Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hlavní tahy městem patřily jeden večer bruslařům, ti měli přednost před automobily

3. října 2023 19:46, Karviná, Monika Danková

Město Karviná připravilo společně s Mládežnickou radou pro milovníky in-line bruslení projížďku večerním městem. Pořadatelé opět zajistili trať vedoucí hlavním tahem tak, aby se všichni mohli bezpečně bez aut projet městem, a to hned dvakrát.

Aktuálně z Karviné - Akce knihovny, farmářské trhy, dny otevřených dveří sociálních služeb

3. října 2023 19:27, Karviná, Monika Danková

Pokud vás zajímají knižní novinky, jste zváni na pravidelnou akci regionální knihovny Karviná nazvanou Posezení s knihou u kafíčka, tentokrát na téma Podzim. Obyvatelé Karviné i okolních obcí jsou zváni na další farmářské trhy. Uskuteční se ve středu 18. října od 8.00 do 17.00 hodin. Tento týden probíhají v jednotlivých sociálních a návazných službách Dny otevřených dveří a to v rámci akce Sociální služby na dlani.

V Karviné opravují jednosměrnou ulici Ve Svahu

3. října 2023 16:55, Karviná, Monika Danková

V současné době probíhá oprava jednosměrné ulice Ve Svahu. Na dva měsíce je cesta úplně uzavřena a řidiči tudy neprojedou.

V Týdnu knihoven vás čeká bezplatná registrace i amnestie upomínek

3. října 2023 15:43, Karviná, Monika Danková

Karvinská regionální knihovna se zapojila do celorepublikové akce Týden knihoven, který právě probíhá. Novým uživatelům nabízí bezplatnou registraci a těm stávajícím mimořádnou amnestii, která promíjí pokuty za opožděné vrácení knih.

Bezplatnou občanskou poradnu využívá v Karviné ročně až pět set lidí

30. září 2023 18:58, Karviná, Monika Danková

Už 22 let mohou lidé z Karviné využívat služby Občanské poradny Slezské diakonie. Pro bezplatné poradenství a první právní rady sem přichází až pět set lidí ročně.

Do základních škol míří policejní Majáček v podobě sešitů. Seznamuje děti s nástrahami

30. září 2023 16:57, Karviná, Monika Danková

Moravskoslezští policisté přichází do škol s novým preventivním programem nazvaným Majáček. Prostřednictvím vyobrazených situací na sešitech seznamuje děti nástrahami, které je v životě mohou potkat.

Zážitkové čtení v nově otevřené druhé přípravné třídě ZŠ Družby

30. září 2023 15:28, Karviná, Monika Danková

Na ZŠ Družby otevřeli v tomto školním roce druhou přípravnou třídu. Je určena pro děti s odkladem školní docházky a také pro děti předškolního věku ze sociokulturně znevýhodněného prostředí.

Aktuálně z Karviné: Pozvánka na Noc vědců a miniveletrh sociálních služeb

30. září 2023 14:23, Karviná, Monika Danková

Obyvatelé města jsou zváni na Miniveletrh sociálních služeb, který se uskuteční na Centrální tržnici 5. října od 10 do 17 hodin. Obchodně podnikatelská fakulta zve všechny příznivce vědy, vzdělávání i zábavy z řad dětí i dospělých na další ročník akce nazvané Noc vědců. Z důvodu rekonstrukce je do konce roku uzavřeno Středisko hudby a umění a Středisko polské literatury v Karviné-Fryštátě.

Konalo se 7. zasedání Zastupitelstva města Karviné, zastupitelé zamítli změnu názvu ulice

26. září 2023 16:52, Karviná, Monika Danková

Zastupitelé Karviné se sešli v sále OPF, aby projednali a schváli několik důležitých bodů.

Gymnázium Karviná oslavilo velkolepě své 70. výročí. Dojemných setkání byla spousta

26. září 2023 16:15, Karviná, Monika Danková

Gymnázium Karviná oslavilo se svými studenty, absolventy a současnými i bývalými pedagogy své jubilejní 70. výročí.

Komerční sdělení více

Pestrý program pro děti i dospělé a bohatá gastro zóna - Slezskoostravský hrad láká na hodokvas

V sobotu 7. října jsou na Slezskoostravský hrad zváni všichni milovníci dobrého jídla, pití i zábavy. Program pro malé a velké zahrnuje vystoupení hudebních kapel, divadelní představení, ukázky dravců, práce s koňmi, ukázky řemesel, tvůrčí dílny nebo možnost vyzkoušet různé společenské a deskové hry. Gastro zóna je plná regionálních potravin, minipivovarů a dobrot sladkých i slaných.

Novinky v oddlužení. Jaké změny vláda schválila?

Novinky v oddlužení potěší dlužníky, ale už méně jejich věřitele. Novela insolvenčního zákona zavádí se zpožděním část evropských pravidel, která měla v Česku fungovat už v roce 2021. Kvůli zpoždění čelí země řízení o porušení unijního práva s rizikem tučné pokuty. Jaká pravidla začnou nově platit?

OVAK radí a informuje aneb Přihlaste se k OVAK Newsletteru

Zajímá Vás, co je u nás nového? Přihlaste se k odběru našeho OVAK Newsletteru, který přináší výběr těch nejzajímavějších informací o projektech, o důležitých novinkách, událostech a službách v oblasti vodohospodářství v Ostravě.

Co je náplní kardioprogramu Nemocnice ve Frýdku-Místku? Rozhovor s MUDr. Kamilem Zemanem

Světový den srdce (World Heart Day) si každoročně připomínáme 29. září. Již od roku 2000 jej vyhlašuje Světová federace srdce (WHF) a Světová zdravotnická organizace (WHO). Cílem je upozornit na stále se zvyšující počet kardiovaskulárních onemocnění, jejich prevenci a léčbu. V České republice je totiž srdeční onemocnění každoročně zodpovědné za přibližně 30 % úmrtí.

LIBERTY zahájila tříletý vzdělávací program se studenty elektrotechniky

Po tři následující roky budou moci studenti ostravské Střední školy elektrotechnické Na Jízdárně získávat neocenitelnou praxi v provozech a školicím centru akciové společnosti LIBERTY Ostrava. Vzdělávací program, který byl nyní zahájen ve spolupráci s mezinárodní nadací GFG Foundation, má přinést hutní firmě nové kvalitní zaměstnance, především elektrikáře.

Řemeslo má zlaté dno. Intetraktivní soutěž pro žáky základních škol

Tak zní název oblíbené interaktivní soutěže v praktických dovednostech pro žáky základních škol. Do letošního 16. ročníku, který proběhne ve dnech 4. - 5. října v objektu Střední školy společného stravování Ostrava – Hrabůvka, se zapojí žáci devátých tříd z více než 30 základních škol v regionu.

Více