Magazín TV medicína
- Orlová má Centrum jednodenní chirurgie, program zahrnuje ortopedické výkony: MUDr. Jiří Stošek, primář CJCH Orlová, NsP Karviná-Ráj
- Děti se dozvěděly, proč je lepší nekouřit
- Nový Jičín oživil vzpomínku na významného lékaře
Začíná pořad o zdraví, vítejte. Centrum jednodenní chirurgie v Orlové už rozjelo naplno program, který zahrnuje také ortopedické výkony. Podrobnosti poví jeho primář Jiří Stošek. V Novém Jičíně přibyla další pamětní deska připomínající významného rodáka. Nese jméno lékaře Jana Broda. U příležitosti světového dne bez tabáku se opavští školáci zúčastnili edukativní akce, na které se dozvěděli, čím cigarety škodí. A proč je lepší s nimi vůbec nezačínat. Podívejte se na reportáž.
Světový den bez tabáku. Děti se dozvěděly, proč je lepší nekouřit
Preventivní program u příležitosti dne bez tabáku připravilo město Opava ve spolupráci se studenty ze zdejší zdravotnické školy. Zaměřený byl na žáky 4. tříd základních škol, tedy desetileté děti. V tomto věku se totiž ke kouření nejčastěji dostanou.
Dagmar Polášková, referentka, odb. školství, Magistrát města Opavy: „Je to opravdu věk, kdy děti experimentují a zpravidla vykouří svoji první cigaretu.“
Děti pracovaly ve skupinách. Studenti si pro ně připravili krátký blok informací. Upozornili, že mnoho kuřáků, na světě až 8 milionů ročně, umírá v důsledku kouření. Užívání tabáku způsobuje četné zdravotní komplikace.
Lenka Lazarová, studentka SZŠ Opava: „Třeba se špatně dýchá, srdce nepumpuje tolik krve do těla, nebo játra pracují rychle.“
Kouření může být příčinou vzniku rakoviny plic, a to až v 90% případů. Děti mohly názorně vidět, jak vypadají plíce člověka, který během jednoho roku vykouří 20 cigaret denně.
Anna Gavrucová, studentka SZŠ Opava: „Já mám vlastně krabičku plnou dehtu. Toto všechno obsahují lidské plíce, když člověk celý rok kouří.“
Pokud se někdo stane na nikotinu závislým, a je to jedno, zda kouří cigarety, e- cigarety nebo žvýká nikotinové polštářky, je pak problématické s touto závislostí přestat.
Karolína Pflegrová, studentka SZŠ Opava: „Není to vůbec jednoduché. Je to běh na dlouhou trať. Buď se to dá tlumit léky, náplastmi, spreji. Když je na tom člověk hodně špatně, potřebuje odbornou pomoc na léčebně.“
Na konci přednášky všechny informace shrnul krátký kreslený film. Během hodiny měly děti jasno nejen v tom, jak nebezpečné kouření pro lidské zdraví může být, ale také věděly, že s tímto zlozvykem začínat nechtějí.
Školáci pak mohli anonymně vyplnit anketní lístek s otázkami, jaké zkušenosti s kouřením mají.
Dagmar Polášková, referentka, odb. Školství, Magistrát města Opavy: „Ta anketa nám ukazuje, jak jsou na tom opavské děti s kouřením. Nakolik v této věkové skupině se tento stav zlepšuje či zhoršuje.
Podle výsledků nejspíš cigaretu v ruce drželo okolo 15% respondentů. Ve srovnání s obdobím před koronavirem jde o 5% nárůst.
Na závěr si pak děti mohly protáhnout tělo v parku. Čekaly je tam hry a soutěže. Protože ke zdravému životním stylu patří nejen život bez cigaret, ale také dostatek pobytu na čerstvém vzduchu.
Nový Jičín oživil vzpomínku na významného lékaře, zakladatele české nefrologie
Nedat zapomenout na významné novojičínské osobnosti - to je jedna z náplní činnosti Klubu rodáků a přátel města. I proto teď přibyla na ulici Havlíčkově další pamětní deska. Připomíná lékaře, kardiologa a zakladatele české nefrologie, oboru, který se zabývá onemocněním ledvin, profesora Univerzity Karlovy Jana Broda. Narodil se zde 19. května 1912, tedy před 110 lety.
Dagmar Jahnová, Klub rodáků a přátel města Nového Jičína: “Chodil tady na gymnázium a přesto ho v Novém Jičíně téměř nikdo nezná. Díky iniciativám Ireny Zárubové, členky našeho klubu, a dalších osob se nám podařilo jeho životopis zmapovat, zkontaktovali jsme se s českou nefrologickou společností, a díky tomu jsem dnes tady a odhalujeme jeho desku na jeho rodném domě.”
Ivan Rychlík, přednosta interní kliniky, FN Královské Vinohrady: “Profesor Jan Brod byl mimořádná osobnost české kardiologie a nefrologie, a byla to mimořádná osobnost oceňovaná v zahraničí, protože to byl i zakladatel Mezinárodní nefrologické společnosti. Mimo jiné byl i velkou osobností z hlediska společenské autority, byl to jeden ze čtyř spoluautorů manifestu Dva tisíc slov.”
V roce 1968 Jan Brod emigroval a hovořit o tom, co všechno udělal pro českou medicínu, se tu začalo až po roce 1989. Zemřel v roce 1985 v německém Hannoveru.
Orlová má Centrum jednodenní chirurgie, program zahrnuje ortopedické výkony: MUDr. Jiří Stošek, primář CJCH Orlová, NsP Karviná-Ráj
Simona Součková, TV Polar: Z Centra jednodenní chirurgie z Orlové k nám přijel jeho primář, pan doktor Jiří Stošek. Dobrý den.
Jiří Stošek, primář, Centrum jednodenní chirurgie NsP Karviná - pracoviště Orlová: Dobrý den, děkuji za pozvání.
Simona Součková, TV Polar: Musíme říci, že toto centrum spadá pod Nemocnici Karviná-Ráj.
Jiří Stošek, primář, Centrum jednodenní chirurgie NsP Karviná - pracoviště Orlová: Ano.
Simona Součková, TV Polar: Vzniklo na základě poptávky, aby obyvatelé Orlové nemuseli dojíždět do Karviné. Co se Vám od toho května roku 2020, kdy jelo v tom režimu takovém zkušebním, podařilo, jakou máte odezvu?
Jiří Stošek, primář, Centrum jednodenní chirurgie NsP Karviná - pracoviště Orlová: Ta poptávka byla obrovská. Bylo to dané jednak specifickou situací v regionu, jednak specifickou situací s covidem, abychom mohli operovat pacienty, kteří měli problémy, ať už vzniklé akutnější třeba při nějaké aktivitě sportovní nebo dlouhodobé potíže s bolavým kolenem. Covidová situace byla taková, jaká byla. Toho jsme mohli využít a ty pacienty operovat v tom centru. To znamená, základem té operativy byly artroskopické výkony, především artroskopii kolen, artroskopii ramen a dále rekonstrukčním výkony na ruce, na noze. Samozřejmě tím jsme si připravovali i ty sály poté v Karviné, kde jsou dva moderní sály vybudované právě na endoprotetiku. Tam jsme mohli dělat ty endoprotetické operace a ty, nechci říkat, menší výkony, ale ty co jsme mohli dělat v režimu jednodenní péče, začali jsme dělat v centru jednodenní chirurgie.
Simona Součková, TV Polar: Dobře, já to stručně zopakuji. V Orlové tedy už funguje naplno centrum jednodenní chirurgie s tím, že zahrnuje i ortopedické výkony. Vy jste něco leccos naznačil. Nicméně, jak tedy vypadá to zázemí pro ty tzv. drobnější výkony?
Jiří Stošek, primář, Centrum jednodenní chirurgie NsP Karviná - pracoviště Orlová: Zázemí splňuje nejmodernější standardy, co se týká péče. Samozřejmě to zázemí je dané tím, že jsou tam dva sály, které využíváme na artroskopické zákroky, na rekonstrukční operace ruky, nohy a samozřejmě artroskopii ramen. Dále jsou tam pokoje pro pacienty právě přizpůsobené tak, abychom se o ně mohli, co nejlépe postarat a oni po tom zákroku mohli odejít domů v pořádku. Já bych jenom řekl, že ta obrovská výhoda, které se říká lidově jednodenky, v tom, že ráno nastoupíte a odpoledne odcházíte domů, což v dnešní uspěchané době je strašně pro ty lidi důležité.
Simona Součková, TV Polar: Ale zdůrazňujeme, že člověk po anestezii ne každý je hned fit, potřebuje se dospat. To znamená, že tam máte určitě jednotku, kde monitoruje tyto pacienty...
Jiří Stošek, primář, Centrum jednodenní chirurgie NsP Karviná - pracoviště Orlová: Ano, monitorujeme
Simona Součková, TV Polar: ...jestli jsou v pořádku a pokud jsou, pak po nějaké době dvou, tří hodin, je to tak?
Jiří Stošek, primář, Centrum jednodenní chirurgie NsP Karviná - pracoviště Orlová: Ano, pacienti potom zákroku odcházejí nebo jsou převezeni na dospávací pokoje, kde je o ně samozřejmě výborně postaráno. Poté jsou převezení na lůžka, následně monitorované, hlídané a když jsou samozřejmě v pořádku, jsou propuštěni do domácí péče.
Simona Součková, TV Polar: Chtěla jsem se zeptat, na takovou novinku v diagnostice poraněného kolene, na nanoskopii. Je to taková varianta ještě šetřivější než artroskopii. Můžete mi k tomu něco říci? Děláte to taky?
Jiří Stošek, primář, Centrum jednodenní chirurgie NsP Karviná - pracoviště Orlová: Děláme to v centru jednodenní chirurgie. Tyto zákroky již provádíme po dobu zhruba jednoho roku, ale ze začátku jsme to prováděli hlavně jako diagnostickou metodu. To znamená, byli jsme schopni zavést minioptiku, kamerku do kolene, to koleno prohlídnout. Ten výsledek byl lepší než třeba výsledek magnetické rezonance, protože to vidíte přímo. Dokážete rozlišit ty detaily, pak samozřejmě postupně jsme na to začali přidávat další možnosti i terapeutické. V tuto chvíli jsme schopni ošetřit léze menisku, tzv. plica syndromy, defekty na chrupavkách, používáme k tomu tzv. mini šejvry.
Simona Součková, TV Polar: Aby se nám pacienti to děsili, není to v narkóze, ale je to v místním znecitlivění, takže skutečně to necítí ten zákrok a pak dostanou tabletky, proti bolesti nebo případně injekci a opravdu mohou jít domů a vy uděláte takzvaně šetřivě hned na místě všechno.
Jiří Stošek, primář, Centrum jednodenní chirurgie NsP Karviná - pracoviště Orlová: Ano, ta obrovská výhoda tohoto zákroku spočívá v tom, že skutečně pacient nemusí být v celkové anestezii nebo třeba blokové anestezii, ale je to skutečně lokální anestezie. Ten vpich je velice malý. Nemusí se samozřejmě potom ty vstupy zašívat. Ten výkon je velice krátký. Někteří pacienti pokud chtějí, tak na to dívají na takové obrazovce malé, je to pro ně, velice si myslím, že přínosné, protože vidí přesně to, co v tom koleni mají a my jim zároveň ukážeme: "Ano, toto jsme schopni ošetřit, uděláme to dneska, anebo třeba je tam větší poškození, tak se domluvíme potom na termínu právě třeba to artroskopickém.".
Simona Součková, TV Polar: Závěr patří mistrům, jsem chtěla říct... Co potřebuje člověk, aby se k vám dostal, velmi stručně?
Jiří Stošek, primář, Centrum jednodenní chirurgie NsP Karviná - pracoviště Orlová: Aby se k nám dostal, potřebuje mít nějaký problém, pohybového aparátu nejčastěji. Samozřejmě veškeré kontakty na ambulanci jsou dostupné, jak na internetu, tak telefonní číslo je tam.
Simona Součková, TV Polar: Čili nemusí to být člověk, který bydlí v Karviné a Orlové, může být odjinud?
Jiří Stošek, primář, Centrum jednodenní chirurgie NsP Karviná - pracoviště Orlová: Nemusí, může být odjinud. My jsme se setkali s tak obrovskou kladnou odezvou pacientů, že jsme tyto tyto naše aktivity rozšířili i mimo region. Takže já například mám ambulance i v jiných městech. Ti pacienti právě dojíždějí i několik desítek kilometrů, aby tyto zákroky byly provedené právě v Centru jednodenní chirurgie Orlová.
Simona Součková, TV Polar: Děkuji za návštěvu. Přeji hodně spokojených pacientů, mějte se hezky.
Jiří Stošek, primář, Centrum jednodenní chirurgie NsP Karviná - pracoviště Orlová: Děkuji mockrát.
Simona Součková, TV Polar: Na vás se těším zase příště.
Redakčně upraveno / zkráceno.
Začíná pořad o zdraví, vítejte. Centrum jednodenní chirurgie v Orlové už rozjelo naplno program, který zahrnuje také ortopedické výkony. Podrobnosti poví jeho primář Jiří Stošek. V Novém Jičíně přibyla další pamětní deska připomínající významného rodáka. Nese jméno lékaře Jana Broda. U příležitosti světového dne bez tabáku se opavští školáci zúčastnili edukativní akce, na které se dozvěděli, čím cigarety škodí. A proč je lepší s nimi vůbec nezačínat. Podívejte se na reportáž.
Světový den bez tabáku. Děti se dozvěděly, proč je lepší nekouřit
Preventivní program u příležitosti dne bez tabáku připravilo město Opava ve spolupráci se studenty ze zdejší zdravotnické školy. Zaměřený byl na žáky 4. tříd základních škol, tedy desetileté děti. V tomto věku se totiž ke kouření nejčastěji dostanou.
Dagmar Polášková, referentka, odb. školství, Magistrát města Opavy: „Je to opravdu věk, kdy děti experimentují a zpravidla vykouří svoji první cigaretu.“
Děti pracovaly ve skupinách. Studenti si pro ně připravili krátký blok informací. Upozornili, že mnoho kuřáků, na světě až 8 milionů ročně, umírá v důsledku kouření. Užívání tabáku způsobuje četné zdravotní komplikace.
Lenka Lazarová, studentka SZŠ Opava: „Třeba se špatně dýchá, srdce nepumpuje tolik krve do těla, nebo játra pracují rychle.“
Kouření může být příčinou vzniku rakoviny plic, a to až v 90% případů. Děti mohly názorně vidět, jak vypadají plíce člověka, který během jednoho roku vykouří 20 cigaret denně.
Anna Gavrucová, studentka SZŠ Opava: „Já mám vlastně krabičku plnou dehtu. Toto všechno obsahují lidské plíce, když člověk celý rok kouří.“
Pokud se někdo stane na nikotinu závislým, a je to jedno, zda kouří cigarety, e- cigarety nebo žvýká nikotinové polštářky, je pak problématické s touto závislostí přestat.
Karolína Pflegrová, studentka SZŠ Opava: „Není to vůbec jednoduché. Je to běh na dlouhou trať. Buď se to dá tlumit léky, náplastmi, spreji. Když je na tom člověk hodně špatně, potřebuje odbornou pomoc na léčebně.“
Na konci přednášky všechny informace shrnul krátký kreslený film. Během hodiny měly děti jasno nejen v tom, jak nebezpečné kouření pro lidské zdraví může být, ale také věděly, že s tímto zlozvykem začínat nechtějí.
Školáci pak mohli anonymně vyplnit anketní lístek s otázkami, jaké zkušenosti s kouřením mají.
Dagmar Polášková, referentka, odb. Školství, Magistrát města Opavy: „Ta anketa nám ukazuje, jak jsou na tom opavské děti s kouřením. Nakolik v této věkové skupině se tento stav zlepšuje či zhoršuje.
Podle výsledků nejspíš cigaretu v ruce drželo okolo 15% respondentů. Ve srovnání s obdobím před koronavirem jde o 5% nárůst.
Na závěr si pak děti mohly protáhnout tělo v parku. Čekaly je tam hry a soutěže. Protože ke zdravému životním stylu patří nejen život bez cigaret, ale také dostatek pobytu na čerstvém vzduchu.
Nový Jičín oživil vzpomínku na významného lékaře, zakladatele české nefrologie
Nedat zapomenout na významné novojičínské osobnosti - to je jedna z náplní činnosti Klubu rodáků a přátel města. I proto teď přibyla na ulici Havlíčkově další pamětní deska. Připomíná lékaře, kardiologa a zakladatele české nefrologie, oboru, který se zabývá onemocněním ledvin, profesora Univerzity Karlovy Jana Broda. Narodil se zde 19. května 1912, tedy před 110 lety.
Dagmar Jahnová, Klub rodáků a přátel města Nového Jičína: “Chodil tady na gymnázium a přesto ho v Novém Jičíně téměř nikdo nezná. Díky iniciativám Ireny Zárubové, členky našeho klubu, a dalších osob se nám podařilo jeho životopis zmapovat, zkontaktovali jsme se s českou nefrologickou společností, a díky tomu jsem dnes tady a odhalujeme jeho desku na jeho rodném domě.”
Ivan Rychlík, přednosta interní kliniky, FN Královské Vinohrady: “Profesor Jan Brod byl mimořádná osobnost české kardiologie a nefrologie, a byla to mimořádná osobnost oceňovaná v zahraničí, protože to byl i zakladatel Mezinárodní nefrologické společnosti. Mimo jiné byl i velkou osobností z hlediska společenské autority, byl to jeden ze čtyř spoluautorů manifestu Dva tisíc slov.”
V roce 1968 Jan Brod emigroval a hovořit o tom, co všechno udělal pro českou medicínu, se tu začalo až po roce 1989. Zemřel v roce 1985 v německém Hannoveru.
Orlová má Centrum jednodenní chirurgie, program zahrnuje ortopedické výkony: MUDr. Jiří Stošek, primář CJCH Orlová, NsP Karviná-Ráj
Simona Součková, TV Polar: Z Centra jednodenní chirurgie z Orlové k nám přijel jeho primář, pan doktor Jiří Stošek. Dobrý den.
Jiří Stošek, primář, Centrum jednodenní chirurgie NsP Karviná - pracoviště Orlová: Dobrý den, děkuji za pozvání.
Simona Součková, TV Polar: Musíme říci, že toto centrum spadá pod Nemocnici Karviná-Ráj.
Jiří Stošek, primář, Centrum jednodenní chirurgie NsP Karviná - pracoviště Orlová: Ano.
Simona Součková, TV Polar: Vzniklo na základě poptávky, aby obyvatelé Orlové nemuseli dojíždět do Karviné. Co se Vám od toho května roku 2020, kdy jelo v tom režimu takovém zkušebním, podařilo, jakou máte odezvu?
Jiří Stošek, primář, Centrum jednodenní chirurgie NsP Karviná - pracoviště Orlová: Ta poptávka byla obrovská. Bylo to dané jednak specifickou situací v regionu, jednak specifickou situací s covidem, abychom mohli operovat pacienty, kteří měli problémy, ať už vzniklé akutnější třeba při nějaké aktivitě sportovní nebo dlouhodobé potíže s bolavým kolenem. Covidová situace byla taková, jaká byla. Toho jsme mohli využít a ty pacienty operovat v tom centru. To znamená, základem té operativy byly artroskopické výkony, především artroskopii kolen, artroskopii ramen a dále rekonstrukčním výkony na ruce, na noze. Samozřejmě tím jsme si připravovali i ty sály poté v Karviné, kde jsou dva moderní sály vybudované právě na endoprotetiku. Tam jsme mohli dělat ty endoprotetické operace a ty, nechci říkat, menší výkony, ale ty co jsme mohli dělat v režimu jednodenní péče, začali jsme dělat v centru jednodenní chirurgie.
Simona Součková, TV Polar: Dobře, já to stručně zopakuji. V Orlové tedy už funguje naplno centrum jednodenní chirurgie s tím, že zahrnuje i ortopedické výkony. Vy jste něco leccos naznačil. Nicméně, jak tedy vypadá to zázemí pro ty tzv. drobnější výkony?
Jiří Stošek, primář, Centrum jednodenní chirurgie NsP Karviná - pracoviště Orlová: Zázemí splňuje nejmodernější standardy, co se týká péče. Samozřejmě to zázemí je dané tím, že jsou tam dva sály, které využíváme na artroskopické zákroky, na rekonstrukční operace ruky, nohy a samozřejmě artroskopii ramen. Dále jsou tam pokoje pro pacienty právě přizpůsobené tak, abychom se o ně mohli, co nejlépe postarat a oni po tom zákroku mohli odejít domů v pořádku. Já bych jenom řekl, že ta obrovská výhoda, které se říká lidově jednodenky, v tom, že ráno nastoupíte a odpoledne odcházíte domů, což v dnešní uspěchané době je strašně pro ty lidi důležité.
Simona Součková, TV Polar: Ale zdůrazňujeme, že člověk po anestezii ne každý je hned fit, potřebuje se dospat. To znamená, že tam máte určitě jednotku, kde monitoruje tyto pacienty...
Jiří Stošek, primář, Centrum jednodenní chirurgie NsP Karviná - pracoviště Orlová: Ano, monitorujeme
Simona Součková, TV Polar: ...jestli jsou v pořádku a pokud jsou, pak po nějaké době dvou, tří hodin, je to tak?
Jiří Stošek, primář, Centrum jednodenní chirurgie NsP Karviná - pracoviště Orlová: Ano, pacienti potom zákroku odcházejí nebo jsou převezeni na dospávací pokoje, kde je o ně samozřejmě výborně postaráno. Poté jsou převezení na lůžka, následně monitorované, hlídané a když jsou samozřejmě v pořádku, jsou propuštěni do domácí péče.
Simona Součková, TV Polar: Chtěla jsem se zeptat, na takovou novinku v diagnostice poraněného kolene, na nanoskopii. Je to taková varianta ještě šetřivější než artroskopii. Můžete mi k tomu něco říci? Děláte to taky?
Jiří Stošek, primář, Centrum jednodenní chirurgie NsP Karviná - pracoviště Orlová: Děláme to v centru jednodenní chirurgie. Tyto zákroky již provádíme po dobu zhruba jednoho roku, ale ze začátku jsme to prováděli hlavně jako diagnostickou metodu. To znamená, byli jsme schopni zavést minioptiku, kamerku do kolene, to koleno prohlídnout. Ten výsledek byl lepší než třeba výsledek magnetické rezonance, protože to vidíte přímo. Dokážete rozlišit ty detaily, pak samozřejmě postupně jsme na to začali přidávat další možnosti i terapeutické. V tuto chvíli jsme schopni ošetřit léze menisku, tzv. plica syndromy, defekty na chrupavkách, používáme k tomu tzv. mini šejvry.
Simona Součková, TV Polar: Aby se nám pacienti to děsili, není to v narkóze, ale je to v místním znecitlivění, takže skutečně to necítí ten zákrok a pak dostanou tabletky, proti bolesti nebo případně injekci a opravdu mohou jít domů a vy uděláte takzvaně šetřivě hned na místě všechno.
Jiří Stošek, primář, Centrum jednodenní chirurgie NsP Karviná - pracoviště Orlová: Ano, ta obrovská výhoda tohoto zákroku spočívá v tom, že skutečně pacient nemusí být v celkové anestezii nebo třeba blokové anestezii, ale je to skutečně lokální anestezie. Ten vpich je velice malý. Nemusí se samozřejmě potom ty vstupy zašívat. Ten výkon je velice krátký. Někteří pacienti pokud chtějí, tak na to dívají na takové obrazovce malé, je to pro ně, velice si myslím, že přínosné, protože vidí přesně to, co v tom koleni mají a my jim zároveň ukážeme: "Ano, toto jsme schopni ošetřit, uděláme to dneska, anebo třeba je tam větší poškození, tak se domluvíme potom na termínu právě třeba to artroskopickém.".
Simona Součková, TV Polar: Závěr patří mistrům, jsem chtěla říct... Co potřebuje člověk, aby se k vám dostal, velmi stručně?
Jiří Stošek, primář, Centrum jednodenní chirurgie NsP Karviná - pracoviště Orlová: Aby se k nám dostal, potřebuje mít nějaký problém, pohybového aparátu nejčastěji. Samozřejmě veškeré kontakty na ambulanci jsou dostupné, jak na internetu, tak telefonní číslo je tam.
Simona Součková, TV Polar: Čili nemusí to být člověk, který bydlí v Karviné a Orlové, může být odjinud?
Jiří Stošek, primář, Centrum jednodenní chirurgie NsP Karviná - pracoviště Orlová: Nemusí, může být odjinud. My jsme se setkali s tak obrovskou kladnou odezvou pacientů, že jsme tyto tyto naše aktivity rozšířili i mimo region. Takže já například mám ambulance i v jiných městech. Ti pacienti právě dojíždějí i několik desítek kilometrů, aby tyto zákroky byly provedené právě v Centru jednodenní chirurgie Orlová.
Simona Součková, TV Polar: Děkuji za návštěvu. Přeji hodně spokojených pacientů, mějte se hezky.
Jiří Stošek, primář, Centrum jednodenní chirurgie NsP Karviná - pracoviště Orlová: Děkuji mockrát.
Simona Součková, TV Polar: Na vás se těším zase příště.
Redakčně upraveno / zkráceno.