Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • Asistenční centrum pro uprchlíky se bude stěhovat
  • Ostrava chce zlepšit sousedské vztahy na Dubině
  • Revitalizace Nádražní ulice v Českém Těšíně pokračuje
  • Havířovská nemocnice pořídila na urgent nový CT přístroj
  • Vladimír Svačina přijel s extraligovým pohárem

Asistenční centrum pro uprchlíky se bude stěhovat

Krajské asistenční centrum pro uprchlíky na Černé louce v Ostravě se bude zavírat. V současné době už je příliv Ukrajinců nižší a tak budou stačit menší prostory. Centrum se proto přestěhuje do objektu na ulici Dr. Malého, který nyní funguje jako ubytovna.

Asistenční centrum na Černé louce v Ostravě, které už od 8. března fungovalo jako první kontaktní místo pro uprchlíky z Ukrajiny, se bude stěhovat. Centrum bylo schopno v době největšího náporu zvládnout téměř tisícovku uprchlíků denně. Nyní jich přichází kolem 50 za 24 hodin a prostory na výstavišti jsou zbytečně velké. Úplně rušit se ale zatím nebude.

Ivo Vondrák,  hejtman MS kraje: "Vytvoříme nové KACPU v prostorách, které budou menší, to znamená efektivnější. Samozřejmě chceme zajistit, aby všechny služby, které potřebujeme, byly na jednom místě. Bráníme se tomu, abychom těch 50 uprchlíků denně nechali na ulicích, aby pobíhali mezi cizineckou policií, mezi pojišťovnami a mezi body, kde se bude zajišťovat ubytování."

V MS kraji se dosud zaregistrovalo téměř 22 900 uprchlíků z Ukrajiny. Pomocí systému HUMPO je v kraji ubytováno 6981 utečenců. Neexistuje ale žádná evidence, kolik Ukrajinců už se vrátilo a kolik ji zůstává u nás. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Stále platí, že nemáme problém s tím lidi ubytovat. Ještě pořád jsme v situaci, kdy máme místa dost, je teď řádově asi 3000 míst, kde bychom je mohli ubytovat."

Poskytovatelům ubytování už kraj jako kompenzační příspěvky vyplatil 92 milionů korun, kromě toho na uprchlickou krizi vynaložil přes 30 milionů korun. Na dotaci od státu krajský úřad stále čeká marně. 

---

Ostrava chce zlepšit sousedské vztahy na Dubině

Obyvatelé Ostravy-Dubiny se mohou zapojit do projektu Sousedství. Organizuje ho město ve spolupráci s radnicí v Ostravě-Jihu a jeho cílem je, aby se vzájemně poznali. Sousedské vztahy tam totiž vůbec nefungují.

Ostravský magistrát ve spolupráci s městským obvodem Ostrava-Jih spustil projekt Sousedství. Probíhat bude na Dubině, kde se lidé vůbec neznají. Ukázalo to dotazníkové šetření.

Tereza Kašingová, koordinátorka participativního rozpočtu: “Lidé tam bydlí, ale víceméně tam jen přespávají. Když potřebují pomoc, ani nevědí, na koho se mají obrátit, takže byla potřeba s tím něco udělat. Proto vznikl projekt Sousedství, město vyčlenilo 100 tisíc korun na realizaci 10 a více projektů.” 

Zuzana Bajgarová (ANO), náměstkyně primátora Ostravy: “V tuto chvíli je to specifický projekt, který je vytvořený pro Dubinu. My předpokládáme, že vzniknou ještě další projekty pro rozvoj té lokality, protože je to skutečně významné sídliště. Rádi bychom se zabývali veřejným prostorem.”

Peníze si lidé mohou žádat na cokoliv, co podpoří sousedské vztahy, tedy kromě alkoholu.

Tereza Kašingová, koordinátorka participativního rozpočtu: “Může to být dětský den, na podzim drakiáda. Může to být třeba výměna knih, oblečení, květin. Může to být nějaká grilovačka, výměna receptů a další takové. Veškeré podmínky jsou u nás na webu sousedství, kde jsou podrobné podmínky."

Žádosti by měli obyvatelé Dubiny podávat co nejdříve. Celý projekt totiž skončí s koncem listopadu.

---

Slezská nemocnice v Opavě se potýká s velkým nedostatkem krve

Běžně bývá v zásobě na skladě tři sta krví, teď je to necelá stovka. Chybí zásoba téměř všech typů krevních skupin.

V současnosti přibývá v kraji asi 300 pozitivně testovaných denně. Podle vyjádření hejtmana kraje Ivo Vondráka je o něco horší situace v nemocnicích, kde je 149 pozitivních pacientů. V pondělí v celém Česku přibylo 2881 potvrzených případů koronaviru. Od začátku epidemie v březnu 2020 bylo v zemi potvrzeno přes 4,01 milionu covid pozitivních lidí.

---

Revitalizace Nádražní ulice v Českém Těšíně pokračuje

Revitalizace Nádražní ulice v Českém Těšíně vstoupila do poslední etapy. Prostor je nadále staveništěm, lidé by měli být při procházení nebo projíždění ulicí obezřetní. Stavbu také provází komplikace, které město řeší.

Rekonstrukce ulice Nádražní v Českém Těšíně stále pokračuje. Termín dokončení byl v dodatku smlouvy posunut kvůli několika změnám projektové dokumentace. Hlavním důvodem byl nález kamenné šedé a červené dlažby, kterou se investor rozhodl zachránit a použít při revitalizaci přilehlých ulic. Město ale s kvalitou dosavadní práce není spokojeno.

Marcela Hladká, mluvčí Českého Těšína: “Přestože realizátor stavby garantoval ve výběrovém řízení zkušenosti s pokládkou tohoto typu dlažby, město není spokojeno s prací od začátku stavby. To potvrzuje také skutečnost, že od května nejsou firmě uhrazovány faktury za jejich práce. Město také garantuje to, že nepřevezme stavbu, pokud nebude odpovídat normám."

V tisku se také objevily mylné informace například o tom, že město za rekonstrukci ulice Nádražní zaplatí o 10 milionů korun navíc.

Milan Pilar, vedoucí Odboru investic Český Těšín: "Toto tvrzení se nezakládá na pravdě. Stavba byla navýšena pouze o tři miliony korun, a to z důvodu toho, že na komunikaci se našli původní kamenné kostky, které se město rozhodlo zachovat, takže to byly práce navíc v hodnotě tři miliony korun.”

Z důvodu zveřejňování nepravdivých a lživých informací, podalo město trestní oznámení.

---

Havířovská nemocnice pořídila na urgent nový CT přístroj

Urgentní příjem je vstupní brána pro diagnostiku zejména pro akutní pacienty. Nemocnice v Havířově se nyní díky novému přístrojovému vybavení řadí do sítě urgentních příjmů druhého typu, hned po fakultních nemocnicích.

Je to rok, co havířovská nemocnice pořídila na urgentní příjem magnetickou rezonanci. Nyní uvedla do provozu také nový CT přístroj.

Martin Sedláček, náměstek pro lékařskou péči Nemocnice Havířov: "My jako krajská nemocnice jsme urgentní příjem druhého typu, to znamená ten nižší po fakultních nemocnicích a splňujeme veškeré požadavky, které ministerská vyhláška určuje. Otevřením našeho nového CT v prostorách urgentního příjmu, je to druhé CT momentálně v nemocnici, tak jsme završili hlavní etapu vybudování urgentního příjmu se vším všudy. Náš urgentní příjem teď, co se týká diagnostiky, tak je schopen udělat jakkoliv diagnostiku u 99 % onemocnění, nebo úrazů. Naše nové CT je prvním svého typu v republice, co se týká přístroje. Je vysoce výkonné, rychlé, kvalitní a to je důležité pro tu rychlou diagnostiku.”

CT přístroj je díky kvalitním zobrazovacím metodám pro lékaře nepostradatelný.

Roman Michálek, lékař oddělení zobrazovacích metod: "Z hlediska toho, že se nacházíme na urgentním přijmu, tak předpokládáme, že se tady budou objevovat polytraumata, úrazy a případně jiné akutní případy, plicní embolie, budeme vyšetřovat. Na tom CT je daleko lepší vyšetřovat skelet, vyšetřovat traumata, vzhledem k tomu, že ten přístroj je velice rychlý, dokáže si poradit i s pohybovými artefakty, takže je daleko lepší začít tím CT přístrojem. Samozřejmě, že na měkké tkáně, konkrétně na mozek na míchu, na páteř jako takovou z hlediska traumatu je nutné někdy doplnit tu magnetickou rezonanci. Tam je výhodnější.”

Josef Bělica (ANO), primátor Havířov: “Já jsem moc rád, protože rozvoj havířovské nemocnice je opravdu raketový za poslední období. Já, když jsem přicházel, tak jsem říkal, že budu moc rád, když to bude nejlepší nemocnice v kraji. Spousta lidí se smála a dneska jde vidět, že nemocnice urazila velký kus cesty. Já jsem na to hrdý, jsem rád, že jsme tomu mohli trochu pomoct, protože kontinuálně nemocnici podporujeme. Chceme v tom pokračovat a pokud se do Havířova dostávají ty nejlepší přístroje, které jsou v současné době na trhu vůbec k dispozici, tak co jiného můžeme pro naše občany dělat.”

Nemocnice se chystá pořídit ještě mamograf čím završí modernizaci celé radiologie.

---

Šest jednotek hasičů, včetně výškové techniky, zasahovalo v pondělí večer u požáru pětipodlažního neobydleného bytového domu v centru Ostravy. Zásah byl pro hasiče poměrně náročný. Nikomu se nic nestalo a škoda je nulová, protože objekt je určen k demolici. Hasiči v takových případech příčinu požáru ani nezjišťují.

---

Vladimír Svačina přijel s extraligovým pohárem

Hokejista Vladimír Svačina přivezl do Frýdku-Místku ukázat pohár extraligových šampionů. Výrazně pomohl Třinci k extraligovému titulu v uplynulé sezóně. V nové sezóně se má stát posilou Rysů a být zároveň mentorem, který bude předávat zkušenosti mladším hráčům.

Kancelář primátora Frýdku-Místku byla jednou ze zastávek hokejového útočníka Vladimíra Svačiny. Přivezl sem Masarykův pohár a podělil se o své pocity z jeho zisku v dresu třineckých Ocelářů.

Vladimír Svačina, útočník HC Oceláři Třinec: "Byl jsem součástí toho, že jsme vyhráli pohár do třetice, že to byl hattrick. A já jsem si to strašně užil a celá ta sezóna pro mě byla jako jedna velká pohádka."

Osminásobný český reprezentant a dvojnásobný extraligový šampion posílí v nové sezóně právě Rysy a měl by zároveň předávat zkušenosti mladším hráčům.

Vladimír Svačina, útočník HC Oceláři Třinec: "Je tam hodně mladých kluků. Já tam jsem nejstarší teďka, takže bych tam měl být takový ten zkušenější mezi nimi. Trošku je tam ukočírovat a na konci sezóny zase děj se vůle boží a může se stát úplně cokoliv, ale nechci předbíhat, protože v této chvíli potřebujeme nahnat nějaké body ve Frýdku, ať je ta sezóna klidnější, než byla ta loňská. Můj takový cíl je, abychom udělali playoff, abychom hráli minimálně ten střed tabulky."

Pavel Palát, trenér dětí a mládeže HC Frýdek-Místek: "Jak jsme se dozvěděli, že tady nastoupí, tak jsme byli všichni rádi. Ondra taky tady přijde si za chvíli si zatrénovat a bude rád, že tady má „Sváču“, se kterým se znají. A doufám, že oni dva pomůžou rozjet kluky na tréninku, trenér bude také doufám rád z toho, že uvidí i přístup těch starých zkušených, kteří umí trošku jinak přistupovat k tomu puku, silově a podobně a dají tomu trošku fazónu do toho začátku sezony."

Všichni zároveň velmi ocenili perfektní provázanost extraligy a první ligy.

Pavel Palát, trenér dětí a mládeže HC Frýdek-Místek: "Role Frýdku-Místku je připravit ty hráče pro tu nejvyšší soutěž a být u toho, a to je ta radost. Vidět tady hráče, kteří jednou budou získávat ty medaile a poháry."

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Je vidět, že spolupráce Frýdku-Místku s Třincem funguje a zároveň funguje ve všech úrovních tak, že opravdu od těch nejmenších kluků, kteří začínají hrát, až po tu největší soutěž na světě, po NHL, tam máme ty zástupce a zároveň jsou si vzory a postupně ty z těch nižších pater, kde začínají, tahají nahoru a myslím si, že takový komplexní přístup je velmi správný a věřím, že bude přinášet i výsledky do budoucnosti."

S Masarykovým pohárem se pak mohli fanoušci vyfotit na přípravném utkání právě s Třincem.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
16. srpna 2022, 16:00

Asistenční centrum pro uprchlíky se bude stěhovat

Krajské asistenční centrum pro uprchlíky na Černé louce v Ostravě se bude zavírat. V současné době už je příliv Ukrajinců nižší a tak budou stačit menší prostory. Centrum se proto přestěhuje do objektu na ulici Dr. Malého, který nyní funguje jako ubytovna.

Asistenční centrum na Černé louce v Ostravě, které už od 8. března fungovalo jako první kontaktní místo pro uprchlíky z Ukrajiny, se bude stěhovat. Centrum bylo schopno v době největšího náporu zvládnout téměř tisícovku uprchlíků denně. Nyní jich přichází kolem 50 za 24 hodin a prostory na výstavišti jsou zbytečně velké. Úplně rušit se ale zatím nebude.

Ivo Vondrák,  hejtman MS kraje: "Vytvoříme nové KACPU v prostorách, které budou menší, to znamená efektivnější. Samozřejmě chceme zajistit, aby všechny služby, které potřebujeme, byly na jednom místě. Bráníme se tomu, abychom těch 50 uprchlíků denně nechali na ulicích, aby pobíhali mezi cizineckou policií, mezi pojišťovnami a mezi body, kde se bude zajišťovat ubytování."

V MS kraji se dosud zaregistrovalo téměř 22 900 uprchlíků z Ukrajiny. Pomocí systému HUMPO je v kraji ubytováno 6981 utečenců. Neexistuje ale žádná evidence, kolik Ukrajinců už se vrátilo a kolik ji zůstává u nás. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Stále platí, že nemáme problém s tím lidi ubytovat. Ještě pořád jsme v situaci, kdy máme místa dost, je teď řádově asi 3000 míst, kde bychom je mohli ubytovat."

Poskytovatelům ubytování už kraj jako kompenzační příspěvky vyplatil 92 milionů korun, kromě toho na uprchlickou krizi vynaložil přes 30 milionů korun. Na dotaci od státu krajský úřad stále čeká marně. 

---

Ostrava chce zlepšit sousedské vztahy na Dubině

Obyvatelé Ostravy-Dubiny se mohou zapojit do projektu Sousedství. Organizuje ho město ve spolupráci s radnicí v Ostravě-Jihu a jeho cílem je, aby se vzájemně poznali. Sousedské vztahy tam totiž vůbec nefungují.

Ostravský magistrát ve spolupráci s městským obvodem Ostrava-Jih spustil projekt Sousedství. Probíhat bude na Dubině, kde se lidé vůbec neznají. Ukázalo to dotazníkové šetření.

Tereza Kašingová, koordinátorka participativního rozpočtu: “Lidé tam bydlí, ale víceméně tam jen přespávají. Když potřebují pomoc, ani nevědí, na koho se mají obrátit, takže byla potřeba s tím něco udělat. Proto vznikl projekt Sousedství, město vyčlenilo 100 tisíc korun na realizaci 10 a více projektů.” 

Zuzana Bajgarová (ANO), náměstkyně primátora Ostravy: “V tuto chvíli je to specifický projekt, který je vytvořený pro Dubinu. My předpokládáme, že vzniknou ještě další projekty pro rozvoj té lokality, protože je to skutečně významné sídliště. Rádi bychom se zabývali veřejným prostorem.”

Peníze si lidé mohou žádat na cokoliv, co podpoří sousedské vztahy, tedy kromě alkoholu.

Tereza Kašingová, koordinátorka participativního rozpočtu: “Může to být dětský den, na podzim drakiáda. Může to být třeba výměna knih, oblečení, květin. Může to být nějaká grilovačka, výměna receptů a další takové. Veškeré podmínky jsou u nás na webu sousedství, kde jsou podrobné podmínky."

Žádosti by měli obyvatelé Dubiny podávat co nejdříve. Celý projekt totiž skončí s koncem listopadu.

---

Slezská nemocnice v Opavě se potýká s velkým nedostatkem krve

Běžně bývá v zásobě na skladě tři sta krví, teď je to necelá stovka. Chybí zásoba téměř všech typů krevních skupin.

V současnosti přibývá v kraji asi 300 pozitivně testovaných denně. Podle vyjádření hejtmana kraje Ivo Vondráka je o něco horší situace v nemocnicích, kde je 149 pozitivních pacientů. V pondělí v celém Česku přibylo 2881 potvrzených případů koronaviru. Od začátku epidemie v březnu 2020 bylo v zemi potvrzeno přes 4,01 milionu covid pozitivních lidí.

---

Revitalizace Nádražní ulice v Českém Těšíně pokračuje

Revitalizace Nádražní ulice v Českém Těšíně vstoupila do poslední etapy. Prostor je nadále staveništěm, lidé by měli být při procházení nebo projíždění ulicí obezřetní. Stavbu také provází komplikace, které město řeší.

Rekonstrukce ulice Nádražní v Českém Těšíně stále pokračuje. Termín dokončení byl v dodatku smlouvy posunut kvůli několika změnám projektové dokumentace. Hlavním důvodem byl nález kamenné šedé a červené dlažby, kterou se investor rozhodl zachránit a použít při revitalizaci přilehlých ulic. Město ale s kvalitou dosavadní práce není spokojeno.

Marcela Hladká, mluvčí Českého Těšína: “Přestože realizátor stavby garantoval ve výběrovém řízení zkušenosti s pokládkou tohoto typu dlažby, město není spokojeno s prací od začátku stavby. To potvrzuje také skutečnost, že od května nejsou firmě uhrazovány faktury za jejich práce. Město také garantuje to, že nepřevezme stavbu, pokud nebude odpovídat normám."

V tisku se také objevily mylné informace například o tom, že město za rekonstrukci ulice Nádražní zaplatí o 10 milionů korun navíc.

Milan Pilar, vedoucí Odboru investic Český Těšín: "Toto tvrzení se nezakládá na pravdě. Stavba byla navýšena pouze o tři miliony korun, a to z důvodu toho, že na komunikaci se našli původní kamenné kostky, které se město rozhodlo zachovat, takže to byly práce navíc v hodnotě tři miliony korun.”

Z důvodu zveřejňování nepravdivých a lživých informací, podalo město trestní oznámení.

---

Havířovská nemocnice pořídila na urgent nový CT přístroj

Urgentní příjem je vstupní brána pro diagnostiku zejména pro akutní pacienty. Nemocnice v Havířově se nyní díky novému přístrojovému vybavení řadí do sítě urgentních příjmů druhého typu, hned po fakultních nemocnicích.

Je to rok, co havířovská nemocnice pořídila na urgentní příjem magnetickou rezonanci. Nyní uvedla do provozu také nový CT přístroj.

Martin Sedláček, náměstek pro lékařskou péči Nemocnice Havířov: "My jako krajská nemocnice jsme urgentní příjem druhého typu, to znamená ten nižší po fakultních nemocnicích a splňujeme veškeré požadavky, které ministerská vyhláška určuje. Otevřením našeho nového CT v prostorách urgentního příjmu, je to druhé CT momentálně v nemocnici, tak jsme završili hlavní etapu vybudování urgentního příjmu se vším všudy. Náš urgentní příjem teď, co se týká diagnostiky, tak je schopen udělat jakkoliv diagnostiku u 99 % onemocnění, nebo úrazů. Naše nové CT je prvním svého typu v republice, co se týká přístroje. Je vysoce výkonné, rychlé, kvalitní a to je důležité pro tu rychlou diagnostiku.”

CT přístroj je díky kvalitním zobrazovacím metodám pro lékaře nepostradatelný.

Roman Michálek, lékař oddělení zobrazovacích metod: "Z hlediska toho, že se nacházíme na urgentním přijmu, tak předpokládáme, že se tady budou objevovat polytraumata, úrazy a případně jiné akutní případy, plicní embolie, budeme vyšetřovat. Na tom CT je daleko lepší vyšetřovat skelet, vyšetřovat traumata, vzhledem k tomu, že ten přístroj je velice rychlý, dokáže si poradit i s pohybovými artefakty, takže je daleko lepší začít tím CT přístrojem. Samozřejmě, že na měkké tkáně, konkrétně na mozek na míchu, na páteř jako takovou z hlediska traumatu je nutné někdy doplnit tu magnetickou rezonanci. Tam je výhodnější.”

Josef Bělica (ANO), primátor Havířov: “Já jsem moc rád, protože rozvoj havířovské nemocnice je opravdu raketový za poslední období. Já, když jsem přicházel, tak jsem říkal, že budu moc rád, když to bude nejlepší nemocnice v kraji. Spousta lidí se smála a dneska jde vidět, že nemocnice urazila velký kus cesty. Já jsem na to hrdý, jsem rád, že jsme tomu mohli trochu pomoct, protože kontinuálně nemocnici podporujeme. Chceme v tom pokračovat a pokud se do Havířova dostávají ty nejlepší přístroje, které jsou v současné době na trhu vůbec k dispozici, tak co jiného můžeme pro naše občany dělat.”

Nemocnice se chystá pořídit ještě mamograf čím završí modernizaci celé radiologie.

---

Šest jednotek hasičů, včetně výškové techniky, zasahovalo v pondělí večer u požáru pětipodlažního neobydleného bytového domu v centru Ostravy. Zásah byl pro hasiče poměrně náročný. Nikomu se nic nestalo a škoda je nulová, protože objekt je určen k demolici. Hasiči v takových případech příčinu požáru ani nezjišťují.

---

Vladimír Svačina přijel s extraligovým pohárem

Hokejista Vladimír Svačina přivezl do Frýdku-Místku ukázat pohár extraligových šampionů. Výrazně pomohl Třinci k extraligovému titulu v uplynulé sezóně. V nové sezóně se má stát posilou Rysů a být zároveň mentorem, který bude předávat zkušenosti mladším hráčům.

Kancelář primátora Frýdku-Místku byla jednou ze zastávek hokejového útočníka Vladimíra Svačiny. Přivezl sem Masarykův pohár a podělil se o své pocity z jeho zisku v dresu třineckých Ocelářů.

Vladimír Svačina, útočník HC Oceláři Třinec: "Byl jsem součástí toho, že jsme vyhráli pohár do třetice, že to byl hattrick. A já jsem si to strašně užil a celá ta sezóna pro mě byla jako jedna velká pohádka."

Osminásobný český reprezentant a dvojnásobný extraligový šampion posílí v nové sezóně právě Rysy a měl by zároveň předávat zkušenosti mladším hráčům.

Vladimír Svačina, útočník HC Oceláři Třinec: "Je tam hodně mladých kluků. Já tam jsem nejstarší teďka, takže bych tam měl být takový ten zkušenější mezi nimi. Trošku je tam ukočírovat a na konci sezóny zase děj se vůle boží a může se stát úplně cokoliv, ale nechci předbíhat, protože v této chvíli potřebujeme nahnat nějaké body ve Frýdku, ať je ta sezóna klidnější, než byla ta loňská. Můj takový cíl je, abychom udělali playoff, abychom hráli minimálně ten střed tabulky."

Pavel Palát, trenér dětí a mládeže HC Frýdek-Místek: "Jak jsme se dozvěděli, že tady nastoupí, tak jsme byli všichni rádi. Ondra taky tady přijde si za chvíli si zatrénovat a bude rád, že tady má „Sváču“, se kterým se znají. A doufám, že oni dva pomůžou rozjet kluky na tréninku, trenér bude také doufám rád z toho, že uvidí i přístup těch starých zkušených, kteří umí trošku jinak přistupovat k tomu puku, silově a podobně a dají tomu trošku fazónu do toho začátku sezony."

Všichni zároveň velmi ocenili perfektní provázanost extraligy a první ligy.

Pavel Palát, trenér dětí a mládeže HC Frýdek-Místek: "Role Frýdku-Místku je připravit ty hráče pro tu nejvyšší soutěž a být u toho, a to je ta radost. Vidět tady hráče, kteří jednou budou získávat ty medaile a poháry."

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Je vidět, že spolupráce Frýdku-Místku s Třincem funguje a zároveň funguje ve všech úrovních tak, že opravdu od těch nejmenších kluků, kteří začínají hrát, až po tu největší soutěž na světě, po NHL, tam máme ty zástupce a zároveň jsou si vzory a postupně ty z těch nižších pater, kde začínají, tahají nahoru a myslím si, že takový komplexní přístup je velmi správný a věřím, že bude přinášet i výsledky do budoucnosti."

S Masarykovým pohárem se pak mohli fanoušci vyfotit na přípravném utkání právě s Třincem.

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-16-08-2022-16-00