Studuj u nás

  • Kaleidoskop nápadů
  • Masarykova SŠ zemědělská v Opavě zvelebuje své zázemí
  • Otevření nového hřiště na Gymnáziu Karviná

Otevření nového hřiště na Gymnáziu Karviná

Tomáš Tikal, Tv Polar: Gymnázium Karviná je na poměry Moravskoslezského kraje velkou školou. Má čtyři sta šedesát žáků, kteří jsou buď na čtyřletém nebo osmileté studiu. Zájem o školu je obrovský a teď bude možná ještě větší protože karvinské gymnázium dokončilo velkolepou rekonstrukci sportovního areálu.

Milan Kučera, ředitel Gymnázium Karviná: Když jsme požádali našeho zřizovatele o to, aby vyhověl našim službám a přáním a udělal něco tady s tímto areálem protože ten areál původní už nějakým způsobem spíš odrazoval nějakým tělovýchovná aktivitám než aby ty děti k tomu lákal. Naše myšlenka, naše přání bylo vyslyšeno a jsme rádi, že ta akce vyšla. Máme tak krásný moderní areál.

Tomáš Tikal, Tv Polar: Jak dlouho to trvalo a kolik vás to stálo?

Milan Kučera, ředitel Gymnázium Karviná: Celá akce byla dělaná na dvě etapy hřiště mělo být hotové už někdy v říjnu roku 20. Ale bohužel chybělo nám asi deset příznivých klimatických dnů na to, aby se hřiště mohlo dokončit a z toho důvodu se musely práce, část těch prací těch finálních přesunout až do těch jarních měsíců tohoto roku a tam už jsme to zvládli i když ta zima samozřejmě, která trvala relativně dlouho nás trošku trápila, ale je hotovo.

Tomáš Tikal, Tv Polar: Moravskoslezský kraj se snaží modernizovat své školy a v tomto případě s investicí do školního hřiště Gymnázia Karviná neváhal.

Stanislav Folwarczny (ODS), náměstek hejtmana MSK: Součástí těch modernizační procesů jsou také školní sportoviště, tělocvičny a venkovní sportoviště. Ty venkovní sportoviště, které už mají dožít, tak tyto můžeme říct se snažíme modernizovat. Součástí těch sportovních sportovišť jsou i workoutové hřiště. To že sport jako takový se vyvíjí, jsou nové atraktivní sporty pro mladou generaci a k těm sportům patří například workout. Jsem rád, že tady otevíráme první workoutové hřiště s celým tím modernizovaným sportovištěm. Tam kde se bude modernizovat, tam budou vznikat všude další takové. Už se staví gymnázia v Českém Těšíně. Tak všude kde se bude modernizovat sportoviště, tam budou i ty workouty.

Tomáš Tikal, Tv Polar: A je to hned veselejší vidět děti sportovat na konci školního roku tak potom covidovém roce to už asi chtělo.

Stanislav Folwarczny (ODS), náměstek hejtmana MSK: Ano, chce to. Protože máme takové informace, že v podstatě dětem chyběl pohyb jako takový. Takže ten návrat do škol, návrat na sportoviště, ale také návrat do sportovních klubů je velmi důležitý, protože z mého pohledu pohyb a sport je tou nejlepší prevencí vůbec všem negativním zdravotním jevům a myslím si, že z dlouhodobého hlediska sportování má taky významný ekonomický přínos například v úspoře u zdravotních pojišťoven.

Tomáš Tikal, Tv Polar: A co se tedy dá v Karviné v novém sportovním areálu provozovat?

Jakub Revenda, učitel TV: Máme tady v podstatě atletický ovál, nejvíce pro kluky je asi zajímavá umělá tráva. Dále vlastně tady máme hřiště na street basketbal a dále nové hřiště, které můžeme vidět tady. To je vlastně každou hodinu vždycky na začátku využito tak, aby vlastně posílily to tělo vlastní s vlastní váhou a nezkoušeli všichni vlastně hned posilovny a zvedat železa.

Tomáš Tikal, Tv Polar: Měli jste možnost si říct co tedy chcete?

Jakub Revenda, učitel TV: Určitě. Podíleli jsme se na tom vlastně všichni v tělocviku. Jak vlastně na tom street basketbalovém hřiště, tak na tom workoutovém hřišti. Řekli jsme si vlastně co tak jakou máme představu a nějak jsme se na tom domluvili.

Tomáš Tikal, Tv Polar: Co máte v plánu všechno tady dělat? Kromě těch sportů, které vidíme zrovna teď, tak co se tu ještě dá?

Jakub Revenda, učitel TV: Tak určitě, to co tady nejde vidět tak vzadu vlastně je sektor na vrh koulí, je tam dále sektor na skok nebo takhle je tam skok do dálky a v podstatě dále, co se tak dá co tady nevidíme, tak využít i to třeba s tou umělou trávu na jiné sporty, třeba včera jsme tady hrály freesbee a podobně.

anketa: Já si myslím, že to je super, že tady je takové hřiště. Třeba na základce jsme takové neměli, tak jako je parádní hřiště a myslím si, že to tady využijeme.

Tomáš Tikal, Tv Polar: Na které sporty se tady nejvíce těší?

anketa: Tak míčové jako je fotbal, florbal, házená.

Tomáš Tikal, Tv Polar: Co je na tom nejlepší tady co se ti líbí nejvíc?

anketa: Tak tady to hřiště tady ta konstrukce asi.

Tomáš Tikal, Tv Polar: Dalším krokem Gymnázia Karviná by mohla být rekonstrukce chodníků v okolí nového sportovního areálu.

Redakčně upraveno / zkráceno.



Mohlo by Vás také zajímat


Dnešní premiéry