V Orlové se opět koná výstava fotografií

  • 11. listopadu 2010,
  • 0:00,
  • Orlová,
  • Richard Kutěj

Fotoklub Orlová zahájil této týden již svou několikátou výstavu v prostorách Domu kultury města. Výstava Život ... nejen v Orlové je již sedmou výstavou orlovského fotoklubu a potrvá do pátku 19. listopadu.

Reklama

Fotoklub Orlová se rozhodl jít zase o něco dál. Zatímco předchozí výstavy měly volná témata, tentokrát je to zase o něco jiné.

Radislav Hájek, předseda Fotoklubu Orlová: „Výstava Život... nejen v Orlové nás motivovala v tom, že jsme měli vždy výstavy bez jakéhokoli tématu a ve volné tvorbě. Řekli jsme si, že tentokrát musíme zvýšit laťku, abychom si trochu zlepšili renomé a dali jsme si původně jen život v Orlové. Pak jsme to ale rozšířili a řekli jsme si, dobrá, nejen v Orlové. Takže naši členové fotili různě na dovolených i v jiných prostředích, kde se pohybovali, protože většina členů sebou vlastně nosí fotoaparát pořád. Takže si myslím, že se toho tématu zhostili dobře a snad ten ohlas bude slušný."

A protože co člen fotoklubu, to jiný názor, přistoupil každý k danému tématu po svém.

Radislav Hájek, předseda Fotoklubu Orlová: „No, já jsem původně život moc nefotil. Spíše jsem přešel z krajinek na ateliérovou tvorbu. Ale protože se i pracovně pohybuji v různých prostředích, vyhlédl jsem si skupinku lidí, kteří žijí na okraji života, a ti mne překvapili svou bezprostředností."

Ivo Czakan, fotograf: „Snažil jsem se zachytit okamžiky právě tady z Orlové. Ne všichni tady fotografie z Orlové mají, ale jíá jsem se snažil zachytit právě toto město."

Gabriela Wenglorzová, fotografka: „Osobně nemám ani jednu fotku z Orlové. Nejsem toho zastáncem. Ale když se podívám na fotografie mých spolupracovníků, kteří Orlovou fotili, byla jsem mile překvapaena, jak jí dokázali zachytit. Takovým milým a zajímavým způsobem, který třeba ani neznám."

Pavel Ličman, fotograf: „Já bych třeba k té moji fotce řekl, je tam na ní můj synovec, jak kope do balónu. Je to zajímavé, že je to taková oblast Orlové, která už pomalu mizí. Taková kolonie. Pro to je tam i ta cihlová zeď a květiny, takže k tomu mám i osobní vztah."
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

QX PROMOTION a.s.
Karviná
od 15 000 Kč

Detail

NAĎAL, s.r.o.
Karviná
od 25 000 Kč

Detail

QX PROMOTION a.s.
Karviná
od 15 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu