SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

13.12. 18:00 - 16.12. 20:00

Už dvacátý korálek připevní na svůj zářivý náhrdelník festival Souznění, Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel. Stane se tak v předvánočním období na mnoha místech v Moravskoslezském kraji.Vycházející pěvecká hvězda; houslistka světového formátu; účinkující, jejichž tvorbu oceňuje organizace UNESCO; vokální seskupení ze StarDance a premiérově soubor z Asie hrající etnickou hudbu. To jsou hlavní taháky letošního festivalu Souznění, který proběhne od 13. do 16. prosince na mnoha místech Moravskoslezského kraje.

Dvacátý ročník mezinárodního festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel bude mít skutečně velmi lákavý start. V kostele svatého Jana a Pavla ve Frýdku-Místku se ve čtvrtek 13. prosince představí světově uznávaná houslistka HANA KOTKOVÁ, jež mimo jiné hraje na vzácné italské housle Gagliani z roku 1775, dále znamenitá zpěvačka PATRICIA JANEČKOVÁ a výtečný komorní soubor BAROCCO SEMPRE GIOVANE. Na programu jsou například díla z tvorby Johanna Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiho nebo Georga Friedricha Händela.

„Jsme velmi pyšní, že se nám podařilo nejenom tyto interprety, kteří jsou absolutní špička ve svém oboru, angažovat, ale i vzácně spojit. Svou náplní i provedením to bude excelentní koncert,“ zdůrazňuje Zdeněk Tofel, ředitel a dramaturg této oblíbené akce, jejíž cíl spočívá v prezentování a zároveň v objevování nejenom zvyků vymezených dobou adventu a Vánoc, ale i tradic souvisejících s religiózní hudbou.

V dalších dnech Souznění zavítá do Kunčic pod Ondřejníkem (14. prosince), Kozlovic (15. prosince) a Frenštátu pod Radhoštěm (16. prosince).

Více informací na www.souzneni-festival.cz   

Místo

Frýdek-Místek, Ostrava, Kunčice p.O., Kozlovice
Frýdek-Místek, Ostrava, Kunčice p.O., Kozlovice

Provozovatel

Festival Souznění

Web: www.souzneni-festival.cz

Sdílet