Bluegrass Theatre Metylovice 2021/Průdušky, Ptačoroko

11.09. 18:00

V malebné vesnici Metylovice na úpatí Beskyd chystají pořadatelé zahájení osmé sezóny koncertů v Bluegrass Theatre. Čerpají ze zkušeností 36 úspěšně uskutečněných koncertů, během nichž se vystřídala na podiu velká část předních českých bluegrassových kapel. Pořadatelé uvítali i méně známé hudebníky z Moravskoslezského kraje, ale také umělce ze zahraničí, ze Slovenska, Německa, Nizozemska a USA.

Průdušky letos oslaví již 46. výročí své existence a protože vznikly na akademické pùdì – na PF v Ústí n.L.- pojímají rok svého vzniku jako školní rok. Proto svá narozeninová vystoupení chystají od letošního podzimu až do léta 2021. Na letním soustředění v Olešce, kde kapela pilovala repertoár na blížící se koncerty, se sešla v sestaví: Svatopluk Matìjka (kytara), Jiří Panschab (banjo), Miroslav Matoušek (housle), Martin Tomášek (foukací harmonika), Luboš Novotný (dobro), Jan Panschab (basa).

Domácí kapela Ptačoroko. http://www.ptacoroko.cz/cz/
Kapela Ptačoroko hraje akustickou hudbu, která nástrojovým složením vychází z jedné ze současných podob angloamerického folklóru nazývaného bluegrass. Stylově se kapela nijak neomezuje, ve vlastních i převzatých skladbách se uplatňují prvky z různých žánrů, v největší míře z folku a rocku. Hlavními rysy kapely jsou nasazení a emoce.

V letošním roce pořadatelé připravili také zajímavý program, který se bude podle okolností doplňovat, nebo opačně omezovat. Aktuální stav bude vždy na stránkách https://www.bluegrasstheatre.cz/cz/program

Na vaši návštěvu a současně i podporu se těší pořadatelé.

Sobota 12.června Vacuum Ball, Heartbeats
Neděle 11.července Robert Křesťan a Trapeři, BG Styl, Ptačoroko
Pátek 30.července Poutníci, Flastr
Neděle 15.srpna Robert Křesťan a Druhá tráva, Zenkl & Kozák
Sobota 11.září Průdušky, Ptačoroko
Pátek 17.září Milkeaters, Blueland

Místo

Bluegrass Theatre Metylovice
Metylovice 285, 739 49 Metylovice

Provozovatel

Ptačoroko

Web: https://www.bluegrasstheatre.cz/cz/program

Sdílet