Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • Nejmladší město Novojičínska prožívá rok oslav
  • Hasiči z Moravskoslezského kraje byli oceněni za věrnost.
  • Daruj F-M vybírá na úpravy a vybavení Lidového domu
  • Alej v Novém Jičíně má jméno podle datumu vzniku
  • Poruba připravuje 5. ročník Sdílka

Nejmladší město Novojičínska prožívá rok oslav

Studénka si v letošním roce připomíná 65. výročí vzniku města, tedy oficiální spojení místních částí - Studénky a Butovic. Je to nejmladší město bývalého novojičínského okresu.

Byl to počátek roku 1959, kdy došlo k oficiálnímu správnímu sloučení obcí Studénka a Butovice. Před 65 let tedy vznikla Studénka, nejmladší město bývalého okresu Nový Jičín, ke kterému se o něco později připojila i část Nová Horka. Půlkulaté výročí už od prvních dnů nového roku připomíná nové logo a znělka, které vzešly z veřejné soutěže.

Jiří Švagera (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), místostarosta Studénky: “U loga nám přišly tři návrhy, vítězem se stal pan Ladislav Mako. U znělky nám došlo dokonce sedm návrhů, vítězem byl vyhodnocen pan Andrej Capovský.”

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Znělka provází zejména vysílání městského rozhlasu a logo se objevuje na propagačních předmětech města. Připravujeme i několik akcí, které se tematicky celým rokem budou prolínat a budou vždy pro určité skupiny občanů zajímavé.”

Samotné oslavy začnou únorovým městský plesem, vrcholem bude letní Týden Studénky i show během rozsvícení vánočního stromu.

Olga Svobodová, vedoucí odboru školství, kultury a komunitního plánování: “Zajímavá určitě bude putovní venkovní výstava, která bude mapovat historické objekty ve Studénce.”

Trvalou vzpomínkou na půlkulaté narozeniny bude i pamětní mince, kterou radnice vydává.

---

Hasiči z Moravskoslezského kraje byli oceněni za věrnost.

Hasičská profese je v mnohém unikátní a tak je velmi důležitá věrnost tomuto povolání. Hasiči proto také dostávají za odsloužené roky medaile, které jim uděluje po minimálně deseti a pak znovu po dvaceti letech u sboru generální ředitel.

Hasičské muzeum v Ostravě je pravidelně využíváno ke slavnostním událostem, jako je například předávání medailí za věrnost, které uděluje generální ředitel HZS ČR. Tentokrát byly medaile třetího i druhého stupně udělovány nejen příslušníkům hasičského sboru, ale také záchranného útvaru hasičů. Podmínkou jsou nejen odsloužené roky, ale také vzorné plnění povinností. 

Radim Kuchař, ředitel HZS MS kraje:  "S delší dobou služby přichází zkušenost a zkušenost znamená pro ty mladší, že ti starší jsou nejen schopni je vést u těch zásahů, ale opravdu jim radit tak, aby si uchránili vlastní životy." 

Jan Krkoška, hejtman MS kraje: "Jsem jako hejtman velmi rád, že kolem sebe máme lidi, na které se můžeme spolehnout." 

Medaile se udělují jednou ročně. III. stupeň je za minimálně 10 let u sboru a na II. stupeň je nutné odsloužit nejméně 20 let. 

Dagmar Fišerová, medaile za věrnost III. stupně, HZS MS kraje: "Jsem u hasičů 15 let a nedovedu si představit, že bych byla někde jinde. Mám to tady hrozně ráda." 

Pavel Krpec, medaile za věrnost III. stupně, HZS MS kraje: "U hasičů jsme vlastně 15 let a přivedlo mě k nim to, že jsem byl od malička malý hasič a vždycky jsem se hasičem chtěl stát." 

Po deseti, dvaceti ale i po třiceti letech služby musejí hasiči pravidelně každý rok plnit náročné fyzické testy, aby mohli být i nadále příslušníky hasičského záchranného sboru. 

---

Krnov na jaře vyhlásí architektonicko-developerskou soutěž na bytovou výstavbu na nároží ulice Soukenické a náměstí Minoritů, naproti budovy městské knihovny. Parcela má 772 metrů čtverečních. Vyrůst by na ní měla novostavba bytového domu, která začne zaplňovat vybouranou chybějící městkou strukturu na náměstí Minoritů a stane se vzorovým projektem.

Podnikatelé v centru Kopřivnice mohou žádat o dotace na úpravy svých provozoven. Na jednu provozovnu mohou získat maximálně 15 000 korun a majitelé budov až 40 000 korun na jednu nemovitost.

---

Daruj F-M vybírá na úpravy a vybavení Lidového domu

Frýdek-Místek rozšířil veřejnou sbírku Daruj F-M o další účel. Tentokrát mohou občané přispět na úpravy a vybavení Lidového domu v Místku. Vybírá se na vzduchotechniku a nový nábytek. Sbírka potrvá do konce roku 2024. Současně v programu běží ještě další dvě předchozí sbírky.

Oblíbený sbírkový program Daruj F-M se rozšířil o další sbírku na dobrou věc.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Katolický lidový dům ve Frýdku-Místku předložil v rámci programu žádost o zařazení záměru pořízení vzduchotechniky do klubu Nezbeda a vybavení. Stolů a židlí do kluboven pro děti, skautů a seniorů."

Jana Kohutová, spolek Katolický lidový dům Frýdek-Místek: "Prioritou pro nás je nakoupení nebo vybavení klubu Nezbeda, vzduchotechniky. Protože je to nejvíc aktuální. Avšak, těžko říct, kolik se vybere peněz. A pokud by se vybralo méně peněz, tak bychom zvolili nové vybavení stolů a židlí. Protože to už je opravdu velmi staršího data."

Ideální by samozřejmě bylo, kdyby se vybral dostatek peněz na to, ať se opraví vzduchotechnika a zároveň pořídí nový nábytek.

Jana Kohutová, spolek Katolický lidový dům Frýdek-Místek: "Vzduchotechnika je potřebná proto, že je to v přízemních prostorech a pokud je vlhko a netopí se ještě, tak tam je trošku problém s cirkulací vzduchu. A jak říkám, vybavení nábytku, to už si říká řadu let o výměnu."

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Nízkoprahový klub Nezbeda je službou pro všechny děti od šesti do dvaceti let. V klubu se snaží být dětem partnery, kteří se jim snaží pomáhat zvládnout různé životní etapy a také aktuální situaci nebo problémy. Situace v rodině a podobně. Širokou nabídkou aktivit a programů, děti podporují v aktivním trávení volného času. Jeho provoz je celoroční, takže nabízí skvělé využití pro děti i o prázdninách. Tento klub zde sídlí už skoro 30 let, děti ho mají rády, rodiče jsou spokojeny s nabídkou a služba je bezplatná."

Jana Kohutová, spolek Katolický lidový dům Frýdek-Místek: "U nás se také schází ještě různá společenství. Hrají se zde také divadla, scházejí si u nás i dámy, které trpí rakovinou, turistický oddíl se tady schází a v neposlední řadě děláme i akce pro všechny možné lidi ve městě i okolí. Nejzajímavější akcí u nás je akce pro zdravotně postižené, kde oni tady také sedí a baví se spolu. Takže je to nutné vyměnit."

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Program Daruj F-M je tradiční program, který funguje tak, že žadatel si požádá o podporu města, která je maximálně 200 tisíc korun. S tím, že město nedá tu částku rovnou žadateli. Ale částku, která se vybere ve veřejné sbírce, poté zdvojnásobí. Takže v současné době u Lidového domu, který vybírá až 400 tisíc korun, město přislíbilo částku 200 tisíc, ale za podmínky, že 200 tisíc se vybere od dárců z veřejnosti."

Jana Kohutová, spolek Katolický lidový dům Frýdek-Místek: "Moc všem, kteří přispějí do této sbírky, děkujeme. A moc si toho vážíme."

Od roku 2022 je v programu Daruj F-M otevřena také sbírka Pomoc Ukrajině. A od loňského září běží sbírka na výstavbu Flow trailu Palkovické hůrky, kde se buduje dráha pro terénní cyklisty všech věkových kategorií.

Jakub Larysz, autor projektu Flow Trails Palkovice: "Založili jsme spolek Flow Trails Palkovice. Domluvili jsme se s obcí na tom, abychom mohli využívat obecní les pro vybudování Flow trailu. A chceme touto aktivitou zapojit tu mládež Palkovickou a mládež i z okolí, aby se mohla realizovat na tvorbě toho trailu jako takového. A potom samozřejmě, aby měli nějaké propojení sportu a přírody. A to samé platí pro všechny z okolí Frýdku-Místku, kteří mají zájem o horská kola."

Sbírka na Flow trail poběží do konce března a sbírka na Katolický lidový dům je naplánována až do konce letošního roku.

---

Alej v Novém Jičíně má jméno podle datumu vzniku

Nová alej v Bludovicích, kterou si sami vysadili novojičínští občané ve spolupráci s městem, se bude jmenovat Svatomartinská, tedy podle dne, kdy vznikla. O názvu rozhodlo hlasování v anketě.

Novojičíňáci ve spolupráci s odborem životního prostředí a za pomoci pracovníků technických služeb vysadili sami pro sebe novou alej v místní části Bludovic. Akce proběhla 11. listopadu loňského roku. Po dokončení sázení lidé na místě navrhovali, jak se stromořadí bude jmenovat.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Každý, kdo si přišel strom zasadit, tak měl zároveň možnost navrhnout nějaký název pro tu novou alej. Sešlo se nám jich celkem 18 a ty jsme dali veřejnosti k dispozici do hlasování v elektronické anketě, která z nich nakonec vybrala vítěze.”

Vyhrál název Svatomartinská alej, který bude trvale připomínat, kdy lidé tyto strom sázeli.

Kateřina Kuželová, Odbor životního prostředí, MěÚ Nový Jičín: “Vysazení tak početného stromořadí je po několika letech v Novém Jičíně velkým úspěchem. Pracovníci odboru životního prostředí se snaží průběžně dosazovat vykácené stromy ve městě, ale je pravda, že místa, kam se dá vysadit větší množství stromů, jsou v zastavěné části města prakticky vyčerpána. Takže tento úspěch, kdy se podařilo vysadit velkou alej o 37 stromech, je báječný.”

Pestrost aleje předurčuje výběr krajinářských i ovocných stromů, je zde zhruba deset druhů, například i dvě moruše.

---

Požár střechy rodinného domu v Horní Suché na Karvinsku ve středu způsobil škodu za 5 milionů korun. Hasiči jej lokalizovali během deseti minut, následná likvidace ale trvala 6 hodin. Hasiči museli postupně rozebírat střešní konstrukci a termokamerou hledat skrytá ohniska. Při požáru se naštěstí nikdo nezranil, jeho příčina se vyšetřuje.

Moravskoslezský kraj podpořil další obce ve znevýhodněných oblastech Osoblažska a Vítkovska. V rozpočtu našel 12 milionů na rozvojové projekty i pro dalších 8 obcí, které zůstaly loni jako náhradníci. Tuto pomoc zopakuje kraj i v tomto roce. Obce si o krajskou podporu mohou požádat do 12. dubna.

---

Poruba připravuje 5. ročník Sdílka

V Ostravě-Porubě se po dvou letech opět uskuteční Sdílko. Tentokrát bude úplně poprvé probíhat na prostranství u Floridy. Sdílko je jednou z akcí, která podporuje místní podnikatele.

5. ročník Sdílka začne 14. května a probíhat bude 15 dnů. V netradičních pop up expozicích nabídne celou škálu vystavujících a prodejců z celého MS kraje a také výstavy, workshopy, nebo ochutnávky. 

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka Ostravy-Poruby: “Sdílko je projekt, který se koná, nebo organizujeme ho obrok, to znamenám co dva roky. Minulé ročníky Sdílka se konaly na Alšově náměstí, na Duze i na středovém pásu Hlavní třídy. Letos jsme se rozhodli, že Sdílko zorganizujeme na Floridě.”

Zájemci z řad vystavovatelů z celého MS kraje se mohou hlásit už teď.

Kateřina Šuláková, odbor kultury MOb Poruba: “Registrační formulář najdou na webových stránkách . Z loňských ročníků máme zkušenosti, že během těch 15 dnů se u nás vystřídá přes 60 obchodníků.” 

Pro obchodníky a různé organizace, které se chtějí na Sdílku prezentovat, bude určeno 5 výstavních kontejnerů, ve kterých se budou střídat co jeden až dva dny.

Kateřina Šuláková, odbor kultury MOb Poruba: “V jednom velkém kontejneru potom bude kavárna.” 

Součástí akce bude také bohatý doprovodný program. Na Sdílku se můžete inspirovat, nakoupit nebo posedět u kávy na místě, kterým běžně jenom procházíte.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
11. ledna 2024, 17:00

Nejmladší město Novojičínska prožívá rok oslav

Studénka si v letošním roce připomíná 65. výročí vzniku města, tedy oficiální spojení místních částí - Studénky a Butovic. Je to nejmladší město bývalého novojičínského okresu.

Byl to počátek roku 1959, kdy došlo k oficiálnímu správnímu sloučení obcí Studénka a Butovice. Před 65 let tedy vznikla Studénka, nejmladší město bývalého okresu Nový Jičín, ke kterému se o něco později připojila i část Nová Horka. Půlkulaté výročí už od prvních dnů nového roku připomíná nové logo a znělka, které vzešly z veřejné soutěže.

Jiří Švagera (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), místostarosta Studénky: “U loga nám přišly tři návrhy, vítězem se stal pan Ladislav Mako. U znělky nám došlo dokonce sedm návrhů, vítězem byl vyhodnocen pan Andrej Capovský.”

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Znělka provází zejména vysílání městského rozhlasu a logo se objevuje na propagačních předmětech města. Připravujeme i několik akcí, které se tematicky celým rokem budou prolínat a budou vždy pro určité skupiny občanů zajímavé.”

Samotné oslavy začnou únorovým městský plesem, vrcholem bude letní Týden Studénky i show během rozsvícení vánočního stromu.

Olga Svobodová, vedoucí odboru školství, kultury a komunitního plánování: “Zajímavá určitě bude putovní venkovní výstava, která bude mapovat historické objekty ve Studénce.”

Trvalou vzpomínkou na půlkulaté narozeniny bude i pamětní mince, kterou radnice vydává.

---

Hasiči z Moravskoslezského kraje byli oceněni za věrnost.

Hasičská profese je v mnohém unikátní a tak je velmi důležitá věrnost tomuto povolání. Hasiči proto také dostávají za odsloužené roky medaile, které jim uděluje po minimálně deseti a pak znovu po dvaceti letech u sboru generální ředitel.

Hasičské muzeum v Ostravě je pravidelně využíváno ke slavnostním událostem, jako je například předávání medailí za věrnost, které uděluje generální ředitel HZS ČR. Tentokrát byly medaile třetího i druhého stupně udělovány nejen příslušníkům hasičského sboru, ale také záchranného útvaru hasičů. Podmínkou jsou nejen odsloužené roky, ale také vzorné plnění povinností. 

Radim Kuchař, ředitel HZS MS kraje:  "S delší dobou služby přichází zkušenost a zkušenost znamená pro ty mladší, že ti starší jsou nejen schopni je vést u těch zásahů, ale opravdu jim radit tak, aby si uchránili vlastní životy." 

Jan Krkoška, hejtman MS kraje: "Jsem jako hejtman velmi rád, že kolem sebe máme lidi, na které se můžeme spolehnout." 

Medaile se udělují jednou ročně. III. stupeň je za minimálně 10 let u sboru a na II. stupeň je nutné odsloužit nejméně 20 let. 

Dagmar Fišerová, medaile za věrnost III. stupně, HZS MS kraje: "Jsem u hasičů 15 let a nedovedu si představit, že bych byla někde jinde. Mám to tady hrozně ráda." 

Pavel Krpec, medaile za věrnost III. stupně, HZS MS kraje: "U hasičů jsme vlastně 15 let a přivedlo mě k nim to, že jsem byl od malička malý hasič a vždycky jsem se hasičem chtěl stát." 

Po deseti, dvaceti ale i po třiceti letech služby musejí hasiči pravidelně každý rok plnit náročné fyzické testy, aby mohli být i nadále příslušníky hasičského záchranného sboru. 

---

Krnov na jaře vyhlásí architektonicko-developerskou soutěž na bytovou výstavbu na nároží ulice Soukenické a náměstí Minoritů, naproti budovy městské knihovny. Parcela má 772 metrů čtverečních. Vyrůst by na ní měla novostavba bytového domu, která začne zaplňovat vybouranou chybějící městkou strukturu na náměstí Minoritů a stane se vzorovým projektem.

Podnikatelé v centru Kopřivnice mohou žádat o dotace na úpravy svých provozoven. Na jednu provozovnu mohou získat maximálně 15 000 korun a majitelé budov až 40 000 korun na jednu nemovitost.

---

Daruj F-M vybírá na úpravy a vybavení Lidového domu

Frýdek-Místek rozšířil veřejnou sbírku Daruj F-M o další účel. Tentokrát mohou občané přispět na úpravy a vybavení Lidového domu v Místku. Vybírá se na vzduchotechniku a nový nábytek. Sbírka potrvá do konce roku 2024. Současně v programu běží ještě další dvě předchozí sbírky.

Oblíbený sbírkový program Daruj F-M se rozšířil o další sbírku na dobrou věc.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Katolický lidový dům ve Frýdku-Místku předložil v rámci programu žádost o zařazení záměru pořízení vzduchotechniky do klubu Nezbeda a vybavení. Stolů a židlí do kluboven pro děti, skautů a seniorů."

Jana Kohutová, spolek Katolický lidový dům Frýdek-Místek: "Prioritou pro nás je nakoupení nebo vybavení klubu Nezbeda, vzduchotechniky. Protože je to nejvíc aktuální. Avšak, těžko říct, kolik se vybere peněz. A pokud by se vybralo méně peněz, tak bychom zvolili nové vybavení stolů a židlí. Protože to už je opravdu velmi staršího data."

Ideální by samozřejmě bylo, kdyby se vybral dostatek peněz na to, ať se opraví vzduchotechnika a zároveň pořídí nový nábytek.

Jana Kohutová, spolek Katolický lidový dům Frýdek-Místek: "Vzduchotechnika je potřebná proto, že je to v přízemních prostorech a pokud je vlhko a netopí se ještě, tak tam je trošku problém s cirkulací vzduchu. A jak říkám, vybavení nábytku, to už si říká řadu let o výměnu."

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Nízkoprahový klub Nezbeda je službou pro všechny děti od šesti do dvaceti let. V klubu se snaží být dětem partnery, kteří se jim snaží pomáhat zvládnout různé životní etapy a také aktuální situaci nebo problémy. Situace v rodině a podobně. Širokou nabídkou aktivit a programů, děti podporují v aktivním trávení volného času. Jeho provoz je celoroční, takže nabízí skvělé využití pro děti i o prázdninách. Tento klub zde sídlí už skoro 30 let, děti ho mají rády, rodiče jsou spokojeny s nabídkou a služba je bezplatná."

Jana Kohutová, spolek Katolický lidový dům Frýdek-Místek: "U nás se také schází ještě různá společenství. Hrají se zde také divadla, scházejí si u nás i dámy, které trpí rakovinou, turistický oddíl se tady schází a v neposlední řadě děláme i akce pro všechny možné lidi ve městě i okolí. Nejzajímavější akcí u nás je akce pro zdravotně postižené, kde oni tady také sedí a baví se spolu. Takže je to nutné vyměnit."

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Program Daruj F-M je tradiční program, který funguje tak, že žadatel si požádá o podporu města, která je maximálně 200 tisíc korun. S tím, že město nedá tu částku rovnou žadateli. Ale částku, která se vybere ve veřejné sbírce, poté zdvojnásobí. Takže v současné době u Lidového domu, který vybírá až 400 tisíc korun, město přislíbilo částku 200 tisíc, ale za podmínky, že 200 tisíc se vybere od dárců z veřejnosti."

Jana Kohutová, spolek Katolický lidový dům Frýdek-Místek: "Moc všem, kteří přispějí do této sbírky, děkujeme. A moc si toho vážíme."

Od roku 2022 je v programu Daruj F-M otevřena také sbírka Pomoc Ukrajině. A od loňského září běží sbírka na výstavbu Flow trailu Palkovické hůrky, kde se buduje dráha pro terénní cyklisty všech věkových kategorií.

Jakub Larysz, autor projektu Flow Trails Palkovice: "Založili jsme spolek Flow Trails Palkovice. Domluvili jsme se s obcí na tom, abychom mohli využívat obecní les pro vybudování Flow trailu. A chceme touto aktivitou zapojit tu mládež Palkovickou a mládež i z okolí, aby se mohla realizovat na tvorbě toho trailu jako takového. A potom samozřejmě, aby měli nějaké propojení sportu a přírody. A to samé platí pro všechny z okolí Frýdku-Místku, kteří mají zájem o horská kola."

Sbírka na Flow trail poběží do konce března a sbírka na Katolický lidový dům je naplánována až do konce letošního roku.

---

Alej v Novém Jičíně má jméno podle datumu vzniku

Nová alej v Bludovicích, kterou si sami vysadili novojičínští občané ve spolupráci s městem, se bude jmenovat Svatomartinská, tedy podle dne, kdy vznikla. O názvu rozhodlo hlasování v anketě.

Novojičíňáci ve spolupráci s odborem životního prostředí a za pomoci pracovníků technických služeb vysadili sami pro sebe novou alej v místní části Bludovic. Akce proběhla 11. listopadu loňského roku. Po dokončení sázení lidé na místě navrhovali, jak se stromořadí bude jmenovat.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Každý, kdo si přišel strom zasadit, tak měl zároveň možnost navrhnout nějaký název pro tu novou alej. Sešlo se nám jich celkem 18 a ty jsme dali veřejnosti k dispozici do hlasování v elektronické anketě, která z nich nakonec vybrala vítěze.”

Vyhrál název Svatomartinská alej, který bude trvale připomínat, kdy lidé tyto strom sázeli.

Kateřina Kuželová, Odbor životního prostředí, MěÚ Nový Jičín: “Vysazení tak početného stromořadí je po několika letech v Novém Jičíně velkým úspěchem. Pracovníci odboru životního prostředí se snaží průběžně dosazovat vykácené stromy ve městě, ale je pravda, že místa, kam se dá vysadit větší množství stromů, jsou v zastavěné části města prakticky vyčerpána. Takže tento úspěch, kdy se podařilo vysadit velkou alej o 37 stromech, je báječný.”

Pestrost aleje předurčuje výběr krajinářských i ovocných stromů, je zde zhruba deset druhů, například i dvě moruše.

---

Požár střechy rodinného domu v Horní Suché na Karvinsku ve středu způsobil škodu za 5 milionů korun. Hasiči jej lokalizovali během deseti minut, následná likvidace ale trvala 6 hodin. Hasiči museli postupně rozebírat střešní konstrukci a termokamerou hledat skrytá ohniska. Při požáru se naštěstí nikdo nezranil, jeho příčina se vyšetřuje.

Moravskoslezský kraj podpořil další obce ve znevýhodněných oblastech Osoblažska a Vítkovska. V rozpočtu našel 12 milionů na rozvojové projekty i pro dalších 8 obcí, které zůstaly loni jako náhradníci. Tuto pomoc zopakuje kraj i v tomto roce. Obce si o krajskou podporu mohou požádat do 12. dubna.

---

Poruba připravuje 5. ročník Sdílka

V Ostravě-Porubě se po dvou letech opět uskuteční Sdílko. Tentokrát bude úplně poprvé probíhat na prostranství u Floridy. Sdílko je jednou z akcí, která podporuje místní podnikatele.

5. ročník Sdílka začne 14. května a probíhat bude 15 dnů. V netradičních pop up expozicích nabídne celou škálu vystavujících a prodejců z celého MS kraje a také výstavy, workshopy, nebo ochutnávky. 

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka Ostravy-Poruby: “Sdílko je projekt, který se koná, nebo organizujeme ho obrok, to znamenám co dva roky. Minulé ročníky Sdílka se konaly na Alšově náměstí, na Duze i na středovém pásu Hlavní třídy. Letos jsme se rozhodli, že Sdílko zorganizujeme na Floridě.”

Zájemci z řad vystavovatelů z celého MS kraje se mohou hlásit už teď.

Kateřina Šuláková, odbor kultury MOb Poruba: “Registrační formulář najdou na webových stránkách . Z loňských ročníků máme zkušenosti, že během těch 15 dnů se u nás vystřídá přes 60 obchodníků.” 

Pro obchodníky a různé organizace, které se chtějí na Sdílku prezentovat, bude určeno 5 výstavních kontejnerů, ve kterých se budou střídat co jeden až dva dny.

Kateřina Šuláková, odbor kultury MOb Poruba: “V jednom velkém kontejneru potom bude kavárna.” 

Součástí akce bude také bohatý doprovodný program. Na Sdílku se můžete inspirovat, nakoupit nebo posedět u kávy na místě, kterým běžně jenom procházíte.

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-11-01-2024-17-00