Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Světové hvězdy ženské cyklistiky míří do Orlové

  • Orlová,

Orlová se opět stane dějištěm světového poháru ženské cyklistiky. Už 24. ročník závodu Gracia Orlová se letos pojede na přelomu dubna a května a přiveze opravdovou světovou špičku.

Závody se letos konají ve dnech 29. dubna až 2. května. Orlovou a okolím projede opravdu kvalitně nabitý ženský peleton hned dvakrát.

Miroslav Koláček, ředitel závodu: „Závod projede Orlovu při první etapě z Dětmarovic na Štramberk a poté se pojede v neděli od 11 hodin orlovská etapa na 116 kilometrů."

Gracia Orlová je závod na nejvyšší možné světové úrovni. Dokazují to i jména některých závodnic, které se do Orlové chystají.

Miroslav Koláček, ředitel závodu: „Máme uzavřené přihlášky a přihlásilo se nám 20 týmů, to znamená přibližně 120 závodnic. Máme čerstvou mistryni světa v cyklokrosu Vosovou z Holandska, která je zároveň olympijská vítězka a mistryně světa na silnici. Takže je to v současnosti nejlepší závodnice na světě. Přijede například i Buršenková z Ruska, která byla třetí na olympiádě."

Průjezd peletonu se neobejde ani bez některých dopravních omezení. Policie pro to už dnes žádá řidiče, aby byli v době konání akce ostražití a pozorní.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: „Závod Gracia se každoročně jede za plného provozu, takže to sebou nese určitá rizika. Policie se vždy snaží závod zajišťovat tak, aby nebyli ohrožení závodníci, ale ani ostatní účastníci silničního provozu. Takže doprovod je vždy za pelotonem i před pelotonem."

Světová cyklistika dorazí  do Orlové již příští týden. A my u toho budeme s kamerou, abychom vám přinesli ukázku toho, jak závod probíhal.
Mateřská škola, Karla Čapka 12a, Krnov, okres Bruntál, příspěvková organizace
Krnov
od 29 740 do 34 930 Kč/měsíc

Detail

Město Bruntál
Bruntál
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků