Miniexpres centra Ostravy

Novým starostou MOaP je Petr Veselka

Novým starostou MOaP je Petr Veselka

Na ostravském magistrátu se mimořádně sešli zastupitelé Moravské Ostravy a Přívozu, aby zvolili nového starostu. Reagovali na demisi starostky Zuzany Ožanové, která ji podala 8. listopadu z důvodu zvolení Poslankyní parlamentu.

Zuzana Ožanová (ANO), radní MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Já jsem už před volbami v minulém roce prohlásila, že pokud budu zvolena do Poslanecké sněmovny, tak rezignuji na funkci starostky. Toto jsem udělala bezprostředně poté, co jsem složila slib, kdy kolegové doručili cca 15 minut po mém složení slibu mou rezignaci. Takže nic jiného než to, že jsem dodržela svůj slib.”

Zatímco koalice na nového starostu navrhla Petra Veselku z Hnutí Ano, opozice pak někdejší starostku Petru Bernfeldovou z hnutí Ostravak, pro kterou ale hlasovalo jen 9 zastupitelů. Starostovský řetěz tak získal Petr Veselka.

Petr Veselka (ANO), starosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Nechystám vůbec žádné změny, protože tady ta koalice funguje a pracuje velmi dobře, takže já jenom navážu na tu práci a budu se snažit, aby ty projekty velké, které jsou rozdělané, se dojely. Takže nikdo ode mě žádnou revoluci nemůže čekat. Přistupuji k té funkci s pokorou a chci se opírat o dobrou práci koalice, místostarostů, radních a hlavně úředníků, na které je v současné době kladen velký tlak. V první řadě se chci seznámit s úřadem, obejít si celý úřad a seznámit se s úředníky. A moje témata. Parkování a bezpečnost. Už jsem měl jednání s městskou policií. To, co ty občany trápí.”

Nový starosta se bude věnovat čistě této funkce. Veškerou ostatní činnost ukončil.

---Mohlo by Vás také zajímat