Europe Direct pro předškoláky na Bruntálsku

  • 26. března 2015,
  • 20:58,
  • Bruntál,
  • Karel Soukop

Základní informace o Evropské unii jsou důležité i pro malé děti. Informační středisko Evropské unie Europe Direct Bruntál proto připravilo šňůru přednášek pro děti z mateřských škol Bruntálského okresu.

Reklama

Zatím proběhly tři naučné přednášky přizpůsobené dětem – jedna v Hynčicích a dvě ve Vrbně pod Pradědem.

Lucie Musialová, Europe Direct Bruntál: „Pořádáme je proto, že Europe Direct může nabídnout spoustu věcí, co se týká vzdělávání i pro ty nejmenší, takže máme takové překvapení jako je velké puzlle Evropy, máme obřího maskota pro děti velice oblíbeného a připravili jsme pro ně i další věci jako omalovánky a puzlle malé, skládačky a pexeso.“

Děti z mateřských škol získávají poznatky o Evropské unii přitažlivou formou. Přednášející využívají her a soutěží a činnost přizpůsobují věku a schopnostem dětí.

Anketa, děti z mateřských škol:

„My děláme omalovánky, že musíme státy udělat stejné.“

„Estonsko“

„Moje Řecko.“

„Českou vlajku“

„Skládám puzzle a hraju si s kamarády ve školce.“

I pro malé děti z mateřských škol je získání informací důležité. Učitelky jsou o tom pevně přesvědčené.

Pavlína Lesniaková, MŠ Jesenická, Vrbno pod Pradědem: „Oni se seznamují převážně s ČR, s vlajkou, se znakem a podobně, ale neuškodí jim, když budou mít trošku širší rozhled, aby aspoň věděly, co EU znamená nebo aspoň tu vlajku, já si myslím, že si určitě zapamatují

Podle sociologických průzkumů jsou znalosti občanů České republiky o Evropské unii nevalné. Středisko Europe Direct to hodlá postupně zlepšovat.

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu