Palkovický miniexpres

V Palkovicích modernizovali požární zbrojnici

V Palkovicích modernizovali požární zbrojnici

Požární zbrojnice dobrovolných hasičů v Palkovicích prošla další etapou modernizace. Vybudována byla například nová podlaha v garážích, která unese těžké hasičské speciály.

Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: "Tady se nacházíme v areálu hasičské zbrojnice v Palkovicích v centru obce, kdy se nám podařilo dovybavit jednotku Sboru dobrovolných hasičů Palkovice tím, že máme tady v garáži odsávací zařízení. Tento projekt se jmenoval Vybavení jednotky Sboru dobrovolných hasičů Palkovice 2. etapa. Bylo nám umožněno realizovat tento projekt díky dotaci na základě výzvy vyhlášené v rámci strategie komunitně vedeného místního rozvoje Místní akční skupiny Pobeskydí. Jsme za to velmi rádi, protože jak už jsem řekl, vybavili jsme hasičárnu odsávacím zařízením a Podařilo se nám vybudovat nové pevné podlahy, protože ty tatry, které váží určitě přes 20 tun, stávající podlaha neudržela a propadl se do podloží."

Moderní je také odsávání výfukových plynů.

Čestmír Krč, místostarosta SDH Palkovice: "Jsou udělané tunely na výfuky obou těch tater, které tady vidíte a ony se sepnou, když se nastartuje vozidlo, tak tam jsou čidla a okamžitě se zapne odsávání s tlumičem, který je za garážemi a nebudí ani žádný rozruch. Když to vozidlo vyjede, tak asi za tři minuty to automaticky vypne."

---Mohlo by Vás také zajímat


Dnešní premiéry