Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Univerzitní park v Karviné se letos výrazně změní

  • Karviná,

Z univerzitního parku v centru Karviné vznikne oddechová zóna pro studenty a obyvatele okolních čtvrtí. Město na proměnu a zkrášlení parku získalo dotaci z EU ve výši 10 milionů korun.

Univerzitní park, dříve park Julia Fučíka, je v dnešní době málo využívaný. To se ale ještě letos změní.

Lenka Hanusková, Odbor rozvoje MMK: "Park bude celkově zrekonstruován, bude probírka zeleně s výsadbou nové zeleně. V parku bude vytvořena nová technická infrastruktura, chodníky, budou tam i nové mobiliáře, které doplní park a oživí ho celkově a bude tam vytvořené i dětské hřiště, aby tam bylo zázemí pro maminky s dětmi."

Tomáš Hanzel, primátor: "Bude to další zpříjemnění centra města, odpočinkových zón pro lidi, kteří se pohybují v této lokalitě, budou tam nové lavičky, nová zeleň, nové stromy a myslím si, že to bude velmi pěkné místo."

Anketa, obyvatelé města: "Pokud tam bude víc zeleně a bude to přínosem pro město, je to v takovém prostředí právě, kde se to ocení u univerzity, tak se nám to bude líbit, doufejme do budoucna." "Beru to jako dobrou investici města."

V jedné části parku bude vytvořeno i zázemí pro studenty z blízké univerzity.

Lenka Hanusková, Odbor rozvoje MMK: "A to ve smyslu zátěžového trávníku, na kterém se můžou vykonávat různé sporty, může se použít k relaxaci a odpočinku, doplněno bude oblázkových chodníčkem, které bude vést k takovému pódiu. Takže předpokládáme, že park bude mít kromě klasického využití i možnost drobných kulturních akcí."

Projekt Univerzitní park je financován z regionálního operačního programu Regionu soudržnosti Moravskoslezko.

Lenka Hanusková, Odbor rozvoje MMK: "Dostali jsme na to dotaci ve výši 10 milonů korun. V současné době probíhají přípravné práce na realizaci výběrového řízení na dodavatele stavby."

S realizací se začne v květnu letošního roku, lidé budou muset počítat s omezením průchodnosti parku. Práce skončí na podzim.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy