Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • Energetické úspory zvládne Studénka do roka a půl
  • Žáci z Karviné se věnují udržitelné architektuře
  • Žáci 8. a 9. tříd škol z Jihu soutěžili v atletice
  • Výstava Jindřich Štreita a Adrieny Šimotové v Galerii Octopus
  • Jana Bastien pokřtila v Ostravě novou desku

Energetické úspory zvládne Studénka do roka a půl

Studénka bude řešit energetická opatření komplexně a rychle - během roku a půl vymění veřejné osvětlení a vybuduje fotovoltaiku. Zastupitelé rozhodli o realizaci takzvaného EPC projektu na území města.

Veškerá energetická opatření, například i fotovoltaiku nebo rekonstrukci veřejného osvětlení, bude Studénka komplexně řešit formou EPC projektu. Během roku a půl, do října 2025, vše zrealizuje dodavatelská společností ENETIQA. Následně bude město hotové projekty 10 let splácet. V celkovém objemu se jedná o investice ve výši 152 milionů korun včetně daně.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Splátka města by měla být zhruba 19,5 milionu korun ročně s tím, že zhotovitel nám garantuje roční úspory zhruba 6,5 milionu korun, takže v tom finále, když by to šlo optimálně, tak by ten podíl města byl zhruba 13 milionu korun ročně.”

Zhruba dvě třetiny z balíku více než 150 milionů korun na energetická opatření bude stát zmíněná rekonstrukce veřejného osvětlení.

Jiří Švagera (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), místostarosta Studénky: “Na většině území města máme historicky staré stožáry, staré svítidla, kabeláž, která nás trápí z hlediska poruchovosti. Proto jsme i v rámci EPC rozhodli, že provedeme kompletní výměnu toho veřejného osvětlení. To znamená, během jednoho roku sice budeme mít rozkopanou Studénku více. ale mělo by se to projevit na tom komfortu a na tom celkovém vzhledu.”

Dalšími úspornými opatřeními v rámci EPC projektu bude například i komplexní změna osvětlení v budovách, které jsou v majetku města.

---

Žáci z Karviné se věnují udržitelné architektuře

V rámci evropského projektu se zaměřením na energetiku a udržitelnost dostali žáci a studenti z karvinských škol nové zadání. Tématem pro letošní rok je udržitelná architektura a stavebnictví.

Zatímco vloni měli mladí lidé za úkol vytvořit vlastní návrhy osazení městských budov fotovoltaickými panely, letošním tématem je pro ně udržitelná architektura a stavebnictví a cirkulární ekonomika.

Michael Sikora, projektový manažer: " Udržitelná architektura je velký trend hlavně i z důvodu, že nás tlačí některé věci v oblasti omezení zdrojů, vzniká velký odpad na cizích stavbách a my chceme omezit to, aby byly skladovány na skládkách, ale naopak, aby byly využity v nové výstavbě. U některých staveb končí životnost a my jim chceme dát nové využití."

Děti po teoretické přednášce, která je seznámila s principy cirkulární ekonomiky, dostaly kusy vyřazených krytů světel z budovy polikliniky. Měli pro kryty vymyslet nové využití tak, aby neskončily na skládce.

Účastníci semináře dostaly doslova volnou ruku, bylo na nich, jestli z krytu světla vytvoří umělecké dílo nebo třeba novou věc pro využít v domácnosti.

Viktorie Parchanská, účastnice ze ZŠ U Lesa: "Mně se zadání líbilo, vyhovuje mi, že si projekt můžeme udělat sami podle sebe."

Adam Rybařík, účastník z Gymnázia Karviná: "Napadlo nás, že bychom z toho mohli udělat hodiny, je to dost velké na hodiny, dáme tam strojek, zadání je hezké.”

Na zpracování úkolu mají žáci měsíc, kdy odborníkům převedou, jak by dále tyto kryty světel zpracovali. Následně pak budou vyhlášeny a odměněny nejlepší týmy.

---

Krátké zprávy 11. 3. 2024 17.00 - 1

V MS kraji ubylo lidí s tuberkulózou

Lidí s tuberkulózou v Moravskoslezském kraji ubývá, meziročně o 11 osob na celkem 21. Náš region je tak jedním z mála v České republice, kde číslo nemocných kleslo. S TBC se loni podle dostupných informací léčilo 447 pacientů. Data zveřejnila Česká aliance proti chronickým respiračním onemocněním Čaro.

Pracovníci FÚ pomáhají s vyplněním daňového přiznání

Až do 2. dubna budou pracovníci Finančního úřadu ve vybraných obcích radit lidem, jak vyplnit přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2023. Finanční úřad zřídil také speciální informační linku. Lhůta pro podání přiznání k dani končí 2. dubna.

---

Žáci 8. a 9. tříd škol z Jihu soutěžili v atletice

Další ročník atletických přeborů žáků základních škol z Ostravy-Jihu se konal v atletické hale Ostrava. Zúčastnilo se celkem 14 škol obvodu v 6 disciplínách pro dívky a 6 pro chlapce.

Běh na 60, 600 a 800 metrů, štafeta, vrh koulí a skoky do dálky a do výšky. Tyto disciplíny čekaly na účastníky již tři-a-třicátého atletického přeboru základních škol na Jihu. Zúčastnili se ho žáci 8. a 9. tříd.

Maxmilián Kolorz, soutěžící, ZŠ Františka Formana: „Účastnil jsem se běhu na 60 metrů, který jsem solidně podcenil a bohužel jsem to nezaběhl úplně nejlíp a start jsem pokazil, ale nakonec jsem skončil na 6. místě, takže body pro naší školu a to se počítá.“

Eliška Jančarová a Ema Kubáčková, soutěžící, ZŠ Šeříkova: „Na to, že jsem skákala podruhé v životě do písku tak super, jako dobré. Mě se to líbilo a super to bylo.“ – „Já si taky myslím že dobrý, zatím jsem neudělala přešlap, takže dobrý.“

Dominik Musial, soutěžící, ZŠ Chrjukinova: „Běžel jsem na 60 metrů a umístil jsem se první a myslím si, že to mohlo být lepší, ale i tak jsem skončil první.“

Každou školu mohou reprezentovat jedno nebo dvě smíšená družstva. To tvoří 5 dívek a 5 chlapců 8. třídy a 5 dívek a 5 chlapců devátých tříd.

Vladimír Hladík, pedagog, ZŠ Volgogradská: „Zatím je to výborný, zatím mám dva bronzy a jedno stříbro, takže uvidíme co dál.“

Přebory organizuje obvod ve spolupráci s Atletickým klubem SSK Vítkovice.

Radim Ivan (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „My letos připravujeme i další projekt, School Games, který se zaměří na nesportovce. Na té akci by se mělo zapojit do sportování až 3000 žáků z naších základních škol, což je téměř polovina dětí, které tady v obvodu máme.“

---

Výstava Jindřich Štreita a Adrieny Šimotové v Galerii Octopus

Galerie Octopus v Rýmařově zahájila svou letošní výstavní sezónu ojedinělou výstavou s názvem Společná setkávání. Jde o spojení tvorby fotografa Jindřicha Štreita s významnou českou výtvarnicí Adrienou Šimotovou. Oba pojilo dlouholeté přátelství a výstava reflektuje jejich společně strávené chvíle a události.

Galerie Octopus současně otevřela své prostory po několikaměsíční přerušené činnosti. I to mělo vliv na obrovskou návštěvnost zahajovací výstavy.

Michal Vyhlídal, historik umění: „Adriena Šimotová je zde zastoupena kresbami a grafikami a Jindřich Štreit tady vystavuje fotografie, na kterých zvěčnil Adrienu Šimotovou. Adriena Šimotová žila po většinu svého času v Praze a je to skutečně jedna z nejvýznamnějších českých výtvarnic druhé poloviny 20. století s přesahem do století současného.“

Jindřich Štreit, vystavující fotograf: „Já jsem opravdu velice potěšen, že tato výstava je společná, protože my jsme měli jen jednu společnou výstavu a ta byla v Mnichově. Kdy já jsem vystavoval fotografie a Adriena grafiky. Takže toto je taková společná druhá výstava, ale je to zaměřeno na to, že ty moje fotografie jsou o Adrieně. Takže je to vlastně celá výstava Adrieny. My jsme se znali mnoho let.“

Mezi návštěvníky, kteří si přišli prohlédnout opravené prostory galerie a vystavená díla, byli také osobní přátelé Adrieny Šimotové, kteří vzpomínali na její osobnost.

Anežka Kovalová, přítelkyně: „Ona byla i přes svůj věk pořád mladá. To bylo na ní úžasné, byla úplně bezprostřední a strašně sympatická paní. Nám se líbilo hrozně i s mým manželem, že když jsme jí uctivě vykali, tak první, co bylo, ona říkala: „Prosím tě tykej mi, já bych si připadala vetchá.“ Na tuhletu odpověď jsme často mysleli, protože to bylo hrozně sympatické od ní. Jako člověk byla úžasná.“

Inge Kosková, přítelkyně: „Byla to úžasná paní, znali jsme se několik let a velice jsem obdivovala ji jako bytost a její tvorbu taky. Takže je nezapomenutelná.“

Jindřich Štreit, vystavující fotograf: „Dílo Adrieny Šimotové je o dotecích. Je o člověku, je o vzájemnosti. Která jde ze srdce.“

Pozornost si zaslouží především exkluzivita vystavených děl Adrieny Šimotové.

Pavel Brunclík, přítel a pečovatel: „Jsou tady jednak fotografie Jindřicha Štreita a jednak je tady řada výtvarných děl, která zatím nebyla dostupná ani na výstavách, ani prostřednictvím publikací, které zprostředkují tvorbu paní Adrieny Šimotové. Nepochybně je to jedna z nejrespektovanějších osobností českého výtvarného umění druhé poloviny 20. století a počátku tohoto století. Je respektována v zahraničí, je nejenom významnou výtvarnicí, je i význačnou osobností, která je v těch dobách, které byly pro vývoj české kultury obecně méně příznivé, tak prokázala velkou osobní statečnost s nasazením pro rozvoj a pěstování těch pozitivních hodnot, které jsou v její tvorbě vyjádřeny. Byla i velice pozitivním příkladem v té rovině občanské odpovědnosti a lidskosti vůbec, bych řekl.“

Výstava bude v Galerii Octopus ke shlédnutí až do konce dubna, galerie však má již naplánován i program na celý letošní rok.

---

Krátké zprávy 11. 3. 2024 17.00 - 2

Světový den vody

Světový den vody. Povodí Odry opět zpřístupní veřejnosti přehrady Slezská Harta, Kružberk, Šance a nově po rekonstrukci nádrž Morávka, a to v sobotu 23. března od 9:00 do 15:00. Rezervace není nutná.

Mezinárodní akce Vlajka pro Tibet

Moravskoslezský kraj se opět připojil k mezinárodní akci Vlajka pro Tibet. Tibetská vlajka vlaje před budovou krajského úřadu v Ostravě už od pátku 8. března a připomíná 65. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci.

---

Jana Bastien pokřtila v Ostravě novou desku

Zpěvačka, textařka, hudební skladatelka a lékařka – to vše je Jana Bastien. Zpěvačka slovenského původu vydala v březnu novou desku. Jmenuje se Devítka a pokřtili ji v ostravském SKY Music Clubu.

Devět příběhů žen vyprávěných různými hudebními styly si mohou fanoušci poslechnout na nové desce Jany Bastien. Od autorky si mohli nechat desku podepsat na pátečním křtu v Ostravě. Do publika byl vhozen dokonce i pokřtěný originál.

anketa: "Je to jako chytit si svatební kytici. Jedna jediná."

Jana Šimurdová Bastien, zpěvačka a autorka: "Já jsem teď emocionálně strašně nadšená, protože to bylo úžasné, lidi přišli, bavili se, bylo to tu úplně fullhouse a jsem strašně nadšená, protože je za tím víc než roční práce. A jsem strašně šťastná, měla jsem slzičku na krajíčku a moc děkuji všem, kteří přišli a těší se se mnou, a že si poslechnou naši desku, protože je úžasná."

Na křtu desky vystoupila i havířovská skupina Světlo, nebo frontman skupiny Nebe, Petr Harazin, který samotnou desku také pokřtil.

Petr Harazin, frontman skupiny Nebe: "Já bych nové desce popřál hlavně, ať Jance dělá radost, ať s tím má aspoň trošku úspěch. Je krásná, je krásná ta deska, je krásná Janka, takže doufám, že si nějakým způsobem dnešní večer užije, že si užije Prahu a že s tou deskou objede spoustu úspěšných, hezkých koncertů."

Novou desku pokřtí Jana Bastien v rámci koncertu taky v Praze. Na jaře s ní navíc objede Slovensko jako předskokanka kapely Mirai.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
11. března 2024, 17:00

Energetické úspory zvládne Studénka do roka a půl

Studénka bude řešit energetická opatření komplexně a rychle - během roku a půl vymění veřejné osvětlení a vybuduje fotovoltaiku. Zastupitelé rozhodli o realizaci takzvaného EPC projektu na území města.

Veškerá energetická opatření, například i fotovoltaiku nebo rekonstrukci veřejného osvětlení, bude Studénka komplexně řešit formou EPC projektu. Během roku a půl, do října 2025, vše zrealizuje dodavatelská společností ENETIQA. Následně bude město hotové projekty 10 let splácet. V celkovém objemu se jedná o investice ve výši 152 milionů korun včetně daně.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Splátka města by měla být zhruba 19,5 milionu korun ročně s tím, že zhotovitel nám garantuje roční úspory zhruba 6,5 milionu korun, takže v tom finále, když by to šlo optimálně, tak by ten podíl města byl zhruba 13 milionu korun ročně.”

Zhruba dvě třetiny z balíku více než 150 milionů korun na energetická opatření bude stát zmíněná rekonstrukce veřejného osvětlení.

Jiří Švagera (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), místostarosta Studénky: “Na většině území města máme historicky staré stožáry, staré svítidla, kabeláž, která nás trápí z hlediska poruchovosti. Proto jsme i v rámci EPC rozhodli, že provedeme kompletní výměnu toho veřejného osvětlení. To znamená, během jednoho roku sice budeme mít rozkopanou Studénku více. ale mělo by se to projevit na tom komfortu a na tom celkovém vzhledu.”

Dalšími úspornými opatřeními v rámci EPC projektu bude například i komplexní změna osvětlení v budovách, které jsou v majetku města.

---

Žáci z Karviné se věnují udržitelné architektuře

V rámci evropského projektu se zaměřením na energetiku a udržitelnost dostali žáci a studenti z karvinských škol nové zadání. Tématem pro letošní rok je udržitelná architektura a stavebnictví.

Zatímco vloni měli mladí lidé za úkol vytvořit vlastní návrhy osazení městských budov fotovoltaickými panely, letošním tématem je pro ně udržitelná architektura a stavebnictví a cirkulární ekonomika.

Michael Sikora, projektový manažer: " Udržitelná architektura je velký trend hlavně i z důvodu, že nás tlačí některé věci v oblasti omezení zdrojů, vzniká velký odpad na cizích stavbách a my chceme omezit to, aby byly skladovány na skládkách, ale naopak, aby byly využity v nové výstavbě. U některých staveb končí životnost a my jim chceme dát nové využití."

Děti po teoretické přednášce, která je seznámila s principy cirkulární ekonomiky, dostaly kusy vyřazených krytů světel z budovy polikliniky. Měli pro kryty vymyslet nové využití tak, aby neskončily na skládce.

Účastníci semináře dostaly doslova volnou ruku, bylo na nich, jestli z krytu světla vytvoří umělecké dílo nebo třeba novou věc pro využít v domácnosti.

Viktorie Parchanská, účastnice ze ZŠ U Lesa: "Mně se zadání líbilo, vyhovuje mi, že si projekt můžeme udělat sami podle sebe."

Adam Rybařík, účastník z Gymnázia Karviná: "Napadlo nás, že bychom z toho mohli udělat hodiny, je to dost velké na hodiny, dáme tam strojek, zadání je hezké.”

Na zpracování úkolu mají žáci měsíc, kdy odborníkům převedou, jak by dále tyto kryty světel zpracovali. Následně pak budou vyhlášeny a odměněny nejlepší týmy.

---

Krátké zprávy 11. 3. 2024 17.00 - 1

V MS kraji ubylo lidí s tuberkulózou

Lidí s tuberkulózou v Moravskoslezském kraji ubývá, meziročně o 11 osob na celkem 21. Náš region je tak jedním z mála v České republice, kde číslo nemocných kleslo. S TBC se loni podle dostupných informací léčilo 447 pacientů. Data zveřejnila Česká aliance proti chronickým respiračním onemocněním Čaro.

Pracovníci FÚ pomáhají s vyplněním daňového přiznání

Až do 2. dubna budou pracovníci Finančního úřadu ve vybraných obcích radit lidem, jak vyplnit přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2023. Finanční úřad zřídil také speciální informační linku. Lhůta pro podání přiznání k dani končí 2. dubna.

---

Žáci 8. a 9. tříd škol z Jihu soutěžili v atletice

Další ročník atletických přeborů žáků základních škol z Ostravy-Jihu se konal v atletické hale Ostrava. Zúčastnilo se celkem 14 škol obvodu v 6 disciplínách pro dívky a 6 pro chlapce.

Běh na 60, 600 a 800 metrů, štafeta, vrh koulí a skoky do dálky a do výšky. Tyto disciplíny čekaly na účastníky již tři-a-třicátého atletického přeboru základních škol na Jihu. Zúčastnili se ho žáci 8. a 9. tříd.

Maxmilián Kolorz, soutěžící, ZŠ Františka Formana: „Účastnil jsem se běhu na 60 metrů, který jsem solidně podcenil a bohužel jsem to nezaběhl úplně nejlíp a start jsem pokazil, ale nakonec jsem skončil na 6. místě, takže body pro naší školu a to se počítá.“

Eliška Jančarová a Ema Kubáčková, soutěžící, ZŠ Šeříkova: „Na to, že jsem skákala podruhé v životě do písku tak super, jako dobré. Mě se to líbilo a super to bylo.“ – „Já si taky myslím že dobrý, zatím jsem neudělala přešlap, takže dobrý.“

Dominik Musial, soutěžící, ZŠ Chrjukinova: „Běžel jsem na 60 metrů a umístil jsem se první a myslím si, že to mohlo být lepší, ale i tak jsem skončil první.“

Každou školu mohou reprezentovat jedno nebo dvě smíšená družstva. To tvoří 5 dívek a 5 chlapců 8. třídy a 5 dívek a 5 chlapců devátých tříd.

Vladimír Hladík, pedagog, ZŠ Volgogradská: „Zatím je to výborný, zatím mám dva bronzy a jedno stříbro, takže uvidíme co dál.“

Přebory organizuje obvod ve spolupráci s Atletickým klubem SSK Vítkovice.

Radim Ivan (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „My letos připravujeme i další projekt, School Games, který se zaměří na nesportovce. Na té akci by se mělo zapojit do sportování až 3000 žáků z naších základních škol, což je téměř polovina dětí, které tady v obvodu máme.“

---

Výstava Jindřich Štreita a Adrieny Šimotové v Galerii Octopus

Galerie Octopus v Rýmařově zahájila svou letošní výstavní sezónu ojedinělou výstavou s názvem Společná setkávání. Jde o spojení tvorby fotografa Jindřicha Štreita s významnou českou výtvarnicí Adrienou Šimotovou. Oba pojilo dlouholeté přátelství a výstava reflektuje jejich společně strávené chvíle a události.

Galerie Octopus současně otevřela své prostory po několikaměsíční přerušené činnosti. I to mělo vliv na obrovskou návštěvnost zahajovací výstavy.

Michal Vyhlídal, historik umění: „Adriena Šimotová je zde zastoupena kresbami a grafikami a Jindřich Štreit tady vystavuje fotografie, na kterých zvěčnil Adrienu Šimotovou. Adriena Šimotová žila po většinu svého času v Praze a je to skutečně jedna z nejvýznamnějších českých výtvarnic druhé poloviny 20. století s přesahem do století současného.“

Jindřich Štreit, vystavující fotograf: „Já jsem opravdu velice potěšen, že tato výstava je společná, protože my jsme měli jen jednu společnou výstavu a ta byla v Mnichově. Kdy já jsem vystavoval fotografie a Adriena grafiky. Takže toto je taková společná druhá výstava, ale je to zaměřeno na to, že ty moje fotografie jsou o Adrieně. Takže je to vlastně celá výstava Adrieny. My jsme se znali mnoho let.“

Mezi návštěvníky, kteří si přišli prohlédnout opravené prostory galerie a vystavená díla, byli také osobní přátelé Adrieny Šimotové, kteří vzpomínali na její osobnost.

Anežka Kovalová, přítelkyně: „Ona byla i přes svůj věk pořád mladá. To bylo na ní úžasné, byla úplně bezprostřední a strašně sympatická paní. Nám se líbilo hrozně i s mým manželem, že když jsme jí uctivě vykali, tak první, co bylo, ona říkala: „Prosím tě tykej mi, já bych si připadala vetchá.“ Na tuhletu odpověď jsme často mysleli, protože to bylo hrozně sympatické od ní. Jako člověk byla úžasná.“

Inge Kosková, přítelkyně: „Byla to úžasná paní, znali jsme se několik let a velice jsem obdivovala ji jako bytost a její tvorbu taky. Takže je nezapomenutelná.“

Jindřich Štreit, vystavující fotograf: „Dílo Adrieny Šimotové je o dotecích. Je o člověku, je o vzájemnosti. Která jde ze srdce.“

Pozornost si zaslouží především exkluzivita vystavených děl Adrieny Šimotové.

Pavel Brunclík, přítel a pečovatel: „Jsou tady jednak fotografie Jindřicha Štreita a jednak je tady řada výtvarných děl, která zatím nebyla dostupná ani na výstavách, ani prostřednictvím publikací, které zprostředkují tvorbu paní Adrieny Šimotové. Nepochybně je to jedna z nejrespektovanějších osobností českého výtvarného umění druhé poloviny 20. století a počátku tohoto století. Je respektována v zahraničí, je nejenom významnou výtvarnicí, je i význačnou osobností, která je v těch dobách, které byly pro vývoj české kultury obecně méně příznivé, tak prokázala velkou osobní statečnost s nasazením pro rozvoj a pěstování těch pozitivních hodnot, které jsou v její tvorbě vyjádřeny. Byla i velice pozitivním příkladem v té rovině občanské odpovědnosti a lidskosti vůbec, bych řekl.“

Výstava bude v Galerii Octopus ke shlédnutí až do konce dubna, galerie však má již naplánován i program na celý letošní rok.

---

Krátké zprávy 11. 3. 2024 17.00 - 2

Světový den vody

Světový den vody. Povodí Odry opět zpřístupní veřejnosti přehrady Slezská Harta, Kružberk, Šance a nově po rekonstrukci nádrž Morávka, a to v sobotu 23. března od 9:00 do 15:00. Rezervace není nutná.

Mezinárodní akce Vlajka pro Tibet

Moravskoslezský kraj se opět připojil k mezinárodní akci Vlajka pro Tibet. Tibetská vlajka vlaje před budovou krajského úřadu v Ostravě už od pátku 8. března a připomíná 65. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci.

---

Jana Bastien pokřtila v Ostravě novou desku

Zpěvačka, textařka, hudební skladatelka a lékařka – to vše je Jana Bastien. Zpěvačka slovenského původu vydala v březnu novou desku. Jmenuje se Devítka a pokřtili ji v ostravském SKY Music Clubu.

Devět příběhů žen vyprávěných různými hudebními styly si mohou fanoušci poslechnout na nové desce Jany Bastien. Od autorky si mohli nechat desku podepsat na pátečním křtu v Ostravě. Do publika byl vhozen dokonce i pokřtěný originál.

anketa: "Je to jako chytit si svatební kytici. Jedna jediná."

Jana Šimurdová Bastien, zpěvačka a autorka: "Já jsem teď emocionálně strašně nadšená, protože to bylo úžasné, lidi přišli, bavili se, bylo to tu úplně fullhouse a jsem strašně nadšená, protože je za tím víc než roční práce. A jsem strašně šťastná, měla jsem slzičku na krajíčku a moc děkuji všem, kteří přišli a těší se se mnou, a že si poslechnou naši desku, protože je úžasná."

Na křtu desky vystoupila i havířovská skupina Světlo, nebo frontman skupiny Nebe, Petr Harazin, který samotnou desku také pokřtil.

Petr Harazin, frontman skupiny Nebe: "Já bych nové desce popřál hlavně, ať Jance dělá radost, ať s tím má aspoň trošku úspěch. Je krásná, je krásná ta deska, je krásná Janka, takže doufám, že si nějakým způsobem dnešní večer užije, že si užije Prahu a že s tou deskou objede spoustu úspěšných, hezkých koncertů."

Novou desku pokřtí Jana Bastien v rámci koncertu taky v Praze. Na jaře s ní navíc objede Slovensko jako předskokanka kapely Mirai.

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-11-03-2024-17-00