Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Český Těšín hostil nejlepší badmintonisty ČR kategorie U19

Oddíl badmintonu TJ Slavoj Český Těšín zorganizoval na domácí půdě mistrovství ČR kategorie U19.

Ve sportovní hale o titul ve třech disciplínách zabojovalo 32 nejlepších hráčů a 32 nejlepších hráček země.

Petr Šářec, člen organizačního výboru MČR v badmintonu: "Už to jsou hráči, kteří hrají i v zahraničí, máme tady komplexní juniorskou špičku, která je zvyklá hrát i se svými staršími protivníky, takže hrají už v kategorii dospělých. Máme tady celkem šest kurtů, to nám umožňuje hrát aktivně na pěti kurtech a ten jeden nám slouží jako rozcvičovací na zápasy."

Z domácích hráčů TJ Slavoj Český Těšín vkládala naděje v kvalifikaci do Matěje Rzeplinského, loňského mistra republiky ve čtyřhře, a Veroniky Pawlikové. Matěje ve čtvrtfinále porazil Patrik Hrazdíra.

Matěj Rzeplinski, účastník MČR v badmintonu U19: “Já jsem sem přijel téměř bez tréninku, začal jsem trénovat, začal jsem trénovat dva týdny předtím, protože jsem ukončil kariéru rok zpátky, ale strašně jsem se na to těšil, užil jsem si to. Můj výkon mohl být lepší, ale bylo to dobré. Tady bylo hodně diváků, hodně fanoušků, to bylo super.”

Celkově je badminton na vzestupu, mezi mladými lidmi je o něj zájem, reprezentanty trénuje například. Každý úspěch jeho svěřenců ho těší, ale i neúspěchy jsou pro něho motivací pro další práci.

Adam Šářec, trenér badmintonu, Sportovní centrum mládeže v Ostravě: "Mám tu celkem čtyři svěřence, tři holky, jeden klučina. Lepší výsledky jsou očekávány od holek, protože tady v kraji máme silnější ročník v dívčích kategoriích, uvidíme, prozatím postupují celkem dobře. "

Další důležitý turnaj by měl Český Těšín zažít opět v lednu v rámci již 44. ročníku Těšínského poháru, který se od roku 1995 hraje jako memoriál Stanislava Krauze.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy