Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kriminálka z Českého Těšína dopadla polskou straku, kradla v Česku, prodávala v Polsku

15. listopadu 2023 8:57, Český Těšín, Libor Běčák

Osobní a místní znalost policistů obvodního oddělení v Českém Těšíně a kriminalistů, jejich spolupráce se strážníky městské policie, nekonečné množství hodin strávených při výpovědích poškozených i svědků, vyhodnocování kamerových záznamů a další dokumentace vyústila k obvinění cizince, který je od začátku srpna zaměstnával krádežemi v obchodech.

Divadelníci z Krakova vyhráli hlavní cenu na mezinárodním festivalu v Těšíně

10. října 2023 8:55, Český Těšín, Jiří Cileček

Hlavní cena „Zlomená závora“ z 32. Mezinárodního divadelního festivalu Bez hranic/Bez Granic, který vyvrcholil v neděli 8. října v Českém Těšíně a Cieszyně, putuje do Polska. Odborná porota jednomyslně zvolila nejlepší inscenací letošní přehlídky hru „Jak jsem nezabil svého otce a jak moc toho lituji“, kterou společně nastudovala divadla Teatr Łaźnia Nowa Krakow a Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach režiséra Mateusze Pakuły. Diváci pak ve svém hlasování dali jasně najevo, že se jim nejvíce líbilo představení Máj divadla Ludus z Bratislavy.

Úchyl, který z polského Těšína jezdil na kole obtěžovat ženy do Českého Těšína, už čelí obvinění ze znásilnění

5. září 2023 9:17, Český Těšín, Libor Běčák

Policisté obvinili muže trvale žijícího v polském Těšíně ze sexuálních útoků, které páchal o prázdninách na české straně řeky Olše.

STUDUJ U NÁS: V Českém Těšíně slavili 150 let od vzniku školství

14. června 2023 9:50, Český Těšín, Tomáš Tikal

V Českém Těšíně spojili dvě významné oslavy – 150 let odborného školství na Těšínsku a také deset let Albrechtovy SŠ Český Těšín.

V cykloservisu v Českém Těšíně hořelo elektrokolo, škoda je milion korun

4. května 2023 12:32, Český Těšín, Jiří Cileček

Hasiči zasahovali u náročného požáru v Českém Těšíně. V noci z úterý na středu začalo v cykloservisu hořet elektrokolo. Následný požár způsobil škodu zhruba milion korun.

STUDUJ U NÁS: Těšínská karafa prověřila umění mladých sommeliérů

4. dubna 2023 9:30, Český Těšín, Tomáš Tikal

Těšínská karafa je tradiční sommelierská juniorská soutěž, kterou pořádá Albrechtova SŠ v Českém Těšíně. Jde o prestižní klání mladých sommeliérů, kteří tím možná nastartují svou budoucí kariéru.

STUDUJ U NÁS: Albrechtova SŠ Český Těšín pořádala soutěž Hledám práci

10. března 2023 9:44, Český Těšín, Tomáš Tikal

Albrechtova SŠ v Českém Těšíně se aktivně zapojuje do nejrůznějších projektů a také pořádá atraktivní soutěže nejen pro své žáky. Jednou z nich byla například soutěž Hledám práci, což je v podstatě simulace reálného výběrového řízení.

Český Těšín vede nová koalice, starostou je Karel Kula

6. března 2023 16:42, Český Těšín, Libor Běčák

Zastupitelstvo města Českého Těšína v pondělí odpoledne zvolilo nové vedení radnice. Dosavadní starosta Vít Slováček (KDU-ČSL) je nyní místostarostou, když do funkce starosty byl zvolen Karel Kula (NESTRANÍCI 2022).

Noční požár domu v Dolním Žukově způsobil škodu 700 tisíc korun

6. března 2023 13:12, Český Těšín, Jiří Cileček

Škodou 700 tisíc korun skončil noční požár neobydleného domu v městské části Dolní Žukov v Českém Těšíně. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Nikdo nebyl zraněn.

STUDUJ U NÁS: Nadační fond ocenil nejlepší studenty Gymnázia Český Těšín

27. ledna 2023 11:09, Český Těšín, Tomáš Tikal

Nejlepší studenti Gymnázia Josefa Božka v Českém Těšíně jsou pravidelně odměňováni velmi zajímavou finanční částkou. Tímto způsobem je motivuje místní Nadační fond.

Komerční sdělení více

Stavební práce na zvýšení protipovodňové ochrany Českého Těšína jsou dokončeny

Zvýšení protipovodňové ochrany Českého Těšína byl důvod stavebních prací na řece Olši, Ropičance, Rakovci a Sadovém potoce. Stavební práce začaly v roce 2021 opravou spádového stupně na řece Olši a pokračovaly výstavbou protipovodňového opatření části Českého Těšína. Práce probíhaly ve spolupráci s městem Český Těšín, kdy město v rámci svých investic odstranilo dvě odtokové závady. Díky změně záplavového území, které se přehodnocuje, bude umožněn další rozvoj území.

Čertova stěna, osmá dokončená opera Bedřicha Smetany nyní v NDM

Národní divadlo moravskoslezské uvede 14. prosince 2023 v obnovené premiéře operu Bedřicha Smetany ČERTOVA STĚNA. Původní premiéra této inscenace byla v Ostravě v červnu 2014, hrála se do ledna roku 2016 a měla celkem 20 repríz. Už při přípravách premiéry původní inscenace v roce 2014 pracovala opera NDM s plánem odehrát za 10 let – v roce 2024 – všech osm skladatelových dokončených oper v blocích ke kulatým výročím narození a úmrtí.

Více než miliarda do vodárenství v roce 2024

V součtu oprav a investic pošlou SmVaK Ostrava do zajištění dodávek kvalitní pitné vody a odvádění a čištění vody odpadní 1,043 miliardy korun. Téměř 462 milionů korun poputuje v roce 2024 do oblasti kanalizací a čistíren odpadních vod, více než 303 milionů do vodovodních sítí a 243 milionů do páteřního výrobního a distribučního systému pro dodávky pitné vody v regionu – Ostravského oblastního vodovodu.

Mrazy jsou tady. Zabezpečme vodoměry před poškozením!

Výměna poškozeného vodoměru se prodraží. Buďme odpovědní od prvních dnů, kdy dorazily noční a ranní mrazy. Proveďme potřebná opatření! Když klesnou venkovní teploty pod nulu, je kromě pečlivého zazimování zahrady, domu a veškerého venkovního vybavení nutné se zaměřit také na to, jak zajistit před mrazem domovní vodoměr. Zabráníme tak jeho poškození. Tím, že tyto záležitosti nepodceníme, se vyhneme nepříjemným situacím, které mohou mít kromě našeho pohodlí a poškozeného majetku nepříjemný dopad také na peněženku.

Při tradičním „šachťáku“ věnovali havíři z OKD svaté Barboře 228 tisíc

U příležitosti svátku sv. Barbory, patronky horníků, uspořádala těžební společnost OKD tradiční hornickou slavnost Skok přes kůži, tzv. šachťák, při níž přijala do cechu hornického šest zaměstnanců a čestných hostů. V části zvané Salamandr, kdy se za svitu hornických kahanů vzpomíná na kolegy, kteří přišli o život při výkonu hornického povolání, věnovali zaměstnanci OKD Spolku svatá Barbora na podporu hornických sirotků 228 tisíc korun.

Více