Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • Na Černé louce plánuje Ostrava novou správní budovu
  • Práce na přestavbě bývalého hotelu Centrum pokročily
  • V Dolní Lutyni vyroste strategická průmyslová zóna
  • Kraj podporuje inovaci výukových prostor na středních školách
  • V Mariánských Horách renovují mobiliář
  • Baseballový klub Arrows Ostrava slaví 50 let

Na Černé louce plánuje Ostrava novou správní budovu

Na Černé louce v centru Ostravy by měla být vybudována nová správní budova. Přestěhovala by se do ní agenda, která je občany nejčastěji využívána, tedy například vyřizování občanských průkazů, řidičáků či pasů. Vzhled budovy by měl být výsledkem architektonické soutěže.

Výrazné zlepšení služeb pro občany je jedním z hlavních motivů plánované výstavby nového domu městských služeb, který by měl stát na Černé louce. Pod jednu střechu by tak byla agenda cestovních dokladů, občanských a řidičských průkazů i několik městských organizací například městská policie či městský ateliér. 

Hana Tichánková (ANO), náměstkyně primátora Ostravy: "V této chvíli jsou tyto městské instituce umístěny v pronajatých prostorách. Jsou tam dlouhodobě skoro 20 let. Ty prostory jsou nevyhovující a poměrně zanedbané." 

Vzhled vzejde z architektonické soutěže. Budova by měla stát vedle Divadla loutek, naproti budovanému bloku domů Nové Lauby. Důležitá je dostupnost MHD a v plánu je také podzemní parkoviště. Budova by měla být podobně vysoká jako okolní stavby. 

Ondřej Vysloužil, ředitel MAPPA: "Je hrozně fajn, že se jde cestou architektonické soutěže, že to bude novostavba a na základě poptávky architektů a projektantů jsme se v tomto případě rozhodli, že ta soutěž bude otevřená. "

Úředníci, kteří nyní zajišťují agendy občanských průkazů či řidičáků jsou ve dvou budovách, které si magistrát pronajímá. Po jejich přestěhování ušetří zhruba 30 milionů korun ročně. Stavba by mohla být dokončena v roce 2030. 

---

Práce na přestavbě bývalého hotelu Centrum pokročily

V bývalém hotelu Centrum ve Frýdku-Místku pokračuje rekonstrukce. Městská společnost DISTEP kompletně demontovala interiér a chystá se na odstrojení obkladů z vnější části budovy. Z hotelu mají být rezidenční byty a společnost tam přestěhuje své zázemí.

Bývalý hotel Centrum ve Frýdku-Místku koupila od města v roce 2022 městská společnost DISTEP za 44 milionů korun. Okamžitě se pustila do rekonstrukčních prací, které si provádí svépomocí a rozprostřela je do horizontu sedmi let.

Jiří Čuda, předseda představenstva společnosti DISTEP: "První část, která spočívá ve vyklízení vnitřních prostor, je prakticky dokončena. A druhá část, která běží souběžně, to znamená inženýring, který spočívá v přípravě podkladů pro stavební povolení, v tuto chvíli běží. Je podaný na městě a společně se stavebním úřadem a dalšími odbory aktuálně konzultujeme veškeré podklady, které jsme předali."

Jaké práce budou dál následovat?

Jiří Čuda, předseda představenstva společnosti DISTEP: "V tuto chvíli se chystáme, jakmile nám to počasí dovolí, odstrojit vnější plášť hliníkový, který je tady v tuto vidět za mnou."

Z objektu byly vyklizeny desítky tun materiálu. Od veškerého mobiliáře, inventáře i starých ekologických zátěží, jako jsou sklady chemických látek, nebezpečné odpady a další.

Jiří Čuda, předseda představenstva společnosti DISTEP: "Od začátku veškeré bourací práce a veškeré materiály, které z nich máme, třídíme ve spolupráci Frýdeckou skládkou. A stejně tak to bude i s tímto pláštěm. V tuto chvíli máme opravdu veškeré pokoje, veškeré prostory, kompletně odstrojené. Odstrojené takzvaně až na zeď. To znamená oškrábány, vyčištěny, vyklizený. A jak se za chviličku podíváme, tak asi uvidíte ten rozdíl, který tady je."

Město Frýdek-Místek koupilo chátrající hotel Centrum v roce 2018. Původní plány na přestavbu a vybudování ubytování pro seniory se ukázaly kvůli technickým parametrům budovy jako nereálné. Finančně neefektivní se ukázala také varianta zbourání objektu a výstavby bytů, která by vyšla na půl miliardy korun. Frýdek-Místek proto hledal cestu, jak objekt zachránit a smysluplně a efektivně jej využít.

Radovan Hořínek (ANO, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jednoznačně se ukazuje, že prodat budovu bývalého hotelu Centrum městské společnosti DISTEP byla dobrá volba. Rekonstrukci tak tato společnost provádí a my jsme o jejím průběhu jako vedení města průběžně informováni na pravidelných schůzkách, které se mezi vedením města a společností DISTEP za tím účelem konají. Takže skutečně mohu potvrdit, že rekonstrukce pokračuje. DISTEP si volí takové tempo, které umožňuje se rekonstrukci plně věnovat a zároveň využívat volných zdrojů, které by jinak přišly vniveč ve společnosti. A to jak finančních, tak lidských. A skutečně za dobu, kdy společnost DISTEP hotel Centrum vlastní, tj. zhruba za dobu jednoho roku, tam práce výrazně pokročily. A to zejména v té vnitřní části, takže navenek zatím toho moc vidět není, ale skutečně vevnitř se udělalo mnoho práce."

Jiří Čuda, předseda představenstva společnosti DISTEP: "Objekt je rozdělený na dvě části takzvaný SO01, což je ten bývalý ubytovací trakt, kde budou následně rezidenční byty. A v bývalém restauračním traktu, tam chystáme technickoadministrativní zázemí pro společnost."

Rezidenční bydlení bude vytvořeno propojením původních hotelových pokojů. A nebude přitom třeba vůbec zasahovat do statiky objektu, ani nijak probourávat zdi. DISTEP to vymyslel tak, že průchody mezi pokoji udělají přes místa, kde byly původně stoupačky. V letošním roce chce společnost v rámci prací na objektu vyměnit okna, provézt zateplení budovy a venkovní omítky.

---

V Dolní Lutyni vyroste strategická průmyslová zóna

Zastupitelstvo Moravskoslezského kraje schválilo možnost zahájení přípravy plochy strategické průmyslové zóny v Dolní Lutyni na Karvinsku. O tuto lokalitu má zájem významný investor, který chce postavit obří továrnu na autobaterie.

Moravskoslezský kraj vytvořil podmínky k možnému vzniku Strategického podnikatelského parku v Dolní Lutyni na Karvinsku. Zastupitelé rozhodli o přípravě aktualizace zásad územního rozvoje, která umožní proměnu lokality v rozvojovou zónu.

Jan Krkoška, hejtman MS kraje: "V tuto chvíli jsme nastartovali proces příprav tohoto území Dolní Lutyně. Budou probíhat jednání s obcemi a budou se také vyhodnocovat analýzy v rámci životního prostředí i obyvatel."

Podle neoficiálních informací by měla v Dolní Lutyni vyrůst obří továrna na baterie do elektroaut. Jméno investora je tajné, ale hovoří se Samsungu nebo Siemensu. Investice by měla dosáhnout výše až 200 miliard korun. 

Petr Očko, ředitel agentury CzechInvest: "Pro nás je priorita získat technologicky vyspělého investora, tzn. chceme ty procesy urychlovat, ale dodám to B. Vůbec to neznamená, že se nechceme bavit s občany a okolními obcemi. Je důležité, aby to bylo připravováno co nejvíce participativní formou." 

Příchod strategického investora by mohl znamenat vznik až 7000 pracovních míst. Chystané změny by kraj mohl stihnout schválit ještě v letošním roce. Investorovi jde prý o čas a pokud by vše trvalo příliš dlouho, vybere si jinou zemi. 

---

Kraj podporuje inovaci výukových prostor na středních školách

SPŠ elektrotechniky a informatiky v Ostravě patří k páteřním školám, které se zapojily do projektu Inovační centrum pro transformaci vzdělávání. Díky tomu získala moderní učebnu a také založila vlastní školní firmu.

Krajský projekt inovuje výukové prostory na vybraných školách a podporuje zakládání školních firem.

Stanislav Folwarczny (ODS), náměstek hejtmana MS kraje: „Ten projekt skutečně nabírá na obrátkách a školy na tom jen získávají. Je to škola, která je zaměřena na elektrotechniku a na IT, má velmi dobré renomé, spolupracuje s VŠB-TUO, tak si myslím, že i ta školní firma, která tady bude, bude úspěšná.“

Na ostravské průmyslovce se obě centra budovala půl roku.

Zbyněk Pospěch, ředitel SPŠ elektrotechniky a informatiky: „Právě stojíme v nové učebně, která bude sloužit pro zavádění kolaborativní spolupráce, tzn. zavádění a podporu inovativních interaktivních metod ve výuce. Kromě toho otevíráme prostory žákovské firmy, což je prostor, který slouží žákům k tomu, aby se naučili podnikat.“

anketa: žáci

„Naše studentská firma se bude převážně zabývat vývojem aplikací a následně bychom se chtěli zaměřit na tvorbu marketingových produktů a vývoj karetních a deskových her pro střední a základní školy.“

„Já jsem ráda za tuto příležitost, protože mám v plánu do budoucna podnikat.“

Právě podpora podnikání je v tomto projektu jednou z priorit.

---

V Mariánských Horách renovují mobiliář

V Mariánských Horách renovují mobiliář. Podepisuje se na něm zub času i vandalové. Pracovníci technického úseku radnice práci nad rámec běžné údržby zvládají díky nové technice i zázemí.

Technický úsek mariánskohorské radnice připravuje veřejný prostor na jaro. Kromě běžné činnosti jako je úklid listí, silnic a chodníků, se pracovníci pustili i do oprav poškozeného mobiliáře, aby byl opět funkční a hezký.

Radovan Micorek, vedoucí technického úseku: “Což zahrnuje repasování laviček, které tady zrovna přivezli. Odpadkové koše taky měníme, zrovna tady dole je rozebrané pískoviště.”

Veškerou práci mohou vykonávat zejména díky tomu, že se přestěhovali ze stísněných prostor garáží radnice do nového areálu, který má obvod v nájmu.

Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta Mariánských Hor a Hulvák: “Máme k dispozici téměř celou budovu, ve které můžeme skladovat stroje, zařízení, kde pracovníci našeho technického úseku mají zázemí, odkud vyjíždějí do terénu. My najíždíme na koncept, že to co jsme schopni si udělat svépomocí, tak naši pracovníci dělají. Díky tomu šetříme finanční prostředky.”

Tomáš Sucharda (Občané pro Mariánské Hory a Hulváky), místostarosta Mariánských Hor a Hulvák: “Tím, že v předchozích letech se výrazným způsobem investovalo do pořizování ať těžké techniky či dalšího strojního vybavení, tak z 50 procent realizujeme práci sami a nemusíme tyto práce zadávat externím firmám, což nám generuje, dá se říci, milionové úspory.”

Radnice chce v příštích letech investovat i do samotného vybavení tohoto nového technického střediska.

---

Baseballový klub Arrows Ostrava slaví 50 let

Baseball je v České republice stále populárnějším sportem, výjimkou není ani náš region. Ostravský klub Arrows Ostrava slaví letos 50 let od svého založení a u této příležitosti uspořádal výstavu ve foyer Nové radnice.

Začátky amerického sportu v 70 letech, v době tuhé normalizace, nebyly jednoduché.

Radim Kepák, prezident Arrows Ostrava: „Ale časem, když se baseball stal olympijským sportem, tak jsme se dostali výš a výš a dneska máme vybudovaný celý systém, 500 hráčů a hráček a celý Arrows Park, kde děláme mezinárodní akce včetně společenských akcí. Jsme hrdí, že jsme v Ostravě, že Ostrava je s námi. Jsme jeden tým, jedno město, jedna Ostrava.“

Baseballový tým mužů dokázal třikrát vybojovat titul mistrů České republiky. A Arrows park například loni hostil ME.

Jan Dohnal (ODS), primátor Ostravy: „Ostrava Arrows podporuje, loni v rámci ME jsme pomohli i s modernizací toho areálu. Je to určitě sport, který je zajímavý, který má velkou členskou základnu, chodí tam hodně dětí, hodně dětí tím klubem prošlo, takže za mě jen dobře.“

Ostravský klub také vychoval řadu reprezentantů, někteří z nich i zahráli i loni na World Baseball Clasic v Japonsku.

Ondřej Satoria, reprezentační nadhazovač: „Od repre teď máme klid, až v listopadu letíme zpátky do Japonska, tak na to se chci určitě připravit. Letos bychom s Arrows chtěli dopadnout lépe než minulou sezonu. Chtěli bychom se probojovat do play off. Máme mladý dravý tým, takže věřím, že letos by to mohlo vyjít.“

Arrows Ostrava letos založili i zbrusu nový tým do 23 let.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
08. března 2024, 17:00

Na Černé louce plánuje Ostrava novou správní budovu

Na Černé louce v centru Ostravy by měla být vybudována nová správní budova. Přestěhovala by se do ní agenda, která je občany nejčastěji využívána, tedy například vyřizování občanských průkazů, řidičáků či pasů. Vzhled budovy by měl být výsledkem architektonické soutěže.

Výrazné zlepšení služeb pro občany je jedním z hlavních motivů plánované výstavby nového domu městských služeb, který by měl stát na Černé louce. Pod jednu střechu by tak byla agenda cestovních dokladů, občanských a řidičských průkazů i několik městských organizací například městská policie či městský ateliér. 

Hana Tichánková (ANO), náměstkyně primátora Ostravy: "V této chvíli jsou tyto městské instituce umístěny v pronajatých prostorách. Jsou tam dlouhodobě skoro 20 let. Ty prostory jsou nevyhovující a poměrně zanedbané." 

Vzhled vzejde z architektonické soutěže. Budova by měla stát vedle Divadla loutek, naproti budovanému bloku domů Nové Lauby. Důležitá je dostupnost MHD a v plánu je také podzemní parkoviště. Budova by měla být podobně vysoká jako okolní stavby. 

Ondřej Vysloužil, ředitel MAPPA: "Je hrozně fajn, že se jde cestou architektonické soutěže, že to bude novostavba a na základě poptávky architektů a projektantů jsme se v tomto případě rozhodli, že ta soutěž bude otevřená. "

Úředníci, kteří nyní zajišťují agendy občanských průkazů či řidičáků jsou ve dvou budovách, které si magistrát pronajímá. Po jejich přestěhování ušetří zhruba 30 milionů korun ročně. Stavba by mohla být dokončena v roce 2030. 

---

Práce na přestavbě bývalého hotelu Centrum pokročily

V bývalém hotelu Centrum ve Frýdku-Místku pokračuje rekonstrukce. Městská společnost DISTEP kompletně demontovala interiér a chystá se na odstrojení obkladů z vnější části budovy. Z hotelu mají být rezidenční byty a společnost tam přestěhuje své zázemí.

Bývalý hotel Centrum ve Frýdku-Místku koupila od města v roce 2022 městská společnost DISTEP za 44 milionů korun. Okamžitě se pustila do rekonstrukčních prací, které si provádí svépomocí a rozprostřela je do horizontu sedmi let.

Jiří Čuda, předseda představenstva společnosti DISTEP: "První část, která spočívá ve vyklízení vnitřních prostor, je prakticky dokončena. A druhá část, která běží souběžně, to znamená inženýring, který spočívá v přípravě podkladů pro stavební povolení, v tuto chvíli běží. Je podaný na městě a společně se stavebním úřadem a dalšími odbory aktuálně konzultujeme veškeré podklady, které jsme předali."

Jaké práce budou dál následovat?

Jiří Čuda, předseda představenstva společnosti DISTEP: "V tuto chvíli se chystáme, jakmile nám to počasí dovolí, odstrojit vnější plášť hliníkový, který je tady v tuto vidět za mnou."

Z objektu byly vyklizeny desítky tun materiálu. Od veškerého mobiliáře, inventáře i starých ekologických zátěží, jako jsou sklady chemických látek, nebezpečné odpady a další.

Jiří Čuda, předseda představenstva společnosti DISTEP: "Od začátku veškeré bourací práce a veškeré materiály, které z nich máme, třídíme ve spolupráci Frýdeckou skládkou. A stejně tak to bude i s tímto pláštěm. V tuto chvíli máme opravdu veškeré pokoje, veškeré prostory, kompletně odstrojené. Odstrojené takzvaně až na zeď. To znamená oškrábány, vyčištěny, vyklizený. A jak se za chviličku podíváme, tak asi uvidíte ten rozdíl, který tady je."

Město Frýdek-Místek koupilo chátrající hotel Centrum v roce 2018. Původní plány na přestavbu a vybudování ubytování pro seniory se ukázaly kvůli technickým parametrům budovy jako nereálné. Finančně neefektivní se ukázala také varianta zbourání objektu a výstavby bytů, která by vyšla na půl miliardy korun. Frýdek-Místek proto hledal cestu, jak objekt zachránit a smysluplně a efektivně jej využít.

Radovan Hořínek (ANO, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jednoznačně se ukazuje, že prodat budovu bývalého hotelu Centrum městské společnosti DISTEP byla dobrá volba. Rekonstrukci tak tato společnost provádí a my jsme o jejím průběhu jako vedení města průběžně informováni na pravidelných schůzkách, které se mezi vedením města a společností DISTEP za tím účelem konají. Takže skutečně mohu potvrdit, že rekonstrukce pokračuje. DISTEP si volí takové tempo, které umožňuje se rekonstrukci plně věnovat a zároveň využívat volných zdrojů, které by jinak přišly vniveč ve společnosti. A to jak finančních, tak lidských. A skutečně za dobu, kdy společnost DISTEP hotel Centrum vlastní, tj. zhruba za dobu jednoho roku, tam práce výrazně pokročily. A to zejména v té vnitřní části, takže navenek zatím toho moc vidět není, ale skutečně vevnitř se udělalo mnoho práce."

Jiří Čuda, předseda představenstva společnosti DISTEP: "Objekt je rozdělený na dvě části takzvaný SO01, což je ten bývalý ubytovací trakt, kde budou následně rezidenční byty. A v bývalém restauračním traktu, tam chystáme technickoadministrativní zázemí pro společnost."

Rezidenční bydlení bude vytvořeno propojením původních hotelových pokojů. A nebude přitom třeba vůbec zasahovat do statiky objektu, ani nijak probourávat zdi. DISTEP to vymyslel tak, že průchody mezi pokoji udělají přes místa, kde byly původně stoupačky. V letošním roce chce společnost v rámci prací na objektu vyměnit okna, provézt zateplení budovy a venkovní omítky.

---

V Dolní Lutyni vyroste strategická průmyslová zóna

Zastupitelstvo Moravskoslezského kraje schválilo možnost zahájení přípravy plochy strategické průmyslové zóny v Dolní Lutyni na Karvinsku. O tuto lokalitu má zájem významný investor, který chce postavit obří továrnu na autobaterie.

Moravskoslezský kraj vytvořil podmínky k možnému vzniku Strategického podnikatelského parku v Dolní Lutyni na Karvinsku. Zastupitelé rozhodli o přípravě aktualizace zásad územního rozvoje, která umožní proměnu lokality v rozvojovou zónu.

Jan Krkoška, hejtman MS kraje: "V tuto chvíli jsme nastartovali proces příprav tohoto území Dolní Lutyně. Budou probíhat jednání s obcemi a budou se také vyhodnocovat analýzy v rámci životního prostředí i obyvatel."

Podle neoficiálních informací by měla v Dolní Lutyni vyrůst obří továrna na baterie do elektroaut. Jméno investora je tajné, ale hovoří se Samsungu nebo Siemensu. Investice by měla dosáhnout výše až 200 miliard korun. 

Petr Očko, ředitel agentury CzechInvest: "Pro nás je priorita získat technologicky vyspělého investora, tzn. chceme ty procesy urychlovat, ale dodám to B. Vůbec to neznamená, že se nechceme bavit s občany a okolními obcemi. Je důležité, aby to bylo připravováno co nejvíce participativní formou." 

Příchod strategického investora by mohl znamenat vznik až 7000 pracovních míst. Chystané změny by kraj mohl stihnout schválit ještě v letošním roce. Investorovi jde prý o čas a pokud by vše trvalo příliš dlouho, vybere si jinou zemi. 

---

Kraj podporuje inovaci výukových prostor na středních školách

SPŠ elektrotechniky a informatiky v Ostravě patří k páteřním školám, které se zapojily do projektu Inovační centrum pro transformaci vzdělávání. Díky tomu získala moderní učebnu a také založila vlastní školní firmu.

Krajský projekt inovuje výukové prostory na vybraných školách a podporuje zakládání školních firem.

Stanislav Folwarczny (ODS), náměstek hejtmana MS kraje: „Ten projekt skutečně nabírá na obrátkách a školy na tom jen získávají. Je to škola, která je zaměřena na elektrotechniku a na IT, má velmi dobré renomé, spolupracuje s VŠB-TUO, tak si myslím, že i ta školní firma, která tady bude, bude úspěšná.“

Na ostravské průmyslovce se obě centra budovala půl roku.

Zbyněk Pospěch, ředitel SPŠ elektrotechniky a informatiky: „Právě stojíme v nové učebně, která bude sloužit pro zavádění kolaborativní spolupráce, tzn. zavádění a podporu inovativních interaktivních metod ve výuce. Kromě toho otevíráme prostory žákovské firmy, což je prostor, který slouží žákům k tomu, aby se naučili podnikat.“

anketa: žáci

„Naše studentská firma se bude převážně zabývat vývojem aplikací a následně bychom se chtěli zaměřit na tvorbu marketingových produktů a vývoj karetních a deskových her pro střední a základní školy.“

„Já jsem ráda za tuto příležitost, protože mám v plánu do budoucna podnikat.“

Právě podpora podnikání je v tomto projektu jednou z priorit.

---

V Mariánských Horách renovují mobiliář

V Mariánských Horách renovují mobiliář. Podepisuje se na něm zub času i vandalové. Pracovníci technického úseku radnice práci nad rámec běžné údržby zvládají díky nové technice i zázemí.

Technický úsek mariánskohorské radnice připravuje veřejný prostor na jaro. Kromě běžné činnosti jako je úklid listí, silnic a chodníků, se pracovníci pustili i do oprav poškozeného mobiliáře, aby byl opět funkční a hezký.

Radovan Micorek, vedoucí technického úseku: “Což zahrnuje repasování laviček, které tady zrovna přivezli. Odpadkové koše taky měníme, zrovna tady dole je rozebrané pískoviště.”

Veškerou práci mohou vykonávat zejména díky tomu, že se přestěhovali ze stísněných prostor garáží radnice do nového areálu, který má obvod v nájmu.

Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta Mariánských Hor a Hulvák: “Máme k dispozici téměř celou budovu, ve které můžeme skladovat stroje, zařízení, kde pracovníci našeho technického úseku mají zázemí, odkud vyjíždějí do terénu. My najíždíme na koncept, že to co jsme schopni si udělat svépomocí, tak naši pracovníci dělají. Díky tomu šetříme finanční prostředky.”

Tomáš Sucharda (Občané pro Mariánské Hory a Hulváky), místostarosta Mariánských Hor a Hulvák: “Tím, že v předchozích letech se výrazným způsobem investovalo do pořizování ať těžké techniky či dalšího strojního vybavení, tak z 50 procent realizujeme práci sami a nemusíme tyto práce zadávat externím firmám, což nám generuje, dá se říci, milionové úspory.”

Radnice chce v příštích letech investovat i do samotného vybavení tohoto nového technického střediska.

---

Baseballový klub Arrows Ostrava slaví 50 let

Baseball je v České republice stále populárnějším sportem, výjimkou není ani náš region. Ostravský klub Arrows Ostrava slaví letos 50 let od svého založení a u této příležitosti uspořádal výstavu ve foyer Nové radnice.

Začátky amerického sportu v 70 letech, v době tuhé normalizace, nebyly jednoduché.

Radim Kepák, prezident Arrows Ostrava: „Ale časem, když se baseball stal olympijským sportem, tak jsme se dostali výš a výš a dneska máme vybudovaný celý systém, 500 hráčů a hráček a celý Arrows Park, kde děláme mezinárodní akce včetně společenských akcí. Jsme hrdí, že jsme v Ostravě, že Ostrava je s námi. Jsme jeden tým, jedno město, jedna Ostrava.“

Baseballový tým mužů dokázal třikrát vybojovat titul mistrů České republiky. A Arrows park například loni hostil ME.

Jan Dohnal (ODS), primátor Ostravy: „Ostrava Arrows podporuje, loni v rámci ME jsme pomohli i s modernizací toho areálu. Je to určitě sport, který je zajímavý, který má velkou členskou základnu, chodí tam hodně dětí, hodně dětí tím klubem prošlo, takže za mě jen dobře.“

Ostravský klub také vychoval řadu reprezentantů, někteří z nich i zahráli i loni na World Baseball Clasic v Japonsku.

Ondřej Satoria, reprezentační nadhazovač: „Od repre teď máme klid, až v listopadu letíme zpátky do Japonska, tak na to se chci určitě připravit. Letos bychom s Arrows chtěli dopadnout lépe než minulou sezonu. Chtěli bychom se probojovat do play off. Máme mladý dravý tým, takže věřím, že letos by to mohlo vyjít.“

Arrows Ostrava letos založili i zbrusu nový tým do 23 let.

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-08-03-2024-17-00