Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • Ostrava vylepšila podmínky pro investory
  • V dílnách SOŠ F-M vyrábějí novou vánoční pokladničku
  • Dětem z malotřídek v NJ ukázali možnosti nových učeben
  • Muži v Havířově využili preventivního vyšetření prostaty
  • Děti se bavily s klaunem Hopsalínem

Ostrava vylepšila podmínky pro investory

Návrh architektky Evy Jiřičné na rekonstrukci výškového domu na Ostrčilově ulici Ostravě jsme vám už představovali. Město jej nechalo vypracovat jako budoucí možnou podobu a nabídlo pozemek i s budovou investorům. Nyní Ostrava podmínky ještě vylepšila.

Výškový dům na Ostrčilově ulici v centru Ostravy je prázdný od roku 2013. Zvažovalo se jeho zbourání, ale vedení města nakonec rozhodlo, že ikonickou stavbu zachová. Renomovaná architektka Eva Jiřičná vytvořila projekt, jak by mohl po rekonstrukci dům vypadat. Pozemek s budovou pak město nabídlo investorům. Přihlásil se pouze jeden, který ale nakonec na podmínky nepřistoupil. Zastupitelstvo města je proto nyní vylepšilo.


Jan Dohnal, primátor Ostravy:
"Po domluvě s paní architektkou jsme umožnili dělat i dílčí změny, takže pokud by se v průběhu nějakých propočtů ukázalo, že něco je nereálné, zbytečně komplikované nebo drahé, tak je můžeme přivést k sobě a můžeme dojít k nějakému kompromisu." 

Projekt navrhuje rekonstrukci domu a přístavbu parkovacího domu. K bydlení by mělo být až 76 jednotek od 1+kk po nadstandardní mezonetové byty. Řešení počítá se zachováním stávající železobetonové konstrukce.

Eva Jiřičná, architektka: "Udělali jsme všechno proto, aby ta budova byla zelená. Zabývali jsme se tím, jak můžeme ozelenit balkóny, samozřejmě jsme měli problémy s požárními otázkami i vnitřním rozdělením."

Záměr prodeje budovy je zveřejněn na úřední desce města, termín podání nabídek je stanoven do 12 hodin dne 31. ledna 2024.

---

V dílnách SOŠ F-M vyrábějí novou vánoční pokladničku

Veřejná sbírka Vánoční strom ve Frýdku-Místku dostane novou bezpečnější pokladničku. Na jejím vzniku se podílejí žáci a studenti ve městě. Vítězný návrh podoby je od mladé dívky ze Základní umělecké školy a samotnou pokladničku už vyrábějí v dílnách Střední odborné školy Frýdek-Místek.

Studenti Střední odborné školy Frýdek-Místek společně s dílenskými mistry vyrábějí novou pokladničku pro městskou vánoční sbírku.

Radek Sklář, mistr odborného výcviku SOŠ Frýdek-Místek: "Studenti se na tom podíleli určitě nějakým vrtáním, střiháním. Snažili jsme se co nejvíce je do toho zapojit. Ne vše bylo možné, ale co nejvíce jsme je zapojili."

Nová podoba pokladničky vznikla ze soutěže, do které se zapojili žáci základních škol. Jako vítězný návrh vybrala porota dílo 12leté Moniky Bezecné z výtvarného oboru základní umělecké školy.

Hana Černohorská, výtvarný obor ZUŠ Frýdek-Místek: "Jsem moc vděčná za to, že jsme mohli zúčastnit a za to, že Monika zvítězila v tom velkém počtu. A když jsme přemýšleli o tom, jakým způsobem vymyslet něco nového. Zkusili jsme nějaké skládačky papírové, které řeší určitou plochu, kdy z plochy se vytváří nějaký prostorový tvar. Ale zároveň bylo nutné to spojit trošičku s určitým poetickým kouzlem, s nějakou takovou něžnou představou Vánoc."

Radek Sklář, mistr odborného výcviku SOŠ Frýdek-Místek: "Pokladnička je vyrobená z plechu, dle požadavku zadavatele Frýdku-Místku. Jelikož stávající pokladnička neodpovídala svým materiálem, dřevem, které dostávalo zabrat na tom dešti. Používali jsme nákres, co nakreslila dvanáctiletá studentka."

Hana Černohorská, výtvarný obor ZUŠ Frýdek-Místek: "Nakonec nám z toho vznikla jakási varianta japonských origami skládaček, které jsou velice křehké. A přitom obsahují mnoho krásných prvků. Zimní motiv vločky doplněný těmi krystaly, které jsou dole v té podstavě."

Podoba se upravila kvůli bezpečnosti, aby hrany nebyly tak ostré a v celku zůstal zachován vánoční motiv. Cílem bude také zajistit, aby pokladničku nemohl nikdo ukrást ani rozbít. Loni i předloni se do ní totiž vloupali zloději.

Radek Sklář, mistr odborného výcviku SOŠ Frýdek-Místek: "Spodní část je vyrobena z docela pevného materiálu, který je dost sám o sobě těžký, takže je problém to ve dvou unést. Vrchní část bude demontovatelná, aby šlo tu část sundat a odvézt ty peníze pryč, ať se to nevybírá na místě."

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Vidíme rozpracovaný návrh, který za mě předčil má očekávání. Věřím, že se bude líbit i veřejnosti a je vidět, že studenti a pedagogické vedení, které s nimi na tom pracuje, velmi přemýšlí. A myslím si, že nová pokladnička, která bude pod vánočním stromem na místeckém náměstí bude nejenom bezpečná, ale opravdu velmi pěkná. A bude v ní cítit ta práce, kterou do ní dali děti a studenti."

Radek Sklář, mistr odborného výcviku SOŠ Frýdek-Místek: "Spolupráce fungovala perfektně, co se týče škol, tak všechno klapalo, i s Frýdkem-Místkem, co jsme potřebovali, tak jsme doladili. Tak, aby to fungovalo."

Pokladnička bude opět pod vánočním stromem na náměstí Svobody. V prosinci se také chystá výstava všech návrhů pokladniček, které vytvořili žáci zúčastněných škol. Loňský ročník veřejné sbírky Vánoční strom vynesl přes 76 tisíc korun pro městský hospic.

---

Krátké zprávy 1. 11. 2023 16.00 - 1

Po 60 letech bezproblémového provozu vodního díla Baška zahájil státní podnik Povodí Odry rekonstrukci bezpečnostního přelivu. Ten umožní bezpečné a spolehlivé převedení extrémních povodní a odolá tisícileté povodňové vlně. Celkové náklady na rekonstrukci, která skončí zřejmě 2025, dosáhnou 120 mil. Kč

Ředitelství silnic a dálnic má připraveno na zimní údržbu 213 sypačů a 672 řidičů. Během letošní zimy se o průjezdné komunikace bude starat 822 zaměstnanců.

---

Dětem z malotřídek v NJ ukázali možnosti nových učeben

Novojičínská Základní škola Komenského 68 připravila projektový den pro páťáky z malotřídních škol z okolních obcí. Hostující děti v nových odborných učebnách zkoumaly přírodní vlny, a to jak z ovcí, tak třeba zvukové nebo seismické.

Tuto novou učebnu dílen Základní školy Komenského 68 v Novém Jičíně obsadili páťáci ze škol z okolních obcí, z Hostašovic, Libhoště, Rybího a Životic u Nového Jičína. Připravili tu pro ně v rámci udržitelnosti projektu Modernizací výuky k rozvoji přírodovědné gramotnosti projektové vyučování. Tady konkrétně děti zkoumaly činnost sopky.

Alžběta Marková, ZŠ a MŠ Životice u Nového Jičína: “Teď děláme pokusy se sopkou a líbí se mi to tu hodně.”

Tomáš Bradáč, ZŠ Adolfa Zábranského Rybí: “Líbil se mi výbuch sopka a zažil jsem ti hodně zábavy.”

Celý projektový blok byl nazván Na vlně, ať už na vlně seismické, zvukové nebo ovčí.

Svatava Hajdová, ředitelka ZŠ Komenského 68, Nový Jičín: “Ty aktivity se realizují jak v přírodovědné učebně, která z toho projektu byla modernizována před pěti lety, tak i v učebnách, které jsme modernizovali v dalších letech v navazujících projektech, ať už to byla počítačová učebna nebo polytechnická učebna z letošního projektu Řemesla.”

Eva Zemanová, ředitelka ZŠ a MŠ Životice u Nového Jičína: “Dvakrát ročně tady jezdíme s pátými ročníky a strašně je to baví. Je to tady vždycky o pokusech o přírodě, zkouší si různé věci, prostě každá ta schůzka je úplně jiná.”

Lukáš Hlaváč, učitel ZŠ Adolfa Zábranského Rybí: “Líbí se mi to hodně, děti se podívají i do velké školy, protože v Rybím je pouze první stupeň, takže je to taková jejich aklimatizace s vyššími ročníky.”

V přírodovědné učebně školáci pracovali s mikroskopy, počítačová učebna posloužila pro hrátky se zvukem, děti si tu určily stáří svého sluchu.

---

Muži v Havířově využili preventivního vyšetření prostaty

Havířovská nemocnice se i v letošním roce zapojila do osvětové akce na podporu prevence onemocnění rakoviny varlat a prostaty. Zdravotníci vítají, že od ledna bude toto onemocnění zahrnuto do screeningového programu.

Karcinom prostaty je nejčastějším onkologickým onemocněním mužů v České republice. Přitom v počáteční fázi je nemoc až z 99 % plně vyléčitelná bez jakýchkoliv následků. I proto se mohli muži v rámci Movemberu nechat vyšetřit v havířovské nemocnici.

anketa: "Já jsem přišel na tuto akci z důvodu prevence a tak jsem si vzal dovolenou a přišel jsem. Já jsem dlouhou dobu nebyl na urologickém vyšetření.

anketa: “Já si myslím, že je to důležité dost. Já jsem měl problémy a byl jsem i na operaci a teď chodím často na kontroly.”

Lékaři vítají, že v prevenci nastane posun.

Josef Kopecký, primář urologického oddělení: “Je to asi po dvouletém úsilí urologické společnosti a ministerstva zdravotnictví, kdy by se měl rozběhnout komplexní screeningový program pro karcinom prostaty pro muže od 50 do 69 pus. Základ, a proto to budou provádět především praktičtí lékaři, bude odběr krve na tzv. prostatický specifický antigen, což je látka produkovaná prostatou. Protože nám jde o zachycení těch včasných nádorů, těch lokalizovaných a tam my můžeme terapeuticky pomoct, takže ty lidi úplně vyléčit.”

Screeningová vyšetření hrazená ze zdravotního pojištění začnou od ledna příštího roku.

---

Krátké zprávy 1. 11. 2023 16.00 - 2

Radkovský dětský domov má po roce opravenou střechu. Zámek, ve kterém dětský domov sídlí, má v rámci rekonstrukce také nově dřevem obloženou věž a opět ji zdobí hodiny.

Nápor vozidel porušil dočasnou komunikaci, která se používá kvůli probíhající opravě mostu silnice I/45. Obousměrný provoz v Nových Heřminovech bude převeden zpět na původní vozovku zhruba do týdne.

---

Děti se bavily s klaunem Hopsalínem

Strašidelná zábava čekala i na nejmenší děti v Obecním domě Družba. O zábavu se postaral klaun Hopsalín, známá ikona dětského světa, která děti baví už více jak třicet let.

Obecní dům Družba patřil odpoledne dětem, které se s radostí prostřednictvím masek a kostýmů proměnily na kostlivce, upíry, princezny ze záhrobí a další strašidelné bytosti, aby si společně zatancovaly a zasoutěžily s oblíbeným Hopsalínem.

anketa: malí návštěvníci akce: "Bylo to dobré, soutěže byly fajn, moc jsem si to užila a malování na obličej bylo taky dobré." "Mě se líbilo jak jsme tancovali." "Bylo to skvělé, já jsem se perfektně bavila."

Jaromír Reidel, klaun Hopsalín: "Dnes měly děti nádherné masky a díky tomu, že se tady malovalo na obličej, měly i obličej krásně dotvořený a my jsme si to tady náramně užili."

Za maskou klauna Hopsalína se skrývá dnes již sedmapadesátiletý Jaromír Reidel, absolvent Lidové konzervatoře Ostrava a také zakladatel ostravského tanečního klubu Trend.

Za klauna se poprvé oblékl v roce 1993 a od té doby baví děti i dospěláky ve svých zábavných programech.

Jaromír Reidel, klaun Hopsalín: "Strašně mě naplňuje práce s dětmi a kdyby to člověk neměl rád od srdce, tak to asi nemůže dělat tak dlouho."

Jméno Hopsalín dostal tento klaun před třiceti lety přímo od dětí podle náplně programu, který je plný písniček, hopsání a zábavy.



---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
01. listopadu 2023, 16:00

Ostrava vylepšila podmínky pro investory

Návrh architektky Evy Jiřičné na rekonstrukci výškového domu na Ostrčilově ulici Ostravě jsme vám už představovali. Město jej nechalo vypracovat jako budoucí možnou podobu a nabídlo pozemek i s budovou investorům. Nyní Ostrava podmínky ještě vylepšila.

Výškový dům na Ostrčilově ulici v centru Ostravy je prázdný od roku 2013. Zvažovalo se jeho zbourání, ale vedení města nakonec rozhodlo, že ikonickou stavbu zachová. Renomovaná architektka Eva Jiřičná vytvořila projekt, jak by mohl po rekonstrukci dům vypadat. Pozemek s budovou pak město nabídlo investorům. Přihlásil se pouze jeden, který ale nakonec na podmínky nepřistoupil. Zastupitelstvo města je proto nyní vylepšilo.


Jan Dohnal, primátor Ostravy:
"Po domluvě s paní architektkou jsme umožnili dělat i dílčí změny, takže pokud by se v průběhu nějakých propočtů ukázalo, že něco je nereálné, zbytečně komplikované nebo drahé, tak je můžeme přivést k sobě a můžeme dojít k nějakému kompromisu." 

Projekt navrhuje rekonstrukci domu a přístavbu parkovacího domu. K bydlení by mělo být až 76 jednotek od 1+kk po nadstandardní mezonetové byty. Řešení počítá se zachováním stávající železobetonové konstrukce.

Eva Jiřičná, architektka: "Udělali jsme všechno proto, aby ta budova byla zelená. Zabývali jsme se tím, jak můžeme ozelenit balkóny, samozřejmě jsme měli problémy s požárními otázkami i vnitřním rozdělením."

Záměr prodeje budovy je zveřejněn na úřední desce města, termín podání nabídek je stanoven do 12 hodin dne 31. ledna 2024.

---

V dílnách SOŠ F-M vyrábějí novou vánoční pokladničku

Veřejná sbírka Vánoční strom ve Frýdku-Místku dostane novou bezpečnější pokladničku. Na jejím vzniku se podílejí žáci a studenti ve městě. Vítězný návrh podoby je od mladé dívky ze Základní umělecké školy a samotnou pokladničku už vyrábějí v dílnách Střední odborné školy Frýdek-Místek.

Studenti Střední odborné školy Frýdek-Místek společně s dílenskými mistry vyrábějí novou pokladničku pro městskou vánoční sbírku.

Radek Sklář, mistr odborného výcviku SOŠ Frýdek-Místek: "Studenti se na tom podíleli určitě nějakým vrtáním, střiháním. Snažili jsme se co nejvíce je do toho zapojit. Ne vše bylo možné, ale co nejvíce jsme je zapojili."

Nová podoba pokladničky vznikla ze soutěže, do které se zapojili žáci základních škol. Jako vítězný návrh vybrala porota dílo 12leté Moniky Bezecné z výtvarného oboru základní umělecké školy.

Hana Černohorská, výtvarný obor ZUŠ Frýdek-Místek: "Jsem moc vděčná za to, že jsme mohli zúčastnit a za to, že Monika zvítězila v tom velkém počtu. A když jsme přemýšleli o tom, jakým způsobem vymyslet něco nového. Zkusili jsme nějaké skládačky papírové, které řeší určitou plochu, kdy z plochy se vytváří nějaký prostorový tvar. Ale zároveň bylo nutné to spojit trošičku s určitým poetickým kouzlem, s nějakou takovou něžnou představou Vánoc."

Radek Sklář, mistr odborného výcviku SOŠ Frýdek-Místek: "Pokladnička je vyrobená z plechu, dle požadavku zadavatele Frýdku-Místku. Jelikož stávající pokladnička neodpovídala svým materiálem, dřevem, které dostávalo zabrat na tom dešti. Používali jsme nákres, co nakreslila dvanáctiletá studentka."

Hana Černohorská, výtvarný obor ZUŠ Frýdek-Místek: "Nakonec nám z toho vznikla jakási varianta japonských origami skládaček, které jsou velice křehké. A přitom obsahují mnoho krásných prvků. Zimní motiv vločky doplněný těmi krystaly, které jsou dole v té podstavě."

Podoba se upravila kvůli bezpečnosti, aby hrany nebyly tak ostré a v celku zůstal zachován vánoční motiv. Cílem bude také zajistit, aby pokladničku nemohl nikdo ukrást ani rozbít. Loni i předloni se do ní totiž vloupali zloději.

Radek Sklář, mistr odborného výcviku SOŠ Frýdek-Místek: "Spodní část je vyrobena z docela pevného materiálu, který je dost sám o sobě těžký, takže je problém to ve dvou unést. Vrchní část bude demontovatelná, aby šlo tu část sundat a odvézt ty peníze pryč, ať se to nevybírá na místě."

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Vidíme rozpracovaný návrh, který za mě předčil má očekávání. Věřím, že se bude líbit i veřejnosti a je vidět, že studenti a pedagogické vedení, které s nimi na tom pracuje, velmi přemýšlí. A myslím si, že nová pokladnička, která bude pod vánočním stromem na místeckém náměstí bude nejenom bezpečná, ale opravdu velmi pěkná. A bude v ní cítit ta práce, kterou do ní dali děti a studenti."

Radek Sklář, mistr odborného výcviku SOŠ Frýdek-Místek: "Spolupráce fungovala perfektně, co se týče škol, tak všechno klapalo, i s Frýdkem-Místkem, co jsme potřebovali, tak jsme doladili. Tak, aby to fungovalo."

Pokladnička bude opět pod vánočním stromem na náměstí Svobody. V prosinci se také chystá výstava všech návrhů pokladniček, které vytvořili žáci zúčastněných škol. Loňský ročník veřejné sbírky Vánoční strom vynesl přes 76 tisíc korun pro městský hospic.

---

Krátké zprávy 1. 11. 2023 16.00 - 1

Po 60 letech bezproblémového provozu vodního díla Baška zahájil státní podnik Povodí Odry rekonstrukci bezpečnostního přelivu. Ten umožní bezpečné a spolehlivé převedení extrémních povodní a odolá tisícileté povodňové vlně. Celkové náklady na rekonstrukci, která skončí zřejmě 2025, dosáhnou 120 mil. Kč

Ředitelství silnic a dálnic má připraveno na zimní údržbu 213 sypačů a 672 řidičů. Během letošní zimy se o průjezdné komunikace bude starat 822 zaměstnanců.

---

Dětem z malotřídek v NJ ukázali možnosti nových učeben

Novojičínská Základní škola Komenského 68 připravila projektový den pro páťáky z malotřídních škol z okolních obcí. Hostující děti v nových odborných učebnách zkoumaly přírodní vlny, a to jak z ovcí, tak třeba zvukové nebo seismické.

Tuto novou učebnu dílen Základní školy Komenského 68 v Novém Jičíně obsadili páťáci ze škol z okolních obcí, z Hostašovic, Libhoště, Rybího a Životic u Nového Jičína. Připravili tu pro ně v rámci udržitelnosti projektu Modernizací výuky k rozvoji přírodovědné gramotnosti projektové vyučování. Tady konkrétně děti zkoumaly činnost sopky.

Alžběta Marková, ZŠ a MŠ Životice u Nového Jičína: “Teď děláme pokusy se sopkou a líbí se mi to tu hodně.”

Tomáš Bradáč, ZŠ Adolfa Zábranského Rybí: “Líbil se mi výbuch sopka a zažil jsem ti hodně zábavy.”

Celý projektový blok byl nazván Na vlně, ať už na vlně seismické, zvukové nebo ovčí.

Svatava Hajdová, ředitelka ZŠ Komenského 68, Nový Jičín: “Ty aktivity se realizují jak v přírodovědné učebně, která z toho projektu byla modernizována před pěti lety, tak i v učebnách, které jsme modernizovali v dalších letech v navazujících projektech, ať už to byla počítačová učebna nebo polytechnická učebna z letošního projektu Řemesla.”

Eva Zemanová, ředitelka ZŠ a MŠ Životice u Nového Jičína: “Dvakrát ročně tady jezdíme s pátými ročníky a strašně je to baví. Je to tady vždycky o pokusech o přírodě, zkouší si různé věci, prostě každá ta schůzka je úplně jiná.”

Lukáš Hlaváč, učitel ZŠ Adolfa Zábranského Rybí: “Líbí se mi to hodně, děti se podívají i do velké školy, protože v Rybím je pouze první stupeň, takže je to taková jejich aklimatizace s vyššími ročníky.”

V přírodovědné učebně školáci pracovali s mikroskopy, počítačová učebna posloužila pro hrátky se zvukem, děti si tu určily stáří svého sluchu.

---

Muži v Havířově využili preventivního vyšetření prostaty

Havířovská nemocnice se i v letošním roce zapojila do osvětové akce na podporu prevence onemocnění rakoviny varlat a prostaty. Zdravotníci vítají, že od ledna bude toto onemocnění zahrnuto do screeningového programu.

Karcinom prostaty je nejčastějším onkologickým onemocněním mužů v České republice. Přitom v počáteční fázi je nemoc až z 99 % plně vyléčitelná bez jakýchkoliv následků. I proto se mohli muži v rámci Movemberu nechat vyšetřit v havířovské nemocnici.

anketa: "Já jsem přišel na tuto akci z důvodu prevence a tak jsem si vzal dovolenou a přišel jsem. Já jsem dlouhou dobu nebyl na urologickém vyšetření.

anketa: “Já si myslím, že je to důležité dost. Já jsem měl problémy a byl jsem i na operaci a teď chodím často na kontroly.”

Lékaři vítají, že v prevenci nastane posun.

Josef Kopecký, primář urologického oddělení: “Je to asi po dvouletém úsilí urologické společnosti a ministerstva zdravotnictví, kdy by se měl rozběhnout komplexní screeningový program pro karcinom prostaty pro muže od 50 do 69 pus. Základ, a proto to budou provádět především praktičtí lékaři, bude odběr krve na tzv. prostatický specifický antigen, což je látka produkovaná prostatou. Protože nám jde o zachycení těch včasných nádorů, těch lokalizovaných a tam my můžeme terapeuticky pomoct, takže ty lidi úplně vyléčit.”

Screeningová vyšetření hrazená ze zdravotního pojištění začnou od ledna příštího roku.

---

Krátké zprávy 1. 11. 2023 16.00 - 2

Radkovský dětský domov má po roce opravenou střechu. Zámek, ve kterém dětský domov sídlí, má v rámci rekonstrukce také nově dřevem obloženou věž a opět ji zdobí hodiny.

Nápor vozidel porušil dočasnou komunikaci, která se používá kvůli probíhající opravě mostu silnice I/45. Obousměrný provoz v Nových Heřminovech bude převeden zpět na původní vozovku zhruba do týdne.

---

Děti se bavily s klaunem Hopsalínem

Strašidelná zábava čekala i na nejmenší děti v Obecním domě Družba. O zábavu se postaral klaun Hopsalín, známá ikona dětského světa, která děti baví už více jak třicet let.

Obecní dům Družba patřil odpoledne dětem, které se s radostí prostřednictvím masek a kostýmů proměnily na kostlivce, upíry, princezny ze záhrobí a další strašidelné bytosti, aby si společně zatancovaly a zasoutěžily s oblíbeným Hopsalínem.

anketa: malí návštěvníci akce: "Bylo to dobré, soutěže byly fajn, moc jsem si to užila a malování na obličej bylo taky dobré." "Mě se líbilo jak jsme tancovali." "Bylo to skvělé, já jsem se perfektně bavila."

Jaromír Reidel, klaun Hopsalín: "Dnes měly děti nádherné masky a díky tomu, že se tady malovalo na obličej, měly i obličej krásně dotvořený a my jsme si to tady náramně užili."

Za maskou klauna Hopsalína se skrývá dnes již sedmapadesátiletý Jaromír Reidel, absolvent Lidové konzervatoře Ostrava a také zakladatel ostravského tanečního klubu Trend.

Za klauna se poprvé oblékl v roce 1993 a od té doby baví děti i dospěláky ve svých zábavných programech.

Jaromír Reidel, klaun Hopsalín: "Strašně mě naplňuje práce s dětmi a kdyby to člověk neměl rád od srdce, tak to asi nemůže dělat tak dlouho."

Jméno Hopsalín dostal tento klaun před třiceti lety přímo od dětí podle náplně programu, který je plný písniček, hopsání a zábavy.



---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-01-11-2023-16-00