Bluegrass Theatre Metylovice 2021/Milkeaters, Blueland

17.09. 18:00

V malebné vesnici Metylovice na úpatí Beskyd chystají pořadatelé zahájení osmé sezóny koncertů v Bluegrass Theatre. Čerpají ze zkušeností 36 úspěšně uskutečněných koncertů, během nichž se vystřídala na podiu velká část předních českých bluegrassových kapel. Pořadatelé uvítali i méně známé hudebníky z Moravskoslezského kraje, ale také umělce ze zahraničí, ze Slovenska, Německa, Nizozemska a USA.

Milkeaters (Mlékojedi)
Profil kapely:
Jsme úspěšná česká hudební kapela hrající od bluegrassu po popovou muziku s převážně vlastní tvorbou. Většinu svých fanoušků v České republice, ale i v zahraničí získáváme díky nezdolné energii, osobitému přístupu a tahu na branku.
Mezi naše největší úspěchy patří:
• Kapela je nominována na evropskou bluegrassovou kapelu roku 2021 na francouzském festivalu La Roche.
• David Benda (banjo) se stal šampionem ve hře na banjo v celosvětové soutěži World Virtual Bluegrass Banjo Contest 2020.
• Dokončení profesionálního videoklipu k vlastní autorské písni s názvem „Waiting for the sun“, spolupráce s Chrisem Schutem (produkce, studio 192), Randy Merrillem (zvukový inženýr), Tomášem Drdáckým (kamera, režie).
• Vydání prvního CD v roce 2020.
Členové:
David Benda (banjo)
Petr Šolc (kontrabas)
Petr Ježek (kytara)
Jan Bláha (housle)

BLUELAND
Slovenská bluegrassova skupina Blueland vznikla začiatkom roku 1995 v Hlohovci. Formáciu tvoria gitarista Miloš Tomka, kontrabasista Stanislav Tomka, banjista Ralf Schut a mandolinista Pavol Daňo. Skupina sa zameriava na moderný súčasný bluegrass a hráva hlavne na československých a európskych bluegrassových festivaloch.

V letošním roce pořadatelé připravili také zajímavý program, který se bude podle okolností doplňovat, nebo opačně omezovat. Aktuální stav bude vždy na stránkách https://www.bluegrasstheatre.cz/cz/program

Na vaši návštěvu a současně i podporu se těší pořadatelé.

Sobota 12.června Vacuum Ball, Heartbeats
Neděle 11.července Robert Křesťan a Trapeři, BG Styl, Ptačoroko
Pátek 30.července Poutníci, Flastr
Neděle 15.srpna Robert Křesťan a Druhá tráva, Zenkl & Kozák
Sobota 11.září Průdušky, Ptačoroko
Pátek 17.září Milkeaters, Blueland

Místo

Bluegrass Theatre Metylovice
Metylovice 285, 739 49 Metylovice

Provozovatel

Ptačoroko

Web: https://www.bluegrasstheatre.cz/cz/program

Sdílet