Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • U DOBRÉ (F-M) RÁNO ZEMŘELA MLADÁ ŘIDIČKA PO STŘETU S NÁKLADNÍM AUTEM
  • PODLE POVODÍ ODRY BYL BŘEZEN Z HYDROLOGICKÉHO POHLEDU SPÍŠE PODPRŮMĚRNÝ
  • REVOLUTION TRAIN JE V MS KRAJI, PRVNÍ ZASTÁVKOU BYLA STUDÉNKA
  • MENSTRUAČNÍ VLOŽKY JSOU DOSTUPNÉ NA VŠECH OSTRAVSKÝCH ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH
  • TĚRLIČTÍ ODMÍTAJÍ STAVBU OBCHVATU S TUNELEM, KTERÝ DO OBCE PŘIVEDE KAMIONY
  • PRI NOČNÍM POŽÁRU BÝV. BISTRA BEDŘICH V OSTRAVĚ-PŘÍVOZE NEBYL NIKDO ZRANĚN
  • V OSTRAVĚ-HRABOVÉ VZNIKÁ MOKŘAD S TŮNĚMI
  • HASIČI Z JABLUNKOVA OSLAVILI 30 LET ČINNOSTI JEDNOTKY JPO II
  • VENKOVNÍ BAZÉN V NOVÉM JIČÍNĚ DOSLOUŽIL, KVŮLI REKONSTRUKCI V LÉTĚ NEOTEVŘE
  • CYKLISTICKÝ ZÁVOD PORUBAJK MĚNÍ START. ZAČÍNÁ SE NA ALŠOVĚ NÁMĚSTÍ
  • V NEMOCNICI KARVINÁ-RÁJ PROBÍHAJÍ KURZY PRVNÍ POMOCI ZAMĚŘENÉ NA MALÉ DĚTI
  • NEZAMĚSTNANOST V MSK V BŘEZNU KLESLA NA 6 %, ÚŘAD EVIDUJE 48 966 UCHAZEČŮ
  • ZAMĚSTNAVATELÉ V MSK POPTÁVAJÍ HODNĚ ŘEMESLNÍKŮ A OPRAVÁŘŮ
Video Přehravač se načítá.
Aktuální čas 0:00
Doba trvání -:-
Načteno: 0%
Typ streamu ŽIVĚ
Zbývající čas -:-
 
1x
    • Kapitoly
    • Bez popisů, vybráno
    • Bez titulků, vybráno

      V Ostravě začala fungovat mobilní služebna městské policie

      Ostravská městská policie začala využívat mobilní služebnu. Jde vlastně o dodávkové vozidlo, které je zaparkovaná na dopředu vytipovaném místě a lidé ho mohou v určitých hodinách využít k řešení problémů. V těchto dnech parkuje služebna u ubytovny Soiva v Zábřehu.

      Ubytovna Soiva v Ostravě-Zábřehu je jedním z problematických míst na území města. Drtivou většinu nájemníků tvoří sociálně slabí občané, kteří mají ve zvyku zejména v teplém počasí vysedávat dlouho do noci před budovou a chovají se hlučně. Po četných stížnostech byl proto v této lokalitě v minulosti zvýšen výkon služby a nyní ještě přibyla mobilní služebna MP. 

      Jan Dohnal (ODS), primátor Ostravy: "Městská policie chce vyzkoušet mobilní služebnu a když to řeknu zjednodušeně jedná se vlastně o dodávkové vozidlo osazené hlídkou městské policie. Mobilní služebna budou působit v místech, kde se lidé necítí úplně bezpečně." 

      Miroslav Plaček, ředitel MP Ostrava: "Je nutné říci, že zde nedochází k žádnému výraznému nápadu trestné činnosti nebo protiprávního jednání, ale jedná se nám o zvýšení pocitu bezpečí." 

      Hlídky strážníků jsou u ubytovny fyzicky přítomny denně.  Mobilní kontaktní místo pak budou moci občané na místě využít vždy v úterý a čtvrtek.

      Helena Baďurová, mluvčí MP Ostrava: "Mobilní služebna funguje tak, že strážníci jsou přítomni v úterý a ve čtvrtek dopoledne mezi 9 - 11 hodinou a odpoledne mezi 13 - 15 hodinou." 

      Kromě těchto opatření bude okolí ubytovny i nadále nepřetržitě monitorováno kamerami městského kamerového systému a rovněž se na něj zaměří hlídky v nepravidelných časových intervalech v rámci běžného výkonu služby

      ---

      Neziskovky stále pomáhají zatopeným domácnostem

      Neziskové organizace stále pomáhají lidem zasaženým loňskými zářijovými povodněmi. A to jak psychicky, tak fyzicky a také finančně. Mnohé z nich totiž stále ještě nemají vysušené své domovy ani základní úpravy jako jsou oklepané omítky.

      Člověk v tísni působí na Opavsku, Krnovsku, Bruntálsku a Jesenicku, kde už více než 3 a půl tisícům domácnostem zasaženým zářijovými povodněmi zaslal na účty 180 milionů korun. Každé 50 tisíc. S těmi nejhůře postiženými je stále v kontaktu.

      Miluše Keprdová: “Člověk v tísni, ti mi pomohli opravdu nejvíc ze všeho, protože mi pomohli i co se týče povodní, ale i mamince, pomohli mi s věcmi, které nám voda vzala. Měli jsme celý spodní byt zatopený, tam zůstaly jen holé stěny.”

      Člověk v tísni zaplaveným lidem v zimě bezplatně dodával i topivo jako brikety, pelety a dřevo a v současnosti společně s Armádou spásy a Hnutím Duha pomáhají lidem opravovat domy, především odstraňují vlhké omítky v domácnostech.

      Martin Šmoldas, koordinátor pomoci, Člověk v tísni: “Člověk v tísni se snaží v tuto chvíli vytipovávat nějaké nemovitosti, kde ještě nedošlo k nějakým základním úpravám, například, že není ani oklepaná omítka u lidí, kteří nemají dostatek finančních prostředků, nebo třeba jsou to senioři, mají nějaké zdravotní potíže.”

      Ivo Dokoupil, Hnutí Duha Jeseníky: “To je vlastně taková první vlaštovka. Takže dneska uděláme ty omítky, necháme to vyschnout a za měsíc, za dva to nahodíme.”

      Zdeňka Karlíková: “Metr 60 v místnostech jsme měli, takže nám nezůstalo nic. Oba dva jsme skončili v nemocnici, psychicky jsme to nějak nevydrželi.”

      Nejen zatopeným domácnostem stále pomáhá také Český červený kříž.

      ---

      Krátké zprávy, 18. 3. 2025 17.00 - 1

      OSTRAVA OPĚT ZKOUMÁ POTŘEBY RODIN

      Až do konce května mohou obyvatelé Ostravy vyplnit dotazník zaměřený na potřeby rodin ve městě. Průzkum, který se koná jednou za pět let, organizuje město ve spolupráci s Ostravskou univerzitou. Výsledky poslouží jako podklad pro tvorbu strategických plánů města i jednotlivých městských částí. Průzkum se zaměřuje například na oblasti bydlení, bezpečnosti, dostupnosti škol a volnočasových zařízení.

      MSK PODPOŘÍ OBNOVU PAMÁTEK 12 MILIONY KČ

      Moravskoslezský kraj rozdělí 12 milionů korun na obnovu kulturních památek a památkově chráněných nemovitostí. Zastupitelé rozhodli o podpoře 28 projektů, mezi nimiž jsou rekonstrukce zámků, roubenek, kostelů, radnic i venkovských stavení. Krajská dotace pomůže také se záchranou dvou kulturních památek na Bruntálsku, které poškodily loňské povodně, a to roubeného domu v Heřmanovicích a venkovského domu z 18. století v Jindřichově.

      ---

      Záchranáři z MS kraje se seznámili s novinkami z oboru

      V posledních letech zaskočily snad každého mimořádné události napříč celou zemí, na které je těžké se dopředu připravit. Poslední velkou tragédií byla střelba na Filozofické fakultě v Praze, kde šlo o život i zasahujícím záchranářům. Je proto velmi důležité nastavit ty nejlepší postupy v podobných situacích, což byl jeden z bodů celokrajského semináře záchranné služby v Ostravě.

      Pro zdravotnické záchranáře jsou pravidelná školení velmi důležitá. Seznamují se na nich s nejnovějšími trendy a postupy v urgentním lékařství, což je jedna z nejrychleji se rozvíjejících oblastí medicíny. V Moravskoslezském kraji na to vedení záchranářů velmi dbá a krom běžných školení každoročně pořádá i velký odborný seminář. 

      David Holeš, ředitel ZZS MS kraje: "Akce je zaměřená na sdělování posledních odborných témat a vnitřních problémů organizace a o provozních věcech."

      Martin Novák, vedoucí lékař ZZS Ostrava: "Kvalitní péči lze poskytovat pouze v případě, že máme kvalitní vybavení a perfektní erudici zaměstnanců. Z tohoto důvodu se organizuje široká škála vzdělávání a součástí je i tento seminář." 

      O střelbě na Filozofické fakultě v Praze hovořil Ondřej Šedivka, který má na starosti krizové řízení a zásahu se aktivně účastnil. Dalším tématem byl např. postup při zástavě krvácení u dětí. 

      Petr Jaššo, vedoucí Vzdělávacího a výcvikového střediska ZZS MS kraje: "Obrovský vývoj urgentní medicíny vidíme například u resuscitace a výuky laiků, protože postupy urgentní medicíny se zjednodušují tím, jak kvalitnější a dokonalejší jsou technické prostředky, tím jednodušší mohu být postupy."  

      Velkým tématem byly také povodně, které Moravskoslezský kraj zasáhly v září. Na každé mimořádné události je totiž pozitivní to, že se z ní dá poučit pro příště. 

      ---

      Havířov má nové multifunkční hřiště

      Radnice v Havířově mohla konečně otevřít nové multifunkční hřiště v ulici Jurije Gagarina. Stavbu provázely velké problémy. Odměnou ale pro všechny je, že děti jsou ze sportoviště nadšené.

      Takto vypadal volnočasový areál na sídlišti v Havířově-Podlesí. Říkat tomu sportoviště, se už ani nedalo. A to je současná podoba. Nové multifunkční hřiště pro všechny generace. Na otevření se však nejvíce těšily děti.

      anketa: “Líbí se mi, že to je ze dřeva. Ne všechna hřiště jsou takto hezky ze dřeva. A je to tu hodně velké. Ten pingpongový stůl a to fotbalové hřiště, to se mi líbí nejvíce.”

      anketa: “Dlouho jsem se těšil, trvalo to dlouho, ale za to, že jsme tak dlouho čekali, než se to postaví, tak je to dobré. Je to velké. Hlavně ten fotbal a volejbal a ten pingpongový stůl. My jsme čekali až se to otevře a dneska jsme tady poprvé.”

      Stavbu provázely problémy a nic nešlo podle plánu.

      Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Při plánování a přípravě jsme doufali, že v létě, to znamená v červenci, už to hřiště bude přístupné a otevřené. Otevíráme ho až teď s nějakým půlročním zpožděním, protože zhotovitelská firma byla v prodlení a byla ve skluzu. Podle smlouvy měla penalizaci a tuto penalizaci po nich žádáme, hlavně jsme jim tuto částku nevyplatili. Nakonec se firma zhostila svých závazků a zrealizovala to podle projektu.”

      Na stavbu hřiště město vyčlenilo 16 milionů korun. Část nákladů by ale měla pokrýt dotace.

      ---

      Krátké zprávy, 18. 3. 2025 17.00 -2

      HASIČI V DOL. BLUDOVICÍCH ZACHRÁNILI KOBYLU

      Dvě jednotky hasičů zasahovaly v Dolních Bludovicích u starší kobyly, která při přechodu ze stáje do výběhu upadla a nebyla schopna se sama postavit. Vzhledem k nízkým venkovním teplotám hasiči nejprve kobylu zahřáli. Poté ji za pomocí speciální zvedací sítě a teleskopického manipulátoru nadzvedli a přesunuli na prostranství před stájemi. Na místo dorazil také veterinář, který kobyle poskytl potřebnou péči.

      ---

      Do projektu Hrdinové FAST se zapojila i Karviná

      Na Základní škole Prameny v Karviné-Ráji se opět uskutečnila preventivní akce s názvem Hrdinové Fast. Jedná se o mezinárodní projekt, který má za cíl naučit děti rozeznat prvotní příznaky mrtvice a zachovat v takové chvíli chladnou hlavu.

      Zkratka FAST, což je také anglický výraz pro rychlost, je poskládaná ze začátečních písmen slov, které popisují příznaky mrtvice.

      anketa: dětští účastníci akce: “F, face, obličej, spadlý koutek. A je arm, opadla ruka. S je speak, nemůže mluvit. T je time, rozhoduje čas.” “My jsme si vyrobili masku a mobil.”

      Helena Skutková, učitelka ZŠ Prameny: “Naše škola se již druhým rokem zapojuje do projektu Hrdinové Fast, jehož cílem je zvyšovat povědomí o mozkové mrtvici a zásadách poskytování první pomoci.”

      Hana Paloušková, neuroložka Karvinské hornické nemocnice: “Je to mezinárodní projekt a je to velký projekt, co má obrovský cíl seznámit co nejvíce lidí o tom, jaké jsou příznaky mrtvice a o tom, že je nutné včas přijet do nemocnice, abychom mohli poskytnout tu nejlepší léčbu pro pacienty.”

      Mezigenerační setkání, které doplnila poučná přednáška s videoukázkami, co a jak správně udělat v případě podezření na mrtvici, se bude znovu opakovat. Už proto, že povědomí o první pomoci lidem s mrtvicí je důležité v každém věku a čím dříve se naučíme rozeznat zdravotní problém, tím lépe.

      ---

      Mohlo by Vás také zajímat

      Pořad: Regionální zprávy POLAR
      18. března 2025, 17:00

      V Ostravě začala fungovat mobilní služebna městské policie

      Ostravská městská policie začala využívat mobilní služebnu. Jde vlastně o dodávkové vozidlo, které je zaparkovaná na dopředu vytipovaném místě a lidé ho mohou v určitých hodinách využít k řešení problémů. V těchto dnech parkuje služebna u ubytovny Soiva v Zábřehu.

      Ubytovna Soiva v Ostravě-Zábřehu je jedním z problematických míst na území města. Drtivou většinu nájemníků tvoří sociálně slabí občané, kteří mají ve zvyku zejména v teplém počasí vysedávat dlouho do noci před budovou a chovají se hlučně. Po četných stížnostech byl proto v této lokalitě v minulosti zvýšen výkon služby a nyní ještě přibyla mobilní služebna MP. 

      Jan Dohnal (ODS), primátor Ostravy: "Městská policie chce vyzkoušet mobilní služebnu a když to řeknu zjednodušeně jedná se vlastně o dodávkové vozidlo osazené hlídkou městské policie. Mobilní služebna budou působit v místech, kde se lidé necítí úplně bezpečně." 

      Miroslav Plaček, ředitel MP Ostrava: "Je nutné říci, že zde nedochází k žádnému výraznému nápadu trestné činnosti nebo protiprávního jednání, ale jedná se nám o zvýšení pocitu bezpečí." 

      Hlídky strážníků jsou u ubytovny fyzicky přítomny denně.  Mobilní kontaktní místo pak budou moci občané na místě využít vždy v úterý a čtvrtek.

      Helena Baďurová, mluvčí MP Ostrava: "Mobilní služebna funguje tak, že strážníci jsou přítomni v úterý a ve čtvrtek dopoledne mezi 9 - 11 hodinou a odpoledne mezi 13 - 15 hodinou." 

      Kromě těchto opatření bude okolí ubytovny i nadále nepřetržitě monitorováno kamerami městského kamerového systému a rovněž se na něj zaměří hlídky v nepravidelných časových intervalech v rámci běžného výkonu služby

      ---

      Neziskovky stále pomáhají zatopeným domácnostem

      Neziskové organizace stále pomáhají lidem zasaženým loňskými zářijovými povodněmi. A to jak psychicky, tak fyzicky a také finančně. Mnohé z nich totiž stále ještě nemají vysušené své domovy ani základní úpravy jako jsou oklepané omítky.

      Člověk v tísni působí na Opavsku, Krnovsku, Bruntálsku a Jesenicku, kde už více než 3 a půl tisícům domácnostem zasaženým zářijovými povodněmi zaslal na účty 180 milionů korun. Každé 50 tisíc. S těmi nejhůře postiženými je stále v kontaktu.

      Miluše Keprdová: “Člověk v tísni, ti mi pomohli opravdu nejvíc ze všeho, protože mi pomohli i co se týče povodní, ale i mamince, pomohli mi s věcmi, které nám voda vzala. Měli jsme celý spodní byt zatopený, tam zůstaly jen holé stěny.”

      Člověk v tísni zaplaveným lidem v zimě bezplatně dodával i topivo jako brikety, pelety a dřevo a v současnosti společně s Armádou spásy a Hnutím Duha pomáhají lidem opravovat domy, především odstraňují vlhké omítky v domácnostech.

      Martin Šmoldas, koordinátor pomoci, Člověk v tísni: “Člověk v tísni se snaží v tuto chvíli vytipovávat nějaké nemovitosti, kde ještě nedošlo k nějakým základním úpravám, například, že není ani oklepaná omítka u lidí, kteří nemají dostatek finančních prostředků, nebo třeba jsou to senioři, mají nějaké zdravotní potíže.”

      Ivo Dokoupil, Hnutí Duha Jeseníky: “To je vlastně taková první vlaštovka. Takže dneska uděláme ty omítky, necháme to vyschnout a za měsíc, za dva to nahodíme.”

      Zdeňka Karlíková: “Metr 60 v místnostech jsme měli, takže nám nezůstalo nic. Oba dva jsme skončili v nemocnici, psychicky jsme to nějak nevydrželi.”

      Nejen zatopeným domácnostem stále pomáhá také Český červený kříž.

      ---

      Krátké zprávy, 18. 3. 2025 17.00 - 1

      OSTRAVA OPĚT ZKOUMÁ POTŘEBY RODIN

      Až do konce května mohou obyvatelé Ostravy vyplnit dotazník zaměřený na potřeby rodin ve městě. Průzkum, který se koná jednou za pět let, organizuje město ve spolupráci s Ostravskou univerzitou. Výsledky poslouží jako podklad pro tvorbu strategických plánů města i jednotlivých městských částí. Průzkum se zaměřuje například na oblasti bydlení, bezpečnosti, dostupnosti škol a volnočasových zařízení.

      MSK PODPOŘÍ OBNOVU PAMÁTEK 12 MILIONY KČ

      Moravskoslezský kraj rozdělí 12 milionů korun na obnovu kulturních památek a památkově chráněných nemovitostí. Zastupitelé rozhodli o podpoře 28 projektů, mezi nimiž jsou rekonstrukce zámků, roubenek, kostelů, radnic i venkovských stavení. Krajská dotace pomůže také se záchranou dvou kulturních památek na Bruntálsku, které poškodily loňské povodně, a to roubeného domu v Heřmanovicích a venkovského domu z 18. století v Jindřichově.

      ---

      Záchranáři z MS kraje se seznámili s novinkami z oboru

      V posledních letech zaskočily snad každého mimořádné události napříč celou zemí, na které je těžké se dopředu připravit. Poslední velkou tragédií byla střelba na Filozofické fakultě v Praze, kde šlo o život i zasahujícím záchranářům. Je proto velmi důležité nastavit ty nejlepší postupy v podobných situacích, což byl jeden z bodů celokrajského semináře záchranné služby v Ostravě.

      Pro zdravotnické záchranáře jsou pravidelná školení velmi důležitá. Seznamují se na nich s nejnovějšími trendy a postupy v urgentním lékařství, což je jedna z nejrychleji se rozvíjejících oblastí medicíny. V Moravskoslezském kraji na to vedení záchranářů velmi dbá a krom běžných školení každoročně pořádá i velký odborný seminář. 

      David Holeš, ředitel ZZS MS kraje: "Akce je zaměřená na sdělování posledních odborných témat a vnitřních problémů organizace a o provozních věcech."

      Martin Novák, vedoucí lékař ZZS Ostrava: "Kvalitní péči lze poskytovat pouze v případě, že máme kvalitní vybavení a perfektní erudici zaměstnanců. Z tohoto důvodu se organizuje široká škála vzdělávání a součástí je i tento seminář." 

      O střelbě na Filozofické fakultě v Praze hovořil Ondřej Šedivka, který má na starosti krizové řízení a zásahu se aktivně účastnil. Dalším tématem byl např. postup při zástavě krvácení u dětí. 

      Petr Jaššo, vedoucí Vzdělávacího a výcvikového střediska ZZS MS kraje: "Obrovský vývoj urgentní medicíny vidíme například u resuscitace a výuky laiků, protože postupy urgentní medicíny se zjednodušují tím, jak kvalitnější a dokonalejší jsou technické prostředky, tím jednodušší mohu být postupy."  

      Velkým tématem byly také povodně, které Moravskoslezský kraj zasáhly v září. Na každé mimořádné události je totiž pozitivní to, že se z ní dá poučit pro příště. 

      ---

      Havířov má nové multifunkční hřiště

      Radnice v Havířově mohla konečně otevřít nové multifunkční hřiště v ulici Jurije Gagarina. Stavbu provázely velké problémy. Odměnou ale pro všechny je, že děti jsou ze sportoviště nadšené.

      Takto vypadal volnočasový areál na sídlišti v Havířově-Podlesí. Říkat tomu sportoviště, se už ani nedalo. A to je současná podoba. Nové multifunkční hřiště pro všechny generace. Na otevření se však nejvíce těšily děti.

      anketa: “Líbí se mi, že to je ze dřeva. Ne všechna hřiště jsou takto hezky ze dřeva. A je to tu hodně velké. Ten pingpongový stůl a to fotbalové hřiště, to se mi líbí nejvíce.”

      anketa: “Dlouho jsem se těšil, trvalo to dlouho, ale za to, že jsme tak dlouho čekali, než se to postaví, tak je to dobré. Je to velké. Hlavně ten fotbal a volejbal a ten pingpongový stůl. My jsme čekali až se to otevře a dneska jsme tady poprvé.”

      Stavbu provázely problémy a nic nešlo podle plánu.

      Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Při plánování a přípravě jsme doufali, že v létě, to znamená v červenci, už to hřiště bude přístupné a otevřené. Otevíráme ho až teď s nějakým půlročním zpožděním, protože zhotovitelská firma byla v prodlení a byla ve skluzu. Podle smlouvy měla penalizaci a tuto penalizaci po nich žádáme, hlavně jsme jim tuto částku nevyplatili. Nakonec se firma zhostila svých závazků a zrealizovala to podle projektu.”

      Na stavbu hřiště město vyčlenilo 16 milionů korun. Část nákladů by ale měla pokrýt dotace.

      ---

      Krátké zprávy, 18. 3. 2025 17.00 -2

      HASIČI V DOL. BLUDOVICÍCH ZACHRÁNILI KOBYLU

      Dvě jednotky hasičů zasahovaly v Dolních Bludovicích u starší kobyly, která při přechodu ze stáje do výběhu upadla a nebyla schopna se sama postavit. Vzhledem k nízkým venkovním teplotám hasiči nejprve kobylu zahřáli. Poté ji za pomocí speciální zvedací sítě a teleskopického manipulátoru nadzvedli a přesunuli na prostranství před stájemi. Na místo dorazil také veterinář, který kobyle poskytl potřebnou péči.

      ---

      Do projektu Hrdinové FAST se zapojila i Karviná

      Na Základní škole Prameny v Karviné-Ráji se opět uskutečnila preventivní akce s názvem Hrdinové Fast. Jedná se o mezinárodní projekt, který má za cíl naučit děti rozeznat prvotní příznaky mrtvice a zachovat v takové chvíli chladnou hlavu.

      Zkratka FAST, což je také anglický výraz pro rychlost, je poskládaná ze začátečních písmen slov, které popisují příznaky mrtvice.

      anketa: dětští účastníci akce: “F, face, obličej, spadlý koutek. A je arm, opadla ruka. S je speak, nemůže mluvit. T je time, rozhoduje čas.” “My jsme si vyrobili masku a mobil.”

      Helena Skutková, učitelka ZŠ Prameny: “Naše škola se již druhým rokem zapojuje do projektu Hrdinové Fast, jehož cílem je zvyšovat povědomí o mozkové mrtvici a zásadách poskytování první pomoci.”

      Hana Paloušková, neuroložka Karvinské hornické nemocnice: “Je to mezinárodní projekt a je to velký projekt, co má obrovský cíl seznámit co nejvíce lidí o tom, jaké jsou příznaky mrtvice a o tom, že je nutné včas přijet do nemocnice, abychom mohli poskytnout tu nejlepší léčbu pro pacienty.”

      Mezigenerační setkání, které doplnila poučná přednáška s videoukázkami, co a jak správně udělat v případě podezření na mrtvici, se bude znovu opakovat. Už proto, že povědomí o první pomoci lidem s mrtvicí je důležité v každém věku a čím dříve se naučíme rozeznat zdravotní problém, tím lépe.

      ---

      Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-18-03-2025-17-00