Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Magazín TV medicína

Magazín TV medicína

  • V karvinské nemocnici skončila první etapa rekonstrukce dvou lůžkových oddělení
  • Nejčastější oční vady u dětí. Léčba tupozrakosti a šilhavosti je nutná: MUDr. Daniela Matúš, Beskydské oční centrum Nemocnice Frýdek-Místek

Oční nemoci se nevyhýbají ani dětem, mezi nejčastější patří tupozrakost a šilhavost. Jak se léčí v Beskydském očním centru v Nemocnici ve Frýdku-Místku řekne lékařka Daniela Matúš. Začíná pořad o zdraví, jsem ráda, že jste s námi.

V karvinské nemocnici skončila první etapa rekonstrukce dvou lůžkových oddělení

Lůžkový fond akutní péče v Nemocnici Karviná – Ráj prochází od loňského roku celkovou rekonstrukcí, která je rozdělena na několik etap. První na řadě byly lůžkové stanice oddělení chirurgie a ortopedie. Obě oddělení už slouží svým pacientům.

V karvinské nemocnici skončila I. etapa rekonstrukce dvou lůžkových oddělení V Nemocnici Karviná – Ráj byly po 1. etapě slavnostně otevřeny prostory lůžkových oddělení ortopedie a chirurgie za účasti zástupců zřizovatele nemocnice, MSK, vedení města a také zdravotníků.

Martin Holinka, primář ortopedie Nemocnice Karviná: "Já z toho mám velkou radost, protože my se tady snažíme dělat co možná nejlepší a nejmodernější medicínu, zavádíme moderní trendy do praxe, jako je v poslední době moderní miniinvazivní chirurgie nohy, a kromě toho jsme schopni kromě nových operačních sálů nabídnout pacientům komfortní zázemí v rámci nově zrekonstruovaného ortopedického oddělení."

Zdeněk Vojkůvka, primář chirurgie Nemocnice Karviná: “ My jsme nadšeni z té rekonstrukce, to stávající oddělení už opravdu bylo za zenitem, to nové už směřuje do nového tisíciletí a splňuje parametry, které jsou požadované pro pobyt pacientů a zdravotnický personál."

Momentálně probíhá rekonstrukce druhé části lůžkového fondu, a to za plného provozu. Jednoduché to ale při opravě první části nebylo, součástí totiž bylo celkem 9 přesunů podle počtu hospitalizovaných pacientů.

Zdeněk Vojkůvka, primář chirurgie: "Tím, jak se některá oddělení zavírala a omezovaly se provozy, tak se podle toho rozšiřovala covidová oddělení, stěhovali jsme se 9x, průměrně co tři měsíce jsme se někam stěhovali."

Nově zrekonstruovaná lůžková oddělení chirurgie i ortopedie splňují požadavky dnešní doby hned z několika pohledů. Nově mají všechny pokoje svá sociální zařízení.

Ivo Žolnerčík, ředitel Nemocnice Karviná: "Je tam toaleta, je tam sprcha, takže už nemusí chodit na chodby, jsou v pěknějším prostředí, a to nejdůležitější je, že i personál, který pracoval pod tlakem, tak se mohl v době covidu přesunout z horších podmínek do pěknějších, prostorných, barevnějších, takže vidí to světlo na konci tunelu, nejsou jen špatné chvíle, ale jsou i dobré."V blízké době přibudou na stěnách i velkoformátové fotografie Karviné, aby prostředí oddělení bylo ještě víc útulnější. Kapacitně zůstala oddělení stejná, ortopedie má celkem 21 lůžek, přibyl tady nadstandardní pokoj, chirurgie má lůžek 25.

Postupné modernizace zázemí v nemocnici vedení Karviné vítá, každoročně z pokladny města uvolňuje finance pro obě karvinské nemocnice, naposledy například na rekonstrukci nadstandardních pokojů porodnice, ale i na pořizování nových moderních přístrojů. 

Jan Wolf, primátor Karviné: "Je to nový standard pro naše pacienty, občany Karviné, takže jsem rád, že to probíhá. Chtěl bych jim popřát, aby ta modernizace dále pokračovala."

Pokračování modernizace má nemocnice v plánu.

Ivo Žolnerčík, ředitel Nemocnice Karviná: "Už máme vysoutěžen magnet, takže chceme instalovat magnetickou rezonanci, kterou nutně potřebujeme. "Zpracovává se také studie na rekonstrukci samostatného pavilonu v parku, kde by v budoucnu našlo zázemí oční centrum.

Nejčastější oční vady u dětí. Léčba tupozrakosti a šilhavosti je nutná: MUDr. Daniela Matúš, Beskydské oční centrum Nemocnice Frýdek-Místek

Simona Součková, TV Polar: Paní doktorka Daniela Matúš z Beskydského očního centra nemocnice ve Frýdku Místku je naším dnešním hostem. Dobrý den.

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: Dobrý den.

Simona Součková, TV Polar: Paní doktorko, Vy pracujete v dětské oční ambulanci. Zabýváte se nemocemi dětí od narození. Mě by zajímalo, jaké nejčastější oční potíže trápí úplně ty malinké děti.

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: Nejčastěji k nám přichází úplně novorozeňátka s tím, že jim slzí očko anebo je tam sekrece, což znamená, že my diagnostikujeme nějaké onemocnění slzných cest. Dále samozřejmě si rodiče třeba všimnou, že ujíždí očko. To si většinou všimne třeba babička, když hlídá, takže rodiče upozorní, takže k nám přijdou na vyšetření. Z dalšího to může být ještě třeba nějaká refrakční vada, což znamená, že rodiče upozorní na to, že dítě třeba chodí blízko k televizi nebo naopak čte tzv. nosem, že dává nos až na knížku. A tak jako dospělé trápí děti záněty oček.

Simona Součková, TV Polar: Ty záněty souvisí s tím, že si dávají prstíky často do očí nebo souvisí to s s počasím?

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: U dětí to spíš často bývá třeba když mají rýmu, když jsou nachlazený, protože slzné cesty vedou do toho nosu. Takže to bývá až takové nejčastěji při tom nachlazení. Přijdou, že mají rýmu a mají teploty, do toho teda mají nemocné očka.

Simona Součková, TV Polar: Vy se specializujete na léčení dětí, které trpí šilhavostí a tupozrakostí. Máte jich ve své péči hodně?

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: Naše dětská oční ambulance funguje v nemocnici ve Frýdku-Místku asi rok a půl, kdy se specializuje na toto onemocnění. Nemůžu říct, že máme nedostatek dětských očních pacientů. Máme jich dost. Musí se teda objednávat tak ty tři měsíce dopředu. To jsme většinou plní na ty 3 měsíce. Ale samozřejmě, když se jedná o něco akutního, vždycky vycházíme vstříc a jsme schopní najít nějaký bližší termín.

Simona Součková, TV Polar: Čili během té doby toho čekání, ty tři měsíce, může se to nějak zásadně zhoršit ta je šilhavost nebo tupozrakost?

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: To bych neřekla, že během tří měsíců by byla nějaká doba, která by to zhoršila.

Simona Součková, TV Polar: Těch dětí je více, než bylo dřív anebo je to takový standardní počet?

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: Spíš si myslím, že ty prevence u pediatrů jsou důležité. Tím pádem vlastně Pediatři teď více nám posílají ty děti, než to bývávalo. Opravdu SI dávají záležet. Děti mají v těch pěti letech a v sedmi letech ty preventivní prohlídky a myslím si, že už pediatři to více posílají očním lékařům, než aby si řekli, že to třeba počká a dali tomu čas.

Simona Součková, TV Polar: Dá se dětské oko vytrénovat při určitých těch vadách? Je to i na tom, že trénuje rodič s dítětem?

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: Přesně tak.

Simona Součková, TV Polar: Má určité cviky a atd. Dá se to vůbec takhle zvládnout?

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: Ano, dá se to vytrénovat. Od toho třeba pro ty děti, které trpí tupozrakostí, dostávají od nás předpis okluzoru, což je takové lepení na to očko. Tam to je individuální, tam záleží, jaká je ta délka, protože jak je to dítě staré, jak vidí, jaká je ta vada, takže tam je to vždycky individuální. Potom ještě nám k tomu slouží ortopedické vyšetření a ortopedické cvičení. Tam teda ty děti posíláme do Fakultní nemocnice v Ostravě, kde oni cvičí. Takže dá, ale dle literatury, ta uvádí, že ten devátý, dvanáctý rok věku je takový jako limitní. No, že potom už se...

Simona Součková, TV Polar: S tím moc nedá dělat?

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: Potom se to zafixuje to vidění a už moc nemůže s ním nic udělat.

Simona Součková, TV Polar: Dostávají se k vám do ambulance i tzv. zanedbané děti? Přicházejí pozdě?

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: Bohužel, bohužel je to tak. I některé takové děti v naší ambulanci máme. Potom se vždycky ptáme, jestli nemají náhodou sourozence. Tam často teda potom zjistíme, že mají. Takže naženeme celou rodinu k nám a vyšetříme. Ale myslím, že to není až tak časté, ale stává se to.

Simona Součková, TV Polar: Je to škoda?

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: Je to velká škoda.

Simona Součková, TV Polar: Mě napadá srovnání z logopedií. Když dítě šišlá, vyslovuje špatně různé hlásky, slova, že když se to zanedbá v dětství, těžko se to napravuje potom v dospělosti.

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: Přesně.

Simona Součková, TV Polar: Takže s těmi očima je to podobné. Vadí dětskému oku nadmíra kontaktu s telefonem, s tabletem?

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: Já bych si tady dovolila použít slova přední české peroftalmoložky paní doktorky Zobanové, která říká, že snídat, obědvat a večeřet Ipadu není pro vývin dětského oka vhodný. Takže tak jak dítě by mělo běhat venku a být na průlezkách, tak takhle by určitě mělo to oko trénovat souhru oko ruka, to je pro to dítě důležité. Ale chtěla bych říct, že to nezpůsobuje tu refrakční vadu, ale určitě to nepomáhá vývinu oka.

Simona Součková, TV Polar: No, protože je velmi často vidět, že teď, kdy dítě má v ruce tablet a rodiče mají klid, sedí u stolu. Dejme tomu, hodně se chodí do restaurací a dítě v klidu, protože sleduje pohádku. Ale ten kontakt oční a mluvení to nemůže nikdy nahradit.

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: My vždycky říkáme, že ještě když sledují, tak vždycky ať mají okluzor. Když už jsou to ty naše děti, vždycky na tu televizi, na Ipad a na všechny tyhle zařízení s okluzorem.

Simona Součková, TV Polar: Paní doktorko, já Vám děkuji za Vaši návštěvu. Čas nám uplynul velmi rychle, nicméně věřím, že si rodiče budou bedlivě všímat svých ratolestí, aby nic nezanedbali. Věřím, že i pediatři jsou důslední a že se k vám děti budou dostávat už jenom včas.

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: Děkuji velmi.

Simona Součková, TV Polar: Mějte se hezky a s vámi se milí diváci těším zase příště, na viděnou.

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: Na shledanou.


Redakčně upraveno / zkráceno.

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Magazín TV medicína
07. září 2022, 17:45

Oční nemoci se nevyhýbají ani dětem, mezi nejčastější patří tupozrakost a šilhavost. Jak se léčí v Beskydském očním centru v Nemocnici ve Frýdku-Místku řekne lékařka Daniela Matúš. Začíná pořad o zdraví, jsem ráda, že jste s námi.

V karvinské nemocnici skončila první etapa rekonstrukce dvou lůžkových oddělení

Lůžkový fond akutní péče v Nemocnici Karviná – Ráj prochází od loňského roku celkovou rekonstrukcí, která je rozdělena na několik etap. První na řadě byly lůžkové stanice oddělení chirurgie a ortopedie. Obě oddělení už slouží svým pacientům.

V karvinské nemocnici skončila I. etapa rekonstrukce dvou lůžkových oddělení V Nemocnici Karviná – Ráj byly po 1. etapě slavnostně otevřeny prostory lůžkových oddělení ortopedie a chirurgie za účasti zástupců zřizovatele nemocnice, MSK, vedení města a také zdravotníků.

Martin Holinka, primář ortopedie Nemocnice Karviná: "Já z toho mám velkou radost, protože my se tady snažíme dělat co možná nejlepší a nejmodernější medicínu, zavádíme moderní trendy do praxe, jako je v poslední době moderní miniinvazivní chirurgie nohy, a kromě toho jsme schopni kromě nových operačních sálů nabídnout pacientům komfortní zázemí v rámci nově zrekonstruovaného ortopedického oddělení."

Zdeněk Vojkůvka, primář chirurgie Nemocnice Karviná: “ My jsme nadšeni z té rekonstrukce, to stávající oddělení už opravdu bylo za zenitem, to nové už směřuje do nového tisíciletí a splňuje parametry, které jsou požadované pro pobyt pacientů a zdravotnický personál."

Momentálně probíhá rekonstrukce druhé části lůžkového fondu, a to za plného provozu. Jednoduché to ale při opravě první části nebylo, součástí totiž bylo celkem 9 přesunů podle počtu hospitalizovaných pacientů.

Zdeněk Vojkůvka, primář chirurgie: "Tím, jak se některá oddělení zavírala a omezovaly se provozy, tak se podle toho rozšiřovala covidová oddělení, stěhovali jsme se 9x, průměrně co tři měsíce jsme se někam stěhovali."

Nově zrekonstruovaná lůžková oddělení chirurgie i ortopedie splňují požadavky dnešní doby hned z několika pohledů. Nově mají všechny pokoje svá sociální zařízení.

Ivo Žolnerčík, ředitel Nemocnice Karviná: "Je tam toaleta, je tam sprcha, takže už nemusí chodit na chodby, jsou v pěknějším prostředí, a to nejdůležitější je, že i personál, který pracoval pod tlakem, tak se mohl v době covidu přesunout z horších podmínek do pěknějších, prostorných, barevnějších, takže vidí to světlo na konci tunelu, nejsou jen špatné chvíle, ale jsou i dobré."V blízké době přibudou na stěnách i velkoformátové fotografie Karviné, aby prostředí oddělení bylo ještě víc útulnější. Kapacitně zůstala oddělení stejná, ortopedie má celkem 21 lůžek, přibyl tady nadstandardní pokoj, chirurgie má lůžek 25.

Postupné modernizace zázemí v nemocnici vedení Karviné vítá, každoročně z pokladny města uvolňuje finance pro obě karvinské nemocnice, naposledy například na rekonstrukci nadstandardních pokojů porodnice, ale i na pořizování nových moderních přístrojů. 

Jan Wolf, primátor Karviné: "Je to nový standard pro naše pacienty, občany Karviné, takže jsem rád, že to probíhá. Chtěl bych jim popřát, aby ta modernizace dále pokračovala."

Pokračování modernizace má nemocnice v plánu.

Ivo Žolnerčík, ředitel Nemocnice Karviná: "Už máme vysoutěžen magnet, takže chceme instalovat magnetickou rezonanci, kterou nutně potřebujeme. "Zpracovává se také studie na rekonstrukci samostatného pavilonu v parku, kde by v budoucnu našlo zázemí oční centrum.

Nejčastější oční vady u dětí. Léčba tupozrakosti a šilhavosti je nutná: MUDr. Daniela Matúš, Beskydské oční centrum Nemocnice Frýdek-Místek

Simona Součková, TV Polar: Paní doktorka Daniela Matúš z Beskydského očního centra nemocnice ve Frýdku Místku je naším dnešním hostem. Dobrý den.

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: Dobrý den.

Simona Součková, TV Polar: Paní doktorko, Vy pracujete v dětské oční ambulanci. Zabýváte se nemocemi dětí od narození. Mě by zajímalo, jaké nejčastější oční potíže trápí úplně ty malinké děti.

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: Nejčastěji k nám přichází úplně novorozeňátka s tím, že jim slzí očko anebo je tam sekrece, což znamená, že my diagnostikujeme nějaké onemocnění slzných cest. Dále samozřejmě si rodiče třeba všimnou, že ujíždí očko. To si většinou všimne třeba babička, když hlídá, takže rodiče upozorní, takže k nám přijdou na vyšetření. Z dalšího to může být ještě třeba nějaká refrakční vada, což znamená, že rodiče upozorní na to, že dítě třeba chodí blízko k televizi nebo naopak čte tzv. nosem, že dává nos až na knížku. A tak jako dospělé trápí děti záněty oček.

Simona Součková, TV Polar: Ty záněty souvisí s tím, že si dávají prstíky často do očí nebo souvisí to s s počasím?

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: U dětí to spíš často bývá třeba když mají rýmu, když jsou nachlazený, protože slzné cesty vedou do toho nosu. Takže to bývá až takové nejčastěji při tom nachlazení. Přijdou, že mají rýmu a mají teploty, do toho teda mají nemocné očka.

Simona Součková, TV Polar: Vy se specializujete na léčení dětí, které trpí šilhavostí a tupozrakostí. Máte jich ve své péči hodně?

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: Naše dětská oční ambulance funguje v nemocnici ve Frýdku-Místku asi rok a půl, kdy se specializuje na toto onemocnění. Nemůžu říct, že máme nedostatek dětských očních pacientů. Máme jich dost. Musí se teda objednávat tak ty tři měsíce dopředu. To jsme většinou plní na ty 3 měsíce. Ale samozřejmě, když se jedná o něco akutního, vždycky vycházíme vstříc a jsme schopní najít nějaký bližší termín.

Simona Součková, TV Polar: Čili během té doby toho čekání, ty tři měsíce, může se to nějak zásadně zhoršit ta je šilhavost nebo tupozrakost?

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: To bych neřekla, že během tří měsíců by byla nějaká doba, která by to zhoršila.

Simona Součková, TV Polar: Těch dětí je více, než bylo dřív anebo je to takový standardní počet?

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: Spíš si myslím, že ty prevence u pediatrů jsou důležité. Tím pádem vlastně Pediatři teď více nám posílají ty děti, než to bývávalo. Opravdu SI dávají záležet. Děti mají v těch pěti letech a v sedmi letech ty preventivní prohlídky a myslím si, že už pediatři to více posílají očním lékařům, než aby si řekli, že to třeba počká a dali tomu čas.

Simona Součková, TV Polar: Dá se dětské oko vytrénovat při určitých těch vadách? Je to i na tom, že trénuje rodič s dítětem?

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: Přesně tak.

Simona Součková, TV Polar: Má určité cviky a atd. Dá se to vůbec takhle zvládnout?

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: Ano, dá se to vytrénovat. Od toho třeba pro ty děti, které trpí tupozrakostí, dostávají od nás předpis okluzoru, což je takové lepení na to očko. Tam to je individuální, tam záleží, jaká je ta délka, protože jak je to dítě staré, jak vidí, jaká je ta vada, takže tam je to vždycky individuální. Potom ještě nám k tomu slouží ortopedické vyšetření a ortopedické cvičení. Tam teda ty děti posíláme do Fakultní nemocnice v Ostravě, kde oni cvičí. Takže dá, ale dle literatury, ta uvádí, že ten devátý, dvanáctý rok věku je takový jako limitní. No, že potom už se...

Simona Součková, TV Polar: S tím moc nedá dělat?

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: Potom se to zafixuje to vidění a už moc nemůže s ním nic udělat.

Simona Součková, TV Polar: Dostávají se k vám do ambulance i tzv. zanedbané děti? Přicházejí pozdě?

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: Bohužel, bohužel je to tak. I některé takové děti v naší ambulanci máme. Potom se vždycky ptáme, jestli nemají náhodou sourozence. Tam často teda potom zjistíme, že mají. Takže naženeme celou rodinu k nám a vyšetříme. Ale myslím, že to není až tak časté, ale stává se to.

Simona Součková, TV Polar: Je to škoda?

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: Je to velká škoda.

Simona Součková, TV Polar: Mě napadá srovnání z logopedií. Když dítě šišlá, vyslovuje špatně různé hlásky, slova, že když se to zanedbá v dětství, těžko se to napravuje potom v dospělosti.

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: Přesně.

Simona Součková, TV Polar: Takže s těmi očima je to podobné. Vadí dětskému oku nadmíra kontaktu s telefonem, s tabletem?

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: Já bych si tady dovolila použít slova přední české peroftalmoložky paní doktorky Zobanové, která říká, že snídat, obědvat a večeřet Ipadu není pro vývin dětského oka vhodný. Takže tak jak dítě by mělo běhat venku a být na průlezkách, tak takhle by určitě mělo to oko trénovat souhru oko ruka, to je pro to dítě důležité. Ale chtěla bych říct, že to nezpůsobuje tu refrakční vadu, ale určitě to nepomáhá vývinu oka.

Simona Součková, TV Polar: No, protože je velmi často vidět, že teď, kdy dítě má v ruce tablet a rodiče mají klid, sedí u stolu. Dejme tomu, hodně se chodí do restaurací a dítě v klidu, protože sleduje pohádku. Ale ten kontakt oční a mluvení to nemůže nikdy nahradit.

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: My vždycky říkáme, že ještě když sledují, tak vždycky ať mají okluzor. Když už jsou to ty naše děti, vždycky na tu televizi, na Ipad a na všechny tyhle zařízení s okluzorem.

Simona Součková, TV Polar: Paní doktorko, já Vám děkuji za Vaši návštěvu. Čas nám uplynul velmi rychle, nicméně věřím, že si rodiče budou bedlivě všímat svých ratolestí, aby nic nezanedbali. Věřím, že i pediatři jsou důslední a že se k vám děti budou dostávat už jenom včas.

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: Děkuji velmi.

Simona Součková, TV Polar: Mějte se hezky a s vámi se milí diváci těším zase příště, na viděnou.

Daniela Matúš, lékařka, BESKYDSKÉ OČNÍ CENTRUM Nemocnice ve Frýdku-Místku: Na shledanou.


Redakčně upraveno / zkráceno.

Zdroj: https://polar.cz/porady/magazin-tv-medicina/magazin-tv-medicina-07-09-2022-17-45