Rychvaldský miniexpres

Rychvald patřil tradičním rybím slavnostem

Rychvald patřil tradičním rybím slavnostem

V Rychvaldě se uskutečnily už tradiční rybí slavnosti. Nabídly spoustu rybích specialit, bohatý kulturní program, kolotoče a jiné pouťové atrakce. Zamířily na ně davy.

Argema, Arakain, Poetika, rybí pochoutky, zábava pro děti. Davy lidí si nenechaly ujít 21. ročník Rychvaldských rybích slavností, které se tradičně uskutečnily na náměstí Míru a v jeho okolí.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Měli jsme trochu obavu z počasí, ale naštěstí nám vyšlo. Mám dojem, že lidé se báječně baví. Máme tu spoustu rybích specialit, což je takové grow tohoto setkání a já doufám, že lidé a děti si užijí tohoto krásného dne s nádhernou náplní a krásným kulturním programem.”

anketa: stánkaři: “Je to candát, jedna z nejdražších našich ryb, je to vykostěný a děláme to jako hranolky.”

“Nabízíme tady kapry smažené, amury smažené, máme tady lososa steaky a smažené pstruhy.”

Součástí slavností byla také ukázka živých ryb. Lidé si tak mohli pohladit například 8 kilového sumce.

anketa: návštěvníci akce: “Boží, atmosféra boží, jako fakt super. kapely super, stánky super. Pivo, vyberete si, super. Neumím říct jiné superlativum než super.”

“Program dobrý. Těšíme se na Argemu, Arakainy. Na to jsme hlavně přijeli.”

“Ryby jsme zatím neochutnali, ale byli jsme se dívat na živé ryby. Děti si to užili, hlavně sumci je zajímali nejvíc a na ryby se chystáme, asi nějaký uzený kousek zkusíme.”

Závěr slavností patřil koncertu kapely Arakain a dechberoucí laser show.

---Mohlo by Vás také zajímat