Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • NJ rodáci uctili čestného občana Karla Kryla
  • Za bezdůvodné srážení lidí čeká bezdomovce vězení
  • Klauni baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve F-M
  • Kniha očima pamětníků: „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“
  • V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

NJ rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

Také Novojičínští si letos připomněli dvě kulatá výročí spojená s básníkem, písničkářem a představitelem protikomunistického protestsongu Karlem Krylem. Před 80 lety se narodil v Kroměříži, před 30 lety zemřel. Čestným občanem Nového Jičína se stal v roce 2021. 

Dagmar Jahnová, předsedkyně Klubu rodáků a přátel města Nového Jičína: “Karel Kryl má velký přesah do Nového Jičína, protože už je ho dědeček tady založil českou tiskárnu Kryl a Scotti, následně jeho tatínek pracoval jako knihtiskař tady v Novém Jičíně, žije tady jeho bratr a pochoval tu maminku, takže má velké vazby na Nový Jičín. A také proto se klub rodáků k jeho výročím připojil a vzal si za své, aby letošní rok bylo jaro Karla Kryla.”

Karel Kryl tu prožil kousek dětství. Dnes tu na něj odkazují tři připomínky. Jednou z nich je kámen v Janáčkových sadech. Druhou je ulice Karla Kryla a třetí kytara s fontánou u autobusového nádraží.

Jan Zemánek, autor dřevěné kytary, Klub rodáků a přátel města Nového Jičína: “Vtip té fontány byl ten, že z toho dřevěného korpusu té kytary stříká šest pramínků vody, a to byl ten zvuk i ten třpyt i ten vjem vody jako prvku života, a bohužel, je to vždycky jenom někdy.”

Klub rodáků si dal tedy za cíl zasadit se o to, aby fontána byla znovu funkční a svou symboliku naplnila.

---

Za bezdůvodné srážení lidí čeká bezdomovce vězení

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

Obrovské štěstí měla 69letá seniorka, která stála na tramvajové zastávce na Svinovských mostech. Opilý bezdomovec, který procházel kolem prudce odhodil 16letého mladíka, který do ní narazil tak, že žena spadla do kolejiště. Naštěstí nejela tramvaj. Agresivní muž ale šel dále po cestě srážel další lidi.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Z důvodu vážnosti celé události si případ do své gesce převzali porubští kriminalisté. Na základě zajištěných a vyhodnocených kamerových záznamů bylo zjištěno, že podezřelý se měl dopustit celkem třech útoků, přičemž byla ztotožněna pouze první napadená dvojice, kterými byl 16letý mladík a 69letá žena."

Na místo byly vyslány policejní hlídky, které propátrávaly okolí a asi 30 minut po oznámení na linku 158 cvakla pouta a mladík byl zadržen. Při prohlížení kamerových záznamů policisté teprve zjistili, že napadených bylo ještě více. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: Komisař 4. oddělení obecné kriminality Ostrava zahájil trestní stíhání 20letého mladíka a obvinil ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a přečinu výtržnictví. Také byl komisařem podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován."

Jan Segsulka, mluvčí PČR Ostrava: "Doporučujeme, aby lidé byli ve střehu a všímali si svého okolí, takové nečekané a nepochopitelné jednání může mít vážné následky."

Dechovou zkouškou byly u zadrženého zjištěny více než 2 promile alkoholu. Při výslechu se přiznal a vysvětlil, že měl nervy. Vybíjel si zřejmě agresivitu poté, co se mu nepodařilo vyžebrat dost peněz, aby si mohl nakoupit další alkohol. Je velkým štěstím, že se nikomu nestalo nic vážnějšího. 

---

DOMOV POD BÍLOU HOROU PŘIJÍMÁ ŽÁDOSTI

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen. Celkem bude mít k dispozici 84 míst.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje: “32 míst pro domov pro seniory a 52 míst pro domov se zvláštním režimem. Všichni se mohou přihlásit na emailu, pomocí datové schránky nebo přímo osobně v Kopřivnici.”

---


Klauni baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve F-M

Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Jednotka intenzivní péče na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku. I sem chodí Klauni z Balónkova, kteří už 15 let baví děti v nemocnicích napříč celým krajem.

David Zbavitel, Klauni z Balónkova: "No, to je poslání. Za prvé mě to baví, za druhé vždycky říkám, že se mi to někde přičte jako pár plus. A prostě jsem rád, že můžu udělat dětem radost. A mnohdy i rodičům." - Jak to probíhá, když přijdeš do té nemocnice? - "Individuálně, protože některé děti jsou opravdu raubíři, některé jsou takové málomluvné, takže musí tam být individuální přístup. U některých strávíme samozřejmě trochu více času. Pak je to podle věku."

Lucie Buchtová, Klauni z Balónkova: "Určitě nejvíc je ten dětský úsměv, že jo. Já jsem říkala, že jsem měla to štěstí, že jsem nikdy hospitalizovaná nebyla, takže si to osobně nedovedu představit, ale musí to být nehorázný stres pro ty malé děti. Přece jenom jsou v neznámém prostředí úplně samy. Takže si myslím, že když přijdeme my, takoví veselí, barevní klauni, tak to určitě má vliv na jejich psychickou pohodu a prostě, když potom vidíte ten úsměv, který tomu dítku vykouzlíte tím, co děláte, tak je to k nezaplacení."

Anketa: 1.) "Je to určitě úžasné zpestření, protože ten čas tady přece jenom utíká pomaleji než kdekoliv jinde. Takže vidím, že ho to hodně rozesmálo, je šťastný, tak je to fajn."

Klauni dělají radost hospitalizovaným dětem, i těm, které potkají například na chodbách v ambulanci.

David Zbavitel, Klauni z Balónkova: "Je to hlavně o těch balóncích, nicméně už se nám párkrát stalo, že jsme k tomu dali další vystoupení. To znamená, skládáme si muziku, takže když ty děti mnohou a lékař to dovolí, tak se spolu sejdeme v nějaké herně a tam se spolu bavíme. A máme i kouzla, ale primárně jsou to ty balónky."

Anketa: 2.) "My jsme je zažili teď už podruhé, úplně úžasná věc, povzbudíte děti, je to i změna pro rodiče. Takže opravdu klobouk dolů pro ty, kdo to dělají."

Eva Klásková, primářka dětského a novorozeneckého oddělení NemFM: "Dětské oddělení dlouhodobě spolupracuje s Klauny s Balónkova, ale také se Zdravotními klauny, s dobrovolníky z Adry. A z pohledu lékaře je to absolutně nedílná součást péče o naše dětské pacienty. Poskytování kvalitní zdravotní péče je samozřejmě základ. Ale to, jak se děti u nás cítí, jaký si odnesou zážitek, potom v podstatě přenášejí do vnímání jakékoliv další spolupráce, i do budoucna. A my chceme, aby děti od nás odcházely spokojené, zdravé a s úsměvem."

David Zbavitel, Klauni z Balónkova: "Myslím si, že se nás může přidat více, protože za každým takovým balónkem se skrývá dětský úsměv. Jsme rádi, že můžeme jezdit do nemocnic v Moravskoslezském kraji. Jednak to je i díky podpoře krajského úřadu. No a samozřejmě mít přání, ať jsou ty nemocnice co nejvíce prázdné."

Že smích opravdu léčí, potvrdila už řada odborných studií. Posiluje imunitu, srdce a plíce a také zmírňuje bolest.

---

Kniha očima pamětníků: „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Před sto lety došlo v Dole Gabriela na Karvinsku k tragické explozi, která si vyžádala život patnácti horníků. Tato událost je jedním z témat knihy "K poslední šichtě – Zdař Bůh!", která mapuje i největší důlní katastrofu v historii dolů Jindřicha Larisch-Mönnicha. Před 130 lety zahynulo při výbuchu v Dole Františka 235 horníků.

Jiří Kunčický, předseda KPHM Ostrava, spoluautor publikace: „Kniha připomene, co ti lidé dělali, jak trpěli, protože těch obětí v té knize není jen 235, ale je tam seznam daleko více obětí při té hornické práci.“

Slavnostního křtu knihy se ujal náměstek hejtmana MS kraje Stanislav Folwarczny, jehož praděda zahynul při důlní katastrofě v roce 1919 na Dole Lazy.

Stanislav Folwarczny (ODS/SPOLU), náměstek hejtmana MSK: „Jsem moc rád, že vychází tato publikace, která ukazuje, že hornictví byla velmi těžká práce a zároveň velmi nebezpečná.“

Boleslav Kowalczyk, bývalý generální ředitel OKD, spoluautor publikace: „My jsme tu knihu chtěli zaměřit tak, aby byla čtivá, aby to nebyl jen soupis událostí.“

Stanislav Kuba, historik, spoluautor publikace: „Proto tam jsou vynechány technické detaily. Hlavně tam dva pamětníci vzpomínají, jak přežili tu havárii.“

Tato kniha je druhou publikací za posledních šest měsíců, která se zabývá hornictvím na Karvinsku. Před půl rokem byla veřejnosti představena kniha o Dole 9. květen.

---

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: “No zabijačku v Palkovicích děláme vždy až po Velikonocích, protože jsme katolíci, takže dodržujeme aspoň trošku takové ty tradice katolické. Proto to nechceme dělat před Velikonocemi. Každopádně ještě k tomu je dobré počasí a já vím, že se zdá, že na zabijačku už je teplo, ale tím, že existují ledničky a mrazáky, tak se to dá uchovat. Po té zimě se všichni těšíme, až vyleze slunko, až si zase spolu sedneme, povykládáme a cosi pojíme, poslechneme Palkovjanku. A vidíte, počasí se vydařilo, lidi přišli, za což jsme rádi. Jsou tady tři řezníci z Palkovic a okolí, kteří předváděli své umění. Zastupitelé se zúčastňují, hasiči a různí další dobrovolníci, takže o tom to je a to potřebujeme, aby to dědina žila tím svým duchem."

Anketa: “Atmosféra je úžasná. Co mi chutnalo? Tak prdelka se dala sníst, jitrnicový prejt.” 

Anketa: “Dneska je to super, je pěkné počasí, takže je to ok. Jsme rádi, že to tady bývá. My jsme si dali společně s manželem polévku. Ta byla dobrá, no a tlačenku. Bydlíme tady 25 let a bydlí se nám tady dobře. Je tady krásně, bydlíme na Podhůří, takže máme výhled na celý Frýdek-Místek.”

Anketa: “Já jsem přijela až z Havířova, protože jsem tady o té akci slyšela. A strašně jsem byla zvědavá, jak to tady vypadá a je to tady super. Mají tady super prdelanku, už jsme ochutnali klobásku a těšíme se na tlačenku.”

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
15. dubna 2024, 17:00

NJ rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

Také Novojičínští si letos připomněli dvě kulatá výročí spojená s básníkem, písničkářem a představitelem protikomunistického protestsongu Karlem Krylem. Před 80 lety se narodil v Kroměříži, před 30 lety zemřel. Čestným občanem Nového Jičína se stal v roce 2021. 

Dagmar Jahnová, předsedkyně Klubu rodáků a přátel města Nového Jičína: “Karel Kryl má velký přesah do Nového Jičína, protože už je ho dědeček tady založil českou tiskárnu Kryl a Scotti, následně jeho tatínek pracoval jako knihtiskař tady v Novém Jičíně, žije tady jeho bratr a pochoval tu maminku, takže má velké vazby na Nový Jičín. A také proto se klub rodáků k jeho výročím připojil a vzal si za své, aby letošní rok bylo jaro Karla Kryla.”

Karel Kryl tu prožil kousek dětství. Dnes tu na něj odkazují tři připomínky. Jednou z nich je kámen v Janáčkových sadech. Druhou je ulice Karla Kryla a třetí kytara s fontánou u autobusového nádraží.

Jan Zemánek, autor dřevěné kytary, Klub rodáků a přátel města Nového Jičína: “Vtip té fontány byl ten, že z toho dřevěného korpusu té kytary stříká šest pramínků vody, a to byl ten zvuk i ten třpyt i ten vjem vody jako prvku života, a bohužel, je to vždycky jenom někdy.”

Klub rodáků si dal tedy za cíl zasadit se o to, aby fontána byla znovu funkční a svou symboliku naplnila.

---

Za bezdůvodné srážení lidí čeká bezdomovce vězení

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

Obrovské štěstí měla 69letá seniorka, která stála na tramvajové zastávce na Svinovských mostech. Opilý bezdomovec, který procházel kolem prudce odhodil 16letého mladíka, který do ní narazil tak, že žena spadla do kolejiště. Naštěstí nejela tramvaj. Agresivní muž ale šel dále po cestě srážel další lidi.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Z důvodu vážnosti celé události si případ do své gesce převzali porubští kriminalisté. Na základě zajištěných a vyhodnocených kamerových záznamů bylo zjištěno, že podezřelý se měl dopustit celkem třech útoků, přičemž byla ztotožněna pouze první napadená dvojice, kterými byl 16letý mladík a 69letá žena."

Na místo byly vyslány policejní hlídky, které propátrávaly okolí a asi 30 minut po oznámení na linku 158 cvakla pouta a mladík byl zadržen. Při prohlížení kamerových záznamů policisté teprve zjistili, že napadených bylo ještě více. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: Komisař 4. oddělení obecné kriminality Ostrava zahájil trestní stíhání 20letého mladíka a obvinil ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a přečinu výtržnictví. Také byl komisařem podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován."

Jan Segsulka, mluvčí PČR Ostrava: "Doporučujeme, aby lidé byli ve střehu a všímali si svého okolí, takové nečekané a nepochopitelné jednání může mít vážné následky."

Dechovou zkouškou byly u zadrženého zjištěny více než 2 promile alkoholu. Při výslechu se přiznal a vysvětlil, že měl nervy. Vybíjel si zřejmě agresivitu poté, co se mu nepodařilo vyžebrat dost peněz, aby si mohl nakoupit další alkohol. Je velkým štěstím, že se nikomu nestalo nic vážnějšího. 

---

DOMOV POD BÍLOU HOROU PŘIJÍMÁ ŽÁDOSTI

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen. Celkem bude mít k dispozici 84 míst.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje: “32 míst pro domov pro seniory a 52 míst pro domov se zvláštním režimem. Všichni se mohou přihlásit na emailu, pomocí datové schránky nebo přímo osobně v Kopřivnici.”

---


Klauni baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve F-M

Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Jednotka intenzivní péče na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku. I sem chodí Klauni z Balónkova, kteří už 15 let baví děti v nemocnicích napříč celým krajem.

David Zbavitel, Klauni z Balónkova: "No, to je poslání. Za prvé mě to baví, za druhé vždycky říkám, že se mi to někde přičte jako pár plus. A prostě jsem rád, že můžu udělat dětem radost. A mnohdy i rodičům." - Jak to probíhá, když přijdeš do té nemocnice? - "Individuálně, protože některé děti jsou opravdu raubíři, některé jsou takové málomluvné, takže musí tam být individuální přístup. U některých strávíme samozřejmě trochu více času. Pak je to podle věku."

Lucie Buchtová, Klauni z Balónkova: "Určitě nejvíc je ten dětský úsměv, že jo. Já jsem říkala, že jsem měla to štěstí, že jsem nikdy hospitalizovaná nebyla, takže si to osobně nedovedu představit, ale musí to být nehorázný stres pro ty malé děti. Přece jenom jsou v neznámém prostředí úplně samy. Takže si myslím, že když přijdeme my, takoví veselí, barevní klauni, tak to určitě má vliv na jejich psychickou pohodu a prostě, když potom vidíte ten úsměv, který tomu dítku vykouzlíte tím, co děláte, tak je to k nezaplacení."

Anketa: 1.) "Je to určitě úžasné zpestření, protože ten čas tady přece jenom utíká pomaleji než kdekoliv jinde. Takže vidím, že ho to hodně rozesmálo, je šťastný, tak je to fajn."

Klauni dělají radost hospitalizovaným dětem, i těm, které potkají například na chodbách v ambulanci.

David Zbavitel, Klauni z Balónkova: "Je to hlavně o těch balóncích, nicméně už se nám párkrát stalo, že jsme k tomu dali další vystoupení. To znamená, skládáme si muziku, takže když ty děti mnohou a lékař to dovolí, tak se spolu sejdeme v nějaké herně a tam se spolu bavíme. A máme i kouzla, ale primárně jsou to ty balónky."

Anketa: 2.) "My jsme je zažili teď už podruhé, úplně úžasná věc, povzbudíte děti, je to i změna pro rodiče. Takže opravdu klobouk dolů pro ty, kdo to dělají."

Eva Klásková, primářka dětského a novorozeneckého oddělení NemFM: "Dětské oddělení dlouhodobě spolupracuje s Klauny s Balónkova, ale také se Zdravotními klauny, s dobrovolníky z Adry. A z pohledu lékaře je to absolutně nedílná součást péče o naše dětské pacienty. Poskytování kvalitní zdravotní péče je samozřejmě základ. Ale to, jak se děti u nás cítí, jaký si odnesou zážitek, potom v podstatě přenášejí do vnímání jakékoliv další spolupráce, i do budoucna. A my chceme, aby děti od nás odcházely spokojené, zdravé a s úsměvem."

David Zbavitel, Klauni z Balónkova: "Myslím si, že se nás může přidat více, protože za každým takovým balónkem se skrývá dětský úsměv. Jsme rádi, že můžeme jezdit do nemocnic v Moravskoslezském kraji. Jednak to je i díky podpoře krajského úřadu. No a samozřejmě mít přání, ať jsou ty nemocnice co nejvíce prázdné."

Že smích opravdu léčí, potvrdila už řada odborných studií. Posiluje imunitu, srdce a plíce a také zmírňuje bolest.

---

Kniha očima pamětníků: „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Před sto lety došlo v Dole Gabriela na Karvinsku k tragické explozi, která si vyžádala život patnácti horníků. Tato událost je jedním z témat knihy "K poslední šichtě – Zdař Bůh!", která mapuje i největší důlní katastrofu v historii dolů Jindřicha Larisch-Mönnicha. Před 130 lety zahynulo při výbuchu v Dole Františka 235 horníků.

Jiří Kunčický, předseda KPHM Ostrava, spoluautor publikace: „Kniha připomene, co ti lidé dělali, jak trpěli, protože těch obětí v té knize není jen 235, ale je tam seznam daleko více obětí při té hornické práci.“

Slavnostního křtu knihy se ujal náměstek hejtmana MS kraje Stanislav Folwarczny, jehož praděda zahynul při důlní katastrofě v roce 1919 na Dole Lazy.

Stanislav Folwarczny (ODS/SPOLU), náměstek hejtmana MSK: „Jsem moc rád, že vychází tato publikace, která ukazuje, že hornictví byla velmi těžká práce a zároveň velmi nebezpečná.“

Boleslav Kowalczyk, bývalý generální ředitel OKD, spoluautor publikace: „My jsme tu knihu chtěli zaměřit tak, aby byla čtivá, aby to nebyl jen soupis událostí.“

Stanislav Kuba, historik, spoluautor publikace: „Proto tam jsou vynechány technické detaily. Hlavně tam dva pamětníci vzpomínají, jak přežili tu havárii.“

Tato kniha je druhou publikací za posledních šest měsíců, která se zabývá hornictvím na Karvinsku. Před půl rokem byla veřejnosti představena kniha o Dole 9. květen.

---

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: “No zabijačku v Palkovicích děláme vždy až po Velikonocích, protože jsme katolíci, takže dodržujeme aspoň trošku takové ty tradice katolické. Proto to nechceme dělat před Velikonocemi. Každopádně ještě k tomu je dobré počasí a já vím, že se zdá, že na zabijačku už je teplo, ale tím, že existují ledničky a mrazáky, tak se to dá uchovat. Po té zimě se všichni těšíme, až vyleze slunko, až si zase spolu sedneme, povykládáme a cosi pojíme, poslechneme Palkovjanku. A vidíte, počasí se vydařilo, lidi přišli, za což jsme rádi. Jsou tady tři řezníci z Palkovic a okolí, kteří předváděli své umění. Zastupitelé se zúčastňují, hasiči a různí další dobrovolníci, takže o tom to je a to potřebujeme, aby to dědina žila tím svým duchem."

Anketa: “Atmosféra je úžasná. Co mi chutnalo? Tak prdelka se dala sníst, jitrnicový prejt.” 

Anketa: “Dneska je to super, je pěkné počasí, takže je to ok. Jsme rádi, že to tady bývá. My jsme si dali společně s manželem polévku. Ta byla dobrá, no a tlačenku. Bydlíme tady 25 let a bydlí se nám tady dobře. Je tady krásně, bydlíme na Podhůří, takže máme výhled na celý Frýdek-Místek.”

Anketa: “Já jsem přijela až z Havířova, protože jsem tady o té akci slyšela. A strašně jsem byla zvědavá, jak to tady vypadá a je to tady super. Mají tady super prdelanku, už jsme ochutnali klobásku a těšíme se na tlačenku.”

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-15-04-2024-17-00