Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • TŘINEC CHYSTÁ ZA 50 MILIONŮ KORUN REKONSTRUKCI VEŘEJNÉHO PROSTRANSTVÍ
  • V OSTRAVĚ BYLO PODEPSÁNO MEMORANDUM PRO VÝSTAVBU STADIONU NOVÉ BAZALY
  • OD 1. DUBNA BUDE UZAVŘENA SILNICE MEZI K. STUDÁNKOU A PARKOVIŠTĚM HVĚZDA
  • LYŽAŘSKÁ SEZONA V BESKYDECH SKONČILA, V JESENÍKÁCH JEŠTĚ POKRAČUJE
  • U CITY CAMPUSU BUDE 1. 4. OD 8 DO 13 HODIN MOBILNÍ REGISTRACE DÁRCŮ KOSTNÍ DŘENĚ
  • OKD UKONČÍ TĚŽBU S REZERVOU OSM MILIARD, POKRYJE LIKVIDACI DOLU I ODSTUPNÉ
  • SOUTĚŽ V NOVÉM JIČÍNĚ PROVĚŘILA ZNALOSTI PÁŤÁKŮ NA TÉMA OKO A VIDĚNÍ
  • NOVOJIČÍŇÁCI SI PŘIPOMNĚLI STÉ VÝROČÍ MALÍŘE EDUARDA VEITHA
  • OPAVSKÝ STÁTNÍ ÚŘAD INSPEKCE PRÁCE LONI ODHALIL 1 934 NELEGÁLNĚ PRACUJÍCÍCH
  • KRIMINALISTÉ VYŠETŘUJÍ SMRT MUŽE SRAŽENÉHO VLAKEM VE FRÝDKU-MÍSTKU
  • PODNIK VOP CZ VYKÁZAL ZA ROK 2024 ZISK 30,5 MILIONU, PŘEDLONI SKONČIL VE ZTRÁTĚ
  • TECHNICKÁ UNIVERZITA OSTRAVA MÁ NOVÉ VÝUKOVÉ CENTRUM ZAMĚŘENÉ NA 3D TISK
  • V KARLOVICÍCH NA BRUNTÁLSKU UŽ FUNGUJE ČÁST POVODNÍ ZNIČENÉ KANALIZACE
  • LÍDRY PRO SNĚMOVNÍ VOLBY MÁ V MORAVSKOSLEZSKÉM KRAJI VĚTŠINA USKUPENÍ
  • ANDREJ BABIŠ ZA ANO, ZBYNĚK STANJURA ZA ODS NEBO KATEŘINA KONEČNÁ ZA STAČILO!
Video Přehravač se načítá.
Aktuální čas 0:00
Doba trvání -:-
Načteno: 0%
Typ streamu ŽIVĚ
Zbývající čas 0:00
 
1x
    • Kapitoly
    • Bez popisů, vybráno
    • Bez titulků, vybráno

      Žena se po 15 letech setkala se svými zachránci

      Bude to 15 let od chvíle, kdy se ve Stonavě na Karvinsku stala velmi vážná nehoda dvou osobních vozů. Řidička jednoho z nich přežila díky profesionálnímu zásahu zdravotníků, kteří ji stabilizovali a transportovali do nemocnice. Nyní se s nimi znovu setkala a neobešlo se to bez slz.

      Na záběrech policie a hasičů z 25. března 2010 můžete vidět, jak to vypadalo ve Stonavě, krátce po střetu aut. 22letá řidička Škody Favorit nedala přednost autu na hlavní ulici a odnesla to velmi vážnými zraněními. Nakonec přežila, ale je ochrnutá, učila se znovu mluvit i psát. Nic před nehodou si nepamatuje. Chuť k životu ale neztratila a dnes, po 15 letech se setkala se svými zachránci.

      Veronika Kabotová, zachráněná pacientka: "Jsem úplně nový člověk, který poznává svět. Dokázala jsme na vozíku porodit dceru, má 8 let, začala jsem žít aktivní život, začala jsem sportovat." 

      I pro záchranáře bylo setkání emotivní. Na zpětnou vazbu jim zpravidla stačí zdravotnická dokumentace. takto po letech a navíc osobně to i pro ně bylo výjimečné. 

      David Holeš, tehdejší zasahující lékař, ředitel ZZS MS kraje: "Nám takové setkání dává obrovskou motivaci pro další práci a obrovsky nás těší i to, že paní to zvládla a má chuť do života a obrovskou sílu." 

      Letecká záchranná služba je už běžnou součástí při zásazích, jako jsou právě  dopravní nehody, což značně zvyšuje naději pacientů na přežití. V loňském roce měl vrtulník s volacím znakem Kryštof 5 celkem 702 misí.

      ---

      Nový Jičín povzbudí podnikatele workshopem

      Lidé, kteří mají podnikavého ducha, se mohou zdarma zúčastnit workshopů pořádaných společně novojičínskou a kopřivnickou radnicí. Program “Podnikej raz dva”, který začne v dubnu, ještě před startem otestovali studenti středních škol.

      Přijít s podnikatelským nápadem, který má potenciál uspět a bude dlouhodobě udržitelný, je stále těžší. To si uvědomuje i novojičínská radnice a startují zde program "Podnikej raz dva".

      Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “My už jsem před časem měli v Novém Jičíně kurz pro začínající podnikatele, který se jmenoval Podnikni to. Býval o něj velký zájem a proto jsme uvažovali nad novým projektem, který bychom navíc ještě rozšířili o vzdělávání pro studenty. Navíc jsme navázali spolupráci s Kopřivnicí, takže je to náš společný projekt.”

      Workshop bude mít šest seminářů, termín toho prvního v Novém Jičíně  je 3. dubna. Před startem projektu pro veřejnost vyzkoušeli tento program i studenti středních škol.

      studenti Mendelovy střední školy, Nový Jičín:

      “Dovedu si to představit, protože moji rodiče oba podnikají.”

      “Popravdě ani ne, spíš nějaká práce ve veřejné správě.”

      “Ještě nevím, co budu dělat, takže zatím je to tak padesát na padesát.”

      Jan Dittrich, společnost BeePartner: “Cílem je, nejen přemýšlet nad tím, jak se uživím, jak vydělám, jestli si založit živnost nebo s. r. o., ale vůbec promyslet ten svůj podnikatelský plán tak, abych měl jistotu, že zákazník, na kterého já cílím, to vůbec bude chtít.”

      Andrej Droščín (Piráti), člen Rady města Nový Jičín, předseda komise pro obchod a služby: “Drobní a střední podnikatelé jsou zásadní přínos pro jakoukoliv společnost i pro město a jsou důležití v zaměstnávání osob, platí daně, je to takové koření toho městského života a bez nich žádné normální město nemůže fungovat.”

      Účast na těchto workshopech je zdarma. Zájemci se mohou hlásit do 30. března.

      ---

      Krátké zprávy 24. 3. 2025 17.00 - 1

      BRUNTÁL ODMÍTÁ VĚTRNÉ ELEKTRÁRNY KVŮLI KRAJINĚ

      Bruntál se postavil proti výstavbě větrných elektráren s odkazem na ohrožení krajinného rázu a turistického potenciálu. Radní požadují komplexní studii, která vyhodnotí vliv turbín na životní prostředí a rozvoj města. Podobně jako Rýmařov odmítají i možné ekologické dopady a vznik odpadu z turbín.

      VÝJEZDY HORSKÉ SLUŽBY V MS KRAJI VÝRAZNĚ NAROSTLY

      V Moravskoslezském kraji zaznamenala Horská služba v Jeseníkách 978 zásahů (oproti 629 loni) a v Beskydech 433 (loni 294). Nejčastěji šlo o úrazy na sjezdovkách, přičemž výrazný nárůst výjezdů nastal během vánočních a jarních prázdnin. Záchranáře často zaměstnávají nezkušení návštěvníci s nedostatečnou výbavou a přeceňováním vlastních schopností.

      ---


      Lidé si prohlédli meteorologickou stanici na Lysé hoře

      Meteorologové, kteří slouží na Lysé hoře, ale i jejich kolegové na pobočce v Ostravě-Porubě, se v sobotu vžili do role průvodců. O Dni otevřených dveří lidem ukázali svá pracoviště.

      Někteří turisté přišli náhodou, jiní ale přímo cíleně na Den otevřených dveří.

      Anketa: “My jsme šli kolem úplnou náhodou, vůbec jsme netušili, že se tady něco takového nachází. Je to zajímavé, protože jsou to věci, které člověk vidí v podstatě, když jde okolo, ale nevidí, co je za tím plotem. A myslím si že jakoby to měl asi vidět každý, protože to co vidíme v televizi a co vidíme na těch různých diagramech, tak je to zajímavé. Pro mnohé to může být poučné. Dnes je všechno elektronické, ale dřív se měřilo ručně, takže je to zároveň i vzpomínka na minulost a připomenutí toho, co s námi příroda může udělat. Co mě opravdu překvapilo, je fakt, že tady funguje stálá posádka 24/7. Střídá se pět lidí a vždy tu někdo musí být. A co je zajímavé – ještě se prý nikdy nestalo, že by se někdo nestihl vystřídat.”

      Milan Čermák, meteorolog ČHMÚ: “Návštěvníkům a zájemcům zde představujeme práci na meteorologické stanici, ukazujeme, jak se měří, jak se získávají data a jak vypadá každodenní činnost na této stanici. Zájemci si mohou prohlédnout meteorologické přístroje a elektronická čidla, dozvědět se, jak se sestavují meteorologické zprávy a jakým způsobem se odesílají do centrály v Praze–Komořanech.”

      Anketa: “Šli jsme sem najisto, věděli jsme, že se tady koná tato akce. Překvapilo nás, jak málo lidí tady bylo – vypadá to, že o tuto stanici je poměrně malý zájem. Udělali jsme si z toho pěkný rodinný výlet, i když nás trochu překvapila namrzlá cesta. Obsluha byla velmi příjemná a dozvěděli jsme se zajímavé informace, například o maximální výšce sněhu."

      Anketa: “Zjistil jsem třeba, že se teplota klasicky měřila v budce ve výšce dvou metrů. Nejvíce sněhu tu napadlo v roce 1911 a bylo to 491 cm.”

      Milan Čermák, meteorolog ČHMÚ: “Velký zájem bývá o historii stanice, proto jsme připravili výstavku historických meteorologických přístrojů. Návštěvníkům vyprávíme i o dlouhé tradici meteorologického pozorování na Lysé hoře, které začalo už v roce 1897 a postupně se vyvíjelo až do dnešní moderní podoby. V loňském roce jsme si připomněli 70. výročí zděné budovy, která na vrcholu Lysé hory. Na stanici pracuje pět zaměstnanců, kteří se střídají ve dvanáctihodinových směnách.”

      Další Den otevřených dveří budou meteorologové pořádat zase za rok.

      ---

      Ostrava se připravuje na MS florbalistek

      České florbalistky budou hrát na mistrovství světa v základní skupině A v Brně se Švýcarskem, Lotyšskem a Dánskem. Rozhodl o tom los v Ostravě, kde turnaj vyvrcholí v play off. Patnáctý světový šampionát se uskuteční od 6. do 14. prosince letošního roku, do Ostravy se vrací po 13 letech.

      Ostravu čeká koncem letošního roku další světová sportovní akce. Tentokrát si o titul mistryň světa zahrají nejlepší světové týmy florbalistek.

      Daniel Novák, prezident Českého florbalu: „Ostravský region a Moravskoslezský kraj je druhý největší florbalový region v České republice. Jsou tady dva extraligové kluby.“

      MS kraj i Ostrava turnaj podpoří třemi miliony korun.

      Jan Veřmiřovský (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: „Já doufám, že se to celkově kraji vrátí právě na zúčastněných sportovcích a také na účastnicích, kteří přijdou fandit a kteří budou nejen z MS kraje a kteří zaplní třeba místní hotely, popřípadě různá další zařízení, která jsou v regionu.“

      Jan Dohnal (ODS), primátor Ostravy: „Každý tento event slouží k tomu, že my to město jsme schopni ukazovat v tom nejlepším světle ven. Budou tady spousty televizních štábů a kamer, budou tady různé přenosy do různých zemí, takže to je přesně ten typ akcí, které chceme používat právě k propagaci města.“

      České florbalistky mají ty nejvyšší ambice a věří v mohutnou podporu ostravských fanoušků.

      Eliška Krupnová, bývalá kapitána české florbalové reprezentace: „Diváci v Brně a Ostravě jsou fantastičtí. Já věřím tomu, že to tak bude i tady a budou takovým šestým hráčem na hřišti.“

      Dosavadní rekord 44 513 diváků drží Švýcarsko, tak uvidíme, jestli ho Česká republika překoná.

      ---

      Krátké zprávy 24. 3. 2025 17.00 - 2

      ZÁMEK FRYŠTÁT OTEVŘE SEZONU DETEKTIVKOU

      Zámek Fryštát v Karviné zahájí sezonu 2025 v sobotu 5. dubna divadelními prohlídkami s příběhem Případ krásného dragouna. Vystoupení inspirované prvorepublikovým Brnem odehraje společnost Exulis v šesti časech během dne. V pátek 18. dubna pak zámek nabídne zlevněné vstupné na všechny okruhy u příležitosti Mezinárodního dne památek.

      ---

      Chytré kamery pomáhají klubům krajského přeboru

      Fotbalové kluby krajského přeboru dostaly před jarní částí sezony novou technologickou výbavu – automatické kamery, které zajišťují kvalitní záznamy zápasů. Systém umožňuje trenérům a hráčům detailně analyzovat hru, aniž by se museli spoléhat na ruční natáčení.

      Jarní část krajského přeboru je v plném proudu a kluby do ní vstoupily s významnou inovací – chytrými kamerami, které automaticky zaznamenávají dění na celém hřišti.

      Tomáš Mančař, trenér SK Stonava: „Nová kamera nám určitě dává tu možnost té umělé inteligence, která nám dokáže nějaké věci v zápase hned sestříhat a vytahat. Nemusíme si s tím tak hrát, jak jsme si hráli doposud. Za nás je to určitě obrovský posun.“

      Radek Křižák, trenér TJ SOKOL Krásné Pole: Určitě je to dobré v tom, že si to můžeme díky softwaru přiblížit. Tím pádem vidíme hráče, jak hrají a můžeme si to pak vyhodnotit.“

      Tuto technologickou novinku klubům zajistil Moravskoslezský krajský fotbalový svaz.

      Vladimír Janoško, sekretář MS KFS: Myslím si, že to klubu obrovským způsobem pomůže, jak v obsluze, tak potom v návaznosti na sestřihy pro hráče, pro trenéry.“

      Kvalitnější videa si pochvalují i fanoušci, kteří si mohou utkání svého týmu přehrát zpětně na internetu.

      anketa, fotbaloví fanoušci: „Je to úplně o něčem jiném, než to bylo.“ „Minulou sezonu to bylo celkem na prd, ale teď už se to dá.“ „Tak teď to je určitě lepší s tou novou kamerou. Je to určitě přínos pro fotbal. Všechno jde lepě vidět a je to takové prostě lepší.“

      Dosud kluby pořizovaly záznamy domácích zápasů ručně, což často znamenalo omezený pohled na dění na hřišti. Nové chytré kamery sledují celou hrací plochu a automaticky zpracovávají záznam podle pohybu míče.

      ---

      Mohlo by Vás také zajímat

      Pořad: Regionální zprávy POLAR
      24. března 2025, 17:00

      Žena se po 15 letech setkala se svými zachránci

      Bude to 15 let od chvíle, kdy se ve Stonavě na Karvinsku stala velmi vážná nehoda dvou osobních vozů. Řidička jednoho z nich přežila díky profesionálnímu zásahu zdravotníků, kteří ji stabilizovali a transportovali do nemocnice. Nyní se s nimi znovu setkala a neobešlo se to bez slz.

      Na záběrech policie a hasičů z 25. března 2010 můžete vidět, jak to vypadalo ve Stonavě, krátce po střetu aut. 22letá řidička Škody Favorit nedala přednost autu na hlavní ulici a odnesla to velmi vážnými zraněními. Nakonec přežila, ale je ochrnutá, učila se znovu mluvit i psát. Nic před nehodou si nepamatuje. Chuť k životu ale neztratila a dnes, po 15 letech se setkala se svými zachránci.

      Veronika Kabotová, zachráněná pacientka: "Jsem úplně nový člověk, který poznává svět. Dokázala jsme na vozíku porodit dceru, má 8 let, začala jsem žít aktivní život, začala jsem sportovat." 

      I pro záchranáře bylo setkání emotivní. Na zpětnou vazbu jim zpravidla stačí zdravotnická dokumentace. takto po letech a navíc osobně to i pro ně bylo výjimečné. 

      David Holeš, tehdejší zasahující lékař, ředitel ZZS MS kraje: "Nám takové setkání dává obrovskou motivaci pro další práci a obrovsky nás těší i to, že paní to zvládla a má chuť do života a obrovskou sílu." 

      Letecká záchranná služba je už běžnou součástí při zásazích, jako jsou právě  dopravní nehody, což značně zvyšuje naději pacientů na přežití. V loňském roce měl vrtulník s volacím znakem Kryštof 5 celkem 702 misí.

      ---

      Nový Jičín povzbudí podnikatele workshopem

      Lidé, kteří mají podnikavého ducha, se mohou zdarma zúčastnit workshopů pořádaných společně novojičínskou a kopřivnickou radnicí. Program “Podnikej raz dva”, který začne v dubnu, ještě před startem otestovali studenti středních škol.

      Přijít s podnikatelským nápadem, který má potenciál uspět a bude dlouhodobě udržitelný, je stále těžší. To si uvědomuje i novojičínská radnice a startují zde program "Podnikej raz dva".

      Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “My už jsem před časem měli v Novém Jičíně kurz pro začínající podnikatele, který se jmenoval Podnikni to. Býval o něj velký zájem a proto jsme uvažovali nad novým projektem, který bychom navíc ještě rozšířili o vzdělávání pro studenty. Navíc jsme navázali spolupráci s Kopřivnicí, takže je to náš společný projekt.”

      Workshop bude mít šest seminářů, termín toho prvního v Novém Jičíně  je 3. dubna. Před startem projektu pro veřejnost vyzkoušeli tento program i studenti středních škol.

      studenti Mendelovy střední školy, Nový Jičín:

      “Dovedu si to představit, protože moji rodiče oba podnikají.”

      “Popravdě ani ne, spíš nějaká práce ve veřejné správě.”

      “Ještě nevím, co budu dělat, takže zatím je to tak padesát na padesát.”

      Jan Dittrich, společnost BeePartner: “Cílem je, nejen přemýšlet nad tím, jak se uživím, jak vydělám, jestli si založit živnost nebo s. r. o., ale vůbec promyslet ten svůj podnikatelský plán tak, abych měl jistotu, že zákazník, na kterého já cílím, to vůbec bude chtít.”

      Andrej Droščín (Piráti), člen Rady města Nový Jičín, předseda komise pro obchod a služby: “Drobní a střední podnikatelé jsou zásadní přínos pro jakoukoliv společnost i pro město a jsou důležití v zaměstnávání osob, platí daně, je to takové koření toho městského života a bez nich žádné normální město nemůže fungovat.”

      Účast na těchto workshopech je zdarma. Zájemci se mohou hlásit do 30. března.

      ---

      Krátké zprávy 24. 3. 2025 17.00 - 1

      BRUNTÁL ODMÍTÁ VĚTRNÉ ELEKTRÁRNY KVŮLI KRAJINĚ

      Bruntál se postavil proti výstavbě větrných elektráren s odkazem na ohrožení krajinného rázu a turistického potenciálu. Radní požadují komplexní studii, která vyhodnotí vliv turbín na životní prostředí a rozvoj města. Podobně jako Rýmařov odmítají i možné ekologické dopady a vznik odpadu z turbín.

      VÝJEZDY HORSKÉ SLUŽBY V MS KRAJI VÝRAZNĚ NAROSTLY

      V Moravskoslezském kraji zaznamenala Horská služba v Jeseníkách 978 zásahů (oproti 629 loni) a v Beskydech 433 (loni 294). Nejčastěji šlo o úrazy na sjezdovkách, přičemž výrazný nárůst výjezdů nastal během vánočních a jarních prázdnin. Záchranáře často zaměstnávají nezkušení návštěvníci s nedostatečnou výbavou a přeceňováním vlastních schopností.

      ---


      Lidé si prohlédli meteorologickou stanici na Lysé hoře

      Meteorologové, kteří slouží na Lysé hoře, ale i jejich kolegové na pobočce v Ostravě-Porubě, se v sobotu vžili do role průvodců. O Dni otevřených dveří lidem ukázali svá pracoviště.

      Někteří turisté přišli náhodou, jiní ale přímo cíleně na Den otevřených dveří.

      Anketa: “My jsme šli kolem úplnou náhodou, vůbec jsme netušili, že se tady něco takového nachází. Je to zajímavé, protože jsou to věci, které člověk vidí v podstatě, když jde okolo, ale nevidí, co je za tím plotem. A myslím si že jakoby to měl asi vidět každý, protože to co vidíme v televizi a co vidíme na těch různých diagramech, tak je to zajímavé. Pro mnohé to může být poučné. Dnes je všechno elektronické, ale dřív se měřilo ručně, takže je to zároveň i vzpomínka na minulost a připomenutí toho, co s námi příroda může udělat. Co mě opravdu překvapilo, je fakt, že tady funguje stálá posádka 24/7. Střídá se pět lidí a vždy tu někdo musí být. A co je zajímavé – ještě se prý nikdy nestalo, že by se někdo nestihl vystřídat.”

      Milan Čermák, meteorolog ČHMÚ: “Návštěvníkům a zájemcům zde představujeme práci na meteorologické stanici, ukazujeme, jak se měří, jak se získávají data a jak vypadá každodenní činnost na této stanici. Zájemci si mohou prohlédnout meteorologické přístroje a elektronická čidla, dozvědět se, jak se sestavují meteorologické zprávy a jakým způsobem se odesílají do centrály v Praze–Komořanech.”

      Anketa: “Šli jsme sem najisto, věděli jsme, že se tady koná tato akce. Překvapilo nás, jak málo lidí tady bylo – vypadá to, že o tuto stanici je poměrně malý zájem. Udělali jsme si z toho pěkný rodinný výlet, i když nás trochu překvapila namrzlá cesta. Obsluha byla velmi příjemná a dozvěděli jsme se zajímavé informace, například o maximální výšce sněhu."

      Anketa: “Zjistil jsem třeba, že se teplota klasicky měřila v budce ve výšce dvou metrů. Nejvíce sněhu tu napadlo v roce 1911 a bylo to 491 cm.”

      Milan Čermák, meteorolog ČHMÚ: “Velký zájem bývá o historii stanice, proto jsme připravili výstavku historických meteorologických přístrojů. Návštěvníkům vyprávíme i o dlouhé tradici meteorologického pozorování na Lysé hoře, které začalo už v roce 1897 a postupně se vyvíjelo až do dnešní moderní podoby. V loňském roce jsme si připomněli 70. výročí zděné budovy, která na vrcholu Lysé hory. Na stanici pracuje pět zaměstnanců, kteří se střídají ve dvanáctihodinových směnách.”

      Další Den otevřených dveří budou meteorologové pořádat zase za rok.

      ---

      Ostrava se připravuje na MS florbalistek

      České florbalistky budou hrát na mistrovství světa v základní skupině A v Brně se Švýcarskem, Lotyšskem a Dánskem. Rozhodl o tom los v Ostravě, kde turnaj vyvrcholí v play off. Patnáctý světový šampionát se uskuteční od 6. do 14. prosince letošního roku, do Ostravy se vrací po 13 letech.

      Ostravu čeká koncem letošního roku další světová sportovní akce. Tentokrát si o titul mistryň světa zahrají nejlepší světové týmy florbalistek.

      Daniel Novák, prezident Českého florbalu: „Ostravský region a Moravskoslezský kraj je druhý největší florbalový region v České republice. Jsou tady dva extraligové kluby.“

      MS kraj i Ostrava turnaj podpoří třemi miliony korun.

      Jan Veřmiřovský (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: „Já doufám, že se to celkově kraji vrátí právě na zúčastněných sportovcích a také na účastnicích, kteří přijdou fandit a kteří budou nejen z MS kraje a kteří zaplní třeba místní hotely, popřípadě různá další zařízení, která jsou v regionu.“

      Jan Dohnal (ODS), primátor Ostravy: „Každý tento event slouží k tomu, že my to město jsme schopni ukazovat v tom nejlepším světle ven. Budou tady spousty televizních štábů a kamer, budou tady různé přenosy do různých zemí, takže to je přesně ten typ akcí, které chceme používat právě k propagaci města.“

      České florbalistky mají ty nejvyšší ambice a věří v mohutnou podporu ostravských fanoušků.

      Eliška Krupnová, bývalá kapitána české florbalové reprezentace: „Diváci v Brně a Ostravě jsou fantastičtí. Já věřím tomu, že to tak bude i tady a budou takovým šestým hráčem na hřišti.“

      Dosavadní rekord 44 513 diváků drží Švýcarsko, tak uvidíme, jestli ho Česká republika překoná.

      ---

      Krátké zprávy 24. 3. 2025 17.00 - 2

      ZÁMEK FRYŠTÁT OTEVŘE SEZONU DETEKTIVKOU

      Zámek Fryštát v Karviné zahájí sezonu 2025 v sobotu 5. dubna divadelními prohlídkami s příběhem Případ krásného dragouna. Vystoupení inspirované prvorepublikovým Brnem odehraje společnost Exulis v šesti časech během dne. V pátek 18. dubna pak zámek nabídne zlevněné vstupné na všechny okruhy u příležitosti Mezinárodního dne památek.

      ---

      Chytré kamery pomáhají klubům krajského přeboru

      Fotbalové kluby krajského přeboru dostaly před jarní částí sezony novou technologickou výbavu – automatické kamery, které zajišťují kvalitní záznamy zápasů. Systém umožňuje trenérům a hráčům detailně analyzovat hru, aniž by se museli spoléhat na ruční natáčení.

      Jarní část krajského přeboru je v plném proudu a kluby do ní vstoupily s významnou inovací – chytrými kamerami, které automaticky zaznamenávají dění na celém hřišti.

      Tomáš Mančař, trenér SK Stonava: „Nová kamera nám určitě dává tu možnost té umělé inteligence, která nám dokáže nějaké věci v zápase hned sestříhat a vytahat. Nemusíme si s tím tak hrát, jak jsme si hráli doposud. Za nás je to určitě obrovský posun.“

      Radek Křižák, trenér TJ SOKOL Krásné Pole: Určitě je to dobré v tom, že si to můžeme díky softwaru přiblížit. Tím pádem vidíme hráče, jak hrají a můžeme si to pak vyhodnotit.“

      Tuto technologickou novinku klubům zajistil Moravskoslezský krajský fotbalový svaz.

      Vladimír Janoško, sekretář MS KFS: Myslím si, že to klubu obrovským způsobem pomůže, jak v obsluze, tak potom v návaznosti na sestřihy pro hráče, pro trenéry.“

      Kvalitnější videa si pochvalují i fanoušci, kteří si mohou utkání svého týmu přehrát zpětně na internetu.

      anketa, fotbaloví fanoušci: „Je to úplně o něčem jiném, než to bylo.“ „Minulou sezonu to bylo celkem na prd, ale teď už se to dá.“ „Tak teď to je určitě lepší s tou novou kamerou. Je to určitě přínos pro fotbal. Všechno jde lepě vidět a je to takové prostě lepší.“

      Dosud kluby pořizovaly záznamy domácích zápasů ručně, což často znamenalo omezený pohled na dění na hřišti. Nové chytré kamery sledují celou hrací plochu a automaticky zpracovávají záznam podle pohybu míče.

      ---

      Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-24-03-2025-17-00