Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Eva Bednářová

Koupaliště i strážníci varují před krádežemi telefonů

15. srpna 2015 17:26 | Havířov | Eva Bednářová

Mnozí lidé si na letním koupališti nechají věci na dece a jdou se koupat. Právě této situace využívají zloději. V několika případech zaznamenala městská policie krádeže mobilních telefonů. Přitom návštěvníci mají k dispozici uzamykatelné skříňky, kde si mohou nechat cenné věci.

Ochránci přírody se snaží ulevit bažantům, kteří trpí vedrem

15. srpna 2015 17:24 | Havířov | Eva Bednářová

Myslivci společně s ochránci přírody každým rokem odchovávají mladé bažanty, které následně vypouštějí do volné přírody. Letos by ptáci ale po vypuštění nepřežili, jelikož panují extrémní horka. A přesto, že ochránci mění bažantům stále vodu, někteří hynou.

Obyvatelé části Nový Svět se dočkají nového veřejného osvětlení

15. srpna 2015 17:22 | Havířov | Eva Bednářová

V některých částech města se lidé necítí příliš bezpečně. V lokalitě Nový Svět proto radnice nechá vybudovat téměř třicet nových lamp veřejného osvětlení za 4,5 milionu korun. Práce začnou už příští týden.

V tropických dnech jezdí ve městě kropicí vůz

10. srpna 2015 11:36 | Havířov | Eva Bednářová

Pokud se teplota vyšplhá nad třicet stupňů, vyjíždí do ulic speciální multifunkční kropicí vůz, který vytváří vodní clonu. Příjemné svlažení vítají děti i dospělí. Automobil za šest milionů korun radnice pořídila v loňském roce.

Uprchlíci se do města údajně stěhovat nebudou

10. srpna 2015 11:29 | Havířov | Eva Bednářová

Ve městě se šíří poplašná zpráva, že chce společnost RPG umístit do svých bytů uprchlíky. Pravda je ale taková, že ministerstvo vnitra oslovilo společnost, zda by neposkytla byty rodinám z pobytového zařízení pro azylanty.

Město dokončilo další etapu výstavby kanalizace

10. srpna 2015 11:28 | Havířov | Eva Bednářová

Téměř 70 milionů korun stála výstavba další etapy kanalizace v Havířově. K nový přípojkám se bude moci postupně napojit přibližně 180 rodinných domů. Značnou část investiční akce by měla pokrýt dotace.

Komerční sdělení více

PŘÍBĚH: Když dobrovolnictví pomáhá zdolávat překážky a limity

Honza a Bronislav, dva muži s velkým M, dva rozdílné životní příběhy. A co mají tito muži společného? Oba dva jsou velcí bojovníci a spojila je právě ADRA. Když byla panu Honzovi amputována noha, Bronislav s dobrovolnictvím teprve začínal. Byla pro něj velká výzva začít docházet právě za panem Honzou, který se postupně vyrovnával se svým zdravotním postižením. Hned na první schůzce si i díky naší koordinátorce dobrovolníků padli do oka a postupem času se z nich stali velcí přátelé. Každé společné setkání si umí užít naplno a když jsou spolu, tak pro ně neexistují žádné limity ani překážky.

Do Ostravy přijíždí věhlasná Sinfonia Varsovia a Festival Leoše Janáčka vstupuje do druhé poloviny

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka tento týden vstupuje do své druhé poloviny, a to velkolepě. Do Ostravy přijíždí slavný polský symfonický orchestr Sinfonia Varsovia. V porubském Domě kultury POKLAD odehraje ve středu 19. června od 19 hodin koncert, který si právem připisuje titul jednoho z vrcholů letošního festivalu. Mimo jiné zazní slavné houslové koncerty Josefa Myslivečka a Wolfganga Amadea Mozarta, jejichž interpretace se společně s varšavskými symfoniky ujme vynikající houslista Ivan Ženatý.

Ostravská muzejní noc: Dvacet tisíc vstupů a skvělá atmosféra

V sobotu 15. června se konal patnáctý ročník festivalu Ostravská muzejní noc. Pouze jeden den v roce mohou lidé v noci navštívit muzea, galerie, technické památky, ale také radnice, uměleckou školu nebo sociálně prospěšné organizace v Ostravě. Dvacet osm ostravských institucí včera nabídlo volný vstup a prohlídky svého zázemí. Tématem letošního ročníku bylo cestování časem, a proto byl doprovodný program inspirován oslavami stoletého výročí vzniku Velké Ostravy. Organizátoři odhadují dvacet tisíc vstupů.


Vláda potvrdila, že likvidaci dolu ČSM po ukončení těžby provede OKD

Na základě Usnesení vlády č. 303 provede technickou likvidaci černouhelného dolu ČSM po ukončení hornické činnosti v lokalitách Sever a Jih na přelomu let 2025 a 2026 společnost OKD. Těžební společnost uskuteční také dohodnutý sociální program, v jehož rámci bude odcházejícím zaměstnancům vyplacen až jedenáctinásobek průměrného měsíčního výdělku.

Hornické vdovy Kamily Hladké v jevištní podobě

Poslední premiérou 105. sezóny Národního divadla moravskoslezského je adaptace knižního bestselleru Kamily Hladké HORNICKÉ VDOVY. Václav Klemens osudy vdov zdramatizoval pro jeviště komorního Divadla „12“, vybral hudbu (regionální hornické popěvky, ale i ty, které zlidověly a které se tu běžně zpívaly) a inscenaci režíruje.

Opavský OSTROJ má vlastní med. Včely chová přímo ve svém areálu

Udržitelné a ekologické projekty mají v opavské strojírenské firmě OSTROJ zelenou. Včelstvo našlo svůj domov v klidné části areálu firmy, které mu zajišťují vhodné podmínky pro chov. Péči o včely má na starosti zkušený včelmistr. Včelí med poslouží jako drobná pozornost pro zákazníky a obchodní partnery.

Ostrava přivítá jubilejní 10. ročník festivalu Czech Music Crossroads

Hudební showcase festivalu a konference Czech Music Crossroads pořádá tým festivalu Colours of Ostrava. Letos se uskuteční ve dnech 20. až 22. června v ostravském domu kultury POKLAD a na Alšově náměstí v Porubě. Jedinou výjimkou bude úvodní varhanní koncert v kostele sv. Václava v centru Ostravy.

Festival v ulicích/ART&LIFE. Hudba, tanec a divadlo pod širým nebem v Ostravě

Festival v ulicích s podtitulem ART&LIFE se uskuteční 21. a 22. června. Oslava pouličního umění mnoha žánrů se koná v Ostravě již třináctým rokem. Potřetí ovládne Hlavní třídu v Porubě a přilehlé dvory. Na dvou hlavních a několika menších scénách se představí více než 200 umělců, kteří reprezentují kulturu 20 zemí. Pořadatelé mysleli i na děti, pro které připravili dětskou zónu, neodmyslitelnou součástí festivalu je dobré jídlo a pití včetně oblíbeného Vinného festivalu a milou vzpomínkou se mohou stát rukodělné výrobky českých tvůrců.

Více