Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Host dne

Host dne

Kateřina Koutná a Viktor Ustyanovič, Cryptova, esportová organizace: Středoškolská liga v legendární strategické hře League of Legens

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Ostravská esportová organizace Cryptova přináší do kraje středoškolskou ligu v legendární strategické hře League of Legends. Hra odstartovala na konci dubna. O co jde a jak hra pokračuje se dozvíte od mých dnešních hostů, Kateřiny Koutné a Viktora Ustyanoviče. Dobrý den, vítejte.

Viktor Ustyanovič, Cryptova, esportová organizace: Dobrý den.

Kateřina Koutná, Cryptova, esportová organizace: Dobrý den.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Já se na začátek poprosím, abyste definoval pro naše diváky esport.

Viktor Ustyanovič, Cryptova, esportová organizace: Esport je zkratka pro elektronický sport. Je to nějaké organizované soutěžení převážně v počítačových hrách, ale v dnešní době už i v nějakých konzolových hrách či mobilní hrách. Těch titulů, těch her je opravdu spousta. Můžeme se bavit o klasických střílečka jako je Counter-Strike nebo strategický hrách jako je League of Legends nebo Dota. Pak máme i sportovní simulátory typu FIFA, který simulátor fotbalu a apod. Co je důležité na esportu říct, že to je opravdu moderní fenomén, který roste, který je velice populární. Je to jedno z nejrychleji rostoucích odvětví a díky tomu, že investoři přicházejí do tohoto fenoménu, je možné ten esport nějakým způsobem profesionalizovat. To už se za relativně krátkou dobu stalo. To znamená, že mohou tu existovat organizace profesionální, které zaměstnávají profesionální hráče, trenéry a čím dál tím blíže se dostáváme do toho bodu, kdy se esport stává konkurencí pro esport hlavně té divácké atraktivitě. Vůbec není mimo mísu říct, že do budoucna se počítá s tím, že to poroste ještě více a že esport bude na olympiádě třeba.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Mě jenom napadá taková pod otázka. Esport je o tom, že ti lidé sedí u počítače a zároveň se v dnešní době stále bavíme o tom, že máme málo pohybu, to je trošičku proti tomu pohybu, je to tak?

Viktor Ustyanovič, Cryptova, esportová organizace: Rozumím vám i otázce, ale určitě je třeba říct, že profesionální esport je přesný opak než sezení pouze u počítače. Samozřejmě ti hráči potřebují mít trénink, musí trénovat třeba 8 hodin denně a za tím počítačem sedět, ale samozřejmě musí to i kompenzovat. Je opravdu moderní a účinné, že profesionální hráči musí mít fyzický pohyb, musí mít mentální přípravu, musí se chovat prakticky jako sportovec v jiných odvětvích. V tradičních sportech třeba.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Říkáte my to chceme, tak představte organizaci, kterou oba dva prezentujete.

Viktor Ustyanovič, Cryptova, esportová organizace: Jak už jsem říkal, my jsme vlastně profesionální organizace, jmenujeme se Cryptova, jsme z Ostravy. Jsme docela mladá organizace, která nedávno oslavila první výročí vzniku. Ale už teď si dovolím říct, že co se týká soutěží, tak už se poznáváme mezi tou českou špičkou určitě v některých titulech. Samozřejmě soutěžení není pouze náš jediný cíl. Samozřejmě je to důležité, ale stejně se chceme soustředit na ten na náš region, na Ostravu a chceme, jak už jsem teď se bavili, edukovat třeba tu širší veřejnost o tom, co ten profesionální sport vlastně je. Stejně tak chceme cílit na mladé, protože chceme ukázat nejen lidem v Ostravě, že nemusí chodit za příležitostmi jinam, že mohou studovat zde. Chceme vybudovat nějaké moderní centrum esportu, což bude atraktivní pro ty mladé lidi a stejně tak můžeme i přilákat jiné talenty z jiných koutů republiky k nám. Celkově jde o to, abychom změnili to tradiční pojetí třeba toho našeho regionu k trošku pokrokovému, k modernímu.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Na tom esportovém klubu spolupracujete se studenty Vysoké školy báňské nebo kde je ta spolupráce?

Viktor Ustyanovič, Cryptova, esportová organizace: Nějakým způsobem samozřejmě chceme dosahovat těch cílů. Například, co se týká spolupráce s Vysokou školou báňskou, tam teprve začínáme s tou spolupráci. Především je to v tuhle chvíli v oblasti výzkumu, co se týká sportu. Ale abych pochválil Vysokou školu báňskou, tak to je opravdu jedna z nejpokrokovější vlastně fakult Technologická univerzita Vysoké školy báňské která má už třeba i předmět esport.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Katko, ať Vás úplně nevynecháváme, kde vznikl nápad vyhlásit tu středoškolskou ligu v jedné z těch her, které tady dneska představíme nebo už byly zmíněny, co je vlastně cílem?

Kateřina Koutná, Cryptova, esportová organizace: Kde vznikl ten nápad? Vzešel právě z toho, jak už zmínil můj kolega. Chceme udělat, aby Moravskoslezský kraj byl atraktivní pro mladé a potřebujeme ty mladé talenty v tom sportu a v daných hrách objevit. Abyste je objevili potřebujete je někde prověřit, zúčastnit a nejlepší je nějaká liga, soutěž, namotivovat je, samozřejmě objevíme i nějaké talenty.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Říkáte prověřit, to je první vlaštovka a na základě té první vlaštovky budete třeba i měnit možná nějaké buď už cíle a nebo nějakou strategii té hry?

Kateřina Koutná, Cryptova, esportová organizace: Strategii hry nemůžeme změnit. Každopádně bychom rádi rozšířili případně tu naši ligu o nějaké herní další tituly, aby se mohli představit i jiní mladí hráči z řad amatérů, případně nahlédnout do toho našeho profesionálního esportového prostředí.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Viktore, já Vás prosím, abyste našim divákům řekl o co v té hře jde. Co ti středoškoláci řeší? Já jsem si našla, že je to o tom, kdo první zničí nepřátelskou základnu. Je to správně?

Viktor Ustyanovič, Cryptova, esportová organizace: Ano, máte pravdu. Je to ten hlavní účel té hry. Ta hra je strategická, jak už jsem zmiňoval před tím. Hraje se pět proti pěti a kombinuje prvky právě té strategie, kdy se dobývá nějaké území a je tam snaha o zničení základny. Stejně tak jsou tam prvky té týmové hry, že hráči musí v těch pěti spolupracovat. Samozřejmě je tam i nutnost mít nějaké mechanické schopnosti individuální, aby ten člověk mohl porazit toho soupeře třeba na individuální bázi právě. To znamená, že to kombinuje všechny prvky, jelikož League of Legends je divácky nejatraktivnější hra na světě.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Je to také o tom, že ten trénink vylepšuje i toho hráče samotného? Že určitě k tomu nemůže sednout poprvé a hned se přihlásit do středoškolské ligy a počítat s tím, že třeba bude úspěšný?

Viktor Ustyanovič, Cryptova, esportová organizace: Je to pravda určitě. Ti hráči, čím více hrají, čím více trénují, jestli je ten trénink efektivní, tak se posunují. Samozřejmě tady mají možnost se naší středoškolské lize ukázat. Řeknu to takto, oni jsou na amatérské úrovni a mají prostor se ukázat, zda třeba nemají i na víc.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Znamená to, že byste si je vytáhli potom do profesionálního týmu? Pomůže vaše organizace takhle?

Viktor Ustyanovič, Cryptova, esportová organizace: Ano, pokud budou mít zájem a ukážou nějakou kvalitu, tak se určitě můžeme domluvit.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Vraťme se k samotné soutěži. Kolik družstev a z kolika škol se přihlásilo a jak jim to doposavad jde? Protože už jsme řekli, že na konci dubna se začalo hrát.

Kateřina Koutná, Cryptova, esportová organizace: My jsme neudělali úplně veřejnou registraci na všechny střední školy. Nicméně po poradě s Moravskoslezským krajem byly vytipovány opravdu školy, které se těmto dovednostem věnují a mohli by mít zájem. Určitě mají ty tyto týmy. Každou školu reprezentuje jeden tým. V tuto chvíli se naší středoškolské ligy účastní osm středních škol a my se blížíme do konce základní skupiny, kde na čele tabulky nebo v těch skupinách v tuto chvíli vede Gymnázium Bohumín.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Mně zajímá jak školy reagovaly, když jste je s touto nabídkou oslovili?

Kateřina Koutná, Cryptova, esportová organizace: Ti, kteří se esportu věnují, tak to přivítali kladně, protože je to něco čím se stávají atraktivnější. Jako škola jim najednou nabídla takový hravý prostor, kde se mohou ukázat. Takže ty reakce byly víceméně pozitivní, ale pro příští ročník bychom možná zvolili jiný termín.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Z toho, co říkáte, znamená to, že některé střední školy tady v Moravskoslezském kraji esport podporují, ve svých studentech a rovnou třeba mají nějaká taková v uvozovkách sportoviště přímo na půdě školy?

Kateřina Koutná, Cryptova, esportová organizace: Přesně je to tak. Některé střední školy opravdu mají esportová zázemí a esportové učebny.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Jaký je o tento sport, teď nevím, kdo se zhostí této odpovědi, zájem mezi středoškoláky? Anebo vůbec, ať se nedržíme jenom těch středoškoláků, Vy jste zmínil i potom starší generaci. Možná i je to může vtáhnout?

Viktor Ustyanovič, Cryptova, esportová organizace: Určitě, jestli teď myslíte přímo League of Legends, jakožto tuhle hru, tak o to je zájem velký jak na středoškolské úrovni, tak na vysokoškolské.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Proč zrovna o tuto hru v rámci té nabídky?

Viktor Ustyanovič, Cryptova, esportová organizace: Já si myslím, že ta hra je tak populární proto, protože opravdu kombinuje veškeré ty prvky, které jsem zmínil, ať už tu mechaniku, strategii, týmovost a je určitě zajímavá. Samozřejmě se v ní točí taktéž velké peníze na té profesionální úrovni. Pak samozřejmě jsou tu i další hry, které jsou neméně zajímavé. Já nechci tady protěžovat jenom League of Legends, ale opravdu je tu třeba Counter-Strike, který je na podobné úrovni nebo Dota 2. Těch her je opravdu celá řada a toto jsou takové ty opravdu asi tři největší.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Středoškolská liga, v jakém čase probíhá?

Kateřina Koutná, Cryptova, esportová organizace: Středoškolská liga, streamujeme naše dané zápasy každé pondělí a středu v odpoledních časech. Je k tomu připravená webová stránka a fanoušci jsou navedení přes sociální sítě na ty samotné hry. Nicméně finále se odehraje jako off-line event, který bude právě v prostorách Vysoké školy báňské, kde je představíme samotným studentům střední školy zázemí na úrovni vysoké školy a jejich esportovně učebny.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Jak je to s diváky? Mají zájem koukat na to jak týmy hrají?

Kateřina Koutná, Cryptova, esportová organizace: Já si myslím, že určitě fanoušci, kterých se to týká tak určitě ano. Nicméně středoškolák jako jiná cílová skupina, pokud tam nemá nějaký hlubší vztah nezná někdo někoho, koho by mohl kdyby podpořit, tak úplně nemá důvod se na to dívat.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: O co družstva hrají?

Kateřina Koutná, Cryptova, esportová organizace: Družstva hrají o krásné počítačové ceny, všechno komentujeme a prezentujeme na webových stránkách a odkazujeme na sociální sítě.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Já vám oběma děkuji za rozhovor i za představení esportu.

Redakčně upraveno / zkráceno.

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Host dne
Kateřina Koutná a Viktor Ustyanovič, Cryptova, esportová organizace: Středoškolská liga v legendární strategické hře League of Legens
11. května 2022, 17:13

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Ostravská esportová organizace Cryptova přináší do kraje středoškolskou ligu v legendární strategické hře League of Legends. Hra odstartovala na konci dubna. O co jde a jak hra pokračuje se dozvíte od mých dnešních hostů, Kateřiny Koutné a Viktora Ustyanoviče. Dobrý den, vítejte.

Viktor Ustyanovič, Cryptova, esportová organizace: Dobrý den.

Kateřina Koutná, Cryptova, esportová organizace: Dobrý den.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Já se na začátek poprosím, abyste definoval pro naše diváky esport.

Viktor Ustyanovič, Cryptova, esportová organizace: Esport je zkratka pro elektronický sport. Je to nějaké organizované soutěžení převážně v počítačových hrách, ale v dnešní době už i v nějakých konzolových hrách či mobilní hrách. Těch titulů, těch her je opravdu spousta. Můžeme se bavit o klasických střílečka jako je Counter-Strike nebo strategický hrách jako je League of Legends nebo Dota. Pak máme i sportovní simulátory typu FIFA, který simulátor fotbalu a apod. Co je důležité na esportu říct, že to je opravdu moderní fenomén, který roste, který je velice populární. Je to jedno z nejrychleji rostoucích odvětví a díky tomu, že investoři přicházejí do tohoto fenoménu, je možné ten esport nějakým způsobem profesionalizovat. To už se za relativně krátkou dobu stalo. To znamená, že mohou tu existovat organizace profesionální, které zaměstnávají profesionální hráče, trenéry a čím dál tím blíže se dostáváme do toho bodu, kdy se esport stává konkurencí pro esport hlavně té divácké atraktivitě. Vůbec není mimo mísu říct, že do budoucna se počítá s tím, že to poroste ještě více a že esport bude na olympiádě třeba.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Mě jenom napadá taková pod otázka. Esport je o tom, že ti lidé sedí u počítače a zároveň se v dnešní době stále bavíme o tom, že máme málo pohybu, to je trošičku proti tomu pohybu, je to tak?

Viktor Ustyanovič, Cryptova, esportová organizace: Rozumím vám i otázce, ale určitě je třeba říct, že profesionální esport je přesný opak než sezení pouze u počítače. Samozřejmě ti hráči potřebují mít trénink, musí trénovat třeba 8 hodin denně a za tím počítačem sedět, ale samozřejmě musí to i kompenzovat. Je opravdu moderní a účinné, že profesionální hráči musí mít fyzický pohyb, musí mít mentální přípravu, musí se chovat prakticky jako sportovec v jiných odvětvích. V tradičních sportech třeba.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Říkáte my to chceme, tak představte organizaci, kterou oba dva prezentujete.

Viktor Ustyanovič, Cryptova, esportová organizace: Jak už jsem říkal, my jsme vlastně profesionální organizace, jmenujeme se Cryptova, jsme z Ostravy. Jsme docela mladá organizace, která nedávno oslavila první výročí vzniku. Ale už teď si dovolím říct, že co se týká soutěží, tak už se poznáváme mezi tou českou špičkou určitě v některých titulech. Samozřejmě soutěžení není pouze náš jediný cíl. Samozřejmě je to důležité, ale stejně se chceme soustředit na ten na náš region, na Ostravu a chceme, jak už jsem teď se bavili, edukovat třeba tu širší veřejnost o tom, co ten profesionální sport vlastně je. Stejně tak chceme cílit na mladé, protože chceme ukázat nejen lidem v Ostravě, že nemusí chodit za příležitostmi jinam, že mohou studovat zde. Chceme vybudovat nějaké moderní centrum esportu, což bude atraktivní pro ty mladé lidi a stejně tak můžeme i přilákat jiné talenty z jiných koutů republiky k nám. Celkově jde o to, abychom změnili to tradiční pojetí třeba toho našeho regionu k trošku pokrokovému, k modernímu.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Na tom esportovém klubu spolupracujete se studenty Vysoké školy báňské nebo kde je ta spolupráce?

Viktor Ustyanovič, Cryptova, esportová organizace: Nějakým způsobem samozřejmě chceme dosahovat těch cílů. Například, co se týká spolupráce s Vysokou školou báňskou, tam teprve začínáme s tou spolupráci. Především je to v tuhle chvíli v oblasti výzkumu, co se týká sportu. Ale abych pochválil Vysokou školu báňskou, tak to je opravdu jedna z nejpokrokovější vlastně fakult Technologická univerzita Vysoké školy báňské která má už třeba i předmět esport.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Katko, ať Vás úplně nevynecháváme, kde vznikl nápad vyhlásit tu středoškolskou ligu v jedné z těch her, které tady dneska představíme nebo už byly zmíněny, co je vlastně cílem?

Kateřina Koutná, Cryptova, esportová organizace: Kde vznikl ten nápad? Vzešel právě z toho, jak už zmínil můj kolega. Chceme udělat, aby Moravskoslezský kraj byl atraktivní pro mladé a potřebujeme ty mladé talenty v tom sportu a v daných hrách objevit. Abyste je objevili potřebujete je někde prověřit, zúčastnit a nejlepší je nějaká liga, soutěž, namotivovat je, samozřejmě objevíme i nějaké talenty.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Říkáte prověřit, to je první vlaštovka a na základě té první vlaštovky budete třeba i měnit možná nějaké buď už cíle a nebo nějakou strategii té hry?

Kateřina Koutná, Cryptova, esportová organizace: Strategii hry nemůžeme změnit. Každopádně bychom rádi rozšířili případně tu naši ligu o nějaké herní další tituly, aby se mohli představit i jiní mladí hráči z řad amatérů, případně nahlédnout do toho našeho profesionálního esportového prostředí.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Viktore, já Vás prosím, abyste našim divákům řekl o co v té hře jde. Co ti středoškoláci řeší? Já jsem si našla, že je to o tom, kdo první zničí nepřátelskou základnu. Je to správně?

Viktor Ustyanovič, Cryptova, esportová organizace: Ano, máte pravdu. Je to ten hlavní účel té hry. Ta hra je strategická, jak už jsem zmiňoval před tím. Hraje se pět proti pěti a kombinuje prvky právě té strategie, kdy se dobývá nějaké území a je tam snaha o zničení základny. Stejně tak jsou tam prvky té týmové hry, že hráči musí v těch pěti spolupracovat. Samozřejmě je tam i nutnost mít nějaké mechanické schopnosti individuální, aby ten člověk mohl porazit toho soupeře třeba na individuální bázi právě. To znamená, že to kombinuje všechny prvky, jelikož League of Legends je divácky nejatraktivnější hra na světě.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Je to také o tom, že ten trénink vylepšuje i toho hráče samotného? Že určitě k tomu nemůže sednout poprvé a hned se přihlásit do středoškolské ligy a počítat s tím, že třeba bude úspěšný?

Viktor Ustyanovič, Cryptova, esportová organizace: Je to pravda určitě. Ti hráči, čím více hrají, čím více trénují, jestli je ten trénink efektivní, tak se posunují. Samozřejmě tady mají možnost se naší středoškolské lize ukázat. Řeknu to takto, oni jsou na amatérské úrovni a mají prostor se ukázat, zda třeba nemají i na víc.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Znamená to, že byste si je vytáhli potom do profesionálního týmu? Pomůže vaše organizace takhle?

Viktor Ustyanovič, Cryptova, esportová organizace: Ano, pokud budou mít zájem a ukážou nějakou kvalitu, tak se určitě můžeme domluvit.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Vraťme se k samotné soutěži. Kolik družstev a z kolika škol se přihlásilo a jak jim to doposavad jde? Protože už jsme řekli, že na konci dubna se začalo hrát.

Kateřina Koutná, Cryptova, esportová organizace: My jsme neudělali úplně veřejnou registraci na všechny střední školy. Nicméně po poradě s Moravskoslezským krajem byly vytipovány opravdu školy, které se těmto dovednostem věnují a mohli by mít zájem. Určitě mají ty tyto týmy. Každou školu reprezentuje jeden tým. V tuto chvíli se naší středoškolské ligy účastní osm středních škol a my se blížíme do konce základní skupiny, kde na čele tabulky nebo v těch skupinách v tuto chvíli vede Gymnázium Bohumín.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Mně zajímá jak školy reagovaly, když jste je s touto nabídkou oslovili?

Kateřina Koutná, Cryptova, esportová organizace: Ti, kteří se esportu věnují, tak to přivítali kladně, protože je to něco čím se stávají atraktivnější. Jako škola jim najednou nabídla takový hravý prostor, kde se mohou ukázat. Takže ty reakce byly víceméně pozitivní, ale pro příští ročník bychom možná zvolili jiný termín.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Z toho, co říkáte, znamená to, že některé střední školy tady v Moravskoslezském kraji esport podporují, ve svých studentech a rovnou třeba mají nějaká taková v uvozovkách sportoviště přímo na půdě školy?

Kateřina Koutná, Cryptova, esportová organizace: Přesně je to tak. Některé střední školy opravdu mají esportová zázemí a esportové učebny.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Jaký je o tento sport, teď nevím, kdo se zhostí této odpovědi, zájem mezi středoškoláky? Anebo vůbec, ať se nedržíme jenom těch středoškoláků, Vy jste zmínil i potom starší generaci. Možná i je to může vtáhnout?

Viktor Ustyanovič, Cryptova, esportová organizace: Určitě, jestli teď myslíte přímo League of Legends, jakožto tuhle hru, tak o to je zájem velký jak na středoškolské úrovni, tak na vysokoškolské.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Proč zrovna o tuto hru v rámci té nabídky?

Viktor Ustyanovič, Cryptova, esportová organizace: Já si myslím, že ta hra je tak populární proto, protože opravdu kombinuje veškeré ty prvky, které jsem zmínil, ať už tu mechaniku, strategii, týmovost a je určitě zajímavá. Samozřejmě se v ní točí taktéž velké peníze na té profesionální úrovni. Pak samozřejmě jsou tu i další hry, které jsou neméně zajímavé. Já nechci tady protěžovat jenom League of Legends, ale opravdu je tu třeba Counter-Strike, který je na podobné úrovni nebo Dota 2. Těch her je opravdu celá řada a toto jsou takové ty opravdu asi tři největší.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Středoškolská liga, v jakém čase probíhá?

Kateřina Koutná, Cryptova, esportová organizace: Středoškolská liga, streamujeme naše dané zápasy každé pondělí a středu v odpoledních časech. Je k tomu připravená webová stránka a fanoušci jsou navedení přes sociální sítě na ty samotné hry. Nicméně finále se odehraje jako off-line event, který bude právě v prostorách Vysoké školy báňské, kde je představíme samotným studentům střední školy zázemí na úrovni vysoké školy a jejich esportovně učebny.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Jak je to s diváky? Mají zájem koukat na to jak týmy hrají?

Kateřina Koutná, Cryptova, esportová organizace: Já si myslím, že určitě fanoušci, kterých se to týká tak určitě ano. Nicméně středoškolák jako jiná cílová skupina, pokud tam nemá nějaký hlubší vztah nezná někdo někoho, koho by mohl kdyby podpořit, tak úplně nemá důvod se na to dívat.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: O co družstva hrají?

Kateřina Koutná, Cryptova, esportová organizace: Družstva hrají o krásné počítačové ceny, všechno komentujeme a prezentujeme na webových stránkách a odkazujeme na sociální sítě.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Já vám oběma děkuji za rozhovor i za představení esportu.

Redakčně upraveno / zkráceno.

Zdroj: https://polar.cz/porady/host-dne/host-dne-11-05-2022-17-13