Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

SVČ Juventus rozšiřuje nabídku kroužků pro děti

19. září 2023 17:31, Karviná, Monika Danková

Na chvíli nahlédneme do Střediska volného času Juventus, které nabízí pestrou škálu nejrůznějších kroužků pro děti. Několik nových se také v tomto školním roce otevírá, podívejte se na reportáž.

Oprava ulice Rudé Armády v Karviné finišuje, silnice bude dvoupruhová

18. září 2023 13:12, Karviná, Monika Danková

Moravskoslezský kraj a Správa silnic Moravskoslezského kraje modernizuje silnici II/475 ul. Rudé armády v Karviné v délce 1335 metrů. Vodorovné a svislé dopravní značení bude po dokončení jiné, řidiči by se měli na změnu připravit.

Lázně Darkov otevřely odborný léčebný ústav pro děti s pohybovými a neurologickými problémy

18. září 2023 11:23, Karviná, Monika Danková

Děti s pohybovými a neurologickými problémy se mohou nově léčit v karvinských Lázních Darkov v Odborném léčebném ústavu pro děti. Nabízí nejmodernější metody včetně špičkové robotické rehabilitace.

Pozvánka na Svatováclavský koncert symfonického dechového orchestru Májovák

16. září 2023 17:17, Karviná, Monika Danková

Symfonický dechový orchestr Májovák Karviná vás zve na Svatováclavský koncert.

Nemocnice Karviná-Ráj uspořádala na Lodičkách Rodinný meeting

16. září 2023 16:23, Karviná, Monika Danková

Nemocnice Karviná-Ráj uspořádala pro širokou veřejnost velkou akci na Lodičkách nazvanou Rodinný meeting. Obsahoval přednášky a povídání na různá témata včetně bohatého doprovodného programu.

Pozvánka na tradiční akci Barevný podzim. Koná se 21. září na Lodičkách

16. září 2023 15:49, Karviná, Monika Danková

Široká veřejnost je zvána na tradiční akci nazvanou Barevný podzim, kterou pořádá každoročně statutární město Karviná u příležitosti Světového dne zvířat.

Plavci z Kosatek Karviná už pilně trénují. Moderní zázemí přilákalo nové zájemce

16. září 2023 15:34, Karviná, Monika Danková

Plavecký oddíl Kosatky Karviná už odstartoval pravidelné tréninky na novém krytém bazénu. Modernější zázemí po velké rekonstrukci si pochvalují plavci i trenéři.

Léto na Barboře uzavřelo Těšínské divadlo

16. září 2023 14:51, Karviná, Karel Soukop

Nyní navštívíme bývalý důl Barbora na Karvinsku, kde se konala série akcí v rámci projektu Léto na Barboře.

Knižní jarmark zavřel letošní oslavy 100. výročí regionální knihovny

12. září 2023 17:47, Karviná, Monika Danková

Karvinská regionální knihovna celý rok oslavovala se svými čtenáři 100. výročí svého vzniku. Sérii akcí uzavřel knižní jarmark, který byl letos ve větším stylu než obvykle.

Karvinští zahrádkáři uspořádali výstavu s několika soutěžemi

12. září 2023 15:24, Karviná, Monika Danková

Zahrádkáři z Karvinska se opět po roce sešli s veřejností, aby jim ukázali své letošní výpěstky a pochlubili se i svou úrodou. Návštěvníci mohli obdivovat nejtěžší rajčata i papriky a také hodnotit aranžmá, které k výstavě vytvořili školáci.

Komerční sdělení více

Roman Paulus, bílé lanýže i grilování: podzim pro gurmány ve Velkých Karlovicích

Podzim je časem gastronomických zážitků. Nenechejte si toto období ujít ve Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích, čekají vás opravdu mimořádné akce! Na své si přijdou příznivci zážitkové gastronomie, skvělých vín, svatomartinské husy i vzácných bílých lanýžů. A co víc: to vše můžete v chladných podzimních dnech spojit se zdejším úžasným wellness.

Dolní Vítkovice se dál rozrůstají, kromě vzdělávání přibude i špičkové gastro

Novou etapu rozvoje zahájily v těchto dnech ostravské Dolní Vítkovice (DOV). V areálu, kde se ročně neformálně vzdělávají nebo interaktivně baví stovky tisíc návštěvníků různých generací, se v unikátním industriálním prostředí připravuje na ploše větší než 500 m2 projekt stylové restaurace s moderní gastronomií. Díky projektu architekta Radima Hubičky a jeho ateliéru se zcela promění přízemí Malého světa techniky U6 a vznikne teprve třetí tuzemská pobočka značkové italské restaurace L’Osteria.

Centrum PANT představí bohatým programem Španělsko

Centrum PANT ve spolupráci s Institutem Cervantes v Praze a Španělskou kanceláří pro cestovní ruch pro střední Evropu se sídlem ve Vídni připravili bohatý kulturní program, který má za úkol přiblížit lidem Španělsko.

Vegetariánské bistro v Kunčicích pod Ondřejníkem nabízí kuchyni celého světa

Jídla jako Dál Bhat, veganský ramen nebo arabský falafel by člověk čekal spíš v pražském Karlíně než na okraji Beskyd. Ladě Michulkové před časem chyběla nabídka chutné vegetariánské kuchyně v Beskydech odkud pochází, a tak se rozhodla otevřít si v Kunčicích pod Ondřejníkem bistro s názvem Bistro Kafé Ze.Mě. U netradičního makovo-jahodového dortu a skvělých domácích limonád jsme si povídaly o kuchařské inspiraci z cest a plánech do budoucna.

Vodaři v Beskydech pro dobrou věc

Dvě akce spojené se zážitky v moravskoslezských horách připravila vodárenská společnost během léta pro své zaměstnance. První z nich s názvem Prázdninová výzva – zdolej vrcholy motivovala všechny ty, kteří mají rádi Beskydy, aby během letních tří měsíců pracovali na své fyzické kondici, pečovali o své zdraví a zdolali pět beskydských vrcholů – Lysou horu, Ostrý, Velkou Čantoryji, Kamenitý a Ondřejník.

V MALFINI vyskladňují zboží roboti

Unikátní robotický skladovací systém technologie AutoStore s investicí ve výši čtvrt miliardy korun spustila za asistence hejtmana Moravskoslezského kraje Jana Krkošky ve svém logistickém centru v Ostravě společnost MALFINI, která ze severu Moravy obsluhuje zákazníky ve víc jak 35 státech Evropy. Dodavatelem automatizovaného řešení je česká pobočka norské společnosti Element Logic.

Více