Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy VÍKEND

  • Výběr hlavních událostí týdne
  • Městská nemocnice Ostrava otevřela další covid stanici
  • Zaměstnanci v nemocnici nosí knír, podporují boj s rakovinou
  • Policisté dopadli zloděje při prodeji kradených sedel
  • Covidová plazma už pomohla více než stovce nakažených
  • Ostrava odmítá plavební kanál Dunaj - Odra - Labe
  • Wimbledonský talíř i první raketa. Petra Kvitová připravuje svou Síň slávy

Městská nemocnice Ostrava otevřela další covid stanici

Kapacita lůžek Městské nemocnice Ostrava pro pacienty s coronavirem je téměř zaplněna a proto byla v sobotu otevřena další covid stanice. Nemocnice neměla infekční oddělení a tak jsou postupně předělávány stanice napříč celým zařízením. Chod nemocnice komplikuje i mnoho nemocných zdravotníků.

Městská nemocnice Ostrava je od začátku pandemie na špici v péči o nemocné. Postupně byly vyčleněny stanice na ortopedii, chirurgii, geriatrii a pacienti jsou odváženi i LDN v Radvanicích. V sobotu přibylo dalších 14 lůžek na interně. Celkově už nemocnice disponuje stovkou standardních lůžek a 14 místy pro intenzivní péči.

Karel Nykel, vedoucí lékař infekční ambulance a covidové stanice MNO:  „Tlak na lůžka je opravdu enormní. Veškerá volná lůžka se okamžitě zaplní pacienty, jejichž stav nedovoluje domácí léčení. Pacienti se bohužel ve velké většině případů dusí a potřebují podporu kyslíkem."

V nemocnici také funguje vedle interní příjmové covid - ambulance také infekční ambulance. Určena je pozitivním pacientům, pacientům v karanténě a vysoce příznakovým pacientům. Má svůj samostatný vchod v pavilonu E. Provoz nemocnice covid značně změnil.

Marcela Murasová, náměstkyně ředitele MNO:  "Pokud máme minimálně sto hospitalizovaných covid pozitivních pacientů, minimálně stejný počet lůžek jsme museli ubrat pro péči o pacienty, kteří covid  pozitivní nejsou i když jejich diagnózy vyžadují taky hospitalizaci. Je to na úkor akutních lůžek ať už chirurgických, ortopedických nebo jakýchkoliv interních, kde jsme museli ubrat."  

V pondělí leželo v nemocnici 100 nakažených pacientů. Z necelých 2 tisíc zaměstnanců nemocnice je pozitivních 87 a další jsou v karanténě. 

Marcela Murasová, náměstkyně ředitele MNO: "Nesmírně obdivuji personál, který do toho jde a jde bez brblání. Musím říct, že na každém oddělení, na které jsme ukázali prstem, jsme se setkali buď se vstřícností nebo s pochopením. I když mají strach, učí se s covidem žít a snaží se naučit ostatní, že je třeba mít před ním respekt. Ne panickou hrůzu nebo vyděšení, které mohu způsobit chybu. Chtěla bych vyjádřit velký respekt našemu personálu, jsou prostě úžasní." 

V městské nemocnici funguje i odběrové místo, které zdvojnásobilo kapacitu a denně odebere až 200 vzorků. 

---

Zaměstnanci v nemocnici nosí knír, podporují boj s rakovinou

Havířovská nemocnice se zapojila do mezinárodní osvětové preventivní kampaně Movember na včasné odhalení rakoviny u mužů. Podporu lidé poznají podle toho, že někteří zaměstnanci nosí knírek.

Takto to vypadalo v posledních dnech na toaletách v havířovské nemocnici. Muži si hrdě upravovali svůj knírek, protože právě ten je symbolem pro měsíc listopad a prevenci rakoviny prostaty a varlat.

Irma Kaňová, PR manažer NsP Havířov: "Havířovská nemocnice podporuje spoustu preventivních programů a v letošním roce jsme se oficiálně zapojili do akce Movember, což je velká celosvětová kampaň, která podporuje prevenci nádorových onemocnění u mužů."

Lékaři v dnešní době dokáží karcinom prostaty i varlat úspěšné léčit. Muži si ale na preventivní prohlídky zvykají pomalu.

Josef Kopecký, primář urologie NsP Havířov: "Oni nejsou zvyklí, že je nějaký urolog, že by se někdo o ně mohl starat. A stejně jako u ženy vznikají časem nějaké nádory čípku a podobně, ale ony už na tu preventivku chodí pravidelně, tak u mužů se objevuje karcinom prostaty, ale oni na žádnou preventivní péči nechodí. Pokud zachytíme nádory včas, jako všude v onkologii, tak ty výsledky léčby jsou excelentní.”

Pan Ivan Bernatík už je 12 let po úspěšné léčbě karcinomu.

Ivan Bernatík, pacient: "Přesvědčuji svého syna, který má 48 let, aby šel a zatím nebyl, což je obrovská chyba. Měl by jít každý muž,  který překročí 45 let na preventivní kontrolu."

Muži mohou přijít na preventivní kontrolu do nemocnice kdykoliv během celého roku.

---

Policisté dopadli zloděje při prodeji kradených sedel

Ostravští policisté dopadli zloděje, který ukradl 5 jezdeckých sedel a chtěl je levně prodat. Zajímavé na tomto případu je hlavně to, že je vzal v jezdeckém klubu při výkonu alternativního trestu obecně prospěšných prací. Ty mu byly uloženy za předchozí krádeže. Alternativní trest ho tedy příliš nenapravil.

Na konci října ohlásil jeden z ostravských jezdeckých klubů, že mu zmizelo 5 sedel v hodnotě 200 tisíc korun. Policisté se brzy dostali na stopu možného pachatele. V klubu totiž odpykával alternativní trest odsouzený zloděj. Jeho dopadení a usvědčení pomohla žena z Brna, která naoko chtěla sedla koupit. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: Důvodně obviněný měl v průběhu října 2020 vykonávat v jezdeckém klubu obecně prospěšné práce a tím si odpykávat předchozí trest, který mu byl soudně uložen za předchozí majetkovou trestnou činnost."

Že jde o kradená sedla bylo patrné z nízké ceny, za kterou na internetu muž lup nabízel. Zloděj si nakonec domluvil se zájemkyní schůzku v Brně a ta o všem informovala policii. Muž byl dopaden na parkovišti u supermarketu i se sedly v autě.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jelikož se uvedeného jednání dopustil v době vyhlášeného nouzového stavu, nyní muži hrozí trest odnětí svobody až na osm let."

U výslechu pachatel prozradil, že prodejem sedel chtěl řešit svou špatnou finanční situaci. Měl totiž velké dluhy. Před kriminalisty také řekl, že svého jednání lituje. 

---

Covidová plazma už pomohla více než stovce nakažených

Počet nakažených nemocí covid-19 každým dnem přibývá. Roste i počet dárců rekonvalescentní plazmy, které je ale stále nedostatek. Ostravská fakultní nemocnice proto vyzývá vyléčené z koronaviru, aby se dostavili k odběru.

Pokud už jste se vyléčili z Covidu-19, neváhejte a navštivte krevní centrum ostravské fakultní nemocnice. Darováním krevní plazmy pomůžete ostatním lidem, kteří s koronavirem právě bojují. Čím dříve přijdete, tím lépe. Protilátky totiž postupně ztrácejí sílu.

Naděžda Kalužová, marketing, Krevní centrum FNO: “Musí to být muž ve věku 18 až 60 let, váha musí být nad 65 kg, samozřejmě vyléčený, nejkratší doba po zjištění pozitivního vzorku musí být jeden měsíc, nejdelší doba maximálně 3 měsíce.”

Martin Kořístka, vedoucí laboratoře rutinní imunohematologie: “My věříme, že to má smysl, jak ukazuje americká studie zejména u pacientů s tím lehkým průběhem bez umělé plicní ventilace, ale samozřejmě my dáváme každému, nebo na každé oddělení, které po nás žádá plazmu pro své pacienty.”

Plazma už pomohla více než stovce pacientů s covidem-19, A to nejen těm, kteří se zotavují v ostravské fakultní nemocnici, ale i v ostatních zdravotnických zařízeních napříč MS krajem.

Dárce covidové plazmy: “Měl jsem lehký průběh, je to asi měsíc a půl zpátky, tak jsem zavolal a přišel jsem sem,. Byl jsem tu před dvěma týdny a zjistil jsem, že v mém těle je vysoké množství těch protilátek, tak půjdu dokud můžu.”

Kromě dárců plazmy krevní centrum nutně potřebuje i dárce všech krevních skupin

Stejně jako rekonvalescentní plazmou, tak i krví ostravská fakultní nemocnice podle potřeby zásobuje i ostatní nemocnice v kraji.

---

Ostrava odmítá plavební kanál Dunaj - Odra - Labe

Ostrava odmítá budování plavebního kanálu Dunaj - Odra - Labe. Projekt je prý zastaralý, zbytečný a nenávratně by poškodil krajinu v Poodří. Město už navíc ani nevyužije dopravní potenciál kanálu. Těžba uhlí končí a firmy se zaměřují na moderní technologie, inovace, vědu a výzkum. Nesouhlas se záměrem pošle zastupitelstvo Ostravy přímo předsedovi vlády.

Jistě jste už slyšeli o projektu plavebního kanálu Dunaj - Odra - Labe, který by se značně dotknul i Ostravska. V první fázi by se za asi 15 miliard propojila prostřednictvím Odry Ostrava a polské město Koźle. Vláda už dokonce vydala usnesení k zahájení přípravy stavby. S plánem plavebního koridoru ale jednohlasně nesouhlasí zastupitelstvo Ostravy a proto vydalo stanovisko, které bude zasláno premiéru Andreji Babišovi. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "I když pominu oblast životního prostředí, tak nás spojuje přesvědčení, že se jedná o projekt nadbytečný, zastaralý, který svým pojetím patří do 19. století nikoliv do 21. století. Zabírá nám formou územní rezervy velmi rozsáhlé a cenné území v rámci města."

Studie proveditelnosti neřeší dostatečně dopady na zákonem chráněné zájmy vodního hospodářství a ochrany přírody a krajiny. Koridor by měl obrovské negativní důsledky nejen na životní prostředí ale i na urbanismus města. Zahloubení kanálu a následná hladina podzemní vody by znamenala problém pro zakládání staveb, mohla by narušit statiku současných budov. Převedení řeky Odry do kanálu a jeho následný sklon by znamenaly, že vody v řece bude méně a bude se kazit.

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora: "Devastace krajiny bude nenávratná, tedy to poškození životního prostředí se už nikdy nebude moci vrátit." 

Proti realizaci vodního koridoru i samotné oderské větve se postavilo nejen město Ostrava, ale také řada univerzit a odborníků v oblastech ochrany životního prostředí, urbanismu a architektury a rovněž mnoho místních samospráv.

---

Wimbledonský talíř i první raketa. Petra Kvitová připravuje svou Síň slávy

Po Janu Amosi Komenském se stala před lety tenistka Petra Kvitová druhým čestným občanem města Fulneku. Teď se dvojnásobná wimbledonská šampionka dočká další pocty: ve Fulneku vznikne Síň slávy Petry Kvitové.

Tenisové kurty, na kterých Petra Kvitová vyrůstala, nesou její jméno. Další atraktivitou bude Síň slávy, kterou plánuje město zřídit v Knurrově paláci.

Petra Kvitová, tenistka:

„Na Síň slávy ve Fulneku se hrozně moc těším, protože doufám, že to bude hezké. Dělá se na tom spousta práce a jsem v tom také zaangažovaná, takže samozřejmě ukážu wimbledonský talíř, ukážu fedcupové trofeje, bronzovou medaili z Ria. V roce 2011 a 2014 jsem vyhrála i Sportovce roku, takže tam bude i korunka. A budou tam i mé první rakety a první oblečení, ve kterém jsem hrávala jako dítě a doufám, že to bude hezké se vším všudy.“

Fulnek je na svou rodačku patřičně pyšný, proto myšlenka Síně slávy vůbec vznikla.

Petr Ertelt, starosta Fulneku:

„Chceme ji zviditelnit a představit jako člověka, který se vyvíjel od dětských let až po ta slavná období Wimbledonu a podobně. Navíc je to občanka Fulneku, která je uznávaná i pro svůj přístup k fair play na nejvyšších místech v tom sportovním světě.“

Síň slávy se otevře příští rok a Fulnek si od toho slibuje i zvýšení turistického ruchu ve městě.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy VÍKEND
14. listopadu 2020, 14:00

Městská nemocnice Ostrava otevřela další covid stanici

Kapacita lůžek Městské nemocnice Ostrava pro pacienty s coronavirem je téměř zaplněna a proto byla v sobotu otevřena další covid stanice. Nemocnice neměla infekční oddělení a tak jsou postupně předělávány stanice napříč celým zařízením. Chod nemocnice komplikuje i mnoho nemocných zdravotníků.

Městská nemocnice Ostrava je od začátku pandemie na špici v péči o nemocné. Postupně byly vyčleněny stanice na ortopedii, chirurgii, geriatrii a pacienti jsou odváženi i LDN v Radvanicích. V sobotu přibylo dalších 14 lůžek na interně. Celkově už nemocnice disponuje stovkou standardních lůžek a 14 místy pro intenzivní péči.

Karel Nykel, vedoucí lékař infekční ambulance a covidové stanice MNO:  „Tlak na lůžka je opravdu enormní. Veškerá volná lůžka se okamžitě zaplní pacienty, jejichž stav nedovoluje domácí léčení. Pacienti se bohužel ve velké většině případů dusí a potřebují podporu kyslíkem."

V nemocnici také funguje vedle interní příjmové covid - ambulance také infekční ambulance. Určena je pozitivním pacientům, pacientům v karanténě a vysoce příznakovým pacientům. Má svůj samostatný vchod v pavilonu E. Provoz nemocnice covid značně změnil.

Marcela Murasová, náměstkyně ředitele MNO:  "Pokud máme minimálně sto hospitalizovaných covid pozitivních pacientů, minimálně stejný počet lůžek jsme museli ubrat pro péči o pacienty, kteří covid  pozitivní nejsou i když jejich diagnózy vyžadují taky hospitalizaci. Je to na úkor akutních lůžek ať už chirurgických, ortopedických nebo jakýchkoliv interních, kde jsme museli ubrat."  

V pondělí leželo v nemocnici 100 nakažených pacientů. Z necelých 2 tisíc zaměstnanců nemocnice je pozitivních 87 a další jsou v karanténě. 

Marcela Murasová, náměstkyně ředitele MNO: "Nesmírně obdivuji personál, který do toho jde a jde bez brblání. Musím říct, že na každém oddělení, na které jsme ukázali prstem, jsme se setkali buď se vstřícností nebo s pochopením. I když mají strach, učí se s covidem žít a snaží se naučit ostatní, že je třeba mít před ním respekt. Ne panickou hrůzu nebo vyděšení, které mohu způsobit chybu. Chtěla bych vyjádřit velký respekt našemu personálu, jsou prostě úžasní." 

V městské nemocnici funguje i odběrové místo, které zdvojnásobilo kapacitu a denně odebere až 200 vzorků. 

---

Zaměstnanci v nemocnici nosí knír, podporují boj s rakovinou

Havířovská nemocnice se zapojila do mezinárodní osvětové preventivní kampaně Movember na včasné odhalení rakoviny u mužů. Podporu lidé poznají podle toho, že někteří zaměstnanci nosí knírek.

Takto to vypadalo v posledních dnech na toaletách v havířovské nemocnici. Muži si hrdě upravovali svůj knírek, protože právě ten je symbolem pro měsíc listopad a prevenci rakoviny prostaty a varlat.

Irma Kaňová, PR manažer NsP Havířov: "Havířovská nemocnice podporuje spoustu preventivních programů a v letošním roce jsme se oficiálně zapojili do akce Movember, což je velká celosvětová kampaň, která podporuje prevenci nádorových onemocnění u mužů."

Lékaři v dnešní době dokáží karcinom prostaty i varlat úspěšné léčit. Muži si ale na preventivní prohlídky zvykají pomalu.

Josef Kopecký, primář urologie NsP Havířov: "Oni nejsou zvyklí, že je nějaký urolog, že by se někdo o ně mohl starat. A stejně jako u ženy vznikají časem nějaké nádory čípku a podobně, ale ony už na tu preventivku chodí pravidelně, tak u mužů se objevuje karcinom prostaty, ale oni na žádnou preventivní péči nechodí. Pokud zachytíme nádory včas, jako všude v onkologii, tak ty výsledky léčby jsou excelentní.”

Pan Ivan Bernatík už je 12 let po úspěšné léčbě karcinomu.

Ivan Bernatík, pacient: "Přesvědčuji svého syna, který má 48 let, aby šel a zatím nebyl, což je obrovská chyba. Měl by jít každý muž,  který překročí 45 let na preventivní kontrolu."

Muži mohou přijít na preventivní kontrolu do nemocnice kdykoliv během celého roku.

---

Policisté dopadli zloděje při prodeji kradených sedel

Ostravští policisté dopadli zloděje, který ukradl 5 jezdeckých sedel a chtěl je levně prodat. Zajímavé na tomto případu je hlavně to, že je vzal v jezdeckém klubu při výkonu alternativního trestu obecně prospěšných prací. Ty mu byly uloženy za předchozí krádeže. Alternativní trest ho tedy příliš nenapravil.

Na konci října ohlásil jeden z ostravských jezdeckých klubů, že mu zmizelo 5 sedel v hodnotě 200 tisíc korun. Policisté se brzy dostali na stopu možného pachatele. V klubu totiž odpykával alternativní trest odsouzený zloděj. Jeho dopadení a usvědčení pomohla žena z Brna, která naoko chtěla sedla koupit. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: Důvodně obviněný měl v průběhu října 2020 vykonávat v jezdeckém klubu obecně prospěšné práce a tím si odpykávat předchozí trest, který mu byl soudně uložen za předchozí majetkovou trestnou činnost."

Že jde o kradená sedla bylo patrné z nízké ceny, za kterou na internetu muž lup nabízel. Zloděj si nakonec domluvil se zájemkyní schůzku v Brně a ta o všem informovala policii. Muž byl dopaden na parkovišti u supermarketu i se sedly v autě.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jelikož se uvedeného jednání dopustil v době vyhlášeného nouzového stavu, nyní muži hrozí trest odnětí svobody až na osm let."

U výslechu pachatel prozradil, že prodejem sedel chtěl řešit svou špatnou finanční situaci. Měl totiž velké dluhy. Před kriminalisty také řekl, že svého jednání lituje. 

---

Covidová plazma už pomohla více než stovce nakažených

Počet nakažených nemocí covid-19 každým dnem přibývá. Roste i počet dárců rekonvalescentní plazmy, které je ale stále nedostatek. Ostravská fakultní nemocnice proto vyzývá vyléčené z koronaviru, aby se dostavili k odběru.

Pokud už jste se vyléčili z Covidu-19, neváhejte a navštivte krevní centrum ostravské fakultní nemocnice. Darováním krevní plazmy pomůžete ostatním lidem, kteří s koronavirem právě bojují. Čím dříve přijdete, tím lépe. Protilátky totiž postupně ztrácejí sílu.

Naděžda Kalužová, marketing, Krevní centrum FNO: “Musí to být muž ve věku 18 až 60 let, váha musí být nad 65 kg, samozřejmě vyléčený, nejkratší doba po zjištění pozitivního vzorku musí být jeden měsíc, nejdelší doba maximálně 3 měsíce.”

Martin Kořístka, vedoucí laboratoře rutinní imunohematologie: “My věříme, že to má smysl, jak ukazuje americká studie zejména u pacientů s tím lehkým průběhem bez umělé plicní ventilace, ale samozřejmě my dáváme každému, nebo na každé oddělení, které po nás žádá plazmu pro své pacienty.”

Plazma už pomohla více než stovce pacientů s covidem-19, A to nejen těm, kteří se zotavují v ostravské fakultní nemocnici, ale i v ostatních zdravotnických zařízeních napříč MS krajem.

Dárce covidové plazmy: “Měl jsem lehký průběh, je to asi měsíc a půl zpátky, tak jsem zavolal a přišel jsem sem,. Byl jsem tu před dvěma týdny a zjistil jsem, že v mém těle je vysoké množství těch protilátek, tak půjdu dokud můžu.”

Kromě dárců plazmy krevní centrum nutně potřebuje i dárce všech krevních skupin

Stejně jako rekonvalescentní plazmou, tak i krví ostravská fakultní nemocnice podle potřeby zásobuje i ostatní nemocnice v kraji.

---

Ostrava odmítá plavební kanál Dunaj - Odra - Labe

Ostrava odmítá budování plavebního kanálu Dunaj - Odra - Labe. Projekt je prý zastaralý, zbytečný a nenávratně by poškodil krajinu v Poodří. Město už navíc ani nevyužije dopravní potenciál kanálu. Těžba uhlí končí a firmy se zaměřují na moderní technologie, inovace, vědu a výzkum. Nesouhlas se záměrem pošle zastupitelstvo Ostravy přímo předsedovi vlády.

Jistě jste už slyšeli o projektu plavebního kanálu Dunaj - Odra - Labe, který by se značně dotknul i Ostravska. V první fázi by se za asi 15 miliard propojila prostřednictvím Odry Ostrava a polské město Koźle. Vláda už dokonce vydala usnesení k zahájení přípravy stavby. S plánem plavebního koridoru ale jednohlasně nesouhlasí zastupitelstvo Ostravy a proto vydalo stanovisko, které bude zasláno premiéru Andreji Babišovi. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "I když pominu oblast životního prostředí, tak nás spojuje přesvědčení, že se jedná o projekt nadbytečný, zastaralý, který svým pojetím patří do 19. století nikoliv do 21. století. Zabírá nám formou územní rezervy velmi rozsáhlé a cenné území v rámci města."

Studie proveditelnosti neřeší dostatečně dopady na zákonem chráněné zájmy vodního hospodářství a ochrany přírody a krajiny. Koridor by měl obrovské negativní důsledky nejen na životní prostředí ale i na urbanismus města. Zahloubení kanálu a následná hladina podzemní vody by znamenala problém pro zakládání staveb, mohla by narušit statiku současných budov. Převedení řeky Odry do kanálu a jeho následný sklon by znamenaly, že vody v řece bude méně a bude se kazit.

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora: "Devastace krajiny bude nenávratná, tedy to poškození životního prostředí se už nikdy nebude moci vrátit." 

Proti realizaci vodního koridoru i samotné oderské větve se postavilo nejen město Ostrava, ale také řada univerzit a odborníků v oblastech ochrany životního prostředí, urbanismu a architektury a rovněž mnoho místních samospráv.

---

Wimbledonský talíř i první raketa. Petra Kvitová připravuje svou Síň slávy

Po Janu Amosi Komenském se stala před lety tenistka Petra Kvitová druhým čestným občanem města Fulneku. Teď se dvojnásobná wimbledonská šampionka dočká další pocty: ve Fulneku vznikne Síň slávy Petry Kvitové.

Tenisové kurty, na kterých Petra Kvitová vyrůstala, nesou její jméno. Další atraktivitou bude Síň slávy, kterou plánuje město zřídit v Knurrově paláci.

Petra Kvitová, tenistka:

„Na Síň slávy ve Fulneku se hrozně moc těším, protože doufám, že to bude hezké. Dělá se na tom spousta práce a jsem v tom také zaangažovaná, takže samozřejmě ukážu wimbledonský talíř, ukážu fedcupové trofeje, bronzovou medaili z Ria. V roce 2011 a 2014 jsem vyhrála i Sportovce roku, takže tam bude i korunka. A budou tam i mé první rakety a první oblečení, ve kterém jsem hrávala jako dítě a doufám, že to bude hezké se vším všudy.“

Fulnek je na svou rodačku patřičně pyšný, proto myšlenka Síně slávy vůbec vznikla.

Petr Ertelt, starosta Fulneku:

„Chceme ji zviditelnit a představit jako člověka, který se vyvíjel od dětských let až po ta slavná období Wimbledonu a podobně. Navíc je to občanka Fulneku, která je uznávaná i pro svůj přístup k fair play na nejvyšších místech v tom sportovním světě.“

Síň slávy se otevře příští rok a Fulnek si od toho slibuje i zvýšení turistického ruchu ve městě.

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-vikend-14-11-2020-14-00