Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • Havířované mohou hlasovat o osudu kyvadla na náměstí
  • Biskupem ostravsko-opavské diecéze je Martin David
  • OSTRAVŠTÍ PRVŇÁČCI DOSTANOU KNÍŽKU O SKŘÍTKOVI
  • Muzeum Novojičínska se otevřelo večer pro netopýry
  • O legorobotiku je v SVČ Klíč mezi dětmi velký zájem

Havířované mohou hlasovat o osudu kyvadla na náměstí

Do 20. září mohou lidé hlasovat o osudu kyvadla, které je dominantou na náměstí Republiky v Havířově. Radnice totiž chystá projekt na celkovou revitalizaci celého prostranství.

Náměstí Republiky v Havířově je středobodem města, kde se konají různé společenské a kulturní akce, lidé jeho okolí využívají k relaxaci a posezení. V roce 2005 byla dokončena rekonstrukce náměstí a jeho součástí se stala i Brána s kyvadlem a pramenem. Časem se ale začala v různých částech prostranství vlnit dlažba, kyvadlo s vodním prvkem se stále musí opravovat. Radnice se rozhodla, že celé náměstí zmodernizuje.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Teď aktuálně se zpracuje studie. Ale my jsme nechtěli přistoupit pouze k lokálním opravám, to znamená, že bychom opravili dlažbu, nebo opravili kousek chodníku, ale chceme revitalizovat celé toto náměstí. Bude se to týkat celé části i té části směrem ke kinu Centrum a metasekvojové aleje."

Město nyní spustilo hlasování, zda i nadále by dominantou na náměstí mělo zůstat kyvadlo.

anketa: "Můj názor je, že dvacet let to tu stojí, nikdy se to nekývá. Je to rezavé. Já bych tam udělal místo toho pěknou kašnu s vodou."

anketa: "Já bych ho zachovala. Možná trochu zrenovovala, protože vypadá tak opotřebovaně. Protože, když se myslí na náměstí, tak všichni ví kyvadlo.”

anketa: "Kyvadlo asi opravit, když už jednou stojí, tak je to škoda.”

anketa: "Přijde mi to jako nějaká gilotina a určitě bych byla pro něco nového.”

Komu by ale určitě kyvadlo chybělo, je místní celebritě papouškovi Ozzymu.

---

Biskupem ostravsko-opavské diecéze je Martin David

Novým biskupem ostravsko-opavské diecéze se stal dosavadní apoštolský administrátor Martin David. Za nástupce biskupa Františka Václava Lobkowicze, který zemřel po dlouhé nemoci loni v únoru, ho vybral papež František.

V katedrále Božské Spasitele v centru Ostravy se konal slavnostní ceremoniál k uvedení nového biskupa ostravsko-opavské diecéze Martina Davida do úřadu.

Martin David, nový biskup ostravsko-opavské diecéze: "Je to rozhodně veliká životní výzva. Přijal jsem ten velký úkol s pokorou, s vědomím svých vlastních slabostí, omezení, ale také s tím, že spoléhám na spolupracovníky, které za 15 let, během kterých se podílím na vedení diecéze, se na ně mohu spolehnout."

Slavnostní chvíle bylo přítomno 20 biskupů z České a Slovenské republiky i Polska, stovky kněží, jáhnů a řeholních osob.

Tomáš Kazański, kaplan: "Je to významná událost, poprvé bude na bohoslužbě, kde je uveden nový biskup do úřadu a také pro mě je to důležité, že já v této diecézi začínám."

Klement Rečlo, farář: "Jsem knězem ve Stěbořicích a Hlavnicích a tato událost je pro mě významná, protože Martin David byl předchůdcem v kněžské službě v těchto obcích.” 

V katedrále byli přítomni i hosté z řad politiků.

Lukáš Curylo (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MSK: "Pro nás je to velká událost, nejen pro věřící, ale pro celý náš kraj, protože role biskupa je veřejná, není to jen otázka věřících, ale i starostí o církevní majetek, o morální kredit, který tady reprezentuje."

Biskup Martin chce pokračovat v odkazu svého předchůdce Františka Václava Lobkowicze.

Martin David, nový biskup ostravsko-opavské diecéze: "Já bych chtěl, aby dál bylo to společenství církve bylo otevřené, abychom dokázali zvát druhé lidi ke spolupráci, abychom je dokázali přitahovat do toho našeho společenství."

Věřící se mohou s biskupem Martinem setkat například tuto sobotu dopoledne při bohoslužbě svátost biřmování ve farnosti Morávka. Večer pak zve biskup Martin na mši do baziliky Navštívení Panny Marie ve Frýdku.

---

Krátké zprávy, 1. 9. 2023 17 h - 1

Noví školáci v Ostravě dostanou zábavné sady o třídění odpadů. Praktickou pomůcku „Třídíme se zvířátky“ najde první školní den na lavicích bezmála 2 700 žáků prvních tříd z 60 škol.

Před zprovozněním západní části severního obchvatu Opavy za necelou miliardu korun proběhne den otevřených dveří novostavby. Akce se uskuteční v sobotu 9. září od 10:00 do 17:00 hodin nedaleko Stříbrného jezera.

---

OSTRAVŠTÍ PRVŇÁČCI DOSTANOU KNÍŽKU O SKŘÍTKOVI

V prostorách Knihovny města Ostravy byla pokřtěna zbrusu nová knížka pro ostravské prvňáčky. Prvních 400 výtisků dostanou děti už v první školní den, další zájemci ji získají při návštěvě některé z ostravských poboček.

Město Ostrava cílí na podporu čtenářské gramotnosti dětí a proto oslovilo regionální spisovatelku Lenku Rožnovskou se zadáním, vytvořit knihu pro děti ve věku 6 až 7 let. Ve spolupráci s ostravskou ilustrátorkou Denisou Fialovou tak vznikla kniha "Nevšední den knihovnice Květy".

Lenka Rožnovská, autorka knížky: "V mém příběhu vystupuje malý důlní skřítek, tady na Ostravsku se říká důlním skřítkům klimci a ten klimek prostě nemá práci, protože se doly zavřely. Jde proto ven, chytne ho nečas a on se dostane do knihovny".

Knížka pro ostravské prvňáčky je pilotním projektem Knihovny města Ostravy, který magistrát finančně podpořil. Má za úkol dětem ukázat možnou cestu ke čtení a otevřít dveře k dalšímu poznávání.

Jan Dohnal (SPOLU/ODS), primátor Ostravy: "Dneska je stále těžší děti ke knížkám dostávat, je třeba si uvědomit, že v ne ve všech rodinách je to samozřejmostí, a tahle akce vlastně povede k tomu, že všichni prvňáčci tu knihu dostanou nějakou formou."

Irena Šťastná, ředitelka Knihovny města Ostravy: "Bonusem pro prvňáčky je i to, že mohou mít registraci zdarma, protože to dáváme jako bonus všem, kteří letos nastoupí do prvních tříd."

Kniha o skřítkovi navazuje na víceletý projekt s knížkou do života - Bookstart, která podporuje předčtenářskou gramotnost našich nejmenších.

---

Muzeum Novojičínska se otevřelo večer pro netopýry

Muzeum Novojičínska se poprvé připojilo k Mezinárodní noci pro netopýry. Přednášel zde jeden z předních českých odborníků na tyto létavé savce. Do Žerotínského zámku přinesl na padesát živých exemplářů.

Pohladit si netopýra mohli lidé, kteří zavítali do Žerotínského zámku v Novém Jičíně na akci pořádanou v rámci Mezinárodní noci pro netopýry. Letos se průběžně koná na zhruba 50 místech v České republice. Muzeum Novojičínska bylo jedním z nich, přednášel tu jeden z předních českých odborníků na tyto létavé savce Martin Gajdošík ze Slezského zemského muzea v Opavě.

Markéta Máchová, zoolog Muzea Novojičínska: “Tato akce vznikla spontánně při rozhovoru s doktorem Gajdošíkem už v loňském roce, protože naše muzea spolu spolupracují. Letos tuto akci děláme poprvé v Novém Jičíně sa mi jsme zvědaví, jak se ujme.”

Martin Gajdošík, kurátor zoologické sbírky, Slezské zemské muzeum Opava: “Především tato akce slouží ke kontaktu s živými netopýry, čili návštěvníci si nakrmí živé netopýra a pak je společně, pokud bude hezké počasí, tak je tady vypustíme, aby si letěli po svých.”

Na padesát živých exemplářů netopýra hvízdavého pro tento večer nalovi Martin Gajdošík v v Ostravě-Zábřehu. Jeho přednášku doplnila výstava České společnosti pro ochranu netopýrů a do konce října jsou tu k vidění také exponáty z opavského muzea.

Martin Gajdošík, kurátor zoologické sbírky, Slezské zemské muzeum Opava: “Na té výstavě je poměrně pěkný výběr balků našich netopýrů, to jsou ty vypreparované kůžičky. A co se málokdy vidí, máme tady kostru netopýra velkého.”

Další akce k noci netopýrů proběhne třeba 6. září i v ZOO Ostrava.

---

Krátké zprávy, 1. 9. 2023 17 h - 2

Poslední prázdninový víkend se ostravští strážníci zaměří na konzumaci alkoholu osobami mladšími osmnácti let, a to jak na veřejných prostranstvích, tak i v barech a restauračních zařízeních. Při poslední takovéto akci bylo počátkem prázdnin zjištěno během jednoho večera dvanáct mladistvých osob pod vlivem alkoholu. Od začátku roku jich bylo devadesát jedna.

Záchranná stanice v Bartošovicích přijala před pár dny první letošní opuštěné mládě vydry říční. Aby nevyrůstalo jako „jedináček“, což je špatně, předali ho pracovníci stanice do záchranné stanice Huslík, kde vytvoří „dětskou“ vydří skupinu. Malé vydry by si takto neměly vytvořit vazbu na člověka a mají větší šanci na pohodový návrat do přírody.

---

O legorobotiku je v SVČ Klíč mezi dětmi velký zájem

Legorobotika děti velmi baví. Dokazují to pravidelně plné kroužky i akce z programu Prázdniny ve městě, které na léto připravilo Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku. Děti se naučí roboty skládat, a dokonce i jednoduše programovat, aby je mohly následně rozhýbat.

Učebna plná dětí, které skládají z lega roboty a rovnou je programují. Většinou jde o stroje připomínající auta, aby s nimi mohly mezi sebou závodit.

Anketa: 1.) "Je to tady dobré a stavěli jsme to ještě s Jakubem a Míšou. A je to robot, který má vzadu kolečka poháněná motory. Tady je mozek, dá se říct. Tlačítko, které spouští program jízdy, ultrazvukový senzor. Tady je takový kryt. Tady je vrtule, co se dá přidělat a točí se. A tady jsem ještě na závody přidělal převod."

Anketa: 2.) "Mě se tady líbí dobře a vždycky jsem tady chtěla jít."

Anketa: 3.) "S mými kámoši jsme vytvořili amerického Hot Roda. Je to normální jezdící auto. Má to motory, které pohání kola. A kostku, která celého robota ovládá. A ovladač, kterým se ovládá dopředu, dozadu, doleva a doprava." – Jak se ti tady líbí? – "Líbí se mi tady, byl jsem tu i minule, tak jsem tu přišel znovu, protože mě to tady hrozně bavilo."

Legorobotika je u dětí velmi oblíbená. Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku proto pořádá pravidelné kroužky během školního roku. O prázdninách pak letní tábory nebo dopolední akce.

David Plánička, pedagog SVČ Klíč: "Hlavně tyto kroužky rozvijí kreativitu. Rozvijí nějaké logické myšlení, dovednosti, zručnost u dětí. Pomáhá jim to celkově spolupracovat v týmu i samostatně. Naučí se zacházet s počítači, tablety a další elektronikou."

Děti se dozví, jak robota stavět, jak ho naprogramovat a jak s ním dál zacházet.

David Plánička, pedagog SVČ Klíč: "Těžké to není, dá se na to přijít za tu hodinu až hodinu a půl. Největší problém tam občas je, že program není v češtině. Je to v angličtině, takže občas s tím děti bojují, ale ve výsledku pomocí logického myšlení dokáží ihned sestrojit program."

Anketa: 4.) "Vždy, když stiskneme tohle tlačítko, tak se dají motory na maximum a začnou jezdit vpřed."

Středisko volného času už pomalu připravuje harmonogram kroužků na nadcházející sezonu a je jasné, že legorobotika bude patřit k těm nejžádanějším.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
01. září 2023, 17:00

Havířované mohou hlasovat o osudu kyvadla na náměstí

Do 20. září mohou lidé hlasovat o osudu kyvadla, které je dominantou na náměstí Republiky v Havířově. Radnice totiž chystá projekt na celkovou revitalizaci celého prostranství.

Náměstí Republiky v Havířově je středobodem města, kde se konají různé společenské a kulturní akce, lidé jeho okolí využívají k relaxaci a posezení. V roce 2005 byla dokončena rekonstrukce náměstí a jeho součástí se stala i Brána s kyvadlem a pramenem. Časem se ale začala v různých částech prostranství vlnit dlažba, kyvadlo s vodním prvkem se stále musí opravovat. Radnice se rozhodla, že celé náměstí zmodernizuje.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Teď aktuálně se zpracuje studie. Ale my jsme nechtěli přistoupit pouze k lokálním opravám, to znamená, že bychom opravili dlažbu, nebo opravili kousek chodníku, ale chceme revitalizovat celé toto náměstí. Bude se to týkat celé části i té části směrem ke kinu Centrum a metasekvojové aleje."

Město nyní spustilo hlasování, zda i nadále by dominantou na náměstí mělo zůstat kyvadlo.

anketa: "Můj názor je, že dvacet let to tu stojí, nikdy se to nekývá. Je to rezavé. Já bych tam udělal místo toho pěknou kašnu s vodou."

anketa: "Já bych ho zachovala. Možná trochu zrenovovala, protože vypadá tak opotřebovaně. Protože, když se myslí na náměstí, tak všichni ví kyvadlo.”

anketa: "Kyvadlo asi opravit, když už jednou stojí, tak je to škoda.”

anketa: "Přijde mi to jako nějaká gilotina a určitě bych byla pro něco nového.”

Komu by ale určitě kyvadlo chybělo, je místní celebritě papouškovi Ozzymu.

---

Biskupem ostravsko-opavské diecéze je Martin David

Novým biskupem ostravsko-opavské diecéze se stal dosavadní apoštolský administrátor Martin David. Za nástupce biskupa Františka Václava Lobkowicze, který zemřel po dlouhé nemoci loni v únoru, ho vybral papež František.

V katedrále Božské Spasitele v centru Ostravy se konal slavnostní ceremoniál k uvedení nového biskupa ostravsko-opavské diecéze Martina Davida do úřadu.

Martin David, nový biskup ostravsko-opavské diecéze: "Je to rozhodně veliká životní výzva. Přijal jsem ten velký úkol s pokorou, s vědomím svých vlastních slabostí, omezení, ale také s tím, že spoléhám na spolupracovníky, které za 15 let, během kterých se podílím na vedení diecéze, se na ně mohu spolehnout."

Slavnostní chvíle bylo přítomno 20 biskupů z České a Slovenské republiky i Polska, stovky kněží, jáhnů a řeholních osob.

Tomáš Kazański, kaplan: "Je to významná událost, poprvé bude na bohoslužbě, kde je uveden nový biskup do úřadu a také pro mě je to důležité, že já v této diecézi začínám."

Klement Rečlo, farář: "Jsem knězem ve Stěbořicích a Hlavnicích a tato událost je pro mě významná, protože Martin David byl předchůdcem v kněžské službě v těchto obcích.” 

V katedrále byli přítomni i hosté z řad politiků.

Lukáš Curylo (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MSK: "Pro nás je to velká událost, nejen pro věřící, ale pro celý náš kraj, protože role biskupa je veřejná, není to jen otázka věřících, ale i starostí o církevní majetek, o morální kredit, který tady reprezentuje."

Biskup Martin chce pokračovat v odkazu svého předchůdce Františka Václava Lobkowicze.

Martin David, nový biskup ostravsko-opavské diecéze: "Já bych chtěl, aby dál bylo to společenství církve bylo otevřené, abychom dokázali zvát druhé lidi ke spolupráci, abychom je dokázali přitahovat do toho našeho společenství."

Věřící se mohou s biskupem Martinem setkat například tuto sobotu dopoledne při bohoslužbě svátost biřmování ve farnosti Morávka. Večer pak zve biskup Martin na mši do baziliky Navštívení Panny Marie ve Frýdku.

---

Krátké zprávy, 1. 9. 2023 17 h - 1

Noví školáci v Ostravě dostanou zábavné sady o třídění odpadů. Praktickou pomůcku „Třídíme se zvířátky“ najde první školní den na lavicích bezmála 2 700 žáků prvních tříd z 60 škol.

Před zprovozněním západní části severního obchvatu Opavy za necelou miliardu korun proběhne den otevřených dveří novostavby. Akce se uskuteční v sobotu 9. září od 10:00 do 17:00 hodin nedaleko Stříbrného jezera.

---

OSTRAVŠTÍ PRVŇÁČCI DOSTANOU KNÍŽKU O SKŘÍTKOVI

V prostorách Knihovny města Ostravy byla pokřtěna zbrusu nová knížka pro ostravské prvňáčky. Prvních 400 výtisků dostanou děti už v první školní den, další zájemci ji získají při návštěvě některé z ostravských poboček.

Město Ostrava cílí na podporu čtenářské gramotnosti dětí a proto oslovilo regionální spisovatelku Lenku Rožnovskou se zadáním, vytvořit knihu pro děti ve věku 6 až 7 let. Ve spolupráci s ostravskou ilustrátorkou Denisou Fialovou tak vznikla kniha "Nevšední den knihovnice Květy".

Lenka Rožnovská, autorka knížky: "V mém příběhu vystupuje malý důlní skřítek, tady na Ostravsku se říká důlním skřítkům klimci a ten klimek prostě nemá práci, protože se doly zavřely. Jde proto ven, chytne ho nečas a on se dostane do knihovny".

Knížka pro ostravské prvňáčky je pilotním projektem Knihovny města Ostravy, který magistrát finančně podpořil. Má za úkol dětem ukázat možnou cestu ke čtení a otevřít dveře k dalšímu poznávání.

Jan Dohnal (SPOLU/ODS), primátor Ostravy: "Dneska je stále těžší děti ke knížkám dostávat, je třeba si uvědomit, že v ne ve všech rodinách je to samozřejmostí, a tahle akce vlastně povede k tomu, že všichni prvňáčci tu knihu dostanou nějakou formou."

Irena Šťastná, ředitelka Knihovny města Ostravy: "Bonusem pro prvňáčky je i to, že mohou mít registraci zdarma, protože to dáváme jako bonus všem, kteří letos nastoupí do prvních tříd."

Kniha o skřítkovi navazuje na víceletý projekt s knížkou do života - Bookstart, která podporuje předčtenářskou gramotnost našich nejmenších.

---

Muzeum Novojičínska se otevřelo večer pro netopýry

Muzeum Novojičínska se poprvé připojilo k Mezinárodní noci pro netopýry. Přednášel zde jeden z předních českých odborníků na tyto létavé savce. Do Žerotínského zámku přinesl na padesát živých exemplářů.

Pohladit si netopýra mohli lidé, kteří zavítali do Žerotínského zámku v Novém Jičíně na akci pořádanou v rámci Mezinárodní noci pro netopýry. Letos se průběžně koná na zhruba 50 místech v České republice. Muzeum Novojičínska bylo jedním z nich, přednášel tu jeden z předních českých odborníků na tyto létavé savce Martin Gajdošík ze Slezského zemského muzea v Opavě.

Markéta Máchová, zoolog Muzea Novojičínska: “Tato akce vznikla spontánně při rozhovoru s doktorem Gajdošíkem už v loňském roce, protože naše muzea spolu spolupracují. Letos tuto akci děláme poprvé v Novém Jičíně sa mi jsme zvědaví, jak se ujme.”

Martin Gajdošík, kurátor zoologické sbírky, Slezské zemské muzeum Opava: “Především tato akce slouží ke kontaktu s živými netopýry, čili návštěvníci si nakrmí živé netopýra a pak je společně, pokud bude hezké počasí, tak je tady vypustíme, aby si letěli po svých.”

Na padesát živých exemplářů netopýra hvízdavého pro tento večer nalovi Martin Gajdošík v v Ostravě-Zábřehu. Jeho přednášku doplnila výstava České společnosti pro ochranu netopýrů a do konce října jsou tu k vidění také exponáty z opavského muzea.

Martin Gajdošík, kurátor zoologické sbírky, Slezské zemské muzeum Opava: “Na té výstavě je poměrně pěkný výběr balků našich netopýrů, to jsou ty vypreparované kůžičky. A co se málokdy vidí, máme tady kostru netopýra velkého.”

Další akce k noci netopýrů proběhne třeba 6. září i v ZOO Ostrava.

---

Krátké zprávy, 1. 9. 2023 17 h - 2

Poslední prázdninový víkend se ostravští strážníci zaměří na konzumaci alkoholu osobami mladšími osmnácti let, a to jak na veřejných prostranstvích, tak i v barech a restauračních zařízeních. Při poslední takovéto akci bylo počátkem prázdnin zjištěno během jednoho večera dvanáct mladistvých osob pod vlivem alkoholu. Od začátku roku jich bylo devadesát jedna.

Záchranná stanice v Bartošovicích přijala před pár dny první letošní opuštěné mládě vydry říční. Aby nevyrůstalo jako „jedináček“, což je špatně, předali ho pracovníci stanice do záchranné stanice Huslík, kde vytvoří „dětskou“ vydří skupinu. Malé vydry by si takto neměly vytvořit vazbu na člověka a mají větší šanci na pohodový návrat do přírody.

---

O legorobotiku je v SVČ Klíč mezi dětmi velký zájem

Legorobotika děti velmi baví. Dokazují to pravidelně plné kroužky i akce z programu Prázdniny ve městě, které na léto připravilo Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku. Děti se naučí roboty skládat, a dokonce i jednoduše programovat, aby je mohly následně rozhýbat.

Učebna plná dětí, které skládají z lega roboty a rovnou je programují. Většinou jde o stroje připomínající auta, aby s nimi mohly mezi sebou závodit.

Anketa: 1.) "Je to tady dobré a stavěli jsme to ještě s Jakubem a Míšou. A je to robot, který má vzadu kolečka poháněná motory. Tady je mozek, dá se říct. Tlačítko, které spouští program jízdy, ultrazvukový senzor. Tady je takový kryt. Tady je vrtule, co se dá přidělat a točí se. A tady jsem ještě na závody přidělal převod."

Anketa: 2.) "Mě se tady líbí dobře a vždycky jsem tady chtěla jít."

Anketa: 3.) "S mými kámoši jsme vytvořili amerického Hot Roda. Je to normální jezdící auto. Má to motory, které pohání kola. A kostku, která celého robota ovládá. A ovladač, kterým se ovládá dopředu, dozadu, doleva a doprava." – Jak se ti tady líbí? – "Líbí se mi tady, byl jsem tu i minule, tak jsem tu přišel znovu, protože mě to tady hrozně bavilo."

Legorobotika je u dětí velmi oblíbená. Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku proto pořádá pravidelné kroužky během školního roku. O prázdninách pak letní tábory nebo dopolední akce.

David Plánička, pedagog SVČ Klíč: "Hlavně tyto kroužky rozvijí kreativitu. Rozvijí nějaké logické myšlení, dovednosti, zručnost u dětí. Pomáhá jim to celkově spolupracovat v týmu i samostatně. Naučí se zacházet s počítači, tablety a další elektronikou."

Děti se dozví, jak robota stavět, jak ho naprogramovat a jak s ním dál zacházet.

David Plánička, pedagog SVČ Klíč: "Těžké to není, dá se na to přijít za tu hodinu až hodinu a půl. Největší problém tam občas je, že program není v češtině. Je to v angličtině, takže občas s tím děti bojují, ale ve výsledku pomocí logického myšlení dokáží ihned sestrojit program."

Anketa: 4.) "Vždy, když stiskneme tohle tlačítko, tak se dají motory na maximum a začnou jezdit vpřed."

Středisko volného času už pomalu připravuje harmonogram kroužků na nadcházející sezonu a je jasné, že legorobotika bude patřit k těm nejžádanějším.

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-01-09-2023-17-00