Přednáška architekta a populárního herce Davida Vávry

29.05. 19:00

Architekt a herec David Vávra osobně představí vybrané realizace svého ateliéru za posledních 30 let a okomentuje projekci filmu Šumný Frýdek - Místek".

Přednáška architekta a populárního herce Davida Vávry
aneb Ozvěny výstavy "Běžet domů"

Akad. architekt David Vávra (*1957) - architekt, herec, básník, malíř.

Vystudoval architekturu na ČVUT a AVU v Praze a je spoluzakladatelem legendárního divadla Sklep. Známý je jako herec úspěšných filmů, stejně jako průvodce roadmovie České televize: Šumná města a Šumné stopy. Jeho architektonická tvorba se dotkla především Prahy a okolí. Stojí například za rekonstrukcí kulturního domu Dobeška či Švandova divadla. Mimo Prahu je také autorem dostavby Městského divadla v Kladně či konverze a dostavby bývalé továrny Vertex na Centrum volného času, včetně městské knihovny v Hradci Králové.

V roce 1997 obdržel s Františkem Skálou Zvláštní cenu Interiér roku za restauraci Akropolis, v roce 2004 Grand Prix České architektury v kategorii Výtvarné dílo v architektuře za osazení sochy Franze Kafky na Starém Městě a v roce 2008 byl nominován na cenu Klubu za starou Prahu za novou stavbu v historickém prostředí za Lávku s vyhlídkovou věží v Chebu.

Je také autorem návrhů mnoha veřejných interiérů, kromě divadel, také knihoven i muzejních expozic. Vytvořil expozici architektury, stavitelství a designu Národního technického muzea, expozici Muzea krajky ve Vamberku nebo Afrického muzea Dr. Emila Holuba v Holicích.

V roce 2018 byla podle jeho návrhu modernizována galerijní expozice ve Wenkeově domě, kde sídlí Městské muzeum v Jaroměři a po té inicioval a citlivě rekonstruoval celé muzeum ve Wenkeově domě - architektonickém skvostu od Josefa Gočára - které se letos v březnu znovuotevírá pro veřejnost.

„Kreslení je pro mě určitá terapie."" (David Vávra)"

Po 29. 5. | 19.00 | Národní dům Frýdek-Místek | Vstup zdarma

www.kulturafm.cz

Místo

Národní dům, Frýdek - Místek
Palackého 134, 738 01 Frýdek-Místek

Provozovatel

www.kulturafm.cz

Sdílet