vzbuzuje velkou diskusi. Odpůrcům se nelíbí, že se dotkne oblasti v okolí známého Šikmého kostela.

Pavel Sovička, Managing Director, Panattoni: „Pokud se podíváme na vizualizace, které jsme zpracovávali, tak od Šikmého kostela bude opravdu velký problém, asi budete potřebovat dalekohled, abyste viděli kousek haly, která by mohla být vidět.“

Projekt výstavby průmyslové zóny podporuje MS kraj i město Karviná.

Šárka Šimoňáková (ANO), 1. náměstkyně hejtmana MS kraje: „Toto území je v územním plánu od roku 2006 vedeno jako průmyslová zóna. A pro MS kraj je to velká příležitost, že je zde tento projekt po tolika letech představen a myslím si, že Karvinsko se tímto může ekonomicky nastartovat.“

Vladimír Kolek (ANO), náměstek primátora Karviné: „Bývalé hornické město se přetransformuje na město, které musí být poplatné dnešní době. Ti lidé, kteří byli kdysi horníci, už horníci nejsou, ale mají tady své děti. A jestli ty děti tady mají zůstat a jejich děti také, tak se musí udělat něco moderního. Lidé mají vystudované vysoké školy a potřebují se uplatnit. Pokud se tady neudělá průmyslová zóna těchto parametrů tak se bude Karviná postupně vylidňovat.“

Špičkové investory pomůže přilákat do Karviné společnost MSID ve spolupráci s agenturou Czech Invest a MS krajem.

---

Ostravské Vánoce mají program na čtyřech scénách

Čas rychle letí a tak už jsou tady zase Vánoce. Ty Ostravské budou letos na čtyřech scénách v centru města a kromě oblíbených atrakcí si letos pořadatelé připravili i spoustu novinek. Důležitý je i charitativní přesah.

Ostravské Vánoce propuknou už v sobotu 23. prosince, kdy začnou adventní trhy, roztočí se vyhlídkové kolo a rozjede se také kolotoč pro děti na sousedním kuřím rynku. Hlavní scéna s trhy je Masarykovo náměstí, další je Jiráskovo náměstí, náměstí Dr. E. Beneše s kluzištěm a čtvrtou scénou je Prokešovo náměstí před radnicí. 

Lucie Baránková-Vilamová, náměstkyně primátora Ostravy: "„V letošním roce jsme se zaměřili na obohacení programu na Masarykové náměstí o známější regionální i celostátní umělce. Veřejnost se bude moct vydat například na koncert Bena Cristovaa, Davida Kollera, Hany Holišové & New Time Orchestra, Kateřiny Marie Tiché a Bandjeez, Ondřeje Rumla a mnoha dalších. Vedle Igora Orozoviče, Davida Krause nebo kapely BUTY se pak představí ostravské stálice jako kapela SKRAT nebo projekt Ostrava zpívá gospel."

Pořadatelé se každý rok snaží o další vylepšení. letos se například týká sanitárního zařízení, navigačního systému i přístřešků v gastrozóně. Novinkou je také DobroKelímková sbírka, kdy si návštěvníci nevyzvednu zálohu za kelímek.

Miriam Lehocká, obchodní ředitelka Černé louky: "Pilotní ročník DobroKelímkové sbírky proběhne na podporu spolku Haima Ostrava. Darováním DobroKelímku tak návštěvníci přispějí 50 kč. na podporu organizace, jenž se zaměřuje na komplexní péči o rodiny onkologicky či chronicky nemocných dětí léčících se ve Fakultní nemocnici Ostrava."

Oblíbené je také vánoční kluziště, které startuje provoz v sobotu 30. listopadu.  

Lenka Papajová, mluvčí společnosti SAREZA Ostrava: "Na vánočním kluzišti se představí sportovní kluby. Hokejisté sehrají zápas a vystoupí také krasobruslaři." 

Někteří stánkaři také slíbili, že nechají otevřeno i po 23. prosinci, kdy skončí kulturní program na Masarykově náměstí. Vánoční kluziště zůstane v provozu do 31. ledna. 

---

V OSTRAVĚ-SVINOVĚ ZAČNE OPRAVA MOSTŮ

Od úterý 26. listopadu začnou v Ostravě-Svinově práce na velké opravě mostů na Rudné.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: ,,Oba mostní objekty páteřní komunikace budou do roku 2026 zdemolovány a nahrazeny novými konstrukcemi, po dobu náročných činností silniční úřad schválil žádost zhotovitele o zachování obousměrného provozu vždy po neopravované části silnice I/11 v jednom pruhu pro každý směr."

---

Deváťáci se seznámili se středními školami

Porubská radnice uspořádala už 5. ročník akce Tvoje škola je hned za rohem. Je určena žákům 9. tříd porubských základních škol, kteří tak mají jedinečnou možnost se na jednom místě seznámit se středními školami, které v obvodu působí.

V Ostravě-Porubě je 12 základních škol, do kterých aktuálně dochází 600 žáků 9. tříd. S rozhodováním kam dál jim i letos pomohla akce Tvoje škola je hned za rohem, která proběhla v aule VŠB - TU Ostrava.

Martina Dušková (Piráti), místostarostka Ostravy-Poruby: “Máme domluveno se všemi našimi porubskými základními školami, že v různých časových intervalech sem přijdou se svými deváťáky tak, aby každá třída měla dostatek prostoru si projít nabídku a stanoviště těch středních škol.”

Na akci se letos prezentovalo 11 středních škol z celkem z 12, které sídlí v Porubě.

anketa: zástupci středních škol: “My jsme tady směsice oborů ze Střední školy služeb a podnikání. Můžete se u nás i vyfotit, něco si opravit, něco si nahmatat, dozvědět se, poptat se.”

“My jsme si tady dnes přichystali jak ukázku z biologie, tak i ukázku z výtvarné výchovy a snažíme se představit, jak se dají tyto předměty spojit.”

anketa: žáci základních škol: “Já si vybírám mezi Obchodní akademií tady v Porubě a Obchodní akademií v Mariánkách.”

“Já už jsem si vybral vlastně školu, Janáčkovu konzervatoř.”

Na rozhodování mají žáci 9. tříd ještě čas. Přihlášky na střední školu se budou podávat od 1. do 20. února příštího roku.

---

Udělejte radost osamělým lidem Dárkem pro druhé

Vánoce jsou obdobím, kdy si lidé dávají dárky, ale ne každý má to štěstí něco pod stromečkem najít. Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek i letos pořádá sbírku Dárek pro druhé. Ta pomáhá osamělým seniorům, lidem bez domova i těm v hmotné nouzi.

Vánoce jsou pro mnohé obdobím radosti. Ale ne všichni mají to štěstí najít pod stromečkem dárek. Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek proto opět organizuje akci Dárek pro druhé. Cílem je přinést drobné dárky těm, kteří by je jinak neobdrželi.

Irena Blablová, hlavní koordinátorka dobrovolníků: "Každý z nás se těší na Vánoce a víme, že pod stromečkem nějakou drobnost najdeme. A my víme o lidech, kteří takovou drobnost pod vánočním stromečkem nenajdou, protože jsou osamělí nebo žijí osaměle v domovech pro seniory. Takže jsme moc rádi, kdybychom jim mohli prostřednictvím vás udělat v radost."

Alice Michálková, koordinátor dobrovolníků: "V domovech pro seniory víme, že dámy velice ocení voňavou svíčku, čajík, případně nějaký krém. Za pány také čaj, káva. I ty teplé ponožky udělají radost. Jedná se opravdu o maličkosti, ale dělají opravdu velkou radost. Stejně tak jako naše dobrovolníci."

Dárky můžete nosit do ADRA obchůdků, které najdete ve Frýdku, v Místku i třeba ve Frýdlantu nad Ostravicí. Sbírka dárků probíhá do 6. prosince.

Alice Michálková, koordinátor dobrovolníků: "Obchůdky mají otevřeno od 9:00 do 16:00 hodin, v pátek poté od 9:00 do 14:00 hodin. Prosíme vás, ty dárečky nechte otevřené, my je ještě zkontrolujeme a pak už je rozdělíme přesně do těch zařízení, kde jsou potřeba. Za sociální šatník bychom chtěli požádat, nejvíce jsou potřeba teplé rukavice, teplé ponožky a čepice. Takže pokud takovou věcí byste chtěli někoho podpořit, tak budeme moc vděční za tento druh dárků."

Irena Blablová, hlavní koordinátorka dobrovolníků: "Věřte, že i málo je dost a stačí maličkost, kterou naše seniory nebo lidi bez domova nebo lidi v hmotné nouzi můžete potěšit. Děkujeme."

Loni se podařilo obdarovat stovky osamělých lidí. Organizátoři věří, že letos by mohl být počet ještě vyšší.

Irena Blablová, hlavní koordinátorka dobrovolníků: "Díky všem lidem s dobrým srdcem jsme mohli loni obdarovat přes 300 osamělých lidí, kteří měli velkou radost ze všech vašich dárečků a jsme moc rádi, že takto s námi pomáháte pro druhé."

Dárek pro druhé není jen o materiálních věcech. Samotným darem může být i rozhodnutí stát se dobrovolníkem a pomáhat tam, kde je to nejvíce potřeba.

---

V OSTRAVĚ SPADL PŘI PRÁCI MUŽ ZE STŘECHY

Záchranáři v Ostravě zasahovali u vážného úrazu. 30letý muž v Mariánských Horách měl při práci spadnout ze střechy domu.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: ,,Zasahující lékař zjistil, že utrpěl vážné poranění páteře, horní končetiny a nevyloučil ani další závažná zranění. Pacient se nalézal v přímém ohrožení života. Posádka jej zajistila fixačními prostředky, zahájila nitrožilní podávání léků a uvedla do umělého spánku. Poté jej záchranáři šetrně transportovali na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice."

---

Zvuk bubnů v Čeladné burcoval k ochraně dětí

Čeladenskou mateřskou školou se nesl hlasitý zvuk bubnů, který upozornil na Světový den prevence týrání a zneužívání dětí. K projektu Bubnovačka se tu připojili v rámci pravidelné lekce muzikoterapie.

Lekce muzikoterapie pořádá Mateřská škola Čeladenská Beruška až osmkrát ročně, a to ve spolupráci se speciální pedagožkou Lenkou Břenkovou, které se tomuto muzicírování věnuje více než deset let.

Jana Bartošová, ředitelka MŠ Čeladenská Beruška: “Během těch lekcí děti vyzkouší všechny možné hudební nástroje, naučí se je pojmenovat, používat a zažijí něco nového. To přináší uvolnění od stresu, napětí, rytmizaci, kterou pak budou potřebovat pro budoucí psaní a čtení, protože naše řeč je vlastně rytmus, tak to je pro ně důležité. A hlavně mají takový pocit pospolitosti, protože všichni rytmizují stejnou písničku, naslouchají si navzájem a v tom je to jedinečné.”

Ovšem tato hodina muzikoterapie byla navíc ještě hodně speciální. Konala se ve Světový den prevence týrání a zneužívání dětí, byla součástí projektu Bubnovačka Centra Locika, který upozorňuje na důležitost ochrany dětí před násilím v rodině.

Jana Bartošová, ředitelka MŠ Čeladenská Beruška: “Celé toto spěje k tomu, abychom dětem dali jednak návod na to, co mají dělat, v případě, že se setkají s násilím na sobě nebo na druhých.”

A právě hlučná Bubnovačka vyjadřuje podstatu dané myšlenky - a to, že ticho děti před násilím neochrání. Že se vždy mají někomu svěřit a říct, že se jim to nelíbí, hlasitě.

děti MŠ Čeladenská Beruška:

“Říct stop, ne, nedělej mi to.”

“Dost, nedělej mi to.”

Bubnování na podporu dětí, které čelí násilí, se 19. listopadu rozeznělo po celé České republice. Bubnovačka se konala i pod záštitou prezidenta Petra Pavla.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
21. listopadu 2024, 16:00

V Karviné vyroste moderní průmyslová zóna evropských parametrů

Americká developerská společnost spolu se zástupci MS kraje představila podobu plánované průmyslové zóny v Karviné. Moderní průmyslová zóna o velikosti 330 tisíc metrů čtverečních by měla po dokončení přinést Karvinsku 4500 nových pracovních míst.

Průmyslová plocha, která vznikne v blízkosti bývalého dolu Barbora, vzbuzuje velkou diskusi. Odpůrcům se nelíbí, že se dotkne oblasti v okolí známého Šikmého kostela.

Pavel Sovička, Managing Director, Panattoni: „Pokud se podíváme na vizualizace, které jsme zpracovávali, tak od Šikmého kostela bude opravdu velký problém, asi budete potřebovat dalekohled, abyste viděli kousek haly, která by mohla být vidět.“

Projekt výstavby průmyslové zóny podporuje MS kraj i město Karviná.

Šárka Šimoňáková (ANO), 1. náměstkyně hejtmana MS kraje: „Toto území je v územním plánu od roku 2006 vedeno jako průmyslová zóna. A pro MS kraj je to velká příležitost, že je zde tento projekt po tolika letech představen a myslím si, že Karvinsko se tímto může ekonomicky nastartovat.“

Vladimír Kolek (ANO), náměstek primátora Karviné: „Bývalé hornické město se přetransformuje na město, které musí být poplatné dnešní době. Ti lidé, kteří byli kdysi horníci, už horníci nejsou, ale mají tady své děti. A jestli ty děti tady mají zůstat a jejich děti také, tak se musí udělat něco moderního. Lidé mají vystudované vysoké školy a potřebují se uplatnit. Pokud se tady neudělá průmyslová zóna těchto parametrů tak se bude Karviná postupně vylidňovat.“

Špičkové investory pomůže přilákat do Karviné společnost MSID ve spolupráci s agenturou Czech Invest a MS krajem.

---

Ostravské Vánoce mají program na čtyřech scénách

Čas rychle letí a tak už jsou tady zase Vánoce. Ty Ostravské budou letos na čtyřech scénách v centru města a kromě oblíbených atrakcí si letos pořadatelé připravili i spoustu novinek. Důležitý je i charitativní přesah.

Ostravské Vánoce propuknou už v sobotu 23. prosince, kdy začnou adventní trhy, roztočí se vyhlídkové kolo a rozjede se také kolotoč pro děti na sousedním kuřím rynku. Hlavní scéna s trhy je Masarykovo náměstí, další je Jiráskovo náměstí, náměstí Dr. E. Beneše s kluzištěm a čtvrtou scénou je Prokešovo náměstí před radnicí. 

Lucie Baránková-Vilamová, náměstkyně primátora Ostravy: "„V letošním roce jsme se zaměřili na obohacení programu na Masarykové náměstí o známější regionální i celostátní umělce. Veřejnost se bude moct vydat například na koncert Bena Cristovaa, Davida Kollera, Hany Holišové & New Time Orchestra, Kateřiny Marie Tiché a Bandjeez, Ondřeje Rumla a mnoha dalších. Vedle Igora Orozoviče, Davida Krause nebo kapely BUTY se pak představí ostravské stálice jako kapela SKRAT nebo projekt Ostrava zpívá gospel."

Pořadatelé se každý rok snaží o další vylepšení. letos se například týká sanitárního zařízení, navigačního systému i přístřešků v gastrozóně. Novinkou je také DobroKelímková sbírka, kdy si návštěvníci nevyzvednu zálohu za kelímek.

Miriam Lehocká, obchodní ředitelka Černé louky: "Pilotní ročník DobroKelímkové sbírky proběhne na podporu spolku Haima Ostrava. Darováním DobroKelímku tak návštěvníci přispějí 50 kč. na podporu organizace, jenž se zaměřuje na komplexní péči o rodiny onkologicky či chronicky nemocných dětí léčících se ve Fakultní nemocnici Ostrava."

Oblíbené je také vánoční kluziště, které startuje provoz v sobotu 30. listopadu.  

Lenka Papajová, mluvčí společnosti SAREZA Ostrava: "Na vánočním kluzišti se představí sportovní kluby. Hokejisté sehrají zápas a vystoupí také krasobruslaři." 

Někteří stánkaři také slíbili, že nechají otevřeno i po 23. prosinci, kdy skončí kulturní program na Masarykově náměstí. Vánoční kluziště zůstane v provozu do 31. ledna. 

---

V OSTRAVĚ-SVINOVĚ ZAČNE OPRAVA MOSTŮ

Od úterý 26. listopadu začnou v Ostravě-Svinově práce na velké opravě mostů na Rudné.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: ,,Oba mostní objekty páteřní komunikace budou do roku 2026 zdemolovány a nahrazeny novými konstrukcemi, po dobu náročných činností silniční úřad schválil žádost zhotovitele o zachování obousměrného provozu vždy po neopravované části silnice I/11 v jednom pruhu pro každý směr."

---

Deváťáci se seznámili se středními školami

Porubská radnice uspořádala už 5. ročník akce Tvoje škola je hned za rohem. Je určena žákům 9. tříd porubských základních škol, kteří tak mají jedinečnou možnost se na jednom místě seznámit se středními školami, které v obvodu působí.

V Ostravě-Porubě je 12 základních škol, do kterých aktuálně dochází 600 žáků 9. tříd. S rozhodováním kam dál jim i letos pomohla akce Tvoje škola je hned za rohem, která proběhla v aule VŠB - TU Ostrava.

Martina Dušková (Piráti), místostarostka Ostravy-Poruby: “Máme domluveno se všemi našimi porubskými základními školami, že v různých časových intervalech sem přijdou se svými deváťáky tak, aby každá třída měla dostatek prostoru si projít nabídku a stanoviště těch středních škol.”

Na akci se letos prezentovalo 11 středních škol z celkem z 12, které sídlí v Porubě.

anketa: zástupci středních škol: “My jsme tady směsice oborů ze Střední školy služeb a podnikání. Můžete se u nás i vyfotit, něco si opravit, něco si nahmatat, dozvědět se, poptat se.”

“My jsme si tady dnes přichystali jak ukázku z biologie, tak i ukázku z výtvarné výchovy a snažíme se představit, jak se dají tyto předměty spojit.”

anketa: žáci základních škol: “Já si vybírám mezi Obchodní akademií tady v Porubě a Obchodní akademií v Mariánkách.”

“Já už jsem si vybral vlastně školu, Janáčkovu konzervatoř.”

Na rozhodování mají žáci 9. tříd ještě čas. Přihlášky na střední školu se budou podávat od 1. do 20. února příštího roku.

---

Udělejte radost osamělým lidem Dárkem pro druhé

Vánoce jsou obdobím, kdy si lidé dávají dárky, ale ne každý má to štěstí něco pod stromečkem najít. Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek i letos pořádá sbírku Dárek pro druhé. Ta pomáhá osamělým seniorům, lidem bez domova i těm v hmotné nouzi.

Vánoce jsou pro mnohé obdobím radosti. Ale ne všichni mají to štěstí najít pod stromečkem dárek. Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek proto opět organizuje akci Dárek pro druhé. Cílem je přinést drobné dárky těm, kteří by je jinak neobdrželi.

Irena Blablová, hlavní koordinátorka dobrovolníků: "Každý z nás se těší na Vánoce a víme, že pod stromečkem nějakou drobnost najdeme. A my víme o lidech, kteří takovou drobnost pod vánočním stromečkem nenajdou, protože jsou osamělí nebo žijí osaměle v domovech pro seniory. Takže jsme moc rádi, kdybychom jim mohli prostřednictvím vás udělat v radost."

Alice Michálková, koordinátor dobrovolníků: "V domovech pro seniory víme, že dámy velice ocení voňavou svíčku, čajík, případně nějaký krém. Za pány také čaj, káva. I ty teplé ponožky udělají radost. Jedná se opravdu o maličkosti, ale dělají opravdu velkou radost. Stejně tak jako naše dobrovolníci."

Dárky můžete nosit do ADRA obchůdků, které najdete ve Frýdku, v Místku i třeba ve Frýdlantu nad Ostravicí. Sbírka dárků probíhá do 6. prosince.

Alice Michálková, koordinátor dobrovolníků: "Obchůdky mají otevřeno od 9:00 do 16:00 hodin, v pátek poté od 9:00 do 14:00 hodin. Prosíme vás, ty dárečky nechte otevřené, my je ještě zkontrolujeme a pak už je rozdělíme přesně do těch zařízení, kde jsou potřeba. Za sociální šatník bychom chtěli požádat, nejvíce jsou potřeba teplé rukavice, teplé ponožky a čepice. Takže pokud takovou věcí byste chtěli někoho podpořit, tak budeme moc vděční za tento druh dárků."

Irena Blablová, hlavní koordinátorka dobrovolníků: "Věřte, že i málo je dost a stačí maličkost, kterou naše seniory nebo lidi bez domova nebo lidi v hmotné nouzi můžete potěšit. Děkujeme."

Loni se podařilo obdarovat stovky osamělých lidí. Organizátoři věří, že letos by mohl být počet ještě vyšší.

Irena Blablová, hlavní koordinátorka dobrovolníků: "Díky všem lidem s dobrým srdcem jsme mohli loni obdarovat přes 300 osamělých lidí, kteří měli velkou radost ze všech vašich dárečků a jsme moc rádi, že takto s námi pomáháte pro druhé."

Dárek pro druhé není jen o materiálních věcech. Samotným darem může být i rozhodnutí stát se dobrovolníkem a pomáhat tam, kde je to nejvíce potřeba.

---

V OSTRAVĚ SPADL PŘI PRÁCI MUŽ ZE STŘECHY

Záchranáři v Ostravě zasahovali u vážného úrazu. 30letý muž v Mariánských Horách měl při práci spadnout ze střechy domu.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: ,,Zasahující lékař zjistil, že utrpěl vážné poranění páteře, horní končetiny a nevyloučil ani další závažná zranění. Pacient se nalézal v přímém ohrožení života. Posádka jej zajistila fixačními prostředky, zahájila nitrožilní podávání léků a uvedla do umělého spánku. Poté jej záchranáři šetrně transportovali na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice."

---

Zvuk bubnů v Čeladné burcoval k ochraně dětí

Čeladenskou mateřskou školou se nesl hlasitý zvuk bubnů, který upozornil na Světový den prevence týrání a zneužívání dětí. K projektu Bubnovačka se tu připojili v rámci pravidelné lekce muzikoterapie.

Lekce muzikoterapie pořádá Mateřská škola Čeladenská Beruška až osmkrát ročně, a to ve spolupráci se speciální pedagožkou Lenkou Břenkovou, které se tomuto muzicírování věnuje více než deset let.

Jana Bartošová, ředitelka MŠ Čeladenská Beruška: “Během těch lekcí děti vyzkouší všechny možné hudební nástroje, naučí se je pojmenovat, používat a zažijí něco nového. To přináší uvolnění od stresu, napětí, rytmizaci, kterou pak budou potřebovat pro budoucí psaní a čtení, protože naše řeč je vlastně rytmus, tak to je pro ně důležité. A hlavně mají takový pocit pospolitosti, protože všichni rytmizují stejnou písničku, naslouchají si navzájem a v tom je to jedinečné.”

Ovšem tato hodina muzikoterapie byla navíc ještě hodně speciální. Konala se ve Světový den prevence týrání a zneužívání dětí, byla součástí projektu Bubnovačka Centra Locika, který upozorňuje na důležitost ochrany dětí před násilím v rodině.

Jana Bartošová, ředitelka MŠ Čeladenská Beruška: “Celé toto spěje k tomu, abychom dětem dali jednak návod na to, co mají dělat, v případě, že se setkají s násilím na sobě nebo na druhých.”

A právě hlučná Bubnovačka vyjadřuje podstatu dané myšlenky - a to, že ticho děti před násilím neochrání. Že se vždy mají někomu svěřit a říct, že se jim to nelíbí, hlasitě.

děti MŠ Čeladenská Beruška:

“Říct stop, ne, nedělej mi to.”

“Dost, nedělej mi to.”

Bubnování na podporu dětí, které čelí násilí, se 19. listopadu rozeznělo po celé České republice. Bubnovačka se konala i pod záštitou prezidenta Petra Pavla.

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-21-11-2024-16-00