Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlovští senioři z Pohody sbírali staré mobilní telefony

  • Orlová,

Staré mobilní telefony sbírali obyvatelé a personál orlovského zařízení pro seniory Pohoda. Mobily teď posloužily v rámci velké dobročinné akce pro africká zvířata a přírodu, kterou pořádá také ostravská ZOO. A lidé z Pohody se tak do ZOO vydali na výlet v rámci oslav Dne seniorů.

Výlet do ZOO i sbírka mobilů jsou závěrečnou fází seniorského projektu Pohody s názvem Pomáháme si navzájem, na který přispělo také město Orlová.

Simona Haroková, Dům seniorů Pohoda: „Na stránkách ZOO Ostrava jsme našli, že ZOO sbírá staré mobily a akce se nám zalíbila. Vyhlásili jsme tedy sbírku, která probíhala celý srpen a září a nyní pojedeme do ZOO také v rámci Dne seniorů, který bude zanedlouho."

Sbírka sklidila velký úspěch a mobilů se podařilo vybrat více než 50.

Simona Haroková, Dům seniorů Pohoda: „Něco vybrali mezi sebou sami obyvatelé Pohody. V hojném počtu se přidali i zaměstnanci domova a akce se účastnili také studenti Obchodní akademie Orlová, která s námi spolupracovala již také v minulosti."

Orlovští senioři tak přispěli k ochraně africké přírody. Části odevzdaných mobilů budou opět použity a sníží se tak nutnost brát z přírodních zdrojů.

Šárka Kalousková, mluvčí ZOO Ostrava: „K výrobě elektronických zařízení a také mobilních telefonů se využívají i vzácné kovy, které se těží také v Africe. Ta těžba je spojena také s odlesňováním a ničením prostředí, kde žijí mnohá zvířata. A tím, že se mobily odevzdávají, mohou být dané prvky znovu použity ve výrobě a nemusí být ničeno tolik přírodního prostředí."

Projekt ovšem pomáhá také strážcům afrických rezervací.

Šárka Kalousková, mluvčí ZOO Ostrava: „Projekt je ve spolupráci s firmou, která za každý odevzdaný mobil věnuje částku 10 korun na vybavení strážců v africké rezervaci v Kamerunu, kde žijí gorily a další vzácná zvířata. Strážci tam čelí mnohdy mnohem lépe vybaveným pytlákům a sami nemají možnosti, jak své vybavení obnovovat."

 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy