Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • Nová voliéra v ZOO Ostrava se stala stavbou roku
  • Zámek Frýdek nadchl návštěvníky večerní pohádkou
  • V MS kraji stále velmi rychle přibývá koronavirových onemocnění
  • Technické služby uspořádaly Den otevřených dveří
  • Netradičně ztvárněná ikonická místa Jihu Ostravy

Nová voliéra v ZOO Ostrava se stala stavbou roku

Moravskoslezskému kraji se nebývale dařilo při oceňování povedených staveb za rok 2021. Z 35 ocenění putuje do našeho regionu hned 5 a mezi nimi i unikátní provedení voliéry La Pampa v ZOO Ostrava. Tu si mezi nejlepšími projekty z celé země vybrala veřejnost.

V létě jsme vám představili novinku v ZOO Ostrava obří voliéru La Pampa, do které mohu návštěvníci vstoupit a najednou se ocitnou v přírodě Jižní Ameriky. K vidění jsou především obří kondoři a lidé je mohou pozorovat i přímo při krmení. Stavba je v mnohém unikátní a v rámci soutěže Stavba roku se veřejnosti nejvíce líbila. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Já z toho mám velkou radost. To ocenění o něčem svědčí a ti lidé tam chodí rádi, našli si to." 

Voliéra je z technického hlediska unikátní. Je totiž ručně na místě spletena z obří nerezové sítě, podobně jako je voliéra pro šimpanze u Pavilonu evoluce. La Pampa nese název podle provincie v centrální Argentině.

Jiří Novák, ředitel ZOO Ostrava: "Zaměřujeme se na politickou provincii La Pampa, která ale v sobě ve skutečnosti zahrnuje tři bio-geografické provincie, které jsou velice zvláštní."

Ve voliéře žije šest druhů ptáků a divoká morčata. Kromě kondorů i tři páry ibisů. Ptáci posedávají na větvích a občas proletí nad hlavami návštěvníků. Na zemi a často i ve vodě se zdržují ostralky, kachny, čírky a pisily. Voliéra byla vybrána z 90 přihlášených staveb z celé země. 

---

Zámek Frýdek nadchl návštěvníky večerní pohádkou

Pohádkový příběh, ohnivá show a především netradiční atmosféra procházení zámeckými prostory za svitu svíček. To byla hlavní lákadla večerní prohlídky Zámku Frýdek. Ta se v pátek opět setkala s velkou účastí návštěvníků.

Úplně nový pohádkový příběh si připravili pracovníci Zámku Frýdek pro večerní prohlídku. Tu si nenechalo ujít několik stovek návštěvníků. Poslední opouštěli zámek až před půlnocí.

Markéta Bednárková, náměstkyně ředitele, programový pracovník Muzea Beskyd: “Pro naše návštěvníky jsme si připravili večerní prohlídku zámku, která vznikla na námět pohádky Princ a Večernice. Večerním zámkem návštěvníky provedla princezna Dobroslava, která měla za úkol najít svým třem bratrům nevěsty.”

Prohlídky začaly v 18 hodin s tím, že poslední byla naplánována na 23. hodinu. Vše přitom bylo zkoordinováno tak, aby se návštěvní skupiny na zámeckém okruhu nepotkávaly a lidé si užili celý pohádkový příběh. 

Markéta Bednárková, náměstkyně ředitele, programový pracovník Muzea Beskyd: “Specialitou byla návštěva zámeckého sklepa, kde se běžný návštěvník při klasické prohlídce nepodívá. Připravili jsme si tady scénu s kejklíři, kteří vrhali oheň a myslím si, že tato část měla opravdu obrovský úspěch.”

Jan Herec, šéf skupiny Růže draka: “Přišli jsme z ciziny, abychom místní pány, ale i návštěvníky pobavili."

Ivana Štěrbová, návštěvnice: “Byla jsem tady s vnučkami, které přijely z Bašky, abychom se podívaly na pohádku. Už jsem viděla vlastně podruhé tu večerní prohlídku, takže se mi to moc líbilo.”

Anketa děti: “Já jsem se strašně těšila. Bylo tam úplně dobře.  Byla tam princezna, pak tam byli princové, kteří se oženili. A pak tam byl šašek.”

Anketa děti: “Mně se nejvíc líbilo, jak tam točili s tím ohněm. Bylo to super.” 





---

V MS kraji stále velmi rychle přibývá koronavirových onemocnění

Epidemiologická situace v MS kraji se rychle zhoršuje a osob s pozitivním koronavirem přibývá stále rychleji. Náš region patří k nejpostiženějším z celé země a proto odborníci znovu vyzývají k očkování. Plánované uzavření velkokapacitního očkovacího centra v Ostravě bylo odloženo, protože zájem o vakcíny začal zase vrůstat.

Kapacity připravené pro pacienty s Covidem 19 v Městské nemocnici Ostrava jsou naplněny. Na dvou covidových stanicích, které byly vytvořeny z geriatrie a chirurgie  je aktuálně 30 nemocných a další dva leží na oddělení s intenzivní péčí. Proto bylo v pondělí rozhodnuto o zřízení další covidové stanice. 

Rostislav Sojka, primář Geriatrie Městská nemocnice Ostrava: "Kapacity jsou momentálně obsazeny. Na ARU leží dva pacienti. Od zítřejšího dne by se měla otevírat další covidová jednotka na interně. "

V neděli přibylo v celém našem kraji 336 nemocných, což je téměř dvakrát více, než minulou neděli. Aktuálně je nejhorší situace v Ostravě, Karviné a Opavě. Naopak nejlépe je na tom Bruntál. 

Aleš Kotrla, mluvčí KHS v Ostravě: "Stále jde o řadu malých lokálních ohnisek, zejména ve školských zařízeních, kde dochází k přenosu na úzké rodinné kontakty a pak se nákaza šíří dále. Hlavní příčinu vidíme v nedodržování základních  protiepidemických opatření." 

Dobrou zprávou je, že po stagnaci a úbytku zájmu o očkování, začalo zájemců zase přibývat. Někde i čtyřnásobně oproti předchozím obdobím. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Vyzývám občany, ať jsou zodpovědní a nejen sami k sobě, ale i ke svému okolí. Ať využijí toho, že v Ostravě je dostupnost očkování maximální." 

Z pacientů, kteří leží v Městské nemocnici Ostrava, je čtvrtina očkovaná, ale jejich hospitalizace často souvisí s jiným onemocněním. 

---

Technické služby uspořádaly Den otevřených dveří

116 návštěvníků se přišlo v sobotu podívat do areálu Technických služeb ve Frýdku-Místku. Pořádal se tam totiž Den otevřených dveří. Děti měly největší radost z techniky, kterou si mohly vyzkoušet a dospělí se zase dozvěděli, jak velký je rozhas prací, které technické služby ve městě zajišťují.

Sobota, 9. hodin ráno. Začíná první ze šesti prohlídek po areálu Technických služeb ve Frýdku-Místku. Prohlídkový okruh trvá něco přes hodinu a návštěvníci se dozví spousty zajímavých informací.

Anketa: 1.) "To veřejné osvětlení bylo zajímavé a ty křižovatky mě zaujaly. A nevěděl jsem třeba o tom, že město je snímané kamerami na SPZ. To jsem nevěděl. A jinak super, hlavně kvůli dětem, že. Děti mají radost z toho, že vidí tady čisticí vůz a nevím co všechno, že." 2.) "Všechno zajímavé, líbilo se mi to, spousta informací, takže pěkné." 3.) "Pěkné, děti si to užívají, tak je to hezké, že si mohou vyzkoušet různé stroje."

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Prohlídka samotná začíná v prostorách, kde představujeme provoz komunikace. To znamená veškerou tu údržbu těch místních komunikací. Od asfaltování, přes dláždění, přes zimní údržbu, čištění města, dopravní značení. Pak představujeme provoz technická správa, kde je to o údržbě městského mobiliáře, parkovišť."

Kromě venkovní ukázky techniky projdou návštěvníci také jednotlivé dílny nebo třeba sklady.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Něco si taky řekneme o pohřební službě, kterou provozujeme. No a v závěru tedy provoz zeleň, kde je to taky velice zajímavé z hlediska té techniky. Z hlediska toho, kolik těch ploch zajišťujeme. No a na veřejném osvětlení, to je to finále, kde na dispečinku děti mohou vidět takové to hlavní gró, jak to tady ve městě funguje, jak je to zajištěno z centrálního místa."

Cílem je seznámit veřejnost se všemi činnosti, které mají technické služby na starosti.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "To znamená, jak tím slovním výkladem, tak samozřejmě i tou názornou ukázkou. Ať už technikou, případně prostory tady na dispečinku veřejného osvětlení. Protože je to mnohdy řada zajímavých věcí. Určitě si řada občanů neuvědomuje, co všechno realizujeme a zajišťujeme a co máme ve správě."

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Jsem rád, že v našich společnostech probíhají Dny otevřených dveří, jako probíhá dneska v Technických službách. A dnes jsem si to i já užil jako tatínek. A myslím si, že nejenom děti, ale i občané, když uvidí, jaký je rozsah činností města, co všechno dělá, tak poté bude lepší ta komunikace a budou lépe chápat to, co se ve městě děje a jakým způsobem chceme ty problémy řešit."

V pořadí čtvrtý ročník Dne otevřených dveří Technických služeb si ve Frýdku-Místku nenechalo ujít celkem 116 návštěvníků. Ti na závěr dostali i tašku s drobnými dárkovými předměty.

---

Netradičně ztvárněná ikonická místa Jihu Ostravy

V kulturním domě Akord jsou k vidění fotografie, ilustrace a malby ikonických míst Ostravy-Jihu. Jde o zcela netradiční práce studentů Střední školy uměleckých řemesel a vystaveno jich je tady sedm desítek.

Zcela netradičně ztvárnili studenti Střední školy uměleckých řemesel známá místa Ostravy-Jihu. Jejich pohled na ně mapuje výstava v kulturním domě Akord. Obzvášť povedené jsou návrhy oděvů inspirované například znakem radnice, nebo kostelem svatého Ducha v Zábřehu.

Anketa: studenti Střední školy uměleckých řemesel: “Jak je ta kampaněla, tak tam je ten trojúhelník. Tak to jsem tady vlastně zakomponovala do toho oděvu a vedle té kampaněly je ten kostel a on je takový válec. Takže to jsem udělala takhle jakoby válec nahoře. A zelené boty jsem udělala, protože tam byla zelená tráva.”

“Byla to zábava. Já jsem konkrétně fotil budovy, snažil jsem se fotit i architekturu a celkově, jak to tady je na Jihu v Ostravě.”

“Má to být falešná ilustrace. Viděl jsem tady tu malbu ve staré jakoby zřícenině, kde se mi tak líbila, že jsem říkal, že kdybych to vyfotil dobře, tak to může být, vypadat jako falešná ilustrace, no a stalo se z toho toto.”

Kateřina Ivanová, ředitelka, Střední škola uměleckých řemesel: “Najdete tady fotky Ostravy-Jihu, ale taky ilustrace. Někdy možná nepoznáte, co je fotka a co ilustrace, tak jsou naši studenti dobří, ale taky návrhy oděvů právě inspirované Ostravou-Jihem."

Protože naše škola se nachází v Ostravě-Jihu na Gurťjevově ulici, tak nám to přišlo takové pěkné propojení.”

Petr Slaný, zástupce ředitele Střední školy uměleckých řemesel: “Toto je fotografie, kterou jsme fotili na náměstí před kinem Luna a mě se moc líbí, protože není úplně zřejmé hned jako odkud je. Ale přesto ty čáry jsou tak zajímavé, že mě baví na to koukat pořád a pořád znova.”

Nejčastěji studenti fotili, nebo malovali Jubilejní kolonii, radnici, nové náměstí a okolí kina Luna a kostela svatého Ducha

Petr Slaný, zástupce ředitele Střední školy uměleckých řemesel: “Je tam taky Bělský les a to jsme chtěli právě vyvážit takovou tu betonovou šeď. Ať jde vidět, že ten náš Jih prostě už je zase zelený a že se zelení i ta naše budoucnost.”

Marie Čechová, absolventka Střední školy uměleckých řemesel: “Hlavně práce 1. ročníku jsou fakt kvalitní. Na to, že to jsou prvňáci a jsou na škole teprve měsíc. Když to srovnám s mými pracemi, tak si říkám Ty jo. Jako stojí to za to. Ti žáci mají se kam posouvat.”

Studenti své práce tvořili nejen ve vyučování, ale spousta z nich se jim věnovala i ve svém volném čase.

---

Redakčně upraveno / zkráceno.

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
25. října 2021, 17:00

Nová voliéra v ZOO Ostrava se stala stavbou roku

Moravskoslezskému kraji se nebývale dařilo při oceňování povedených staveb za rok 2021. Z 35 ocenění putuje do našeho regionu hned 5 a mezi nimi i unikátní provedení voliéry La Pampa v ZOO Ostrava. Tu si mezi nejlepšími projekty z celé země vybrala veřejnost.

V létě jsme vám představili novinku v ZOO Ostrava obří voliéru La Pampa, do které mohu návštěvníci vstoupit a najednou se ocitnou v přírodě Jižní Ameriky. K vidění jsou především obří kondoři a lidé je mohou pozorovat i přímo při krmení. Stavba je v mnohém unikátní a v rámci soutěže Stavba roku se veřejnosti nejvíce líbila. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Já z toho mám velkou radost. To ocenění o něčem svědčí a ti lidé tam chodí rádi, našli si to." 

Voliéra je z technického hlediska unikátní. Je totiž ručně na místě spletena z obří nerezové sítě, podobně jako je voliéra pro šimpanze u Pavilonu evoluce. La Pampa nese název podle provincie v centrální Argentině.

Jiří Novák, ředitel ZOO Ostrava: "Zaměřujeme se na politickou provincii La Pampa, která ale v sobě ve skutečnosti zahrnuje tři bio-geografické provincie, které jsou velice zvláštní."

Ve voliéře žije šest druhů ptáků a divoká morčata. Kromě kondorů i tři páry ibisů. Ptáci posedávají na větvích a občas proletí nad hlavami návštěvníků. Na zemi a často i ve vodě se zdržují ostralky, kachny, čírky a pisily. Voliéra byla vybrána z 90 přihlášených staveb z celé země. 

---

Zámek Frýdek nadchl návštěvníky večerní pohádkou

Pohádkový příběh, ohnivá show a především netradiční atmosféra procházení zámeckými prostory za svitu svíček. To byla hlavní lákadla večerní prohlídky Zámku Frýdek. Ta se v pátek opět setkala s velkou účastí návštěvníků.

Úplně nový pohádkový příběh si připravili pracovníci Zámku Frýdek pro večerní prohlídku. Tu si nenechalo ujít několik stovek návštěvníků. Poslední opouštěli zámek až před půlnocí.

Markéta Bednárková, náměstkyně ředitele, programový pracovník Muzea Beskyd: “Pro naše návštěvníky jsme si připravili večerní prohlídku zámku, která vznikla na námět pohádky Princ a Večernice. Večerním zámkem návštěvníky provedla princezna Dobroslava, která měla za úkol najít svým třem bratrům nevěsty.”

Prohlídky začaly v 18 hodin s tím, že poslední byla naplánována na 23. hodinu. Vše přitom bylo zkoordinováno tak, aby se návštěvní skupiny na zámeckém okruhu nepotkávaly a lidé si užili celý pohádkový příběh. 

Markéta Bednárková, náměstkyně ředitele, programový pracovník Muzea Beskyd: “Specialitou byla návštěva zámeckého sklepa, kde se běžný návštěvník při klasické prohlídce nepodívá. Připravili jsme si tady scénu s kejklíři, kteří vrhali oheň a myslím si, že tato část měla opravdu obrovský úspěch.”

Jan Herec, šéf skupiny Růže draka: “Přišli jsme z ciziny, abychom místní pány, ale i návštěvníky pobavili."

Ivana Štěrbová, návštěvnice: “Byla jsem tady s vnučkami, které přijely z Bašky, abychom se podívaly na pohádku. Už jsem viděla vlastně podruhé tu večerní prohlídku, takže se mi to moc líbilo.”

Anketa děti: “Já jsem se strašně těšila. Bylo tam úplně dobře.  Byla tam princezna, pak tam byli princové, kteří se oženili. A pak tam byl šašek.”

Anketa děti: “Mně se nejvíc líbilo, jak tam točili s tím ohněm. Bylo to super.” 





---

V MS kraji stále velmi rychle přibývá koronavirových onemocnění

Epidemiologická situace v MS kraji se rychle zhoršuje a osob s pozitivním koronavirem přibývá stále rychleji. Náš region patří k nejpostiženějším z celé země a proto odborníci znovu vyzývají k očkování. Plánované uzavření velkokapacitního očkovacího centra v Ostravě bylo odloženo, protože zájem o vakcíny začal zase vrůstat.

Kapacity připravené pro pacienty s Covidem 19 v Městské nemocnici Ostrava jsou naplněny. Na dvou covidových stanicích, které byly vytvořeny z geriatrie a chirurgie  je aktuálně 30 nemocných a další dva leží na oddělení s intenzivní péčí. Proto bylo v pondělí rozhodnuto o zřízení další covidové stanice. 

Rostislav Sojka, primář Geriatrie Městská nemocnice Ostrava: "Kapacity jsou momentálně obsazeny. Na ARU leží dva pacienti. Od zítřejšího dne by se měla otevírat další covidová jednotka na interně. "

V neděli přibylo v celém našem kraji 336 nemocných, což je téměř dvakrát více, než minulou neděli. Aktuálně je nejhorší situace v Ostravě, Karviné a Opavě. Naopak nejlépe je na tom Bruntál. 

Aleš Kotrla, mluvčí KHS v Ostravě: "Stále jde o řadu malých lokálních ohnisek, zejména ve školských zařízeních, kde dochází k přenosu na úzké rodinné kontakty a pak se nákaza šíří dále. Hlavní příčinu vidíme v nedodržování základních  protiepidemických opatření." 

Dobrou zprávou je, že po stagnaci a úbytku zájmu o očkování, začalo zájemců zase přibývat. Někde i čtyřnásobně oproti předchozím obdobím. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Vyzývám občany, ať jsou zodpovědní a nejen sami k sobě, ale i ke svému okolí. Ať využijí toho, že v Ostravě je dostupnost očkování maximální." 

Z pacientů, kteří leží v Městské nemocnici Ostrava, je čtvrtina očkovaná, ale jejich hospitalizace často souvisí s jiným onemocněním. 

---

Technické služby uspořádaly Den otevřených dveří

116 návštěvníků se přišlo v sobotu podívat do areálu Technických služeb ve Frýdku-Místku. Pořádal se tam totiž Den otevřených dveří. Děti měly největší radost z techniky, kterou si mohly vyzkoušet a dospělí se zase dozvěděli, jak velký je rozhas prací, které technické služby ve městě zajišťují.

Sobota, 9. hodin ráno. Začíná první ze šesti prohlídek po areálu Technických služeb ve Frýdku-Místku. Prohlídkový okruh trvá něco přes hodinu a návštěvníci se dozví spousty zajímavých informací.

Anketa: 1.) "To veřejné osvětlení bylo zajímavé a ty křižovatky mě zaujaly. A nevěděl jsem třeba o tom, že město je snímané kamerami na SPZ. To jsem nevěděl. A jinak super, hlavně kvůli dětem, že. Děti mají radost z toho, že vidí tady čisticí vůz a nevím co všechno, že." 2.) "Všechno zajímavé, líbilo se mi to, spousta informací, takže pěkné." 3.) "Pěkné, děti si to užívají, tak je to hezké, že si mohou vyzkoušet různé stroje."

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Prohlídka samotná začíná v prostorách, kde představujeme provoz komunikace. To znamená veškerou tu údržbu těch místních komunikací. Od asfaltování, přes dláždění, přes zimní údržbu, čištění města, dopravní značení. Pak představujeme provoz technická správa, kde je to o údržbě městského mobiliáře, parkovišť."

Kromě venkovní ukázky techniky projdou návštěvníci také jednotlivé dílny nebo třeba sklady.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Něco si taky řekneme o pohřební službě, kterou provozujeme. No a v závěru tedy provoz zeleň, kde je to taky velice zajímavé z hlediska té techniky. Z hlediska toho, kolik těch ploch zajišťujeme. No a na veřejném osvětlení, to je to finále, kde na dispečinku děti mohou vidět takové to hlavní gró, jak to tady ve městě funguje, jak je to zajištěno z centrálního místa."

Cílem je seznámit veřejnost se všemi činnosti, které mají technické služby na starosti.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "To znamená, jak tím slovním výkladem, tak samozřejmě i tou názornou ukázkou. Ať už technikou, případně prostory tady na dispečinku veřejného osvětlení. Protože je to mnohdy řada zajímavých věcí. Určitě si řada občanů neuvědomuje, co všechno realizujeme a zajišťujeme a co máme ve správě."

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Jsem rád, že v našich společnostech probíhají Dny otevřených dveří, jako probíhá dneska v Technických službách. A dnes jsem si to i já užil jako tatínek. A myslím si, že nejenom děti, ale i občané, když uvidí, jaký je rozsah činností města, co všechno dělá, tak poté bude lepší ta komunikace a budou lépe chápat to, co se ve městě děje a jakým způsobem chceme ty problémy řešit."

V pořadí čtvrtý ročník Dne otevřených dveří Technických služeb si ve Frýdku-Místku nenechalo ujít celkem 116 návštěvníků. Ti na závěr dostali i tašku s drobnými dárkovými předměty.

---

Netradičně ztvárněná ikonická místa Jihu Ostravy

V kulturním domě Akord jsou k vidění fotografie, ilustrace a malby ikonických míst Ostravy-Jihu. Jde o zcela netradiční práce studentů Střední školy uměleckých řemesel a vystaveno jich je tady sedm desítek.

Zcela netradičně ztvárnili studenti Střední školy uměleckých řemesel známá místa Ostravy-Jihu. Jejich pohled na ně mapuje výstava v kulturním domě Akord. Obzvášť povedené jsou návrhy oděvů inspirované například znakem radnice, nebo kostelem svatého Ducha v Zábřehu.

Anketa: studenti Střední školy uměleckých řemesel: “Jak je ta kampaněla, tak tam je ten trojúhelník. Tak to jsem tady vlastně zakomponovala do toho oděvu a vedle té kampaněly je ten kostel a on je takový válec. Takže to jsem udělala takhle jakoby válec nahoře. A zelené boty jsem udělala, protože tam byla zelená tráva.”

“Byla to zábava. Já jsem konkrétně fotil budovy, snažil jsem se fotit i architekturu a celkově, jak to tady je na Jihu v Ostravě.”

“Má to být falešná ilustrace. Viděl jsem tady tu malbu ve staré jakoby zřícenině, kde se mi tak líbila, že jsem říkal, že kdybych to vyfotil dobře, tak to může být, vypadat jako falešná ilustrace, no a stalo se z toho toto.”

Kateřina Ivanová, ředitelka, Střední škola uměleckých řemesel: “Najdete tady fotky Ostravy-Jihu, ale taky ilustrace. Někdy možná nepoznáte, co je fotka a co ilustrace, tak jsou naši studenti dobří, ale taky návrhy oděvů právě inspirované Ostravou-Jihem."

Protože naše škola se nachází v Ostravě-Jihu na Gurťjevově ulici, tak nám to přišlo takové pěkné propojení.”

Petr Slaný, zástupce ředitele Střední školy uměleckých řemesel: “Toto je fotografie, kterou jsme fotili na náměstí před kinem Luna a mě se moc líbí, protože není úplně zřejmé hned jako odkud je. Ale přesto ty čáry jsou tak zajímavé, že mě baví na to koukat pořád a pořád znova.”

Nejčastěji studenti fotili, nebo malovali Jubilejní kolonii, radnici, nové náměstí a okolí kina Luna a kostela svatého Ducha

Petr Slaný, zástupce ředitele Střední školy uměleckých řemesel: “Je tam taky Bělský les a to jsme chtěli právě vyvážit takovou tu betonovou šeď. Ať jde vidět, že ten náš Jih prostě už je zase zelený a že se zelení i ta naše budoucnost.”

Marie Čechová, absolventka Střední školy uměleckých řemesel: “Hlavně práce 1. ročníku jsou fakt kvalitní. Na to, že to jsou prvňáci a jsou na škole teprve měsíc. Když to srovnám s mými pracemi, tak si říkám Ty jo. Jako stojí to za to. Ti žáci mají se kam posouvat.”

Studenti své práce tvořili nejen ve vyučování, ale spousta z nich se jim věnovala i ve svém volném čase.

---

Redakčně upraveno / zkráceno.

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-25-10-2021-17-00