Orlovští senioři z Pohody sbírali staré mobilní telefony

  • 11. října 2011,
  • 0:00,
  • Orlová,
  • Richard Kutěj

Staré mobilní telefony sbírali obyvatelé a personál orlovského zařízení pro seniory Pohoda. Mobily teď posloužily v rámci velké dobročinné akce pro africká zvířata a přírodu, kterou pořádá také ostravská ZOO. A lidé z Pohody se tak do ZOO vydali na výlet v rámci oslav Dne seniorů.

Reklama

Výlet do ZOO i sbírka mobilů jsou závěrečnou fází seniorského projektu Pohody s názvem Pomáháme si navzájem, na který přispělo také město Orlová.

Simona Haroková, Dům seniorů Pohoda: „Na stránkách ZOO Ostrava jsme našli, že ZOO sbírá staré mobily a akce se nám zalíbila. Vyhlásili jsme tedy sbírku, která probíhala celý srpen a září a nyní pojedeme do ZOO také v rámci Dne seniorů, který bude zanedlouho."

Sbírka sklidila velký úspěch a mobilů se podařilo vybrat více než 50.

Simona Haroková, Dům seniorů Pohoda: „Něco vybrali mezi sebou sami obyvatelé Pohody. V hojném počtu se přidali i zaměstnanci domova a akce se účastnili také studenti Obchodní akademie Orlová, která s námi spolupracovala již také v minulosti."

Orlovští senioři tak přispěli k ochraně africké přírody. Části odevzdaných mobilů budou opět použity a sníží se tak nutnost brát z přírodních zdrojů.

Šárka Kalousková, mluvčí ZOO Ostrava: „K výrobě elektronických zařízení a také mobilních telefonů se využívají i vzácné kovy, které se těží také v Africe. Ta těžba je spojena také s odlesňováním a ničením prostředí, kde žijí mnohá zvířata. A tím, že se mobily odevzdávají, mohou být dané prvky znovu použity ve výrobě a nemusí být ničeno tolik přírodního prostředí."

Projekt ovšem pomáhá také strážcům afrických rezervací.

Šárka Kalousková, mluvčí ZOO Ostrava: „Projekt je ve spolupráci s firmou, která za každý odevzdaný mobil věnuje částku 10 korun na vybavení strážců v africké rezervaci v Kamerunu, kde žijí gorily a další vzácná zvířata. Strážci tam čelí mnohdy mnohem lépe vybaveným pytlákům a sami nemají možnosti, jak své vybavení obnovovat."

 
FINIDR, s.r.o.
Karviná
od 18 200 Kč do 20 500 Kč

Detail

Petr Nesét
Karviná
od 15 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

ŽIVOT BEZ BARIÉR

Více PR článků
Zavřít reklamu